Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Клінічна фармація<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 394
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Нальотова О. М. 
Вплив на якість життя хворих на гіпертонічну хворобу, асоційовану з інсулінорезистентністю, базової фармакотерапії і комбінацій метаболітотропних препаратів / О. М. Нальотова, Т. Д. Бахтєєва // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 4-8. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Артеріальна гіпертензія (АГ) виявляється у 25 - 30 % дорослого населення економічно розвинених країн, включаючи Україну. В останні 10 - 15 років спостережено підвищений інтерес до метаболічних порушень під час АГ. За оцінками більшості експертів провідним фактором у формуванні симптомокомплексу метаболічного синдрому є інсулінорезистентність (ІР). У розвитку АГ за ІР провідне значення має комплексний вплив гіперінсулінемії (ГІ) та супутніх метаболічних порушень. Це робить пошук етіологічних чинників і ланок патогенезу АГ надзвичайно актуальним, оскільки зможе привести до визначення нових шляхів її ефективної фармакотерапії. Наведено дані про зміни показників якості життя хворих на гіпертонічну хворобу, асоційовану з інсулінорезистентністю, під час застосування метаболітотропних лікарських засобів (розиглітазону, метформіну та тіотриазоліну), які були включені до антигіпертензивної фармакотерапії (периндоприл + кандесартан).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р415.16 + Р415.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Танцура Л. М. 
Підходи до лікування різних за перебігом фебрильних судом / Л. М. Танцура // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 9-12. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено дослідження 315 пацієнтів (хлопчики - 175; дівчата - 140) з фебрильними судомами (ФС), які склали три групи. До основної увійшли 175 дітей з ФС віком 1 - 5 років, які перебували під спостереженням упродовж 3 - 5 років, проходили багаторазові обстеження. Групи порівняння склали діти віком від 8 до 16 років, у яких в анамнезі були ФС, але на момент обстеження вони повністю зникли (друга група порівняння) або трансформувалися в епілептичні напади (перша група порівняння), по 70 дітей у кожній групі. Виділено ознаки, що свідчать про трансформацію ФС в епілептичні напади. В разі наявності більше 2-х несприятливих ознак рекомендовано тривале лікування за допомогою антиепілептичних препаратів. Вибір антиепілептичного препарату залежав від характеру фебрильного нападу (генералізований чи фокальний). За допомогою таких підходів вдалося подолати резистентність та покращити результати лікування дітей з ФС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.62-323.5 + Р733.627.709.2

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Біловол О. М. 
Безпека комбінованої антигіпертензивної терапії у хворих на гіпертонічну хворобу на тлі порушення вуглеводного обміну / О. М. Біловол, В. В. Школьник, А. О. Андрєєва // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 13-17. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Поєднання артеріальної гіпертензії (АГ) з цукровим діабетом (ЦД) є досить актуальною проблемою охорони здоров'я. Як правило, такі пацієнти мають надлишкову вагу та порушення ліпідного і вуглеводного обмінів, дисфункцію ендотелію. Центральне ожиріння може стимулювати розвиток гіперглікемії, гіперінсулінемії та інсулінорезистентність. Окрім того, незалежним маркером кардіоваскулярного ризику у хворих на АГ є мікроальбумінурія (МАУ), яка відображає ендотеліальну дисфункцію. Мета дослідження - розробка ефективних медикаментозних підходів лікування хворих на гіпертонічну хворобу з ЦД 2 типу. Вивчено рівні МАУ, вуглеводного обміну, ліпідів крові, дані добового моніторування артеріального тиску до та після лікування комбінацією антигіпертензивних препаратів у хворих на гіпертонічну хворобу на тлі ЦД 2 типу, що є актуальним для оптимізації лікувальних схем щодо зниження кардіоваскулярного ризику та служить обгрунтуванням безпеки їх призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р415.2 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Доброва В. Є. 
Обгрунтування та розробка лінійної моделі спостережень при клінічних випробуваннях / В. Є. Доброва, І. А. Зупанець // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 18-21. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано концепцію наукового аналізу клінічних випробувань (КВ), в рамках якої створені дві системи показників: фактори впливу та відгуки КВ, а також проведено їх класифікацію. Обгрунтовано загальну лінійну математичну модель планування КВ та оцінки його базових показників. Для оцінки впливу нового ЛЗ для різних дизайнів КВ розроблено моделі аналізу впливу лікувального фактора всередині групи та між групами пацієнтів. Подальша клінічна верифікація та інтерпретація цих моделей дозволить прогнозувати на початку випробування можливі результати впливу ЛЗ на різні групи показників стану пацієнтів та запобігатиме появі недостовірних оцінок КВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 с13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Немченко А. С. 
Дослідження міжнародного досвіду впровадження оцінки технологій в охороні здоров'я і фармації / А. С. Немченко, К. Л. Косяченко // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 22-26. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати дослідження міжнародного досвіду впровадження системи оцінки технологій в охороні здоров'я і фармації (ОТОЗ). Визначено шість історичних періодів формування систем ОТОЗ у країнах зарубіжжя та з'ясовано, що на сучасному етапі формування національних програм з ОТОЗ є пріоритетним завданням національної політики країн у сфері охорони здоров'я. Визначено порядок проведення ОТОЗ у країнах Європи, який містить чотири етапи - підготовчий, технологічний, результативний та постоціночний, а також сформульовано змістовну частину етапів ОТОЗ. Проаналізовано загальні підходи до впровадження ОТОЗ країнами Європи, визначено рівні їх впровадження, джерела фінансування, основні напрями діяльності зазначених систем. Встановлено, що найбільш суттєві відмінності у системах ОТОЗ містять методики проведення оцінки. Ці відмінності полягають у рівнях прийняття соціально-політичних рішень, критеріях та методах визначення статусу технологій, термінах проведення оцінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Мохамад Махмуд Ассаф 
Експериментальне вивчення гіпоурикемічної активності густих екстрактів лопуха великого / Мохамад Махмуд Ассаф, К. Г. Щокіна, С. М. Дроговоз // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 28-30. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Відомо, що підвищений вміст сечової кислоти в крові не тільки призводить до подагри та подагричного артриту, які є одними з найпоширеніших захворювань суглобів, але є складовим фактором метаболічного синдрому, фактором ризику розвитку гострої та хронічної ниркової недостатності, артеріальної гіпертензії, порушень мозкового кровообігу, інсулінорезистентності тощо. Наведено результати експериментального дослідження гіпоурикемічної дії густих екстрактів кореня та листя лопуха великого на моделі оксонат-індукованої гіперурикемії у щурів. Доведено, що густий екстракт кореня лопуха в дозі 25 мг/кг чинить гіпоурикемічну дію, за якою не поступається алопуринолу в дозі 10 мг/кг. На відміну від алопуринолу екстракт кореня лопуха виявляє також урикозуричну дію. Екстракт листя лопуха великого в дозі 25 мг/кг проявляє тенденцію до гіпоурикемічної та урикозуричної дії. Густі екстракти кореня та листя лопуха чинять діуретичний ефект, до механізму дії якого долучається збільшення швидкості клубочкової фільтрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р282.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Яковлєва Л. В. 
Вивчення токсикологічних властивостей гелів клотримазолу, кетоконазолу та біфоназолу / Л. В. Яковлєва, Н. С. Чорна, Н. П. Половко // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 31-34. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.813.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Цубанова Н. А. 
Порівняння кардіопротекторних властивостей спіроциклічного похідного оксіндолу та мексидолу у щурів із моделлю гострого інфаркту міокарда / Н. А. Цубанова, С. Ю. Штриголь, О. А. Ходаківський // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 35-37. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Кардіопротекторну активність нової сполуки досліджено на моделі інфаркту міокарда (ІМ) за методикою Гумінського шляхом діатермокоагуляції маргінальної гілки коронарної артерії. Дослідження проведено на білих нелінійних щурах-самцях масою 200 - 220 г. Сполуку 77 вводили в дозі 5 мг/кг, мексидол вводили у дозі 100 мг/кг. Встановлено, що спіроциклічне похідне оксіндолу в дозі 5 мг/кг виявляє потужний кардіопротекторний ефект на рівні мексидолу в дозі 100 мг/кг. Інтегральна кардіопротекторна дія досліджуваної сполуки на тлі діатермокоагуляційной моделі гострого ІМ характеризується значним зниженням летальності у критичному періоді експерименту (12-та година розвитку ІМ). Сполука 77 та мексидол вірогідно зменшують летальність щурів до 40 %. За показниками ЕКГ спіроциклічне похідне оксіндолу виявляє захисну дію на міокард на рівні мексидолу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Караковська Н. Є. 
Експериментальне дослідження антипроліферативної та антиоксидантної дії препаратів лопуха на моделі ватної гранульоми у щурів / Н. Є. Караковська, К. Г. Щокіна, С. М. Дроговоз // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 38-41. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проблема раціональної терапії хронічного простатиту та доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ) є складною і поки ще далекою від вирішення. Пошук і створення нових безпечних простатопротекторних препаратів з комплексною фармакологічною дією, здатних одночасно впливати на різні патогенетичні ланки ДГПЗ та хронічного простатиту, є надзвичайно важливим та актуальним завданням. Наведено результати фармакологічного вивчення антипроліферативної та антиоксидантної дії густих екстрактів кореня та листя лопуха великого на моделі ватної гранульоми у щурів, яка є моделлю запального процесу з перевагою проліферативної фази запалення. Визначено, що найбільшу протизапальну та антиоксидантну дію виявили екстракти кореня та листя лопуха великого в дозі 75 мг/кг. Причому за антипроліферативною, антиоксидантною дією та впливом на стан АОС експериментальних тварин в однакових дозах екстракт кореня лопуха переважає дію екстракту листя лопуха.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.62-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Яковлєва Л. В. 
Дослідження ефективності мазі "Біофлорин" на моделі опікової травми у щурів / Л. В. Яковлєва, О. В. Ткачова, О. М. Горбань // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 42-47. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

На моделі опікової травми II ступеня у щурів досліджено ефективність нової комбінованої ранозагоювальної мазі "Біофлорин", що містить густий екстракт кори дуба та ефірну олію коріандра. Препаратом порівняння служила ранозагоювальна мазь природного походження "Альгофін", яку використовують у медичній практиці для місцевого лікування ран та опіків шкіри на II і III фазах ранового процесу. За одержаними результатами планіметричних показників нова мазь сприяла скороченню термінів загоєння на 4 дні раніше у порівнянні з групою позитивного контролю та на 3 дні - у порівнянні з маззю "Альгофін". За динамікою біохімічних та гематологічних показників встановлено, що нова комбінована мазь виявила лікувальний ефект, який за репаративною і протизапальною дією перевищив ефективність мазі "Альгофін". Одержані результати дозволяють прогнозувати подібні переваги мазі "Біофлорин" за умов клінічної практики під час місцевого лікування ранового процесу на II і III фазах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кашпур Н. В. 
Протигрибкова активність ліпофільних фракцій родин роду Galium. Повідомл. 2 / Н. В. Кашпур, О. В. Горяча, Т. В. Ільїна, А. М. Ковальова, А. Ю. Волянський, Т. П. Осолодченко // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 48-51. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.813.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Філімонова Н. І. 
Експериментальне моделювання дисбіозу кишечника диклофенаком натрію у морських свинок та вивчення впливу біфідумбактерину на функціональні характеристики кишечника у відтворених умовах / Н. І. Філімонова, В. О. Пасісниченко, Мохамед Мофтах Ельаті, С. В. Місюрьова // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 52-55. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Сулейман М. М. 
Фармакологічний скринінг 3-сукциноїлзаміщених N-фенілантранілових кислот / М. М. Сулейман, С. Г. Ісаєв, А. М. Семенов, Т. С. Сахарова, М. В. Зупанець // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 56-59. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Чорна Н. С. 
Нефропротекторна дія густого екстракту з листя берези бородавчастої на тлі розвитку експериментальної діабетичної нефропатії щурів / Н. С. Чорна, Ю. Б. Лар'яновська, О. М. Горбань, Т. К. Юдкевич, Д. М. Бабенко // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 60-65. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р414-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Баюрка С. В. 
Діагностика смертельних отруєнь міансерином за результатами токсикологічних досліджень / С. В. Баюрка, С. А. Карпушина // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 1. - С. 66-70. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Чекман І. С. 
IN SILICO: новий напрям у розробці фармакологічних та фармацевтичних властивостей лікарських засобів / І. С. Чекман, Т. Ю. Небесна, П. В. Симонов // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 2. - С. 4-14. - Бібліогр.: 75 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р28 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Доброва В. Є. 
Розробка методики оцінки переносимості при дослідженні біоеквівалентності лікарських засобів / В. Є. Доброва // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 2. - С. 15-20. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Запропоновано методику оцінки переносимості під час дослідження біоеквівалентності (БЕ) лікарських засобів, під час розробки якої обгрунтовано узагальнену структурну схему проведення дослідження згідно з вимогами ICH GCP і алгоритм статистичного планування та проведення оцінки переносимості/безпеки. Показано особливості та можливості реалізації цього алгоритму. Для змішаної моделі визначення показників під час дослідження БЕ розроблено методику оцінки переносимості та обгрунтовано кількісну шкалу оцінки еквівалентності переносимостей. Запропоновано схему формування об'єднаних масивів даних для кожного з показників у разі перехресної моделі дослідження БЕ та методику статистичного порівняння безпеки однократного прийому генерика та референтного лікарського засобу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 с13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Березін O. Є. 
Дозозалежний вплив аторвастатину в ранжируваних дозах відносно циркулюючого вмісту маркерів біомеханічного стресу в пацієнтів з інфарктом міокарда. Результати однорічного когортного дослідження / O. Є. Березін, Т. О. Самура // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 2. - С. 21-26. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Баюрка С. В. 
Діагностика смертельних отруєнь сульпіридом за результатами токсикологічних досліджень / С. В. Баюрка, В. В. Болотов, С. А. Карпушина, В. І. Степаненко, Г. І. Северіна // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 2. - С. 27-30. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Дроговоз С. М. 
Дослідження нового комбінованого вагінального крему для лікування неспецифічних вагінітів / С. М. Дроговоз, Г. В. Зайченко, О. В. Грищенко, О. С. Бусигін, К. В. Дроговоз // Клініч. фармація. - 2012. - 16, № 2. - С. 32-35. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Серед інфекційно-запальних захворювань статевого тракту, які є актуальною проблемою у сучасній гінекології, найбільш розповсюдженими є кандидозний вульвовагініт, неспецифічний вагініт та бактеріальний вагіноз. Аналіз фармацевтичного ринку України показав недостатній асортимент вітчизняних препаратів з одночасною протигрибковою та антибактеріальною дією. Клівазол - вітчизняний комбінований крем для лікування вагінітів та вагінозів, який містить кліндаміцин та міконазол. У проведеному дослідженні вивчено дію нового комбінованого крему на моделі травматичного вагініту у щурів, ускладненого інфікуванням музейними штамами мікроорганізмів. Оцінку ефективності досліджуваного крему проведено за показниками периферійної крові, місцевої температури, інтенсивністю виділень з піхви. Встановлено, що у порівнянні з референтними препаратами досліджуваний крем починав діяти швидше. Результати даного дослідження свідчать про ефективність комбінованого крему клівазолу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського