Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ясній О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лобода В. Ф. 
Підходи до корекції остеопенічного синдрому у дітей з патологією травної системи / В. Ф. Лобода, М. І. Кінаш, О. Р. Ясній, Т. П. Боймиструк, Н. І. Балацька, А. З. Миколенко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 3. - С. 74-75. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.110.40-52 + Р733.413-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Боярчук О. Р. 
Шляхи профілактики хронічного гастродуоденіту у дітей / О. Р. Боярчук, О. Р. Ясній, Г. В. Манько // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 94. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Шкробот С. І. 
Нові можливості ноотропної терапії у хворих із дисциркуляторною енцефалопатією / С. І. Шкробот, Н. Р. Сохор, О. Р. Ясній // Укр. неврол. журн. - 2009. - № 2. - С. 90-95. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати порівняльного аналізу застосування традиційної та комплексної терапії із включенням препарату Олатропіл у хворих з дисциркуляторною енцефалопатією. Показано достовірне поліпшення клінічних симптомів, показників нейропсихологічного тестування та параметрів електроенцефалограми у ході використання комплексного лікування у порівнянні з традиційним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52 + Р620.426.9-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ясній О. Р. 
Стан кісткової тканини у дітей, хворих на хронічний гастродуоденіт : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. Р. Ясній; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Шляхом вивчення ранніх проявів порушення мінеральної щільності кістки, мінерального обміну досліджено стан кісткової системи у дітей, хворих на хронічний гастродуоденіт. Встановлено клініко-параклінічні особливості перебігу хвороби у дітей з різною мінеральною щільністю кісткової тканини та виділено чинники ризику виникнення остеопенічного синдрому, зумовлені вказаною патологією. Показано, що у хворих на хронічний гастродуоденіт з остеопенічним синдромом, тривалість якого більше трьох років, захворювання супроводжувалося затримкою фізичного та статевого розвитку, зниженою кислоутворювальною функцією шлунка дуоденогастральним рефлюксом, субатпрофічними й атрофічними змінами слизової шлунка, дисбактеріозом II ступеня тяжкості. У дітей, хворих на хронічний гастродуоденіт, остеопенічний синдром спостережено у 50,2 %, причому в хлопчаків остеопенію діагностовано на 15,3 % частіше, ніж у дівчаток. Запропоновано та впроваджено методики клінічної та прараклінічної діагностики, корекції остеопенії та остеропорозу дітей, хворих на хронічний гастродуоденіт. З'ясовано, що корекція остеопенії препаратами кальцію ефективна лише у дітей молодшого віку. Серед дівчаток 12 - 15 років позитивний ефект мав місце лише у разі комплексного застосування препаратів кальцію та "Відеїну-3", а для поліпшення стану хлопчиків доцільно застосовувати препарати, що позитивно впливають на стан кісткової тканини та активізують руховий режим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16-37

Шифр НБУВ: РА313599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ясній О. П. 
Імовірнісний аналіз поширення втомних тріщин і граничного стану елементів конструкцій : автореф. дис... канд. техн. наук : 01.02.04 / О. П. Ясній; Луц. нац. техн. ун-т. - Луцьк, 2008. - 19 c. - укp.

Виявлено основні закономірності впливу асиметрії циклу навантажування на швидкість підростання втомних тріщин у матеріалах осей колісних пар локомотивів і визначено статистичні розподіли характеристик циклічної тріщиностійкості для сталей і алюмінієвих сплавів, які використовуються в літаках, осях колісних пар залізничного транспорту, корпусах атомних реакторів. Розроблено методику моделювання підростання втомних тріщин в елементах конструкцій за регулярного та випадкового навантажування з урахуванням статистичних характеристик параметрів навантаження, механічних властивостей і геометрій, яка дає можливість одержати статистичний розподіл скінченних довжин тріщин за заданої кількості циклів навантаження та розподіл довговічності для наперед заданої критичної довжини тріщини. Запропоновано методику оцінювання ймовірності руйнування елементів конструкцій на основі числового моделювання рівноважного стану тіла з тріщиною з використанням диспараметричного критерію руйнування та врахуванням статистичних характеристик параметрів навантаження, механічних властивостей і геометрії конструкції та тріщин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.604,022 + Ж4-028.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шкробот С. І. 
Особливості діагностики метастатичного ураження головного мозку / С. І. Шкробот, Н. Р. Сохор, О. Ю. Бударна, Л. В. Шкробот, О. Р. Ясній // Укр. неврол. журн. - 2009. - № 4. - С. 64-69. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета - з'ясувати роль клініко-параклінічних методів обстеження в діагностиці метастатичного ураження головного мозку. Під спостереженням перебувало 20 хворих з метастатичним ураженням головного мозку. В усіх пацієнтів вивчено особливості анамнезу, дебюту, клінічних проявів захворювання, дані загально-клінічних та інструментальних методів обстеження: комп'ютерної (КТ) та магнітно-резонансної (МРТ) томографії головного мозку, ЕЕГ, УЗДГ, УЗД внутрішніх органів, оглядової рентгенографії органів черевної порожнини, КТ внутрішніх органів. Встановлено, що метастатичний процес головного мозку у хворих старшого і похилого віку часто перебігає нетипово, з клінічними симптомами гострого чи хронічного порушення мозкового кровообігу, які в багатьох випадках перекривали симптоми первинного вогнища. У 3 хворих мав місце онкологічний анамнез. Під час КТ без контрастування метастатичний процес діагностовано у 9 хворих. Пухлину легень при оглядовій рентгенографії виявлено у 6 хворих. При УЗД внутрішніх органів у 2 пацієнтів діагностовано метастатичне ураження печінки, у 5 - вузли у простаті, матці, щитоподібній залозі, пухлину яєчника. УЗДГ судин головного мозку виявила невідповідність неврологічного дефіциту у хворих змінам у судинах та судинному басейні. На ЕЕГ переважали неспецифічні зміни, і лише у 3 пацієнтів виявлено ознаки судомної готовності. У половини пацієнтів у загальному аналізі крові виявляли зміни, не типові для судинного процесу. Набряк диска зорового нерва спостерігали у чверті хворих. Після застосування додаткових методів дослідження первинне вогнище встановлено у 10 хворих. Одержані результати дали змогу уточнити клініко-

параклінічні особливості метастатичного ураження головного мозку. Запідозрити метастатичний процес можна за наявності онкологічного анамнезу, повільного розвитку захворювання, судомного синдрому, відсутності вираженої патології з боку серцево-судинної системи, невідповідності змін за даними УЗДГ наявному неврологічному дефіциту, наявності "малих ознак" пухлин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Яcній П. В. 
Міцність і довговічність елементів конструкцій за змінної амплітуди навантаження : монографія / П. В. Яcній, Ю. І. Пиндус, О. П. Ясній; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. - Тернопіль : ТНТУ ім. І. Пулюя, 2013. - 172 c. - Бібліогр.: с. 159-172 - укp. - англ.

Розглянуто основні детерміністичні підходи до оцінювання впливу одно- та багаторазових перевантажень на швидкість підростання втомних тріщин, описано механізми затримки росту тріщини після перенавантаження розтягом. З'ясовано, що вивчення закономірностей впливу одноразових перенавантажень на кінетику росту втомних тріщин (РВТ) і їх аналітичне відтворення є визначальними для розробки адекватних моделей РВТ за нерегулярного навантаження. Охарактеризовано методики дослідження швидкості РВТ за сталоамплітудного навантаження та після одно- та багаторазових перенавантажень розтягом (розтягом-стиском). Визначено основні закономірності впливу асиметрії циклу навантаження і величини перенавантаження на кінетику РВТ у алюмінієвих сплавах авіаційного призначення. Проаналізовано ймовірнісно-статистичні аспекти прогнозування РВТ. Подано функції розподілу, які застосовано для опису характеристик механічних властивостей матеріалу, параметрів прикладених навантажень і розмірів тріщини. Викладено методики статистичної обробки параметрів циклічної тріщиновитримності та запропоновано відповіде програмне забезпечення. Описано застосування методу Монте-Карло до розв'язування задач механіки руйнування. Змодельовано РВТ у пластичному елементі крила літак із тріщиною за експлуатаційного навантаження. Запропоновано ймовірнісно-статистичний підхід до оцінювання ресурсу осей колісних пар локомотивів. Виявлено основні закономірності впливу асиметрії циклу й нерегулярного навантажування на швидкість підростання втомних тріщин у матеріалах осей колісних пар локомотивів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж306.223 + Ж4-028.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вадзюк С. Н. 
Автономна регуляція в дітей старшого шкільного віку з різним рівнем тривожності / С. Н. Вадзюк, Б. О. Паласюк, О. Р. Ясній // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 1. - С. 23-27. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У 57 дітей старшого шкільного віку з низькою, середньою та високою тривожністю вивчено стан автономної нервової системи з використанням методики 5-хвилинної реєстрації ЕКГ. Встановлено, що у разі низької тривожності вегетативна рівновага забезпечується за рахунок парасимпатичної нервової системи. У разі середньої тривожності зростає роль надсегментарних відділів вегетативної нервової системи (ВНС) та посилюється симпатичний вплив. У дівчаток із високим рівнем тривожності відмічається перехід у регуляції серцевого ритму на гуморально-метаболічний, виснаження адаптаційних систем і зниження функціонального стану організму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96 + Р128.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сохор Н. Р. 
Медіатори запалення у гострому періоді різних підтипів ішемічного інсульту / Н. Р. Сохор, С. І. Шкробот, О. Р. Ясній // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 1. - С. 126-129. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Бабінець Л. С. 
Успіхи та проблеми викладання сімейної медицини на додипломному рівні: досвід Тернопільського державного медичного університету / Л. С. Бабінець, І. О. Боровик, Н. Є. Боцюк, О. О. Воронцов, Б. О. Мігенько, С. С. Рябоконь, Є. М. Стародуб, В. М. Творко, О. Р. Ясній // Сімейна медицина. - 2013. - № 4. - С. 28-30. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано досвід впровадження практично орієнтованого навчання студентів VI курсу з дисципліни "Загальна практика-сімейна медицина". Обговорено особливості навчального процесу з урахуванням сучасних потреб, пов'язаних з реформою системи охорони здоров'я України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р31-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бабінець Л. С. 
Досвід підготовки лікаря загальної практики у Словаччині / Л. С. Бабінець, Н. Є. Боцюк, І. О. Боровик, Є. М. Стародуб, О. О. Воронцов, В. М. Творко, С. С. Рябоконь, Н. О. Марченкова, Б. О. Мігенько, Л. С. Цибульська, О. Р. Ясній // Сімейна медицина. - 2014. - № 3. - С. 19-21. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано цінний для України досвід організації роботи системи охорони здоров'я у Словацькій Республіці на уніфікованих засадах країн ЄС та процесу підготовки кадрів для неї згідно з вимогами Болонської декларації у системі освіти, особливо в умовах реформування системи охорони здоров'я на засадах сімейної медицини та розмежування рівнів надання медичної допомоги населенню, а також інтеграції системи медичної освіти до Болонського процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4СЛА)п/р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сохор Н. Р. 
Активність катепсину-Д у гострому періоді ішемічного інсульту / Н. Р. Сохор, С. І. Шкробот, О. В. Кулак, О. Р. Ясній // Буков. мед. вісн.. - 2014. - 18, № 3. - С. 140-144. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено вільну (ВА) та загальну (ЗА) активність катепсину-Д у 86 осіб у гострому періоді ішемічного інсульту (ІІ). Встановлено, що в осіб із ІІ зростає ЗА та ВА катепсину-Д. Активність катепсину-Д залежить від віку осіб та тяжкості інсульту. У пацієнтів 45 - 60 років у 1-шу добу ІІ виявлено достовірно вищу ЗА та ВА катепсину-Д у порівнянні з пацієнтами старше 60 років. На 7-му добу ВА катепсину-Д в осіб віком 45 - 60 років була достовірно нижчою, ніж у пацієнтів старше 60 р. та корелювала з віком хворих. Найнижча ЗА та ВА катепсину-Д на 1-шу добу виявлена у разі легкого, найвища - у разі середньотяжкого інсульту. У разі легкого та середньотяжкого ІІ на 7-му добу відмічено зниження ВА катепсину-Д, за тяжкого - її зростання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ясній О. П. 
Оцінювання ймовірності руйнування колектора пароперегрівника ТЕС / О. П. Ясній, А. Р. Собчак, В. П. Ясній // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2014. - 50, № 3. - С. 63-68. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.106.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Пиндус Ю. І. 
Прогнозування мінімальної швидкості росту втомних тріщин після одноразових перевантажень розтягом / Ю. І. Пиндус, О. П. Ясній, В. Б. Фостик, Т. Б. Пиндус // Автомоб. трансп.. - 2014. - Вып. 35. - С. 41-47. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Виконано експериментальні дослідження впливу коефіцієнта перевантаження розтягом та асиметрії циклу навантаження на затримку швидкості росту втомної тріщини у сплаві Д16чТ. Запропоновано функціональну залежність для прогнозування мінімальної швидкості росту втомної тріщини, яка базується на формулі Уокера і враховує коефіцієнт перевантаження розтягом та асиметрію циклу навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бабінець Л. С. 
Необхідність оновлення навчальної програми додипломної медичної освіти у зв'язку з пріоритетністю загальної практики-сімейної медицини / Л. С. Бабінець, І. О. Боровик, Н. І. Корильчук, Н. Є. Боцюк, Є. М. Стародуб, О. О. Воронцов, С. С. Рябоконь, Б. О. Мігенько, В. М. Творко, О. Р. Ясній // Сімейна медицина. - 2016. - № 4. - С. 118-120. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено практичні пропозиції щодо розроблення національної мультидисциплінарної програми викладання дисципліни "Загальна практика - сімейна медицина" на додипломному рівні. Актуальними аспектами створення такої програми є акцент на мотиваційних моментах щодо пріоритетності впровадження сімейної медицини, посилення практичної орієнтованості викладання і наукової доказовості навчального контенту, що відповідає реальному запиту українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ясній О. П. 
Вплив форми початкового дефекту на втомну довговічність ролика машин безперервного лиття заготовок / О. П. Ясній // Проблеми обчисл. механіки і міцності конструкцій : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 21. - С. 292-302. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив форми початкового дефекту на залишкову втомну довговічність ролика машин безперервного лиття заготовок (МБЛЗ), виготовленого із сталі 25Х1М1Ф. Запропонований підхід грунтується на аналізі напружено-деформованого стану та характеристик циклічної тріщиностійкості сталі в умовах, близьких до експлуатаційних, із урахуванням їх статистичного розподілу. Отримано залежності втомної довговічності ролика МБЛЗ від форми початкового дефекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сулим Г. Т. 
Моделювання множинного розтріскування за дії термомеханічної втоми / Г. Т. Сулим, О. П. Ясній, Я. М. Пастернак // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2015. - 51, № 6. - С. 17-23. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Запропоновано модель множинного розтріскування зразків за сумісної дії теплових і механічних циклічних навантажень. З огляду на складність обчислювань під час розв'язування задач взаємодії стохастично розташованих тріщин запропоновано вважати їх подвійно періодичними системами розгалужених тріщин, що моделюють міжзеренне пошкодження та між- і транскристалітне руйнування. Для встановлення головного напряму поширення руйнування у модель ввели хрестовидні тріщиноподібні дефекти, які можуть поширюватися у двох перпендикулярних напрямах відповідно до прикладених термосилових навантажень. Обчислено залежності виникнення пошкодженості, довжини мікротріщин і віддалі між ними від кількості циклів та параметрів термосилового навантаження.


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.223 + В251.106.504

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ясній О. П. 
Прогнозування діаграм втомного руйнування алюмінієвого сплаву Д16Т методами машинного навчання / О. П. Ясній, О. А. Пастух, Ю. І. Пиндус, Н. С. Луцик, І. С. Дідич // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2018. - 54, № 3. - С. 43-48. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

За допомогою методів машинного навчання (нейронні мережі, підсилені дерева, випадкові ліси, опорно-векторні машини та k-найближчих сусідів) побудовано діаграми втомного руйнування алюмінієвого сплаву Д16Т за регулярного навантаження і асиметрії циклу навантаження R = 0; 0,2; 0,4; 0,6. Отримані результати добре узгоджуються з експериментальними. Виявлено, що метод нейронних мереж дає найменшу похибку прогнозування - 3,2 і 2,5 % у тестових вибірках.


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.106.223

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бабінець Л. С. 
Псевдоабдомінальний синдром у практиці лікаря загальної практики - сімейної медицини / Л. С. Бабінець, Б. О. Мігенько, Н. І. Корильчук, Н. Є. Боцюк, Л. М. Мігенько, Є. М. Стародуб, О. Р. Ясній // Сімейна медицина. - 2018. - № 3. - С. 40-44. - укp.

Окрему групу захворювань, що супроводжуються вираженим больовим синдромом, становлять хвороби органів поза межами черевної порожнини, які формують симптомокомплекс, схожий на "гострий живіт" - псевдоабдомінальний синдром (ПАС). Наведено перелік основних натологій, які клінічно імітують гострі хірургічні захворювання органів черевної порожнини, однак на відміну від захворювань, що становлять синдром "гострого живота", у разі ПАС не потрібно термінового операційного втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Марущак П. О. 
Вплив ударно-коливального навантаження на механізми руйнування титанового сплаву ВТ23 / П. О. Марущак, М. Г. Чаусов, І. В. Коноваленко, О. П. Ясній, С. В. Панін, І. В. Власов // Проблеми міцності. - 2020. - № 2. - С. 84-94. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Установлено, що неоднорідність структури титанового сплаву ВТ23 після ударно-коливального навантаження призводить до збільшення пластичності матеріалу та зміни механізмів руйнування. Локалізація деформаційних процесів впливає на розміри та кількісний розподіл ямок на поверхні руйнування. Розвинуто підхід, який дозволяє виявляти ямки відриву на поверхні зламу сплаву, зокрема після ударно-коливального навантаження. На основі фрактографічного контролю обчислено параметри ямок, а саме: площу, кількість, еквівалентний діаметр, візуальну глибину. За отриманими параметрами для всієї сукупності виявлених ямок проведено їх статистичний аналіз та встановлено додаткові закономірності руйнування сплаву на мікрорівні. Це створює передумови для попередньої порівняльної оцінки стану титанових сплавів, модифікованих ударно-коливальним навантаженням, за результатами фрактографічного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.77

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського