Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (26)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІЄТА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 94
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Krushevski M.  
Efficacyy of training conducted with usage powerlifting of methods with adding of a creatine in aspect of modifications of a body composition and possibilities of persistence Polish triathlon / M. Krushevski, A. Krushevski, B. Vit // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2005. - № 16. - С. 95-106. - Библиогр.: 42 назв. - англ.


Ключ. слова: powerlifting methods, creatine, body composition, persistence triathlon
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Крапівіна К. О. 
Наука про йогу / К. О. Крапівіна; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2001. - 119 c. - Библиогр.: 127 назв. - укp.

Проаналізовано вплив найбільш популярних і доступних для виконання статичних вправ Хатха-Йоги на окремі органи і системи організму людини. Наведено методичні поради до виконання кожної з асан та пранаям. Описано терапевтичні ефекти та протипоказання щодо виконання вправ. Особливу увагу приділено особистій гігієні, правильному харчуванню та дієтам за різних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р359.121 + Ч516.914.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС36312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шубін О. О. 
Підвищення резистентності судин вживанням біофлавоноїдів в раціонах харчування / О. О. Шубін, Ю. А. Горяйнова, В. І. Жеребченко, Т. В. Петренко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2002. - № 2. - С. 61-65. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати вивчення впливу регулярного вживання в раціонах харчування спортсменів біофлавоноїдів чорноплідної горобини на міцність та еластичність кровоносних судин. Експерименти проведено з використанням методу дозованого розрядження на ділянку шкіри спортсмена з наступним підрахуванням кількості мікрокрововиливів. Встановлено значне підвищення міцності судин після вживання біофлавоноїдів протягом місяця.


Ключ. слова: чорноплідна горобина, біофлавонїди, спортсмени, дієта, шкіра
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Розвантажувально-дієтична терапія і низькокалорійна дієта в клініці внутрішніх захворювань : Зб. матеріалів наук. симп. 25 - 26 жовт. 2001 р. / Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т. : Укрмедкнига, 2001. - 112 c. - укp.

Подано концепцію основних сано- і патогенетичних механізмів лікувальної дії розвантажувально-дієтичної терапії у хворих з патологією органів травлення з алергічними ускладненнями. Висвітлено досвід застосування розвантажувально-дієтичної терапії та низькокалорійної дієти хворими на ожиріння. Наведено морфофункціональну оцінку ефективності розвантажувально-дієтичної терапії у хворих на хронічні неспецифічні захворювання легень. Проаналізовано стан системи протеази-антипротеази у хворих на бронхіальну астму різного генезису під впливом харчової депривації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41-51я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Нутриціологія дитячого віку : навч. посіб. / уклад.: Л. В. Романів; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2008. - 94 c. - Бібліогр.: с. 93. - укp.

Розглянуто особливості харчування дітей різного віку від народження до 7-ми років, а також харчування хворих дітей. Описано спеціальні дієтичні продукти для лікувального харчування. Увагу приділено парентеральному харчуванню, лікувальним дієтам, естетиці харчування.

Рассмотрены особенности питания детей разного возраста от рождения до семи лет, а также питания больных детей. Описаны специальные диетические продукты для лечебного питания. Внимание уделено паронтеральному питанию, лечебным диетам, эстетике питания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.37 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА703639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гарник Т.  
Вплив фітозасобів на вільнорадикальне окиснення ліпідів та систему антиоксидантного захисту організму при хронічних стеатогепатитах / Т. Гарник // Ліки України. - 2003. - № 3. - С. 16-20. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Виявлено нормалізувальний вплив сорбенту "Силард", фітозасобу "Гепахол" на тлі дієти N 5, збагаченої клітковиною та пектинами, на рівень вільнорадикального окислення ліпідів і систему антиоксидантного захисту організму у хворих на хронічний гепатит (ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС).


Ключ. слова: фітозасоби, дієта, сорбенти, вільнорадикальне окислення, ліпіди, гепатит
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Деньга О. В. 
Эхоостеометрическая оценка воздействия различных адаптогенных препаратов на процессы остеогенеза в эксперименте на животных / О. В. Деньга, Б. Н. Марчук, В. Н. Горохивский, И. В. Ходаков, Э. М. Деньга // Вісн. стоматології. - 2005. - № 1. - С. 2-4. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Методом ультразвукової ехоостеометрії в експерименті на щурах виявлено, що карієсогенна дієта зменшує у порівнянні з дієтою віварію фазову швидкість поширення ультразвукових (УЗ) хвиль у стегновій кістці та у альвеолярному відростку, що пояснюється як зменшенням об'ємної частки кісткових трабекул, так і зменшенням мінеральної щільності кістки, модуля її пружності Юнга. Застосування таких адаптогенних препаратів, як "Біотит-C" (екстракт проростків пшениці), "ЕКСО" (екстракт сої), а також цитрату кальцію істотно гальмує в цьому випадку резорбційні процеси у кісткових тканинах тварин і швидкість УЗ-хвиль наближається до швидкості у тварин дієти віварію. Однак, тільки комплексне застосування адаптогенів "Біотрит-С" та "ЕКСО" у сполученні з "Кальцитом" дозволяє значно зміщати процеси у кісткових тканинах тварин у бік остеогенезу. При цьому швидкість УЗ-хвиль зростає у стегновій кістці на 34 %, а у верхній щелепі альвеолярного відростка - на 52 %, що перевищує таку у інтактних тварин та пояснюється прискореним утворенням зрілої кістки.


Ключ. слова: эксперимент, крысы, ультразвуковая эхоостеометрия, резорбция и остеогенез кости, адаптогены
Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Харченко Н.  
Сучасні аспекти дієтотерапії хворих на цукровий діабет / Н. Харченко, С. Анохіна // Ліки України. - 2004. - № 11. - С. 32-35. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що хворий на цукровий діабет живе, маневруючи між діабетичною комою та гіпоглікемією, спричиненою застосуванням цукрознижувальних препаратів. Якщо інсулін і цукрознижувальні препарати є методом вибору, то дієта - основа лікування всіх без винятку хворих на цукровий діабет.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дычко Е. Н. 
Способ коррекции процесса деминерализации эмали зубов в эксперименте / Е. Н. Дычко, А. В. Вербицкая // Вісн. стоматології. - 2005. - № 1. - С. 5-10. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Зазначено, що карієсогенна дієта, обтяжена важкими металами, призводить до розвитку більш виразної демінералізації твердих тканин зубів у експериментальних тварин. Розроблено комплекс, який складається з антиоксиданту, адаптогену та антидоту важких металів.


Ключ. слова: кариес, тяжелые металлы, профилактика
Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бабенко Н. О. 
Модуляція IBnD-3 жирними кислотами риб'ячого жиру обміну фосфоліпідів у нирках алкоголізованих щурів / Н. О. Бабенко, Я. О. Семенова // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2008. - № 3. - С. 38-42. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*735.11*725.133 + Р419.451-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Демида Е. П. 
Клініко-біохімічні та сонографічні особливості діагностики та лікування неускладнених форм холестерозу жовчного міхура у хворих з надлишковою масою тіла : Автореф. дис... канд. мед. наук / Е. П. Демида; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. - Івано-Франківськ, 2006. - 16 c. - укp.

Досліджено клініко-біохімічні, лабораторні та сонографічні особливості неускладнених форм холестерозу жовчного міхура, розглянуто методи їх діагностики та лікування у хворих з надлишковою масою тіла. Встановлено, що для неускладненого холестерозу жовчного міхура характерний латентний перебіг, помірні зміни показників функціонального стану печінки, дисліпідемія, зниження моторно-евакуаторної функції жовчного міхура, зменшення вмісту жовчних кислот і підвищення концентрації холестерину, особливо в міхуровій порції жовчі, наявність великої кількості кришталиків холестерину та мікролітів за мікроскопії центрифугату міхурової жовчі. Виявлено, що скоротлива функція жовчного міхура найбільш знижена за дифузних форм холестерозу - сітчастої та поліпозно-сітчастої, а за поліпозної - у меншій мірі. Доведено, що дієта з обмеженням енергетичної цінності за рахунок вуглеводів збагачена полієнами, харчовими волокнами, вітамінами та мінералами, а також подовжені курси терпії лецитином та урсофальком сприяють нормалізації ліпідного, вуглеводного обмінів, біохімічного складу жовчі, запобігають прогресування та викликають регрес сонографічних показників холестерозу жовчного міхура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.43-52 + Р415.202.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шпак В. С. 
Патогенетичні механізми розвитку хронічної токсичної нефропатії : автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.03.04 / В. С. Шпак; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2009. - 32 c. - укp.

На 392-х білих безпородних щурах-самцях вивчено основні патофізіологічні механізми розвитку токсичної нефропатії залежно від вмісту натрію в раціоні їх харчування. Тварини утримувалися на нормо- та гіпернатрієвій дієтах. Для дослідження формування та розвитку токсичної нефропатії тваринам підшкірно вводили дихлорид ртуті. Вивчено функціональні показники діяльності нирок за умов водного діурезу та сольового навантаження. На підставі одержаних даних показано, що перехід на гіпернатрієву дієту забезпечує сприятливий перебіг хронічного періоду токсичної нефропатії зі зменшенням ступеня ушкодження нейронів, що зумовлено принципово іншим типом адатації нирок до регуляції водно-сольового обміну. За умов гіпернатрієвого раціону, на відміну від гострого, в якому переважним є фільтраційний спосіб регуляції, відбувається нормалізація клубочкової фільтрації з переходом на канальцевий рівень регуляції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 + Р284.124

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Анохіна С. В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування диференційованої дієтотерапії в лікуванні хворих на цукровий діабет 2-го типу, поєднаний з гіпертонічною хворобою : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С. В. Анохіна; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2008. - 18 c. - укp.

Розроблено диференційовану дієту та вивчено її вплив на вміст ліпідів, глюкози крові, структурно-функціональний стан еритроциту у хворих на цукровий діабет (ЦД) II типу з супутньою гіпертонічною хворобою. Оцінено характер харчування хворих і встановлено, що комплаєнтність до дієти вища у хворих, раціон яких багатий повноцінними білками. Виявлено, що у хворих має місце постпрандіальна дисліпідемія, порушення структурно-функціонального стану еритроцитів. Установлено, що диференційована дієта, яка передбачає помірне зниження енергетичної цінності вживаних ними продуктів, підвищену квоту тваринного білка, фізіологічну кількість жиру, збагачення харчів вітамінами, мінералами, лецитином, омега-3 жирними кислотами сприяє зменшенню маси тіла змешенню харчової залежності, зниженню у крові вмісту загального холестерину, холестерину ліпопротеїдів низької щільності, тригліцеридів, підвищенню концентрації холестерину ліпопротеїдів високої щільності, зменшенню рівня глюкози та глюкозильованого гемоглобіну, нормалізації структурно-функціонального стану еритроцитів, артеріального тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-51 + Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Якубова І. І. 
Вплив дієти зі збільшеним вмістом холестерину на експресію генів, що кодують кістковий морфогенетичний протеїн та остеокальцин у тканинах нижньої щелепи ембріонів мишей / І. І. Якубова, В. Є. Досенко // Соврем. стоматология. - 2011. - № 3. - С. 166-168. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Результати визначення експресії генів ВМР2 та остеокальцину в нижній щелепі ембріонів мишей свідчать про те, що досліджені гени експресуються на приблизно однаковому рівні. Гіперхолестеринова дієта певною мірою змінює експресію генів ВМР2 та остеокальцину, причому ці зміни є різноспрямованими. Уперше одержано дані про вплив холестеринової дієти на рівень експресії мРНК ключових регуляторів остеогенезу - ВМР2 та остеокальцину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.215 + Е60*443.1*333

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Якубова І. І. 
Вплив дієти із збільшеним вмістом пірофосфату (Е-450) на експресію генів, що кодують кістковий морфогенетичний протеїн та остеокальцин в тканинах нижньої щелепи ембріонів мишей / І. І. Якубова, В. Є. Досенко // Вісн. стоматології. - 2011. - № 3. - С. 14-18. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Результати визначення експресії генів ВМР2 та остеокальцину в нижній щелепі ембріонів мишей свідчать про те, що досліджені гени експресуються на приблизно однаковому рівні. Пірофосфатна дієта (ПФД) не змінює експресію гена ВМР2. При цьому ПФД вірогідно збільшує експресію генів остеокальцину. Зростання експресії гена остеокальцину, що забезпечує мінералізацію в тканинах зачатку зуба, з одного боку, можна трактувати як позитивну ознаку, бо відкладання апатитів буде більш інтенсивним у тварин із більшою кількістю білка остеокальцину. Але з іншого боку, передчасна мінералізація в разі гіперекспресії остеокальцину може порушити ріст зуба та загалом процеси одонтогенезу. Вперше одержано дані про вплив ПФД на рівень експресії мРНК ключових регуляторів остеогенезу - ВМР2 та остеокальцину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2-29 + Е60*443.1*801.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Самойлович В. А. 
Значення застосування глиняних ванн у підвищенні ефективності комплексного лікування цукрового діабету типу 2 в умовах санаторію / В. А. Самойлович, В. В. Гутарєв, Н. В. Гутарєва // Лікар. справа. - 2009. - № 5/6. - С. 78-85. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-549

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Пучков К. С. 
Сучасні підходи до діагностики та лікування лактазної недостатності : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.36 / К. С. Пучков; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - К., 2011. - 16 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Мартинчук О. А. 
Елімінаційна дієта у лікуванні ожиріння, зумовленого харчовою непереносимістю / О. А. Мартинчук, М. М. Роттер // Сучас. гастроентерологія. - 2012. - № 4. - С. 40-42. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

В исследовании сравнено влияние элиминационной и гипокалорийной диет на коррекцию массы тела и улучшение общего состояния у пациентов с ожирением, ассоциированным с пищевой непереносимостью. У пациентов с избыточным весом и ожирением лучший эффект относительно потери массы тела и улучшения общего состояния имела элиминационная диета, тогда как у пациентов, которые придерживались гипокалорийной диеты, выраженность и наличие жалоб практически не изменились.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шайтуро Е. В. 
Метаболический синдром: современное состояние проблемы / Е. В. Шайтуро // Експерим. і клініч. медицина. - 2007. - № 2. - С. 98-102. - рус.

Висвітлено сучасні уявлення про особливості діагностики та лікування хворих з метаболічним синдромом. Показано, що важливу роль в діагностиці метаболічного синдрому відіграє комплексне обстеження хворих, котре включає вимірювання талії, артеріального тиску, визначення рівня тригліцеридів, холестерину, ліпопротеїдів високої щільності, рівня глюкози натще і/або проведення тесту на толерантність до глюкози. Важливе значення має дієта, нормалізація вуглеводного та ліпідного обміну, лікування гіпертонічної хвороби, коронарного атеросклерозу, аритмій. Використання бета-блокаторів, інгібіторів АПФ, діуретиків, статинів має важливе значення для поліпшення прогнозу та виживання цієї групи хворих.

Освещены современные представления об особенностях диагностики и лечения больных с метаболическим синдромом. Показано, что важную роль в диагностике метаболического синдрома играет комплексное обследование больных, которое включает измерение окружности талии, артериального давления, определение уровня триглицеридов, холестерина, липопротеидов высокой плотности, уровня глюкозы натощак и/или проведение теста толерантности к глюкозе. Важное значение имеют диета, нормализация углеводного и липидного обмена, лечение гипертонической болезни, коронарного атеросклероза, аритмий. Применение бета-блокаторов, ингибиторов АПФ, диуретиков, статинов имеет важное значение для улучшения прогноза и выживаемости этой группы больных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-3 + Р410-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Загайко А. Л. 
Статеві відмінності розвитку метаболічного синдрому в сирійських хом'ячків / А. Л. Загайко // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 2. - С. 96-98. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено статеві відмінності показників обміну ліпідів сирійських хом'ячків із метаболічним синдромом (МС). Установлено, що збагачена фруктозою та жирами дієта викликає у тварин розвиток метаболічного синдрому незалежно від віку та статі. У разі експериментального метаболічного синдрому в хом'ячків спостерігається гіперліпідемія та гіпертригліцеридемія, активація вільнорадикального окиснення та зменшення вмісту антиоксидантів. Атерогенна дисліпідемія у разі МС проявляється в самців збільшенням вмісту ліпопротеїнів низької густини + ЛДНГ, а в самок - зменшенням рівня ліпопротеїнів високої густини. Активація вільнорадикального окиснення у разі МС є більш істотною в самців. З віком здатність тварин до розвитку МС збільшується, причому більш істотно - у самок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського