Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Хурані І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Хурані І. Ф. 
Профілактика постмастектомічного синдрому шляхом застосування рослинних флавоноїдів (експериментально-клінічне дослідження) : автореф. дис... канд. мед. наук / І. Ф. Хурані; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. - Донецьк, 2008. - 19 c. - укp.

Вивчено механізми розвитку постмастектомічного синдрому (ПМЕС) на клінічному, морфологічному та біохімічному рівнях. Установлено роль в його розвитку променевої терапії. Розроблено нові методи діагностики та профілактики ПМЕС. Показано, що ПМЕС розвивається у всіх хворих після радикального лікування раку грудної залози (РГЗ) і спричинений постпроменевим фіброзом і склерозом грудних м'язів, який найбільш виражений після проведення телегамма-терапії до та після операції. Під впливом опромінення у м'язах нагромаджуються продукти пероксидації ліпідів і карбонільних груп білків, порушується жировий, вуглеводний і білковий обмін, активується міофіброз. Результати ультразвукової денситометрії дозволяють визначити щільність тканин у ділянці опромінення та відображають ступінь дегенерації цих тканин. Даний метод рекомендовано як стандартний для оцінювання ПМЕС. Показано, що флавоноїдний препарат детралекс захищає м'язову тканину від жирової та білкової дистрофії, нормалізує рівень фосфоліпідів, запобігає розвитку фіброзу та склерозу тканин, а також розвитку ПМЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хурані І. Ф. 
Вплив кверцетину та тіотриазоліну на вираженість оксидативного стресу у хворих на рак молочної залози з мутаціями генів MTHFR та ММР-12 після хіміотерапії та променевого лікування / І. Ф. Хурані // Здоровье женщины. - 2011. - № 9. - С. 169-172. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено вплив мутації генів MTHFR та ММР-12 на активність процесів перекисного окиснення ліпідів, карбонілювання білків і руйнування колагену, зумовлених хіміо- та променевою терапією у хворих на рак молочної залози. Найбільш істотно рівень малонового діальдегіду, карбонільних груп білків та оксипроліну підвищувався в пацієнтів з гомозиготною ТТ алеллю гена MTHFR, найменшими ці відхилення є в гомозигот СС (дикого типу). Застосування кверцетину та тіотриазоліну значно зменшувало явища оксидативного стресу і процеси руйнування колагену в гомо- та гетерозиготних носіїв Т-алелі і майже нівелює їх у гомозигот дикого типу гена MTHFR.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хурані І. Ф. 
Вплив кверцетину та тіотриазоліну на зміни бронхоальвеолярного лаважу в щурів під впливом циклофосфану та опромінення / І. Ф. Хурані // Здоровье женщины. - 2011. - № 3. - С. 238-240. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено протекторну дію антиоксидантів кверцетину та тіотриазоліну у разі хіміопроменевого пошкодження легенів у щурів різних генетичних ліній. Під дією циклофосфаміду та опромінення найбільш виражені пошкодження бронхоальвеолярного епітелію виявлялись у спонтанно-гіпертензивних щурів, найменш виражені - у щурів групи Вістар. Застосування кверцетину та тіотриазоліну значно зменшує дегенерацію епітелію, зменшує кількість еритроцитів, макрофагів і зруйнованих клітин у бронхоальвеолярному лаважі, що найбільш помітно в щурів групи Fisher 344 і спонтанно-гіпертензивних. Це доводить роль генетичних факторів у розвитку постхіміопроменевих пошкоджень та у виборі методу протекторної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Хурані І. Ф. 
Вплив кверцетину та тіотриазоліну на хіміопроменеве пошкодження легень у щурів різних генетичних ліній / І. Ф. Хурані // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2011. - № 3. - С. 57-63. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На модели постхимиолучевого фиброза легких у крыс разных генетических линий показано, что в основе механизма повреждения дыхательной системы лежит развитие оксидативного стресса, выраженность которого зависит от генетически детерминированного содержания про- и антиоксидантных ферментов (АОФ). Наиболее отчетливые изменения отмечены у спонтанно-гипертензивных крыс, которые обусловлены низким уровнем АОФ супероксиддисмутазы и высоким уровнем прооксидантних ферментов НАДФН-оксидазы и синтазы оксида азота. Под действием облучения и введения циклофосфамида у этих крыс выросло содержание малонового диальдегида и карбонильных групп белков в 2,6 - 2,8 раза, что индуцировало нарушения обмена фосфолипидов, возрастало содержание лизофосфатидилхолина в 1,5 раза, уменьшалось содержание фосфатилхолина на 45 %, увеличилось содержание маркеров воспалительного процесса и фиброгенеза. Содержание C-реактивного белка увеличилось в 1,8 раза, трансформирующего фактора роста-beta1 - в 2,3 раза, молекул средней массы - почти в 4 раза. Кверцетин и тиотриазолин, обладая выразительными антиоксидантными и противовоспалительными свойствами, почти полностью восстановили биохимические показатели у крыс генетических линий Wistar и Fisher, у спонтанно-гипертензивных крыс полной нормализации этих параметров не достигнуто.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р361.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хурані І. Ф. 
Вплив кверцетину та тіотриазоліну на циклофосфамід-індукований пневмофіброз у щурів різних генетичних ліній / І. Ф. Хурані // Здоровье женщины. - 2011. - № 4. - С. 193-196. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Хурані І. Ф. 
Спіральна комп'ютерна томографія в оцінці ефективності протекторної терапії постхіміопроменевих легеневих ушкоджень у хворих на рак грудної залози / І. Ф. Хурані // Здоровье женщины. - 2012. - № 2. - С. 199-201. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто роль спіральної комп'ютерної томографії (СКТ) у виявленні постхіміопроменевих ушкоджень дихальної системи. Встановлено, що хіміопроменева терапія призводить до розвитку пошкоджень дихальної системи у 76,7 % пацієнтів. Бронхіти та пульмоніти розвиваються впродовж перших 3-х міс у 63,4 %, пневмосклероз і фіброз легень до кінця першого року - у 32,4 %. Кверцетин і тіотриазолін ослаблюють пошкоджувальний вплив хіміопроменевої терапії на легеневу тканину, дозволяють зменшити кількість бронхітів і пульмонітів у 6 - 7 разів, попередити розвиток фіброзу легень, зменшити запальні явища в легенях, покращують показники зовнішнього дихання. СКТ дозволяє деталізувати семіотику постхіміопроменевих ушкоджень, визначити ранні симптоми ураження бронхів і легеневої тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хурані І. Ф. 
Клінічні особливості перебігу ранніх та пізніх постхіміопроменевих легеневих ушкоджень у хворих на рак грудної залози / І. Ф. Хурані, О. Я. Какарькін // Укр. радіол. журн. - 2012. - 20, № 2. - С. 228-230. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Изучены легочные осложнения химиолучевой терапии у больных раком грудной железы (РГЖ). Обнаружено, что повреждения дыхательной системы развиваются у 76,7 % больных. Ранние повреждения, преимущественно бронхиты и пульмониты, развиваются через 3 месяца от начала лечения у 63,4 % больных, сопровождаются одышкой, кашлем, воспалительными явлениями, падением сатурации кислорода и величин показателей внешнего дыхания. Через 6 мес явления воспаления стихают, восстанавливается функция дыхания. Через 12 мес с помощью спиральной компьютерной томографии (СКТ) выявлены признаки пневмосклероза и фиброза легких у 33 % больных, что сопровождалось значительным снижением показателей внешнего дыхания (форсированной емкости, максимальной вентиляции легких, пиковой объемной скорости выдоха и сатурации кислорода), присоединением вторичного воспаления. Клинические проявления поздних постхимиолучевых осложнений не всегда соответствуют рентгенологической картине, поэтому СКТ играет важную роль в ранней диагностике пневмофиброза и пневмосклероза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-56 + Р361.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Хурані І. Ф. 
Перспективи використання убіхінону в онкологічній практиці : (огляд) / І. Ф. Хурані, Т. В. Ткачук, Т. Ю. Губанова, Л. В. Кушнір // Здоровье женщины. - 2012. - № 9. - С. 161-165. - Бібліогр.: 42 назв. - укp.

Розкрито механізм дії коензиму Q10 (убіхінону) та висвітлено сфери його застосування в кардіології, неврології, гастроентерології. Описано участь коензиму Q10 у біоенергетичному обміні клітини. Показано роль оксидантного стресу в розвитку ускладнень хіміопроменевого лікування пухлин. Визначено перспективи застосування убіхінону в онкологічній практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-2 + Р56-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Хурані І. Я. 
Роль детралексу в профілактиці постмастектомічного синдрому після радикального лікування раку грудної залози / І. Я. Хурані, О. Я. Какарькін // Сімейна медицина. - 2013. - № 6. - С. 54-56. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено прояви постмастектомічного синдрому (ПМЕС) у хворих на рак грудної залози (РГЗ) після комбінованого лікування та пошуку методів його профілактики. Визначено роль променевої терапії в розвитку склеротичних дегенеративних процесів у м'язах плечового поясу з боку проведення операції. Запропоновано застосування ультразвукової денситометрії для діагностики ранніх проявів ПМЕС. Доведено, що розвиток ПМЕС значною мірою залежить від програми телегамматерапії (ТГТ). Найбільш виражені прояви ПМЕС відзначені при проведенні хворим ТГТ за розщепленою (до та після операції) програмою. З метою профілактики розвитку ПМЕС запропоновано використання флавоноїду детралексу, який володіє високою антиоксидантною, ангіопротекторною та антифібротичною активністю, запобігає склерозуванню і фіброзу грудних м'язів після опромінення. Застосування детралексу у дозі по 500 мг двічі на день протягом лікування значно зменшує розвиток набряку, контрактури суглобів, болю та порушення чутливості у кінцівці з боку перенесеної мастектомії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Хурані І. Ф. 
Оцінювання впливу електрозварювання біологічних тканин на частоту післяопераційних ускладнень у хворих із доброякісними пухлинами грудної залози / І. Ф. Хурані // Здоровье женщины. - 2014. - № 2. - С. 152-154. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Вивчено післяопераційні ускладнення (ПОУ) у 156 хворих на доброякісні пухлини грудної залози. 76 хворим виконано традиційну секторальну резекцію, 80 хворим проведено операцію з застосуванням електрозварювального апарату ЕК-300М1. У ході проведення порівняльного аналізу ПОУ встановлено суттєві переваги застосування електрозварювання біологічних тканин над традиційним методом операції. У разі виконання операції за допомогою електрозварювання біологічних тканин частота розвитку таких ускладнень, як нагноєння рани, крайовий некроз, бешихоподібні запалення, вірогідно зменшилась - на 7,7 - 10,6 %. Кровотечі під час операції та післяопераційні гематоми не виникали жодного разу. Тривалість операції зменшилась в середньому на 7 хв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-59 + Р457.343.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Хурані І. Ф. 
Лікування проявів постмастектомічного синдрому / І. Ф. Хурані // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 3. - С. 127-129. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

На основі огляду сучасної літератури охарактеризовано методи профілактики та лікування постмастектомічного синдрому в процесі комбінованого лікування раку молочної залози. Наведено різноманітні методи дренування рани, активної аспірації рідини, накладення еластичних цинк-желатинових пов'язок, застосування лікувальної фізкультури, проведення пневматичної компресії спеціально сконструйованими апаратами, які сприяють поліпшенню відтоку лімфи та крові від верхньої кінцівки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Хурані І. Ф. 
Цитологічні зміни дренажної рідини у хворих на доброякісні пухлини грудної залози під впливом електрозварювання біологічних тканин / І. Ф. Хурані // Сімейна медицина. - 2014. - № 1. - С. 44-46. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено цитологічні зміни в дренажній рідині після секторальних резекцій грудної залози, виконаних традиційним методом і з застосуванням зварювання біологічних тканин (ЗБТ). Доведено, що ЗБТ приводить до більш фізіологічного загоєння рани, зменшення в дренажній рідині елементів запалення, еритроцитів та лімфоїдних елементів. Доведено перспективність методу електрозварювання в хірургічному лікуванні доброякісних пухлин грудної залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Хурані І. Ф. 
Терапевтичний патоморфоз раку грудної залози залежно від схеми поліхіміотерапії / І. Ф. Хурані, О. Я. Какарькін, П. Я. Одарченко, І. В. Мацішевська, П. Ю. Шнайдерман, С. П. Шевня, В. І. Корчистий // Здоровье женщины. - 2014. - № 3. - С. 171-174. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Дослідження лікувального патоморфозу пухлини проведено у 68 хворих на рак грудної залози II - III стадії після проведення їм 6 курсів неоад'ювантної хіміотерапії за схемами FAC та TAC. Мікроскопічно патоморфоз проявлявся дистрофічними та некротичними змінами в паренхімі пухлини, поліморфізмом пухлинних клітин, процесами фіброзу та гіалінозу пухлинної тканини. Виявлено, що лікування за схемою TAC більш ефективно призводить до морталізації пухлини, спричиняючи лікувальний патоморфоз III - IV ступеня у 67 % хворих, коли під час лікування за схемою FAC, регресія пухлини настала лише у 35,1 % хворих. Найбільш позитивну відповідь на хіміотерапію давав інфільтративний протоковий рак з гіперекспресією HER-2, а також пухлини з високим ступенем проліферації та відсутністю стероїдних рецепторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Хурані І. Ф. 
Застосування філграстиму в разі неоад'ювантної поліхіміотерапії раку грудної залози / І. Ф. Хурані, О. Я. Какарькін, П. Я. Одарченко, І. В. Мацішевська, П. Ю. Шнайдерман, С. П. Шевня, Т. В. Ткачук // Здоровье женщины. - 2014. - № 4. - С. 168-170. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено оцінювання протекторного впливу колонієстимулювального фактора філграстиму у випадку неоад'ювантної поліхіміотерапії (НАХТ) за схемами FAC і TAC. Показано, що профілактичне призначення філграстиму в дозі 5 мкг/кг 1 раз на день протягом 5 - 7 днів призводить до суттєвого зменшення гематологічної та гастроінтестинальної токсичності НАХТ, попереджаючи розвиток фібрильної нейтропенії та зменшуючи нейтропенію III стадії майже в 1,7 разу, тромбоцитопенію - вдвічі, анемію - в 2,9 разу. Застосування філграстиму значно зменшує відсоток стоматитів, володіє антиеметичним ефектом. Більш виражений терапевтичний ефект філграстим проявив у хворих, які одержували хіміотерапію за схемою FAC.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Хурані Іяд Фахід 
Генетичні передумови розвитку легеневих ушкоджень і шляхи їх профілактики у хворих на рак грудної залози : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.07 / Хурані Іяд Фахід; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. - Донецьк, 2012. - 36 c. - укp.

Вперше розкрито основні механізми розвитку постхіміо-променевих легеневих пошкоджень у хворих на рак грудної залози (РГЗ), висвітлено роль оксидативного стресу та медіаторів запалення та фіброзу. Вперше досліджено біохімічні зміни в крові та легеневій тканині під впливом хіміо-променевої терапії у щурів різних генетичних ліній. Вперше досліджено поширеність поліморфізму С677Т гена MTHFR (метилентетрагідрофолатредуктаза) у хворих на РГЗ і виявлено його вплив на розвиток постхіміо-променевих легеневих ушкоджень. Вперше встановлено пряму кореляційну залежність гіпергомоцистеїнемії від поліморфізму С677Т гена MTHFR у таких хворих. Вперше вивчено роль мутації гена ММП-12 (матриксна металопротеїназа) в розвитку постхіміо-променевих легеневих ушкоджень у хворих на РГЗ. Вперше доведено, що у гетерозиготних носіїв алеля AG гена ММП-12 в поєднанні з мутацією С677Т гена MTHFR значно зростає ризик розвитку фіброзу легень після хіміо-променевої терапії. Визначено вплив кверцетину та тіотриазоліну на рівень прозапальних, прооксидантних і профібротичних цитокінів в експерименті та у хворих на РГЗ. Вперше досліджено вплив кверцетину та тіотріазоліну на якість життя таких хворих після комбінованого хіміо-променевого лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-5 + Р412.3-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Хурані І. Ф. 
Використання фотодинамічної терапії в лікуванні хворого з рідкісною локалізацією меланоми в слизовій оболонці твердого піднебіння / І. Ф. Хурані, С. П. Одарченко, О. Я. Какарькін, О. М. Печевистий, С. В. Григоренко, С. О. Магдебура // Хірургія України. - 2014. - № 4. - С. 102-105. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Описано використання фотодинамічної терапії як альтернативного методу лікування меланоми слизової оболонки твердого піднебіння. Хворому проведено видалення піднижньощелепної слинної залози з метастазом меланоми та застосовано фотодинамічну терапію на первинне вогнище. Позитивну динаміку відзначено протягом 4-х міс спостереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.432.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського