Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНВЕРТАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Механізація, екологізація та конвертація біосировини у тваринництві : зб. наук. пр. Вип. 2(2) / ред.: І. А. Шевченко; Ін-т механізації тваринництва УААН. - Запоріжжя, 2008. - 112 с. - рус.

Приведена схема экологически чистой свиноводческой фермы с законченным производственным циклом мощностью 12 000 голов в год с максимально эффективным использованием отходов основного производства. Приведены методика и результаты экспериментальных исследований прочностных свойств початков сахарной кукурузы с целью механизации процесса отделения початков от стержней. Освещены основные проблемы становления и развития кормообеспечения животноводства Украины. Проанализировано влияние паяных соединений в конструкции электродов ІІ рода на точность ионометрических измерений. Описана конструкция хлорсеребряного электрода без паяных соединений. Проанализированы зависимости уровня вибраций машинки для стрижки овец МСУ-200А от параметров ее рычагов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горда Д. О. 
Моделювання динаміки станів гідравлічного слідкуючого рульового приводу в САПР будівельних машин : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / Д. О. Горда; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2011. - 19 c. - укp.

Проведено аналіз проблемно-орієнтованих моделей та методів діагностики технічного стану гідравлічного слідкувального рульового приводу (ГСРП) на основі імітаційного моделювання в цілях побудови системи. Досліджено моделі та методи адаптивної ідентифікації станів ГСРП в перехідних процесах, інформаційні технології інтеграції моделей станів, побудово імітаційну модель, як ядро що розвивається, та синтезує підсистеми в САПР ГСРП. Для САПР ГСРП розроблено ефективну систему процедур, що дозволяє конструкторові на основі обмеженої інформації вести спрямований пошук оптимальних параметрів нових технічних засобів ГСРП, як елементів підсистеми більш високого рівня ієрархії. Враховуються альтернативні моделі предметної області у вигляді багаторівневих контекстних діаграм. Для виконання такої процедури визначено операцію архітектурного проектування, як конвертація зібраних вимог у формальні структури з використанням формального синтаксису, що передбачає відкриті технології та максимально гнучкі можливості розширення та нарощування функціональності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-5-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Назаревич Р.  
Конвертація та препроцесинг даних деформографічного моніторингу / Р. Назаревич, В. Мархивка, Є. Струк, А. Назаревич // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 694. - С. 334-340. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено утиліти для конвертації та препроцесингу даних геофізичного моніторингу, зокрема даних кварцового деформографа з комп'ютеризованою вимірювально-реєструвальною системою на базі безконтактного ємнісного вимірювача мікропереміщень. Описано алгоритм роботи програм та особливості розроблення програмного коду та графічного інтерфейсу мовою С++ в середовищі програмування Visual Studio 2008. Наведено візуалізовані у вигляді часових графіків результати тестування програм за реальними даними кварцового деформографа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д21 с1/8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кононов І. Ф. 
Україна: шлях на периферію світової капіталістичної системи (соціологічний аналіз) / І. Ф. Кононов // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Соціол. науки. - 2012. - № 23. - С. 5-30. - Бібліогр.: 46 назв. - укp.

Проаналізовано соціальний та економічний розвиток України за період економічного зростання (2000 - 2008 рр.). Дані саме за цей період найкраще продемонстрували внутрішні чинники розвитку країни. За період з початку зростання ВВП і до світової економічної кризи Україна поступово скочувалася з напівпериферії світової капіталістичної системи до її периферії. Цей вектор розвитку був обумовлений катастрофою радянського соціалізму, яка призвела до виникнення слабкої держави. Політичний клас країни перетворився на визискувача ренти у різних формах. Головним політико-економічним процесом внутрішнього життя країни стала постійна взаємна конвертація влади та власності. Відома формула К. Маркса Гроші - Товар - Гроші за наших умов діє лише як підпорядкований момент іншої формули Влада - Власність - Влада - Власність - нескінченність. Запропоновано суспільний лад, що склався в нашій країні, визначати як "мульковий капіталізм". "Мульк", за Ібн-Хальдуном, позначає володіння, що поєднує владу та власність у нерозривну цілокупність. Оксюморонне поєднання "мульковий капіталізм" є вираженням об'єктивної іронії шляху України на периферію світової капіталістичної системи, рушієм чого є її власна еліта.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*25(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ворона В. М. 
Економіка України: інвестиційна привабливість і конвертація соціального капіталу / В. М. Ворона, В. А. Піддубний // Наука та інновації. - 2013. - № 2. - С. 104-108. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Кравченко С. С. 
Конвертація стаціонарного двигуна ГД100 для роботи на низькокалорійних газових паливах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.03 / С. С. Кравченко; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". - Харків, 2016. - 20 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню особливостей використання низькокалорійних газових палив (НГП) у двигунах з форкамерно-факельним запалюванням паливо-повітряної суміші й якісним регулюванням потужності, моделюванню внутрішньоциліндрових процесів двигуна та пошуку його раціональних параметрів. Розроблено, реалізовано та практично застосовано комплекс математичних моделей, що описують внутрішньоциліндрові процеси двигуна з форкамерно-факельним запалюванням. Проведені розрахункові дослідження дозволили визначити вплив властивостей НГП на показники газового двигуна типу ГД100. Запропоновано методику визначення оптимальних параметрів форкамери на основі комплексу критеріїв ефективності - мінімальної енергії запалювання суміші, енергії форкамерного факела та коефіцієнта продувки форкамери. За результатами виконаного оптимізаційного дослідження запропоновано раціональні параметри форкамери, за яких забезпечується якісне запалювання та згоряння паливо-повітряної суміші в циліндрі. Проаналізовано можливості конструктивного забезпечення номінальної потужності двигуна при використанні як палива різних низькокалорійних газів. Одержано конструктивні та регулювальні параметри двигуна ГД100, що дозволять забезпечити високі техніко-економічні показники під час його роботи на НГП.


Індекс рубрикатора НБУВ: З365.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Мокрінцев О. А. 
Попередня обробка зображень для автоматичного розпізнавання одновимірних штрих-кодів / О. А. Мокрінцев // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2017. - Вип. 1. - С. 111-113. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Одновимірні або лінійні штрих-коди одержали широке розповсюдження у логістиці, медицині, торговій сфері та інших областях. Розглянуто сучасні тенденції та підходи до розробки методики та алгоритмів попередньої обробки зображень для автоматичного розпізнавання одновимірних штрих-кодів. Попередня підготовка потрібна для поліпшення умов зчитування кодів та дозволяє привести зображення до уніфікованого вигляду, необхідного для подальшого декодування. Наведено методи локалізації штрих-кодів у зображеннях.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пилипенко О. М. 
Розробка системи живлення перспективного дизеля для роботи на біогазі / О. М. Пилипенко, І. А. Шльончак // Вестн. ХНАДУ. - 2016. - Вып. 74. - С. 88-93. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено аналіз сучасного стану використання газоподібних палив у двигунах внутрішнього згоряння. Наведено ефективні способи використання газу в дизелях. Запропоновано здешевлену систему живлення дизеля біогазом. Визначено витрати дизельного та газодизельного палива під час роботи двигуна DONG FENG залежно від швидкості руху транспортного засобу.


Індекс рубрикатора НБУВ: О354-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лазаренко І. С. 
Конвертація соціального капіталу у практики соціальної допомоги / І. С. Лазаренко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2016. - № 1/2. - С. 58-64. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто проблему соціальної допомоги як форми реалізації соціального капіталу індивідів та груп. Ведеться мова про важливість соціальної допомоги для розвитку соціального капіталу суспільства. Власне, концепція соціального капіталу та доробок П. Бурдьє, Дж. Коулмана, Р. Патнема, Ф. Фукуями використовується для пояснення соціальної допомоги та її ролі в сучасному суспільстві. Встановлюється, що складові соціального капіталу: цінності, довіра та мережі асоціацій лягають в основу дослідницької схеми соціальної допомоги як базису підтримки не лише соціал ьної стабільності, а й розвитку суспільства. Розглядають практики соціальної допомоги як засобу конвертації соціального капіталу. Зважаючи на це, пропонується аналіз основних концепцій соціальних практик та їх тлумачення в руслі вивчення практик соціальної допомоги. Наводиться авторська класифікація практик соціальної допомоги. Доведено позитивний характер поширення практик соціальної допомоги як засобу конвертації соціального капіталу суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*122.6 + С40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Романюк О. О. 
Інформаційне забезпечення функції зберігання цифрових медичних зображень в інформаційному середовищі закладу охорони здоров'я / О. О. Романюк // Управляющие системы и машины. - 2018. - № 5. - С. 69-78. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто комплекс складників, завдяки яким створюється єдиний інформаційний простір закладу охорони здоров'я. Прикладом таких складників можуть бути радіологічні та медичні інформаційні системи, діагностично-інструментальні комплекси тощо. Описано етапи вибору, тестування та впровадження системи одержання, обміну та архівування медичних зображень як частини інформаційного медичного середовища. Визначено програмний продукт, який забезпечує доступ до діагностичних систем, передачу визначених файлів для зберігання у цифровому сховищі та доступ користувачам до цих зображень. Розглянуто структуру і функції модулю зберігання медичних зображень: перевірка файлів, зв'язок з медичною системою, конвертація та передача цифрових медичних зображень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.689 + Р.с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Kryshtopa S. 
Fuel economy raising of alternative fuel converted diesel engine / S. Kryshtopa, M. Panchuk, F. Kozak, B. Dolishnii, I. Mykytii, O. Skalatska // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 4/8. - С. 6-13. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

У результаті проведених теоретичних досліджень виконано розрахунки теоретичної індикаторної питомої витрати палива для різних способів конвертації на газ дизельних двигунів (ДД). Розглянкто традиційний спосіб дефорсування за конвертації на газ ДД за рахунок встановлення додаткових прокладок між головкою та блоком циліндрів, і запропоновано спосіб дефорсування за рахунок затримки закриття впускного клапана. У результаті проведених за лабораторних умов експериментальних досліджень за різних способів конвертації ДД модифікації X17DTL легкового автомобіля Опель встановлено, що у разі використання традиційного способу дефорсування двигунів за рахунок встановлення додаткових прокладок між головкою і блоком циліндрів значення індикаторної питомої витрати зросло, в середньому, на 8 - 9 %. Але за зниження ступеня стиснення двигуна запропонованим способом за рахунок затримки закриття впускного клапана, експериментальне значення індикаторної питомої витрати не тільки не збільшилось, а й зменшилось, в середньому, на 7 - 8 %. Зниження ступеня стиснення двигуна за рахунок затримки закриття впускного клапана запропонованим способом здійснено шляхом зміни форми кулачків розподільного валу. Для цього кулачки впускних клапанів розподільного валу наплавлялись, а після цього шліфувались до одержання необхідного профілю, за якого відбувалась затримка закриття клапанів у потрібних межах. Одержані результати надають можливість оптимізувати процеси переведення на газ ДД і знизити витрату палива конвертованих двигунів, в середньому, на 15 - 17 % у порівнянні з газовими двигунами, переобладнання яких здійснено традиційним шляхом.


Індекс рубрикатора НБУВ: З365.4 + О355

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Gvozdetskyi I. I. 
Gas turbine plant on the basis of the converted aviation engine with heat regeneration = Газотурбінна установка на базі конвертованого авіаційного двигуна з регенерацією тепла / I. I. Gvozdetskyi, L. G. Volianska, Mohammad Fakhar // Наукоєм. технології. - 2019. - 42, № 2. - С. 270-279. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Конвертація авіаційних двигунів, що вичерпали призначений льотний ресурс, є актуальною проблемою як для України, так і для інших країн, з розвиненою авіатранспортною інфраструктурою. При цьому для конвертованих авіаційних двигунів на одне з перших місць висувається вимога значного підвищення паливної ефективності в порівнянні з тією, яку мають ці двигуни при їх використанні на повітряних суднах, де на першому місці ставиться вимога мінімальної маси двигуна. Мета роботи - дослідження можливості підвищення паливної ефективності конвертованого авіаційного газотурбінного двигуна при його використанні в якості приводу для мобільних електростанцій. Як об'єкт дослідження було обрано турбовальний двигун сімейства PT-6Т канадської фірми "PRATT & WHITNEY", що відрізняється компактністю конструкції і широко використовується у багатьох країнах світу. Для реалізації цієї мети в роботі спочатку були виконані термодинамічний і газодинамічний розрахунки для базової моделі авіаційного двигуна, а потім ті ж розрахунки були проведені для конвертованого газотурбінного двигуна з різним ступенем регенерації тепла, після чого проведено порівняння термічного ККД в простому циклі і вдосконаленому циклі. Аналіз впливу регенерації тепла на коефіцієнт корисної дії двигуна проведено для кількох різних значень початкової температури в циклі і різних режимів роботи двигуна, що відрізняються ступенями підвищення тиску повітря в циклі. Цими розрахунками підтверджено доцільність застосування регенерації тепла газів, що виходять з двигуна, для підвищення термічного коефіцієнта корисної дії. Проведено розрахункову оцінку впливу температури повітря на вході в двигун на ефективність регенерації тепла, як одного з можливих способів підвищення термічного коефіцієнта корисної дії двигуна.


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-02 + З363.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Skalozub V. 
Induced color charges, effective $E bold {gamma gamma G} vertex in QGP. Applications to heavy-ion collisions = Індуковані кольорові заряди, ефективна $E gamma gamma G-вершина у кварк-глюонній плазмі. Застосування до зіткнень важких іонів / V. Skalozub // Укр. фіз. журн.. - 2019. - 64, № 8. - С. 750-755. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
14.

Додонов О. Г. 
Моделювання сценаріїв аналітичної діяльності на основі нотації BPMN та OWL / О. Г. Додонов, В. Р. Сенченко, О. В. Коваль, А. В. Бойченко // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2020. - 22, № 1. - С. 31-48. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Запропоновано теоретичний підхід до моделювання сценаріїв аналітичної діяльності (АнД) із залученням технологій, які притаманні BPM-системам із так званою керованою моделлю (model driven), а також за допомогою веб-мови онтологій (OWL). Особливість підходу з керованою моделлю полягає в тому, що розробка сценаріїв ведеться в термінах предметної області, а не комп'ютерного середовища для їхнього виконання. За аналогією з бізнес-процесами, сценарії АнД можуть бути представлені сукупністю процесних моделей у нотації BPMN. Моделі взаємодіють між собою в межах загального сценарію, а кожна модель має початок і кінець. Для формування додаткового формального опису запропоновано використання семантичної OWL-моделі сценарію мовою XML, що сприяє концептуалізації неструктурованій інформації, яка присутня в OWL-моделі. Описано процес конвертації BPMN-моделі в OWL-модель. Це продемонстровано на прикладі моделювання сценарію АнД у редакторі BizAgi Process Modeler. Розроблений BPMN-сценарій за допомогою технології BPMN-to-S-BPM-Ontology конвертується в OWL-файл, який досліджується засобами Protege 5. Запропонований підхід надає низку переваг, починаючи з суттєвого спрощення самого процесу моделювання та валідації сценаріїв в інтегрованому середовищі BPMN-OWL і закінчуючи реалізацією моделі в середовищі стандартних BPM-систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.312-018.1 + У9. в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Заяць Т. А. 
Конвертація соціального капіталу в Україні: суперечності, принципи і перспективи / Т. А. Заяць, В. Л. Жаховська // Демографія та соц. економіка. - 2021. - № 1. - С. 63-79. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто проблеми конвертації соціального капіталу, що грунтуються на новітніх уявленнях щодо цього з урахуванням специфіки його формування в Україні та практик європейських країн. Актуальність статті обумовлена необхідністю розвитку відкритих продуктивних форм партнерства задля суспільного консенсусу та економічного зростання. Мета статті - визначення специфіки конвертації соці ального капіталу як складової сукупного національного, її суперечностей та принципів реалізації в державній політиці. Використано загальнонаукові методи дослідження. Новизною є систематизація існуючих взаємозв'язків і взаємозалежностей у цій сфері, а також обгрунтування моделей мінімізації можливих негативних наслідків для суспільства. Концептуально визначено позиції соціального капіталу в структурі сукупного капіталу, його зв'язки з іншими формами капіталу, а також доведено провідну роль відкритого соціального капіталу в формуванні демократичного суспільства. Розкрито специфіку конвертації соціального капіталу порівняно з іншими формами капіталу. Встановлено, що суперечність між національним і корпоративним соціальним капіталом набуває ознак усталеності. Обгрунтовано основні принципи та способи конвертації соціального капіталу, адекватні умовам становлення демократичного суспільства. На основі оцінки реальних тенденцій соціально-економічного розвитку і поширених соціальних практик виокремлено три можливі моделі мінімізації суперечностей, що виникають під час процесу конвертації вітчизняного соціального капіталу, кожна з яких підпорядкована вирішенню конкретних завдань та досягненню певних цілей розвитку. Модель мобілізаційної адаптації грунтується на формуванні у суспільстві нових цінностей, норм з боку публічної влади із використанням здебільшого ідеологічних ресурсів впливу на основі авторитету та довіри до неї громадян. Модель інституціональної модернізації орієнтована на оновлення законодавчо встановлених норм і правил через їх наближення до реальних економічних потреб та соціальних практик відповідно до уявлень про те, що будь-який закон становить собою зведену в норму вкорінену традицію. Модель компромісних рішень передбачає досягнення балансу між формальними і неформальними нормами з метою досягнення синергетичного ефекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)270 + С5*122.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гадецька С. В. 
Багатокритеріальна (векторна) оптимізація портфеля валют при нестохастично невизначеному зовнішньому економічному середовищі / С. В. Гадецька, В. Ю. Дубницький, Ю. І. Кушнерук, І. В. Шкодіна, О. І. Ходирєв // Системи оброб. інформації. - 2021. - Вип. 3. - С. 6-21. - Бібліогр.: 45 назв. - укp.

На основі аналізу літератури встановлено, що невизначеності різної природи, які властиві операціям по конвертації валют з урахуванням чинника часу, вимагають використовувати хеджування валютних ризиків. Встановлено, що серед моделей хеджування ризиків одна з найбільш поширених моделей - модель Марковіца. Розглянуто її використання за результатами можливих значень курсу валют у майбутньому. Для розв'язання задачі у майбутньому часі запропоновано використання інтервальних чисел, представлених в системі ЦЕНТР-РАДІУС. Запропоновано наступні методики: визначення основних статистичних характеристик зміни курсів валют, включених до складу портфелю; визначення статистичного зв'язку між окремими валютами, включеними до складу портфелю; визначення статистичних властивостей часового ряду даних про зміну курсу валют. Сформульована задачу Марковіца як задачу багатокритеріальної (векторної) оптимізації портфеля валют при нестохастично невизначеному зовнішньому економічному середовищі. Розв'язання такої задачі (структура портфелю валют) одночасно дає можливість максимізувати прибуток і одночасно мінімізувати ризик операцій, пов'язаних з конверсією валют. Для розв'язання задачі використано згортку критеріїв, яка забезпечує зменшення відносних значень цільових функцій від їх оптимальних значень рівномірно.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.14 + У010.295.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гребенщикова О. 
Потенціал використання креолізованих текстів у процесі навчання мови іноземних студентів (на прикладі інтернет-мемів) / О. Гребенщикова // Викладання мов у вищ. навч. закл. освіти на сучас. етапі. Міжпредмет. зв'язки : наук. дослідж., досвід, пошуки: зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 39. - С. 26-41. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Одним із викликів, які стоять перед викладачем іноземної мови в сучасних умовах, є порівняно невисока початкова мовна підготовка освітніх мігрантів і невисокий же ступінь їх мотивованості у вивченні системи іноземної мови, недостатня залученість у навчальний процес. Одним із способів, що дозволяють вирішити таку проблему, можна вважати систему роботи із креолізованими текстами. Креолізований текст (інша його назва - полікодовий, або мультимодальний) як вид тексту, який поєднує в собі вербальну та іконічну інформацію, знайомий сучасним студентам із різних країн і вписується у світову постмодерністську реальність. Найчастіше про креолізований текст говорять у рамках аналізу рекламної продукції, плакатів або кінотексту. Разом із тим і для викладачів мови використання полікодових текстів аж ніяк не є новиною: можна назвати хоча б картки, плакати, ілюстрації, картинні словники та інші засоби, що використовуються викладачами-мовцями на початковому етапі. Ці вербально-іконічні засоби довели свою безумовну ефективність як при поясненні лексичного та граматичного матеріалу, так і під час закріплення пройденого. Прочитання креолізованого тексту дозволяє здійснити перехід від тексту до сенсу: ця конвертація дозволяє здобувачеві вищої освіти комплексно задіяти рецепцію, пам'ять, інтелект, активізувати мовленнєво-мисленєві процеси, використовуючи іноземну мову. Одним із показових і функціональних на сьогоднішній день типів креолізованих текстів є мем - особливий різновид мультимодального тексту, в якому тісно поєднані вербальний та іконічний компоненти, це текст, який має базовий набір ознак: повторюваність, комічність, у пізнаваність, актуальність. Використання мемів у навчанні мови - це спосіб підвищити мотивацію до навчання освітніх мігрантів, налагодити міжкультурну комунікацію, сформувати у студентів лінгвокраїнознавчу компетенцію, полегшити процеси адаптації та соціалізації в новій дійсності. Такі тексти цілком можуть стати одним із джерел інформації про національно-культурні особливості іноземної країни та носіїв мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-916.370

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Криштопа С. І. 
Підвищення економічних показників дизельних двигунів шляхом їхнього переведення на газоподібні продукти конверсії метилового спирту / С. І. Криштопа, Л. І. Криштопа, І. М. Микитій, М. М. Гнип, Ф. В. Козак // Нафтогаз. енергетика. - 2021. - № 1. - С. 67-80. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З365.54 + З353.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
19.

Кременецька Я. А. 
Методи підвищення інформаційної ємності сигналів із використанням поляризаційних ефектів для систем зв'язку в радіо- та оптичному діапазонах / Я. А. Кременецька, А. О. Макаренко, С. Г. Лазебний, В. І. Кравченко, К. Д. Бутолін // Зв'язок. - 2021. - № 5. - С. 34-39. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Перспективні системи зв'язку розвиваються в напрямку ускладнення конфігурації мереж, розширення спектра сигналів, інтеграції наземних, супутникових, волоконних, відкритих оптичних технологій. Поляризаційні методи оброблення сигналів, конвертація радіосигналів в оптичні домени є перспективними методами збільшення спектральної ефективності, а також зменшення впливу атмосфери. Проаналізовано способи зростання інформаційної ємності сигналів, принципові схеми волоконно-ефірного передавання в радіо- та оптичному діапазонах, зокрема в міліметровому діапазоні, з використанням поляризаційних ефектів для просторової модуляції інформаційних сигналів. Подібні схеми із застосуванням безпроводових ділянок мережі в оптичному і високочастотному радіодіапазонах та волоконних лініях можуть бути використані як у невеликих масштабах наземних мереж, так і в глобальному покритті.



Шифр НБУВ: Ж14808 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського