Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 300
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Овчарук В. І. 
Агроекологічні особливості формування фотосинтетичних показників квасолі звичайної / В. І. Овчарук, О. В. Овчарук, Р. Ю. Гаврилянчик, Я. В. Каленчук, Ю. В. Околодько // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2011. - Вип. 204. - С. 131-136. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто особливості формування показників фотосинтетичної продуктивності посівів квасолі залежно від агроекологічних та досліджуваних факторів. Встановлено, що досліджувані сорти квасолі досить суттєво реагують на агроекологічні умови регіону, виявляють різну динаміку добового приросту продуктів фотосинтетичної асиміляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.7-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Макарчук М. Ю. 
Адаптація осіб різної статі до діяльності з високим рівнем відповідальності за результат / М. Ю. Макарчук, Л. В. Чікіна, П. І. Янчук, С. В. Федорчук, В. А. Трушина // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2010. - Вип. 180. - С. 50-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено стан психофізіологічних функцій у чоловіків та жінок за оптимальних та екстремальних умов діяльності. Виявлено, що статева різниця у стані психофізіологічних функцій існує за обох умов та збільшується за умов підвищеної відповідальності за результат діяльності. Встановлено значну перебудову структури та кількості кореляційних взаємозв'язків між основними психофізіологічними показниками за екстремальних умов діяльності у представників як чоловічої, так і жіночої статі. Статева різниця в кореляційних портретах внутрішньосистемних відносин між психофізіологічними показниками більш яскраво виражена за екстремальних умов діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бондзик О. В. 
Амінокислота L-аргінін: метаболізм та вплив на печінку / О. В. Бондзик, П. І. Янчук // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2011. - Вип. 204. - С. 8-11. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

На підставі опрацьованих літературних джерел показано сучасний стан проблеми дослідження впливу амінокислоти L-аргініну на функціонування гепатобіліарної системи. Показано різнонаправлений вплив цієї амінокислоти та її метаболітів на діяльність печінки. Наголошено на необхідності продовження досліджень в цій галузі, оскільки це має як теоретичне, так і практичне значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26-642 + Е0*725.111.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Чемерис І. А. 
Аналіз природно-антропогенних рекреаційних ресурсів Черкаської області / І. А. Чемерис, С. А. Морозова, С. Ф. Зражевський // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2009. - Вип. 156. - С. 111-120. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано вплив господарської діяльності на рекреаційну цінність адміністративно-територіальних одиниць Черкаського регіону. Проведено еколого-рекреаційну класифікацію районів Черкаської області на підставі бальної оцінки, яка враховує показники антропогенного навантаження та наявні природні і суспільно-історичні рекреаційні ресурси. Зроблено висновки про перспективи розвитку рекреаційно-туристичної діяльності в районах Черкаської області та основні напрямки підвищення якості рекреаційного середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.4(4УКР-4ЧЕР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Корнелюк Н. М. 
Біогеохімічна ліхеноіндикація важких металів у приземному шарі повітря (на прикладі південної промислової зони м. Черкаси) / Н. М. Корнелюк // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2011. - Вип. 204. - С. 69-74. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано біогеохімічні особливості акумуляції важких металів епіфітними лишайниками різних за ступенем антропогенного навантаження територій м. Черкаси. Надано порівняльну характеристику особливостей накопичення важких металів різними видами епіфітних лишайників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.2*801.8 + Е522.2*725.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Боєчко Ф. Ф. 
Біохімічні маркери стану сполучної тканини як показник забезпечення організму вітаміном С / Ф. Ф. Боєчко, Л. О. Боєчко, Ю. М. Бойко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2011. - Вип. 204. - С. 3-7. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

З'ясовано можливість застосування специфічних біохімічних маркерів стану сполучної тканини - оксипроліну та уромукопротеїнів для оцінювання забезпечення організму вітаміном С. Встановлено, що між мг/погодинною уринарною екскрецією вітаміну С та екскрецією специфічних біохімічних маркерів стану сполучної тканини існує зворотня залежність: екскреція оксипроліну та уромукопротеїнів зростає під час зниження забезпечення організму вітаміном С. Висловлено припущення щодо можливості використання специфічних біохімічних маркерів стану сполучної тканини для виявлення С-авітамінозних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*66*72 + Р251.262 + Р415.202.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Черненко Н. П. 
Вегетативне забезпечення розумової роботи з різною швидкістю пред'явлення інформації / Н. П. Черненко, М. В. Макаренко, В. С. Лизогуб, Ф. Ф. Боєчко, Т. В. Кожемяко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2009. - Вип. 156. - С. 121-128. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

У 150 студентів досліджено особливості вегетативної регуляції серця під час виконання розумової роботи з різною швидкістю пред'явлення інформації. Встановлено, що розумова робота за умов дефіциту часу підвищує психоемоційне напруження, кількість помилок та активність симпато-адреналової регуляції серця і тим більше, чим менше часу відводилось на обробку інформації. За умови виконання розумової роботи на високій швидкості пред'явлення інформації у вегетативній регуляції серця формується захисний, а за низької - орієнтувальний тип вегетативного реагування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.54 + Ю935.131-975

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кожемяко Т. В. 
Вегетативне забезпечення розумової роботи підлітків за умов різного темпу пред'явлення інформації / Т. В. Кожемяко, М. В. Макаренко, С. В. Фуртатова, Н. П. Черненко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2010. - Вип. 180. - С. 40-45. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У 90 учнів віком 14 років за величиною статистичних, варіаційних та спектральних характеристик ритму серця охарактеризовано вегетативне забезпечення розумової роботи з різним темпом пред'явлення інформації (50, 70, 90, 110 та 130 подразників за 1 хвилину). Встановлено, що з підвищенням темпу пред'явлення подразників кількість переробленої інформації поступово зростала, а якість роботи знижувалась. Починаючи зі швидкості 90 і далі у разі збільшення темпу пред'явлення для переробки інформації до 110 та 130 подразників за хвилину достовірно зростала абсолютна і відносна кількість помилок. Статистичні, варіаційні та спектральні показники ритму серця під час серії 5-хвилинної розумової діяльності з різним темпом пред'явлення зорової інформації виявили достовірні різниці значень показників варіативності серцевого ритму в активному стані у порівнянні з референтним станом спокою. Максимальний рівень активації механізмів регуляції серцевого ритму з переважанням симпатоадреналових впливів у дітей віком 14 років спостерігається під час розумової роботи зі швидкістю пред'явлення інформації 90 та 110 подразників за хвилину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94 + Ю983.513.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коваленко О. А. 
Взаємозв'язок здатності до навчання в радіальному лабірінті з ступенем окисних процесів в тканинах мозку у щурів з різною схильністю до алкоголізму / О. А. Коваленко, Т. М. Говоруха, М. Ю. Макарчук // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2011. - Вип. 204. - С. 46-51. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Показано неоднакову ліпопероксидну реактивність тканин мозку щурів за різної схеми поєднання етанолу і навчання. Щури, які не надають перевагу алкоголю, мають більшу ліпопероксидну реактивність. Щури, що надають перевагу алкоголю, мають різноспрямований вплив етанолу на відтворення умовної реакції. Після алкоголізації рівень тривожності неоднаково змінюється у щурів з різною схильністю до вживання етанолу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.541 + Р645.021.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Філімонова Н. Б. 
Відмінності в активності головного мозку при обробці зорової вербальної інформації в оперативній пам'яті у жінок та чоловіків / Н. Б. Філімонова, С. В. Натьокіна // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2011. - Вип. 204. - С. 146-152. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

В результаті аналізу ЕЕГ в 16 відведеннях в дельта-, тета-, альфа1-, альфа2-, альфа3-, бета1- та бета2-діапазонах виявлено, що під час запам'ятовування літер у жінок у порівнянні з чоловіками спостерігається підвищена потужність в лівій тім'яній зоні в дельта-, тета-, альфа2- та бета1-діапазонах, що може свідчити про семантичний аналіз вербальної інформації жінками з залученням слухової пам'яті. На основі одержаних даних можна припустити, що у жінок стимулозалежна (фазова) складова ЕЕГ більш пов'язана з процесами синхронізації, які залучають більш широкі нейромережі до обробки вербальної інформації, а тонічна складова вказує на підвищений рівень активації, який енергетично підтримує функціонування таких мереж. У чоловіків стимулозалежна складова ЕЕГ більш пов'язана з процесами селективної уваги та зосередженості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Белых И. А. 
Воздействие низких температур и озона на дрожжевые грибы IBCandida albicansD / И. А. Белых, А. В. Сакун, А. М. Грек // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2010. - Вип. 184. - С. 3-7. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1*716-636

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Рильський О. Ф. 
Вплив аніонів солей важких металів на синтез пігментів у бактерій родів IBSerratiaD та IBPseudomonasD / О. Ф. Рильський // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2010. - Вип. 184. - С. 120-123. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Куценко Т. В. 
Вплив багаторазового проходження емоційного Струп-тесту на показники ЕЕГ / Т. В. Куценко, С. В. Соловйова, М. Ю. Макарчук // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2011. - Вип. 204. - С. 89-94. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Високочастотний альфа-ритм наростає в лівій півкулі з кожним наступним проходженням емоційного Струп-тесту. Зміни в ЕЕГ вказують на перебудову інформаційних потоків у лівій півкулі під час навчання, пов'язану зі зменшенням когнітивного "тиску" внаслідок звикання до гальмівного та нейтрального подразників, і узгоджуються із результатами поведінкового тесту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52*715.3 в73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Полетай В. М. 
Вплив гербіцидів на проміжний обмін ліпідів в організмі коропа / В. М. Полетай, С. П. Весельський, П. І. Янчук // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2010. - Вип. 184. - С. 110-114. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено проміжний обмін ліпідів коропа лускатого за умов впливу гербіцидів. Під час дії гербіцидів різної хімічної будови спостерігалися зміни вмісту фосфоліпідів, холестерину і його ефірів, вільних жирних кислот та тригліцеридів в крові, жовчі та тканині печінки коропа, що вказує на можливі порушення в процесах їх біосинтезу та транспорту через плазматичну мембрану гепатоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.1-272.513 + П857.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Боєчко Ф. Ф. 
Вплив додаткової вітамінізації на забезпечення організму вітамінами / Ф. Ф. Боєчко, Л. О. Боєчко, Н. В. Чепчуренко, І. В. Шмиголь, А. В. Суглобова, Л. М. Корпань // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2010. - Вип. 180. - С. 7-12. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

З'ясовано забезпечення організму студентів вітаміном С та окремими вітамінами групи В у осінньо-зимовий та зимово-весняний сезонні періоди. Виявлено, що у переважної більшості обстежених спостерігається дефіцит вказаних вітамінів незалежно від пори року. За умов значного емоційного навантаження та дії стресових чинників вживання вітамінів в кількостях, що відповідають рекомендованим нормам добової потреби, є недостатнім для попередження вітаміндефіцитних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.8-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кравченко В. І. 
Вплив емоційного компоненту стимула на швидкість аналізу інформації та варіативність серцевого ритму / В. І. Кравченко, М. П. Рассомагіна, С. С. Костенко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2011. - Вип. 204. - С. 75-82. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено особливості обробки вербальної інформації, що містить емоціогенні стимули. Показано, що емоційні слова захоплюють увагу обстежуваних, що негативно позначається на швидкості та точності виконання завдання у порівнянні з нейтральними словами. Виявлено, що такі ефекти відбуваються лише якщо емоційні сигнали містяться в новому завданні, за їх появи у вже знайомому типі завдань час обробки не відрізняється від такого для нейтральних слів. Виявлено більшу інтерференцію, зумовлену емоційними стимулами, у осіб з високим рівнем нейротизму. Описано відмінності автономних корелятів (варіативність серцевого ритму) виконання когнітивних завдань, що містять емоційні та нейтральні стимули.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522 + Р410.109-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Рибалко А. В. 
Вплив монохромного світла різного рівня інтенсивності на центральну гемодинаміку та хвильові процеси серцевого ритму / А. В. Рибалко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2009. - Вип. 156. - С. 89-93. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У здорових чоловіків віком від 18 до 23 років здійснено зорову стимуляцію світлом довжиною хвилі 500 нм та 620 нм інтенсивністю 100 лк, 200 лк, 400 лк. Виявлено вірогідне зменшення серцевого викиду та середнього артеріального тиску, збільшення кровонаповнення органів грудної клітки, зростання загального периферійного опору судин. У разі освітленості 400 лк за показниками хвильової структури серцевого ритму спостерігалось підвищення активності симпатичної ланки вегетативної нервової системи та чутливості барорефлексу у більшій мірі за довжини хвилі 500 нм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.12*114-634

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Коваленко С. О. 
Вплив регламентованого дихання у діапазоні низьких частот серцевого ритму на коливання ударного об'єму крові та тривалості інтервалу R-R / С. О. Коваленко, Л. І. Кудій, О. І. Дворчук, О. О. Безкопильний // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2011. - Вип. 204. - С. 52-57. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У 86 здорових молодих чоловіків досліджено вплив регламентованого дихання з частотою 6 та 8 циклів за хвилину на коливання ударного об'єму крові та тривалості інтервалу R-R. Показано особливості хвильової структури цих показників під час проведення проб, їх синхронізації з диханням та між собою. Відмічено широкий міжіндивідуальний розкид досліджуваних параметрів за таких умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.11 + Е60*732.12*114

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Грінченко О. А. 
Вплив таурину на вміст компонентів аденілової системи в шлунковому соці і плазмі крові у собак / О. А. Грінченко, В. А. Барановський, С. П. Весельський, П. І. Янчук // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2011. - Вип. 204. - С. 31-40. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

У хронічних дослідах на голодних безпородних собаках з вживленими у фундальний відділ шлунка фістульними трубками вивчено вплив таурину на вміст компонентів аденілової системи в шлунковому соці і плазмі крові. Встановлено, що дебіт компонентів аденілової системи в шлунковому соці під впливом таурину в дозі 7 мг/кг значно збільшувався на початку експерименту, а в другій половині досліду зменшувався як під час застосування таурину в дозі 1,4 мг/кг за 15 хвилин або за 2 години до ін'єкції гістаміну, так і в дозі 7 мг/кг за 14 годин до введення стимулятора. Окремо введений таурин не викликав вірогідних змін концентрації компонентів аденілової системи в плазмі крові, а за спільної дії з гістаміном значення цього показника збільшувались.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.23*021 + Е60*732.23*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Тимчик О. В. 
Вплив фізичних вправ на організм молодих жінок / О. В. Тимчик, О. В. Полковенко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2010. - Вип. 180. - С. 120-125. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено параметри фізичного розвитку у жінок віком 17 - 24 років протягом навчального року залежно від різних програм фізвиховання. Результати досліджень показали, що існуюча державна програма з фізичного виховання для вищих навчальних закладів не є ефективною щодо покращання фізичного розвитку студентів. Комплексне використання нетрадиційних засобів, зокрема аеробіки, релаксації тощо нормалізує вагу, зменшує жирові відкладення, збільшує силу мускулатури, тобто призводить до покращання конституції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського