Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Хист<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Бодяка В. Ю. 
Вплив ваготомії на фібринолітичну та протеолітичну активність слизової дванадцятипалої кишки / В. Ю. Бодяка // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 67-74. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено вплив різноманітних видів ваготомії (двобічну стовбурову, передню стовбурову, селективну проксимальну) на фібринолітичну та протеолітичну активність слизової дванадцятипалої кишки. Показано характерні риси змін у ранньому післяопераційному періоді для кожного виду ваготомії. Зважаючи на одержані результати запропоновано включення ваготомії в комплекс оперативних заходів лише за суворими показаннями.


Ключ. слова: ваготомія, фібриноліз, протеоліз, дуоденум
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сокольник С. О. 
Вплив внутрішньоабдомінального електрофорезу та ентеросорбції на імунологічні показники у дітей з периапендикулярним абсцесом / С. О. Сокольник // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 58-62. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено порівняльну характеристику застосування різних методів внутрішньотканинного електрофорезу та їх вплив на імунологічні показники у дітей з периапендикулярним абсцесом. Показано, що у дітей комплексне лікування з використанням внутрішньоабдомінального електрофорезу та ентеросорбції ефективно коригує системні та локальні імунні порушення, активує перитонеальні макрофаги, покращує цитокінову кооперацію клітин в імунній відповіді.


Ключ. слова: внутрішньоабдомінальний електрофорез, ентеросорбція, периапендикулярний абсцес, діти
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.301.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Маркевич Н. М. 
Вплив едніту та текому на перебіг і прогресування хронічного легеневого серця при обструктивних захворюваннях легень / Н. М. Маркевич // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 48-51. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено динаміку змін морфофункціонального стану еритроцитів у хворих на обструктивну бронхолегеневу патологію, ускладнену хронічним легеневим серцем, у процесі лікування препаратами базисної терапії з додаванням едніту та текому. Виявлено, що під впливом едніту та текому покращується мікроциркуляція в капілярному руслі, відновлюються структурно-функціональні властивості мембран еритроцитів.


Ключ. слова: едніт, теком, морфофункціональні властивості еритроцитів
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3 + Р412.301.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іващенко Т. В. 
Вплив екстракту родіоли рожевої на вміст малонового альдегіду та відновленого глутатіону в тканинах щурів за умов токсичного гепатиту / Т. В. Іващенко // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 75-77. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Ключ. слова: екстракт родіоли рожевої, токсичний гепатит, щури, малоновий альдегід, відновлений глутатіон
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Білоус І. І. 
Діагностика діабетичних полінейропатій / І. І. Білоус // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 15-18. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено клінічну картину та вегетативну реакцію магістральних судин нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет II типу. Виявлено посилення вегетативної реакції судин за основними показниками у відповідь на холодовий подразник у порівнянні з контролем, що розцінюється як компенсаторне покращання вегетативних судинних реакцій.


Ключ. слова: цукровий діабет, нейропатія, вегетативна реакція
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-43 + Р457.862-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Степан В. Т. 
Електричне поле постійного струму як альтернативний шлях профілактики та лікування бактеріальної міграції при гострій кишковій непрохідності / В. Т. Степан, С. О. Авер'янов // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 83-87. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

В експерименті на собаках на відтвореній моделі гострої кишкової непрохідності з'ясовано характер змін мікробної контамінації печінки, брижі та стінки тонкої кишки під дією електричного поля постійного струму. На підставі досліджень показано закономірність змін мікробної контамінації тканин від щільності струму. Проведені патогістологічні дослідження свідчать про зменшення явищ запалення під дією електричного поля постійного струму різної густини.


Ключ. слова: гостра кишкова непрохідність, електричне поле постійного струму, бактеріальна міграція, профілактика, лікування
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.61-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лявинець Н. О. 
Епітелій шийки матки як маркер розвитку пухлин жіночої репродуктивної сфери в осіб з обтяженістю родоводів онкопатологією / Н. О. Лявинець // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 37-42. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено відносний вміст ДНК в інтерфазних ядрах циліндричного епітелію цервікального каналу в нормі та за наявності доброякісних і злоякісних гормонозалежних пухлин репродуктивної сфери. Виявлено достовірне зростання досліджуваних показників за наявності доброякісних і злоякісних пухлин ендометрія та яєчників у порівнянні з аналогічними показниками у практично здорових жінок, що можна вважати маркером розвитку передпухлинних та пухлинних процесів вказаних локалізацій.


Ключ. слова: відносний вміст ДНК, ендокринно-метаболічні порушення, циліндричний епітелій каналу шийки матки, пухлини тіла матки та яєчників, обтяженість родоводів онкопатологією
Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.71-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кирик В. М. 
Застосування синглетно-кисневої терапії в комплексному лікуванні хворих на ішемічну хворобу серця / В. М. Кирик // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 19-22. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено критерії ефективності застосування синглетно-кисневої терапії (СКТ) у комплексному лікуванні хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). Виявлені зміни свідчать про позитивний вплив СКТ на основні ланки патогенезу ІХС: покращуються реологічні властивості крові, нормалізуються її біохімічні показники, відновлюється функція провідності міокарда. Відмічено потенціюючу дію СКТ щодо антиангінальних та сечогінних засобів.


Ключ. слова: ішемічна хвороба серця, синглетно-киснева терапія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рудик О. І. 
Значення антенатального кількістного визначення об'єму навколоплідних вод у діагностиці та прогнозуванні ускладнень вагітності та пологів / О. І. Рудик // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 52-57. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено об'єм навколоплідних вод у 73-х жінок у різні терміни вагітності шляхом збору та визначення об'єму амніотичної рідини під час штучного аборту (I триместр), передніх і задніх вод під час передчасних і термінових пологів (III триместр), а також шляхом введення розчину синього Еванса в амніотичну порожнину за умов мимовільних абортів або переривання вагітності за медичними показаннями у вагітних II триместру. Паралельно визначали горизонтальний та вертикальний проміжок між тілом плода та стінкою матки в ході ультрасонографії вагітних. На основі порівняння сумарної величини проміжком з істинним об'ємом амніотичної рідини складено таблицю відповідності цих величин, яка дозволяє визначити об'єм вод, уникаючи інвазивних методик.


Ключ. слова: вагітність, пологи, об'єм навколоплідних вод
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.1-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Коломоєць Н. М. 
Інтенсивність окиснювальної модифікації білків і стан протеїназо-інгібіторної системи крові у хворих на виразкову хворобу із супутнім ураженням гепатобіліарної системи / Н. М. Коломоєць // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 23-32. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Ключ. слова: виразкова хвороба, гепатобіліарна система, окиснювальна модифікація білків, азольбумін, азокол, азоказеїн, alpha_1-інгібітор протеїназ, alpha_2- макроглобулін
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Станкевич І. С. 
Клінічні аспекти перитоніту у дітей молодшого віку / І. С. Станкевич, М. М. Міндришора, Х. М. Аль Хавамдех // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 63-66. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано клінічні картини в 48-ми дітей віком від 1-го місяця до 3-х років, які лікувались у клініці дитячої хірургії з 1998 р. по 2002 р. з приводу перитонітів та гострого апендициту. Встановлено, що в 85,4 % випадків причиною перитонітів був гострий апендицит. Співвідношення апендикулярних перитонітів до неускладнених апендицитів становило 2,4:1. Причинами пізньої госпіталізації є складність діагностики, несвоєчасне звернення хворих та лікарські помилки. Визначено цінність загальної симптоматики перитонітів і фізикального обстеження живота у дітей під час сну.


Ключ. слова: перитоніт, гострий апендицит, клінічна картина, діти раннього віку
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.101.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бесединська О. В. 
Материнська смертність за даними чернівецьких прозектур / О. В. Бесединська, В. Ю. Бодяка, В. В. Лобач, Б. Е. Мажар // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 10-14. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлено аналіз структури та причин смерті 74-х матерів, що померли у Чернівецькому регіоні за період 1954 - 1990 рр. Установлено, що сепсис і кровотеча є найбільш частими причинами материнської смертності.


Ключ. слова: материнська смертність
Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)023.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Маринчин С. І. 
Оксид азоту у фізіології та патології нирок / С. І. Маринчин // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 88-96. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Ключ. слова: оксид азоту, L-аргінін, ренін, ангіотензин II, NO-синтаза, нітро- L-аргінін (L-NAME)
Індекс рубрикатора НБУВ: Р414 -2 + Е60*733.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Маковійчук А. А. 
Особливості вегетативного тонусу нервової системи у хворих на цукровий діабет I типу / А. А. Маковійчук // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 43-47. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У ході вивчення стану вегетативного тонусу нервової системи у хворих на цукровий діабет I типу без клінічних проявів вегетативної нейропатії виявлено парасимпатичну стигматизацію вегетативної нервової системи. Доведена інформативність комплексного дослідження вегетативного тонусу, хвилинного об'єму крові, проведення кліно- та ортостатичних проб у діагностиці ранніх вегетативних порушень у хворих на цукровий діабет.


Ключ. слова: цукровий діабет, діабетична нейропатія, вегетативний тонус
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р628-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Максим'юк В. В. 
Оцінка ефективності різних методів санації очеревинної порожнини при розповсюджених формах перитоніту / В. В. Максим'юк // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 78-82. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

В експерименті на собаках обгрунтовано доцільність застосування жовчі як складової розчинів для промивання очеревинної порожнини, а також показано ефективність розробленого методу створення депо антимікробних препаратів у ділянці найбільшого ураження, шляхом локального підведення до неї контейнеру з сорбентом, який мае наведені антибактеріальні властивості. Встановлено широкий спектр антимікробної дії розчинів, які містять жовч, на різні штами мікроорганізмів, що призводить до значного зменшення бактеріального забруднення очеревинної порожнини, а також активної елімінації сорбентом мікроорганізмів та їх токсинів з очеревинної порожнини, що попереджує їх дію на тканини.


Ключ. слова: жовч, перитоніт, санація, ентеросгель
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кушнір С. В. 
Прогностичне значення частоти серцевих скорочень та варіабельності ритму серця у хворих на гострий інфаркт міокарда / С. В. Кушнір // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 33-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено вираженість синусової аритмії, різниці між максимальними та мінімальними інтервалами R - R і частоти серцевого ритму на коротких фрагментах електрокардіограми у пацієнтів з різними термінами перебігу інфаркту міокарда. Виявлені зміни свідчать про те, що на ранніх стадіях iнфаркту мiокарда зниження варіабельності ритму серця та зростання частоти серцевого ритму є компенсаторною реакцією, тоді як збереження цих показників на пізніх стадіях інфаркту міокарда має несприятливе прогностичне значення для хворих, оскільки збільшується ризик смерті та зменшується толерантність до фізичного навантаження.


Ключ. слова: варіабельність ритму серця, частота серцевого ритму
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-433.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Безрукова Т. Л. 
Прогностичні критерії бронхіальної астми у дітей раннього віку / Т. Л. Безрукова // Хист. - 2002. - Вип. 3. - С. 4-9. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено абсолютний (AR), відносний (RR) ризики, а також відношення ризиків (OR) виникнення рецидивів бронхіальної астми у дітей раннього віку в найближчі 3 роки спостереження після проведеного комплексного лікування в стаціонарі. Проаналізовано дані історій хвороб 71-го пацієнта. До найбільш значимих факторів ризику розвитку повторних епізодів бронхіальної обструкції були віднесені: початок захворювання дітей віком старше 2-х років (AR = 28,3 %; RR = 1,7; OR = 3,2), позитивний сімейний алергологічний анамнез (AR = 42,3 %; RR = 2,7; OR = 6,2), тяжкий перебіг бронхіальної астми (AR = 47,9 %; RR = 2,1; OR = 13,6), активація киснезалежного метаболізму еозинофільних лейкоцитів крові за даними НСТ тесту (AR = 47,5 %; RR = 2,6; OR = 8,0) та наявність специфічних IgE в сироватці крові (AR = 31,8 %; RR = 2,0; OR = 3,7).


Ключ. слова: діти, бронхіальна астма, рецидив, фактори ризику
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22770 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського