Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (144)Автореферати дисертацій (301)Книжкові видання та компакт-диски (539)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАХІДНИЙ$<.>+<.>K=ФРОНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2521
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Virchenko Yu. P. 
Linear Lavrentiev's surface wave = Лінійна поверхнева хвиля Лаврентьєва / Yu. P. Virchenko, V. V. Hadjinova // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 8. - С. 949-954. - Библиогр.: 11 назв. - англ.

Розглянуто задачу Лаврентьєва про поширення довгих хвиль на поверхні рідини, що знаходиться в полі сили тяжіння за наявності неоднорідностей рельєфу дна у вигляді видовженого підводного хребта. За методом пробних функцій коректно враховано вплив неоднорідностей дна та встановлено наявність хвилі з локалізованим по фронту збуренням її структури.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Sivokon V. P. 
Stochastic Parallel Perturbation Gradient Descent Algorithm with Global Coupling for Adaptive Optics Applications = Стохастичний алгоритм градієнтного спуску з паралельними пертурбаціями та глобальним зв'язком для задач адаптивної оптики / V. P. Sivokon // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 6. - С. 701-708. - Библиогр.: 16 назв. - англ.

Запропоновано та досліджено шляхом чисельного моделювання новий алгоритм для впровадження керування у високороздільних адаптивних оптичних системах, основаних на прямій оптимізації критерію якості. Алгоритм використовує модифіковану версію техніки градієнтного спуску на основі паралельних стохастичних пертурбацій та, щоб враховувати різний вплив крупно- та дрібномасштабних спотворень хвильового фронту на роботу оптичної системи, впроваджує відповідний глобальний зв'язок між каналами управління. Роботу нового алгоритму вивчено на прикладі некогерентної адаптивної зображуючої системи високого розділення. Результати моделювання підтверджують ефективність цього алгоритму. Він також може бути успішно застосований до широкого кола адаптивних систем з великою кількістю каналів управління, де звичайні методи управління малоефективні.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.7 с + З965.931

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Soskin M. S. 
Topology of Light: Wave-front Structure and Dynamics of Phase Vortices, Extrema, and Saddles = Топологія світла: структура хвильового фронту та динаміка фазових вихорів, екстремумів та сідел / M. S. Soskin, V. N. Gorshkov, M. V. Vasnetsov // Укр. фіз. журн. - 1999. - 44, № 1-2. - С. 24-32. - Библиогр.: 10 назв. - англ.

Розглянуто динаміку таких топологічних об'єктів, як фазові вихорі, екстремуми та сідла, що розташовані на хвильовому фронті монохроматичного світлового пучка, утвореного зі звичайного гауссового пучка та "сингулярного" пучка, що містить оптичний вихор у гауссовій обвідній. Вперше визначено топологічні явища, що супроводжують народження, анігіляцію та рух оптичних вихорів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Орленко А. А. 
Активная антенна-зонд для измерения параметров импульсных электрических полей наносекундной длительности / А. А. Орленко, П. В. Холод // Радиофизика и электроника. - 2000. - 5, № 2. - С. 128-133. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Розроблено активну антену-зонд для вимірювання часових характеристик електричної складової нестаціонарного електромагнітного поля. Антена-зонд є широкосмуговим диполем, виконаним у вигляді ромбічної металевої пластини з розрізом уздовж малої діагоналі та навантаженим на широкосмуговий підсилювач з регульованим коефіцієнтом підсилення. Відносна смуга робочих частот досягає 0,93. Активна антена-зонд запропонованої конструкції здатна приймати відеоімпульсні сигнали тривалістю до 10 нс за умови тривалості фронтів (зрізів) не меншої, ніж 3 нс. Діапазон зміни коефіцієнта підсилення активного елемента антени лежить в межах від -40 до 9,5 дБ. Динамічний діапазон активної антени-зонда не менший, ніж 80 дБ. Чутливість до електричного компонента електромагнітного поля 4,75 мВ/(В/м).


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5-045

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чебан В. Г. 
Взаимодействие импульса с пористоупругой средой / В. Г. Чебан, И. К. Навал // Крайові задачі для диференц. рівнянь. - 1998. - Вип. 3. - С. 149-156. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Рассмотрена задача о распространении одномерных волн в пористо-упругой среде. Определены значения разрывов искомых функций на фронтах волн. Результаты расчетов показывают, что наличие взаимодействия между фазами приводит в начальные моменты времени к уменьшению давления в жидкости.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.327

Шифр НБУВ: Ж69636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гуляев В. И. 
Взаимодействие фронтов ударных волн с плоскостью раздела трансверсально-изотропных упругих сред / В. И. Гуляев, П. З. Луговой, Г. М. Иванченко, Е. В. Яковенко // Приклад. механика. - 1999. - 35, № 4. - С. 30-36. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

В межах променевого методу теорії ударних хвиль в анізотропних пружних середовищах розглянуто задачу про дифракцію фронту падаючої хвилі, яка взаємодіє з поверхнею розділу. Запропоновано підхід до геометричної побудови формування фронтів відбитих і заломлених хвиль, заснований на застосуванні методу продовження по параметру для розв'язку узагальнених нелінійних рівнянь Снеліуса. Наводиться чисельний приклад.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лобода П. І. 
Виготовлення кристалів надтвердих матеріалів з наперед заданими геометричними розмірами. / П. І. Лобода // Хім. пром-сть України. - 2000. - № 6. - С. 26-30. - укp.

Показано, що метод зонної плавки порошкових матеріалів із розчинником домішок, що рухається, дає змогу виготовляти кристали з надтвердих тугоплавких сполук завдовки до 180 - 200 мм і діаметром 3,5 - 8 мм. Визначено умови протікання процесу, за яких об'єм кристала дорівнює об'єму розплаву, що дає змогу аналітично розраховувати діаметр кристала грунтуючись на фізичних і технологічних властивостях вихідного порошкового матеріалу та кінетичних параметрів зонної плавки. Експериментально встановлено межі, в яких розмір кристала може бути розраховано за запропонованою залежністю, що дає змогу, змінюючи швидкість пересування фронту кристалізації відносно фронту плавлення, регулювати діаметр кристала з точністю до 0,1 мм.


Ключ. слова: спосіб зонної плавки, порошковий матеріал, надтверді тугоплавкі сполуки, регулювання діаметра
Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кушнір Р. М. 
Визначення граничної рівноваги кусково-однорідної циліндричної оболонки з поздовжньою тріщиною / Р. М. Кушнір // Мат. методи та фіз.-мех. поля. - 1998. - 41, № 4. - С. 135-143. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

З використанням методу узагальнених задач спряження для кусково-однорідної циліндричної оболонки з поздовжньою тріщиною отримана система інтегральних рівнянь (частина з яких є сингулярними) щодо функцій стрибків переміщень і їх похідних на лінії тріщини та на поверхні поділу різнорідних складових оболонки. Проаналізовано особливості застосування запропонованого підходу для випадку ненаскрізної тріщини з урахуванням пластичних зон біля її фронту, а також для визначення зумовленого наявністю тріщини перерозподілу залишкових і температурних напружень. Виконано числовий аналіз задачі та наведено залежності коефіцієнтів інтенсивності зусиль і моментів, а також розкриття тріщини вiд її розмірів і віддалі до поверхні поділу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.649

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж64699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Собчук В. С. 
Вимикач ВВБ-750 КВ як загострювач імпульсних напруг / В. С. Собчук, В. Н. Пащенко, Н. В. Собчук // Вісн. Держ. ун-ту "Львів. політехніка". Електроенерг. та електромех. системи. - 2000. - № 400. - С. 134-139. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто вимикач ВВБ-750 кВ як загострювач імпульсних напруг грозового походження. Наслідком його роботи стало порушення конструктивної координації ізоляції епоксидних вводів, що призвело до їх електричного пробою. Проаналізовано характер виникаючих дефектів, що свідчить про суттєве збільшення крутості фронту грозового імпульсу до небезпечних значень. Побудовано електричну схему заміщення вимикача ВВБ-750 кВ під час роботи в імпульсному режимі. Зроблено висновок про небезпеку для поздовжньої ізоляції обмоток електрообладнання від дії загострених грозових імпульсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З26-047

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шарко В. П. 
Вимірювання координат джерела випромінювання по сферичності фазового фронту та систематична помилка при наявності іншого джерела / В. П. Шарко // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2000. - 2, № 3. - С. 38-42. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

У разі використання інформації про кривизну фазового фронту електромагнітної хвилі в однопозиційних системах існує можливість вимірювання координат джерел корисного випромінювання на фоні джерела завадового випромінювання, включаючи випадки кутових координат, що збігаються. Розглянуто вимір дальності джерела випромінювання на фоні іншого джерела за сферичністю фазового фронту в активній однопозиційній системі з базою 60 м і довжиною робочої хвилі 3 см. Показано, що вимірювання робиться з деякою систематичною похибкою.


Ключ. слова: джерело випромінювання, однопозиційна система, фазовий фронт, сферичність, просторова обробка, вимірювання дальності, систематична помилка.
Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бенько Т. Р. 
Виробнича інфраструктура громадського харчування та її особливості в західному регіоні / Т. Р. Бенько // Регіон. економіка. - 2000. - № 4. - С. 177-181. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

На підставі офіційних статистичних даних визначено, що в західних областях України руйнування виробничої інфраструктури громадського харчування в кризові роки відбувалось найбільніша, ніж в інших українських регіонах, тоді як темпи скорочення роздрібного товарообігу громадського харчування були прискореними. Внаслідок цього ефективність використання виробничої інфраструктури громадського харчового сервісу в західних областях стала нижчою, ніж у решті українських регіонів.


Ключ. слова: виробнича інфраструктура громадського харчування, західний регіон
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)424

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Корниенко Л. Г. 
Влияние многолучевости распространения волн и способа фазирования ФАР на эффективность автокомпенсатора помех / Л. Г. Корниенко, О. А. Войтович, В. П. Тищенко // Изв. вузов. Радиоэлектроника. - 2000. - 43, № 2. - С. 3-10. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Проанализировано влияние на предельный коэффициент подавления помех неидентичностей частотных характеристик каналов приема радиоволн автокомпенсатора, которые обусловлены наличием отражений от подстилающей поверхности, несовпадением ширин полос пропускания и дисперсионными свойствами трактов, различиями способов фазирования основной и вспомогательной ФАР, кривизной фронта помеховой радиоволны. Определены условия, способствующие повышению коэффициента подавления помех автокомпенсатором.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.4-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27665/рад.эл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лобода П. И. 
Влияние пористости исходного материала на совершенство структуры выращенных монокристаллов / П. И. Лобода // Пробл. спец. электрометаллургии. - 1998. - № 4. - С. 49-57. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Експериментально встановлено вплив умов проведення безтигельної зонної плавки пористих заготовок на характер розподілу домішок у вихідній заготовці та кристалі, пористість фронту плавлення, стабільність розмірів та форми зони розплаву, структурну та хімічну досконалість кристалів. Показано, що формування пористого фронту плавлення та сегрегація домішок в окремі скупчення в порах і по границях зерен вихідної заготовки відбувається в процесі спікання заготовки у полі температурного градієнта в умовах безперервного нагріву перед зоною розплаву.


Ключ. слова: зонная плавка, газонасыщенность расплава, монокристаллы, дислокационная структура, бориды редкоземельных и переходных металлов
Індекс рубрикатора НБУВ: К390.45-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Барбараш А. Н. 
Волновые процессы в живом: основы стереогенетики и физиологии мышления / А. Н. Барбараш. - О. : ОМ: Полис, 1998. - 350 c. - Библиогр.: с. 287-299 - рус.

Викладено основи теоретичної біології, принципи функціонування генетичного апарату еукариотів та механізму мислення. Розглянуто механізм формування структури організму, наведено уявлення про гетерохвильову оптику, згідно із законами якої оболонка клітинного ядра, використовуючи електрострикцію, перетворює енергію хвиль хімічних реакцій протоплазми на акустичні хвилі, які вибірково розпушують хроматин. На підставі цього пояснено багато фактів біології, наприклад, трисомії, канцерогенез, гетерозіс, феномен ірідодіагностики, запропоновано метод регенерації втрачених кінцівок у ссавців тощо. Розширено гіпотезу про голографічну природу мислення. Наведено уявлення про інформаційні масиви (образи), що модулюють фронт відокремленої хвилі щільності імпульсації ансамблю нейронів, про існування в мозку людини більш, ніж ста нейрокореляторів, які визначають кореляцію між інформаційними масивами за допомогою перетворень Фур'є в ядрах мозку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*443.3,021 + Е70*739.177.54 в2|Ю9,021 + Ю935.131-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бевзюк Д. А. 
Вплив дистантної трансплантації ембріональної блакитної плями на процес навчання і пам'яті у щурів / Д. А. Бевзюк // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 2. - С. 130-133. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджували вплив дистантної трансплантації (підшкірно в області шиї) тканини ембріональної блакитної плями на показники процесу навчання і пам'яті у щурів-реципієнтів. Характеристики вироблення умовної емоційної реакції уникання (УЕРУ) дозволили виділити серед експериментальних тварин дві групи - з успішним і утрудненим формуванням стереотипу УЕРУ. У щурів першої групи після вироблення такого стереотипу електролітично пошкоджували фронтальну кору головного мозку, що вело до деякого погіршення відтворення УЕРУ та якості диференціювання. Дистантна трансплантація тканини блакитної плями забезпечувала відновлення реалізації стереотипу УЕРУ у тварин першої групи, а у тварин другої групи робила можливим досить швидке і якісне формування такого стереотипу. Зроблено висновок, що трансплантована тканина блакитної плями приживлюється, диференціюється і стимулюючим чином впливає на процеси навчання і формування пам'яті (очевидно, за рахунок активації норадренергічних ланок у мозкових системах).


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739 + Р281.711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дзяк Л. А. 
Гліальний фібрилярний кислий білок у структурах мозку щурів при виробленні пасивно-оборонного навику / Л. А. Дзяк, Т. І. Дука, О. Л. Дроздов, В. І. Чорна // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 4. - С. 348-350. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Виявлені зміни вмісту маркера проміжних філаментів цитоскелета астрогліальних клітин - гліального фібрилярного кислого білка (ГФКБ) у структурах головного мозку щурів - фронтальній корі, медіальному таламусі, смугастому тілі, гіпокампі та варолієвім мосту - під час вироблення пасивно-оборонного навику в щурів. Робиться припущення про участь ГФКБ у забезпеченні синаптичної пластичності, що лежить в основі формування пам'яті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111 + Е60*739.177

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Божидарник В. В. 
Граничний стан трансверсально-ізотропних плит з поверхневими і внутрішніми тріщинами / В. В. Божидарник, Г. Т. Сулим // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2001. - 37, № 4. - С. 63-70. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Предложен метод расчета предельного состояния трансверсально-изотропных плит с поверхностными и внутренними трещинами. Получена новая простая приближенная формула для вычисления коэффициентов интенсивности напряжений. В основу расчетов положен уточненный анализ напряженно-деформированного состояния в бездефектных трансверсально-изотропных плитах. Разрушение начинается с достижением поврежденностью вблизи фронта трещины в направлении его продвижения критического значения.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.639.104

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Миллер Е. А. 
Движение спиральной ударной волны / Е. А. Миллер // Систем. технології. - Д., 2001. - 2 [Спец. вип.]. - С. 102-106. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Задачу про рух збіжної циліндричної ударної хвилі у газі, що перебуває в спокої, розглянуто в межах методу Честера - Чізнелла - Уізема. Отримано розв'язок у вигляді "простої хвилі", в якому всі залежні змінні зображено як функції однієї з них. Докладно досліджено розв'язок у випадку центрованої "простої хвилі", який описує рух збіжної спіральної ударної хвилі зі змінною уздовж фронту інтенсивністю. Ударна хвиля рухається каналом, який звужується. Форма стінок каналу визначається в процесі розв'язання. Поблизу осі кумуляції поперечні перерізи стінок каналу являють собою частини логарифмічних спіралей. Це узгоджується з експериментальними даними, які підтверджують, що саме форма логарифмічної спіралі забезпечує рух збіжної ударної хвилі уздовж стінок каналу без утворення зламів на фронті.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.330.364

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Скальський В. Р. 
До проблеми автоматизації діагностування конструкцій методом акустичної емісії / В. Р. Скальський, О. Є. Андрейків // Техн. диагностика и неразрушающий контроль. - 2000. - № 4. - С. 3-9. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Методики, які будуються з застосуванням явища акустичної емісії (АЕ), повинні мати теоретико-експериментальне обгрунтування, що дає можливість широкого впровадження їх у наукові дослідження та промисловий АЕ-контроль. За результатами теоретико-експериментальної оцінки величини одиничного стрибка тріщини у конструкційний середньовуглецевій сталі 38ХНЩЗМФА встановлено, що метод АЕ дозволяє ефективно фіксувати локальну по фронту тріщини від утомленості, субкритичне її підростання. Завдяки цьому можна отримати величину константи матеріалу для закладання її в алгоритм автоматизованного визначення одиничного стрибка макротріщини, що має важливе значення для проведення неруйнівного контролю реальних конструкцій, з використанням запропонованої методики, та лабораторних досліджень тріщиностійкості матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607с32 + К222.230.622.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Елементи теорії та прилади твердотілої електроніки / ред.: Я. С. Буджак. - Л., 2000. - 174 с. - (Вісн. Держ. ун-ту "Львів. політехніка"; N 393). - укp. - рус.

Розглянуто вплив високотемпературного відпалу в парах компонент на електрично активні центри в дифосфіді цинку, електропровідність і теплопровідність у низькорозмірних квазідвовимірних електронних системах, нестійкості плоского фронту кристалізації у разі лазерної епітаксії та легування напівпровідників. Описано математичну модель дифузії в неформованій гратці, високочутливі перетворювачі для однокристальних термосенсорних інтегральних схем, електрооптичне частотно-амплітудне перетворення сигналів. Проаналізовано дифракцію світла на періодичних структурах методом зв'язаних хвиль, масопереносу селеніду цинку в квазізакритій системі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З85 я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського