Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Humanitarian Vision<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 166
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бучин М. 
Проблема безпеки виборів 2014 року в Україні / М. Бучин // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 1. - С. 1-6. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Розглянуто проблему безпеки виборчого процесу на позачергових президентських і парламентських виборах 2014 р. в Україні. Проаналізовано дії української влади як в сфері законотворчої діяльності, так і в площині електоральної практики для нейтралізації безпекових загроз під час позачергових виборів глави держави та виборів народних депутатів 2014 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.1 "2014" + Х809(4УКР)526.2 "2014"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Волинець О. 
Митрополит Андрей Шептицький про ідеології комунізму, фашизму та екстремального націоналізму / О. Волинець // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 1. - С. 7-12. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На підставі використання системного підходу, порівняльного методу та контент-аналізу досліджено ставлення митрополита А. Шептицького до ідеологій комунізму, фашизму та екстремального націоналізму. Зроблено висновок, що позиція А. Шептицького під впливом реалій суспільно-політичної ситуації трансформувалась від вимушеного сприйняття до абсолютного невизнання антигуманних ідеологій і притаманних для них насильницьких методів політичної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-36-021.7 + Э377.109(4УКР)-3-028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дорош Л. 
Непотизм як політико-правова проблема українського державотворення / Л. Дорош, О. Івасечко // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 1. - С. 13-20. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Проаналізовано феномен "непотизму" в українській політичній, економічній та управлінській практиці, виявлено його характерні вияви та форми. Враховуючи високий показник України за індексом держав, у яких процвітає кумівство, стверджується про необхідність боротьби з цим явищем, що є однією з перших передумов ефективного та успішного державотворення в європейському розумінні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7 + Ф3(4УКР)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мандзій Л. 
Консенсус еліт як умова конституцієтворення в Україні / Л. Мандзій // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 1. - С. 21-26. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто консенсус еліт як умову процесу конституційного творення в Україні. Виділено 4 періоди конситуцієтворення в Україні, проаналізовано умови прийняття Конституції та внесення змін до Основного Закону в кожному періоді зокрема.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)1,0 + Ф3(4УКР)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Маркітантов В. 
Місце провідної верстви у спадщині Дмитра Донцова / В. Маркітантов // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 1. - С. 27-32. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано погляди Д. Донцова щодо поділу суспільства на активну меншість і пасивну більшість. Розглянуто місце вітчизняної провідної верстви, її структуру, основні риси та роль у розвитку нації та держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) д + Ф1(4УКР)608

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Турчин Я. 
Люстрація як засіб демократизації політичної системи України / Я. Турчин // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 1. - С. 33-38. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто люстрацію як інститут перехідної справедливості, що має на меті запобігти рецидивам авторитаризму, захистити демократичні надбання та формувати нову політичну систему. Виокремлено особливості, принципи та ресурси люстраційного процесу в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.87 + Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Шипка Н. 
Роль німецької національної меншини в суспільно-політичному житті сучасної Польщі / Н. Шипка // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 1. - С. 39-44. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано місце та роль німецької національної меншини у суспільно-політичному житті Республіки Польща. З'ясовано, що німецька спільнота є активним суб'єктом етнополітики. Встановлено, що меншина бере участь у виборчому процесі через власні виборчі комітети, представлена на державному рівні та на рівні місцевого самоврядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4ПОЛ=9НІМ)

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Петрушенко В. 
Знання, цінності та людська гідність / В. Петрушенко // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 1. - С. 45-50. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано традиційну для філософії тему - співвідношення знання та цінностей. На підставі такого розгляду запропоновано авторську версію не тільки трактування цінностей, а й їх новий поділ - на дігнітативні та валютативні цінності. Основні методи дослідження - метод системно-структурного аналізу та компаративний; використано також метод феноменологічного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217 + Ю702.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Povtoreva S. 
The use of the structural methodology principles in gender studies = Застосування принципів структурної методології в гендерних студіях / S. Povtoreva // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 1. - С. 51-56. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Доведено, що гендерні студії у своїх витоках і на сучасному етапі істотно спираються на структурну методологію. Зазначено щодо особливостей українських гендерних досліджень і їх зв'язку з цією методологією. Одержані результати надають можливість використовувати принципи структурної методології у різних сферах гуманітарного знання, створювати методики аналізу сучасних дискурсивних практик.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ostapenko B. 
The concept of embedded safety = Концепція вбудованої безпеки / B. Ostapenko // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 1. - С. 57-60. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Запроваджено концепцію вбудованої безпеки як метод забезпечення функціонального об'єднання ефективності та безпеки науково-технічної діяльності. Запропоновано критерій безпеки домінантного вектора світоглядних намірів у суспільстві та у фахівців і критерій безпеки науково-технічного проекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч210.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Yaremchuk S. 
I. Kant and L. Feuerbach about morality and religion as the basis of spiritual formation of a man = І. Кант і Л. Фейєрбах про мораль і релігію як підгрунтя духовного формування людини / S. Yaremchuk // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 1. - С. 61-64. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Виявлено особливості тлумачень мислителями Нового часу основних категорій моральної та релігійної свідомості (благо, віра, істина, любов, мораль, спасіння, чеснота та ін.) в їх взаємозв'язку. Звернення до історико-генетичного методу та методу категоріального аналізу надало змогу розкрити філософський зміст основних концепцій взаємозв'язку релігії і моралі в новочасній культурі та виявити їх причетність до процесів, що відбуваються в європейському духовному просторі сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)5-563.1 + Ю3(4НІМ)5-564

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Robinson I. 
The problems of aging: ethical, psichologic and social aspects = Проблеми старіння: етичні, психологічні і соціальні аспекти / I. Robinson // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 1. - С. 65-70. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Мета роботи - з'ясування того, як ми повинні ставитися до старших людей, а також усвідомлення найістотніших аспектів старіння. Питання постає так: що ми як суспільство сьогодні робимо для забезпечення здорового способу життя з метою запобігання небажаним наслідком переходу до старості? Це питання пов'язане з іншим значним занепокоєнням: які вимоги постають у зв'язку зі зростанням відмінностей (расових та етнічних) у середовищі населення, яке старіє.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.124 + Ю937.44 + Ю703.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Dorota Halina Kutyla 
Stary Izaak nie zyje. To tragedia. Nie, to nie tragedia = Old Isaac is dead. It's a tragedy. No, it's not a tragedy / Dorota Halina Kutyla // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 1. - С. 71-76. - Бібліогр.: 4 назв. - пол.

This essay is dedicated to the theme of tragedy, and death. It refers primarily to the analysis of these issues made by Julius Kleiner - Polish literary scholar. Basic conditions allowing us to speak about the tragedy were pointed out by Kleiner. These include: the presence of death, the effect of Fate, evil and the hero endowed with the appropriate signs. Kleiner's analysis is great, but it does not include all accidents; hence creative works of A. Christie and biography of Polish scholar Wladyslaw Natanson are invoked. I decided to analyse texts distant from us several decades on purpose. Especially the observation of contemporary culture, rejecting the category of Fate is my aim hidden by this decision.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.175.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бучин М. 
Інститут демократичних виборів в Україні: особливості та тенденції трансформації / М. Бучин // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 2. - С. 1-6. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто проблему дотримання демократичних принципів під час виборів в Україні. Проаналізовано особливості та тенденції трансформації Індексу демократичних виборів у нашій державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)5-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Волинець О. 
Концепція миру та безпеки в магістеріумі Католицької Церкви / О. Волинець // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 2. - С. 7-12. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Використовуючи системний і структурно-функціональний методи та контент-аналіз, досліджено позицію Католицької Церкви щодо глобальної проблеми загрози війни та необхідності гарантування безпеки народам і націям. З'ясовано, що концепція Магістеріуму виходить з позиції гарантування та дотримання прав людини і базується на принципах моральності політики, дотримання міжнародних угод, солідарності та гуманізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-116.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Демчишак Р. 
Особливості євроінтеграційного процесу у Польщі: внутрішньополітичний та зовнішньополітичний виміри / Р. Демчишак // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 2. - С. 13-18. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

З'ясовано специфіку, основні етапи та динаміку процесу євроінтеграції у Польщі; досліджено суспільні перетворення всередині країни, а також участь Польщі у міжнародних організаціях різного рівня, як фактор прискорення євроінтеграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4ПОЛ),6 + Ф3(4ПОЛ)13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дорош Л. 
РБ ООН у сучасних умовах: до проблеми пошуку варіантів реформування / Л. Дорош, С. Охремчук // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 2. - С. 19-26. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Розглянуто діяльність Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй (РБ ООН) як гаранта міжнародного миру та безпеки, що має широкі повноваження щодо впливу на держав-порушниць міжнародного права. Зіставлено пропозиції щодо реформування РБ ООН, які охоплюють 3 ключові проблеми: зміна складу, використання права вето та зміна непрозорих методів роботи Ради. Доведено, що від сьогоднішніх ініціатив щодо реформування РБ ООН залежить подальше ефективне існування ООН і майбутнє всієї міжнародної системи безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),612 + Х915.212.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Івасечко О. 
АСЕАН та ЄС у порівнянні: геоекономічний та інституційний аспекти / О. Івасечко // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 2. - С. 27-32. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Здійснено порівняння показників окремих складових геоекономічного та інституційного потенціалу АСЕАН та Європейського Союзу. Зроблено висновок про те, що підхід, який має за основу тільки темпи економічного зростання держав-членів АСЕАН та їх частку у світових макроекономічних показниках, має вагомі недоліки: по-перше, не враховує якісних параметрів економічної модернізації в азійських країнах у контексті регіональної інтеграції; по-друге не бере до уваги істотні розбіжності у розвитку економічних параметрів держав-членів АСЕАН щодо інтеграції та глобалізації загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60 + Х915.22(575) + Х915.232.5 + У50-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Ільницька У. 
Інформаційна стратегія органів державної влади України: особливості формування та реалізації у глобальному інформаційному просторі / У. Ільницька // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 2. - С. 33-40. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність формування ефективної інформаційної стратегії органів державної влади в Україні, яка б відповідала європейським і світовим стандартам. Окреслено критерії та принципи ефективної інформаційної стратегії; проаналізовано її нормативно-правове забезпечення; висвітлено механізми реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)16 + Ч62 в05 + Х819(4УКР)01,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Луцишин Г. 
Міграційна криза в ЄС: проблема безпеки зовнішніх кордонів та загострення міжетнічних / Г. Луцишин // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 2. - С. 41-46. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто проблему сучасної міграційної кризи в країнах ЄС, основні загрози безпеці зовнішніх кордонів ЄС і загострення міжетнічних конфліктів. Проаналізовано сучасну міграційну політику країн ЄС, проблеми інтеграції мігрантів у європейські суспільства, заходи, які застосовують окремі європейські держави у боротьбі з нелегальною міграцією, а також наголошено на необхідності вдосконалення сучасної міграційної політики країн ЄС, розробки нових умов і принципів адаптації мігрантів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),32 + Х915.232.5-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського