Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Lutsenko T$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Galkin O. Yu. 
Characteristics of enzyme-linked immunosorbent assay for detection of IgG antibodies specific to Chlamydia trachomatis heat shock protein (HSP-60) = Характеристики імуноензиматичного аналізу для виявлення IgG антитіл до протеїну теплового шоку (HSP-60) Chlamydia trachomatis / O. Yu. Galkin, A. B. Besarab, T. N. Lutsenko // The Ukr. Biochem. J.. - 2017. - 89, № 1. - С. 22-30. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження чутливості та специфічності розробленого імуноензиматичного (ІЕ) набору для виявлення антитіл класу IgG до HSP-60 Chlamydia trachomatis (застосовуючи тирамін-біотинову систему ампліфікації сигналу). Дослідження проведено з використанням охарактеризованої панелі сироваток, а також двох референтних ІЕ-наборів аналогічного призначення. Результати вивчення інформативності імуноензиматичного аналізу (ІЕА) для розробленого ІЕА показали найвищі специфічність і чутливість (не було зафіксовано хибнонегативних і хибнопозитивних результатів). У 4 із 15 зразків сироваток внутрішньолабораторної панелі, що первинно ідентифіковано як негативні, у разі їх розведення результат визначення анти-HSP-60 IgG-антитіл у референтних ІЕ-наборах змінювався з негативного на позитивний. Характер кривих титрування хибнонегативних сироваток і комерційних моноклональних антитіл A57-B9 до HSP-60 C. trachomatis після інкубації протягом 24 год свідчив про присутність у цих зразках антиідіотипових антитіл. За розведення сироваток ідіотип-антиідіотипові комплекси дисоціювали, що й обумовлювало зміну результату тестування. Доведено високу інформативність розробленого ІЕ-набору для виявлення антитіл класу IgG до HSP-60 C. trachomatis. У сироватках крові осіб, інфікованих збудником урогенітального хламідіозу, виявлено антиідіотипові антитіла, які виявляють анти-HSP-60 C. trachomatis активність та є однією з причин хибнонегативних результатів відповідних тестів на основі ІЕА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.212*74*72

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Lutsenko T. N. 
Validation of biological activity testing procedure of recombinant human interleukin-7 = Валідація методики визначення біологічної активності рекомбінантного інтерлейкіну-7 людини / T. N. Lutsenko, M. V. Kovalenko, O. Yu. Galkin // The Ukr. Biochem. J.. - 2017. - 89, № 1. - С. 82-89. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Розроблено та проведено процедуру валідації методики контролю біологічної активності рекомбінантного інтерлейкіну-7 людини згідно з вимогами національних і міжнародних рекомендацій. Розроблена методика базується на здатності рекомбінантного інтерлейкіну-7 людини спричинювати проліферацію Т-лімфоцитів. Показано, що для контролю біологічної активності рекомбінантного інтерлейкіну-7 людини є можливим використання мононуклеарних клітин периферичної крові (МКПК) людини, які одержують із донорської крові або перевиваємих клітинних ліній. Валідаційні характеристики, які необхідно визначати, залежать від методу, типу продукції чи об'єкту випробування/вимірювання, а також від біологічних тест-систем, що застосовують під час дослідження. Процедура валідації методики контролю біологічної активності інтерлейкіну-7 на МКПК людини показала задовільні результати за всіма параметрами тестування, таких як специфічність, правильність, прецизійність і лінійність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*440.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Galkin O. Yu. 
Development of the method for microbiological purity testing of recombinant human interleukin-7-based product = Розробка методу випробування мікробіологічної чистоти препарату на основі рекомбінантного інтерлейкіну-7 людини / O. Yu. Galkin, T. M. Lutsenko, Yu. V. Gorshunov, V. V. Motronenko // The Ukr. Biochem. J.. - 2017. - 89, № 3. - С. 52-59. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Мета роботи - обгрунтування параметрів стандартизації препарату на основі рекомбінантного інтерлейкіну-7 людини за показником "мікробіологічна чистота" (МБЧ) і розробка методу визначення цього показника з урахуванням вимог керівних документів щодо якості лікарських засобів. Проведено оцінку придатності методик визначення МБЧ. Встановлено, що досліджуваний препарат за стандартних методів дослідження виявляв антимікробну активність (АМА) по відношенню до тест-мікроорганізмів Bacillus subtilis ATCC 6633 (на соєво-казеїновому агарі та Сабуро-декстрозному агарі з антибіотиком), Candida albicans ATCC 10231 (на соєво-казеїновому агарі та Сабуро-декстрозному агарі з антибіотиком) і не виявляв антимікробну дію відносно тест-мікроорганізмів Staphylococcus aureus ATCC 6538 (на соєво-казеїновому агарі) та Pseudomonas aeruginosa ATCC 9027 (на соєво-казеїновому агарі). З метою нейтралізації АМА запропоновано та доведено ефективність використання лецитину та полісорбату як речовин, що знімають антибактеріальний ефект за розведення досліджуваного зразка у 50 разів. Розроблена методика визначення загального числа життєздатних мікроорганізмів для досліджуваного препарату, за вимогою ДФУ, відповідає критеріям придатності та може бути використана для контролю його МБЧ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Л66 ц

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Pereginya O. V. 
Translation medicine, biomedicine and medical biotechnology: the transition to personalized medicine = Трансляційна медицина, біомедицина та медична біотехнологія: перехід до персоналізованої медицини : (a rev.) / O. V. Pereginya, T. M. Lutsenko // Biotechnologia Acta. - 2020. - 13, № 2. - С. 5-11. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Мета роботи - аналіз та узагальнення інформації стосовно трансляційної медицини та її реалізації у лікуванні та науково-практичній діяльності для забезпечення ефективнішої терапії пацієнтів. Розглянуто та проаналізовано літературу, що стосується розвитку трансляційної медицини, застосування її в клінічній практиці та методів реалізації в науковій сфері. Узагальнено інформацію щодо персоналізованої медицини. Трансляційна медицина сприяє практичному застосуванню наукових досягнень для розроблення та впровадження нових способів профілактики, діагностики, лікування та реабілітації. Важливою характеристикою трансляційної медицини є її двостороння концепція, яка полягає у співпраці лабораторних та клінічних установ з метою регулярного обміну інформаційними даними. Впровадження персоналізованої медицини надає змогу на основі індивідуальних характеристик пацієнта знаходити ефективний підхід до лікування. Трансляційна медицина є перспективним напрямом у лікуванні, впровадження якого у клінічну практику уможливить створення та вдосконалення ефективних методів терапії різних захворювань. Широке застосування персоніфікованої медицини надасть змогу збільшити відсоток позитивних результатів лікування завдяки індивідуальному підходу до кожного пацієнта. Для активного розвитку та поширення цього виду терапії існує потреба створення більшої кількості інститутів трансляційної медицини, проведення наукових конференцій та впровадження у навчальні програми університетів дисциплін з вивчення основ трансляційної медицини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*871 + Р264,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Grigorieva S. M. 
Effect of recombinant human interleukin-7 on Pseudomonas aeruginosa wound infection = Вплив рекомбінантного інтерлейкіну-7 людини на ранову інфекцію Pseudomonas aeruginosa / S. M. Grigorieva, D. B. Starosyla, S. L. Rybalko, V. V. Motronenko, T. M. Lutsenko, O. Yu. Galkin // The Ukr. Biochem. J.. - 2019. - 91, № 5. - С. 7-15. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського