Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Фелештинський Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Фелештинський Я. П. 
Оптимізація вибору способу алопластики з приводу післяопераційної грижі черевної стінки / Я. П. Фелештинський, С. М. Піотрович, Ю. В. Ігнатовський, О. О. Кузнецов // Клініч. хірургія. - 2003. - № 11. - С. 33-34. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Фелештинський Я. П. 
Симультанні операції у хворих з приводу грижі черевної стінки / Я. П. Фелештинський, С. М. Піотрович, Ю. В. Ігнатовський, С. Ф. Марчук // Клініч. хірургія. - 2004. - № 4-5. - С. 35-36. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Фелештинський Я. П. 
Хірургічна реконструкція черевної стінки з використанням подвоєної поліпропіленової сітки у хворих з гігантською післяопераційною грижею / Я. П. Фелештинський, М. П. Черенько, Ю. В. Ігнатовський, С. М. Піотрович // Клініч. хірургія. - 2002. - № 5-6. - С. 25. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26828 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Фелештинський Я. П. 
Хірургічне лікування пахвинної грижі з використанням поліпропіленової сітки та системи PHS / Я. П. Фелештинський, Ю. В. Ігнатовський, С. М. Піотрович, О. В. Чиньба // Клініч. хірургія. - 2003. - № 6. - С. 19-20. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Безпосередні та віддалені результати хірургічного лікування 365-ти пацієнтів віком від 30 до 80 років з пахвинною грижею з використанням поліпропіленової сітки та системи PHS проаналізовано у порівнянні з результатами автопластичних операцій, виконаних у 326-ти пацієнтів. Використання поліпропіленової сітки та системи PHS завдяки надійному укріпленню дна пахвинного каналу без натягу тканин дозволяє значно поліпшити результат хірургічного лікування хворих. Значні переваги такої герніопластики у порівнянні з автопластичними методами, а саме: рання реабілітація після операції, зменшення частоти виникнення рецидивів - виправдовують її широке застосування в хірургічному лікуванні первинної пахвинної грижі.


Ключ. слова: пахвинна грижа, хірургічне лікування, автопластичні операції, поліпропіленова сітка, подвоєна поліпропіленова сітка (PHS)
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Фелештинський Я. П. 
Хірургічне лікування рецидивної пахвинної грижі з використанням поліпропіленового імплантата / Я. П. Фелештинський, С. М. Піотрович, О. В. Чиньба // Клініч. хірургія. - 2003. - № 11. - С. 34. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3с03

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Фелештинський Я. П. 
Хірургічне лікування рецидивної пахвинної грижі з використанням поліпропіленової сітки / Я. П. Фелештинський, М. І. Тутченко, Ю. В. Ігнатовський, С. М. Піотрович // Клініч. хірургія. - 2002. - № 11-12. - С. 71-72. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Мамчич В. І. 
Алопластика післяопераційних гриж живота після доступу Мак-Бурнея / В. І. Мамчич, Я. П. Фелештинський, О. О. Кузнецов // Хірургія України. - 2006. - № 4. - С. 78-82. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано шляхи покращання результатів хірургічного лікування (ХЛ) у хворих з післяопераційними грижами живота (ПОГЖ) після доступу Мак-Бурнея (ДМБ). За період з 1998 до 2005 рр. у клініці з приводу ПОГЖ після ДМБ обстежено та прооперовано 121-го пацієнта віком від 35-ти до 78-ми років двома способами: традиційним "inlay" (56 пацієнтів) і розробленим у клініці (додаткова фіксація поліпропіленової сітки до окістя здухвинної кістки (ОЗК), іліопубічного тракту (ІТ) і зв'язки Купера (ЗК), 65 пацієнтів). Дослідження віддалених результатів лікування показало, що рецидиви грижі в період від 1-го до 7-ми років після лікування мали місце у 4-х хворих (8,5 %) з 47-ми обстежених після застосування способу "inlay". Серед 56-ти осіб, які прооперовані за допомогою способу, розробленого у клініці, рецидиву грижі не виявлено. Зроблено висновки: алопластика ПОГЖ після ДМБ з фіксацією поліпропіленової сітки до механічно міцних анатомічних структур - ОЗК, ІТ і ЗК забезпечує надійне закриття грижового дефекту та мінімізує частоту післяопераційних рецидивів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Фелештинський Я. П. 
Диференцiйований пiдхiд до хiрургiчного лiкування рецидивної пахвинної грижi з огляду на морфологiчнi особливостi м'язово-апоневротичних структур пахвинного каналу / Я. П. Фелештинський, О. М. Грабовий, О. В. Чиньба // Клініч. хірургія. - 2007. - № 10. - С. 22-26. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено дослiдження м'язово-апоневротичних структур пахвинної дiлянки у 44 пацiєнтiв вiком вiд 39 до 73 рокiв з рецидивною пахвинною грижею. Результати дослiдження свiдчать про необхiднiсть використання допомiжного пластичного матерiалу пiд час здiйснення гернiопластики з приводу рецидивної пахвинної грижi. Для оптимiзацiї хiрургiчного лiкування рецидивної пахвинної грижi, що виникла вперше, застосовано комбiновану гернiопластику з використанням полiпропiленової сiтки, за повторного рецидиву - преперитонеальну алогернiопластику з використанням доступу через пахвинний канал.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Фелештинський Я. П. 
Оптимізація профілактики ускладнень загоєння рани при хірургічному лікуванні великих та велетенських післяопераційних гриж черевної стінки / Я. П. Фелештинський, В. О. Дубенець // Клініч. хірургія. - 2006. - № 11/12. - С. 42-43. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Фелештинський Я. П. 
Особливості хірургічного лікування рецидивних пахвинних гриж з вираженими рубцево-атрофічними змінами у пахвинній ділянці та зруйнованою пахвинною зв'язкою / Я. П. Фелештинський, О. В. Чиньба, М. С. Філіп // Хірургія України. - 2006. - № 4. - С. 83-87. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Запропоновано шляхи покращання результатів хірургічного лікування (ХЛ) рецидивних пахвинних гриж (РПГ) з рубцево-атрофічними змінами (РАЗ) у пахвинній ділянці (ПД) і зруйнованою пахвинною зв'язкою (ЗПЗ). За авторською методикою прооперовано 67 пацієнтів віком від 50-ти до 78-ми років з РПГ, ЗПЗ і вираженими РАЗ у ПД. Методика передбачає укріплення задньої стінки пахвинного каналу (ЗСПК) і відтворювання пахвинної зв'язки поліпропіленовою сіткою, яка розміщується преперитонеально та фіксується до лобкового горбка, зв'язки Купера, окістя переднього верхнього крила здухвинної кістки та поперечного апоневрозу. У 36-ти прооперованих з РПГ та у 20-ти - з первинними гістологічно досліджено м'язово-апоневротичні тканини ПД за допомогою методу світлової мікроскопії. Зроблено висновки: поліпшення результатів ХЛ РПГ з ЗПЗ і вираженими РАЗ у ПД можна досягти у разі застосування розробленого у клініці способує операції, що дозволяє надійно та механічно міцно укріпити ЗСПК і знизити частоту повторних рецидивів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Фелештинський Я. П. 
Реконструктивно-відновна Tension free алогерніопластика при гігантських післяопераційних грижах живота / Я. П. Фелештинський, В. О. Дубенець, В. Ф. Ватаманюк // Хірургія України. - 2008. - № 4. - С. 65-68. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - поліпшити результати хірургічного лікування післяопераційних гриж живота гігантських розмірів на підставі розробки та впровадження нових реконструктивно-відновних способів алогерніопластики. За період з 2000 по 2007 рр. у клініці кафедри хірургії та проктології НМАПО ім. П. Л. Шупика з приводу гігантських післяопераційних вентральних гриж прооперовано 238 хворих віком від 30 до 75 років. У 68 хворих виконано операцію за методикою sublay, у 107 хворих з вираженим діастазом прямих м'язів живота (10 см) - розроблену реконструктивно-відновну операцію з роз'єднанням анатомічних компонентів черевної стінки та використання поліпропіленової сітки (варіант 1), у 36 хворих із сильно вираженим діастазом прямих м'язів живота (10 - 20 см) - розроблену реконструктивно-відновну операцію (варіант 2). У 17 хворих з гігантським дефектом черевної стінки і рубцевим переродженням прямого м'яза праворуч або ліворуч, там, де був збережений прямий м'яз живота, виконано розроблену реконструктивно-відновну операцію (варіант 1), а на боці рубцево-зміненого прямого м'яза за рахунок клаптів з грижового мішка формували оптимальний об'єм черевної порожнини. У 2 (0,8 %) хворих виник абдомінальний компартмент-синдром легкого ступеня, у 3 (1,3 %) - двостороння нижньочасткова пневмонія, у 9 (3,8 %) - серома, у 6 (2,6 %) - інфільтрат, у 3 (1,3 %) - нагноєння. Померли 2 хворих від тромбоемболії легеневої артерії. Віддалені результати лікування вивчено шляхом повторних оглядів 220 хворих у терміни від 1 до 5 років. Рецидиви грижі виявлено у 3 (1,4 %) хворих. Висновки: розроблені

варіанти реконструктивно-відновних операцій дають змогу закрити складні гігантські дефекти черевної стінки без значного натягу тканин і зменшення об'єму черевної порожнини, що значно знижує частоту рецидивів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Фелештинський Я. П. 
Патогенез, хірургічне лікування і профілактика рецидивів гриж черевної стінки у пацієнтів похилого і старечого віку : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Я. П. Фелештинський; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2000. - 35 c. - укp.

Досліджено особливості патогенезу гриж черевної стінки у пацієнтів похилого і старечого віку, розроблено патогенетично обгрунтовані способи герніопластики та профілактики рецидиву грижі. З'ясовано, що основною ланкою патогенезу гриж живота у пацієнтів даної вікової категорії є механічна слабкість м'язово-апоневротичних тканин черевної стінки, яка призводить до грижеутворення навіть на тлі помірно підвищеного внутрішньочеревного тиску. Удосконалено передопераційну підготовку у випадках гриж живота великого і гігантського розмірів шляхом доповнення традиційних заходів електростимуляцією дихальних м'язів та медикаментозною терапією, що забезпечило зниження операційного ризику та післяопераційної летальності (до 1,1 % проти 7 - 20 % за літературними даними). Розроблено нові способи авто- й алопластичних операцій, що забезпечують механічно міцне і безнатяжне закриття грижових дефектів. Запропоновано спосіб профілактики рецидиву грижі з використанням короткохвильової терапії на ділянці післяопераційної рани, яка сприяє стимуляції синтезу колагену в опорних тканинах черевної стінки, знижує ймовірність нагноєння рани і зменшує частоту рецидиву грижі. Розроблено комплексний підхід до хірургічного лікування гриж черевної стінки у пацієнтів похилого та старечого віку, який забезпечує зниження загальної частоти рецидивів грижі (до 2,7 % проти 30 - 45 % за літературними даними).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Фелештинський Я. П. 
Диференційований підхід до преперитонеальної алопластики з приводу складних рецидивних пахвинних гриж / Я. П. Фелештинський, В. І. Мамчич, С. А. Свиридовський, В. Ф. Ватаманюк // Клініч. хірургія. - 2010. - № 3. - С. 17-20. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано результати хірургічного лікування складних рецидивних пахвинних гриж у 138 пацієнтів (всі чоловіки) віком від 30 до 82 років. У 75 пацієнтів за наявності однобічної пахвинної грижі та зруйнованої пахвинної зв'язки застосований розроблений в клініці метод преперитонеальної алопластики з використанням доступу через пахвинний канал з фіксацією проленової сітки до затокової зв'язки. У 18 пацієнтів сітку фіксували герніостаплером з спіралеподібними фіксаторами, У 47 пацієнтів з приводу двобічних рецидивних пахвинних гриж виконували модифіковану операцію Stoppa, у 16 пацієнтів при виникненні двобічних рецидивів - трансабдомінальну преперитонеальну лапароскопічну герніопластику. Больовий синдром після операції з приводу однобічної рецидивної пахвинної грижі спостерігали у 5,9 %, двобічних - в 11,4 % хворих. Рецидиви виникли у 3,1 % пацієнтів з однобічною та у 3,9 % - з двобічними рецидивними пахвинними грижами, у яких сітку фіксували проленовими нитками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Фелештинський Я. П. 
Оптимізація хірургічного лікування серединних післяопераційних гриж черевної стінки / Я. П. Фелештинський, В. Ф. Ватаманюк, В. О. Дубенець, С. А. Свиридовський // Клініч. хірургія. - 2010. - № 3. - С. 35-38. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено аналіз результатів хірургічного лікування серединних післяопераційних гриж черевної стінки (ПГЧС) у 1187 пацієнтів віком від 30 до 80 років за період з 2000 по 2009 р. Аутопластика здійснена у 43 (3,6 %) пацієнтів з ПГЧС малого та середнього розмірів за відсутності діастазу прямих м'язів живота. Оптимальним варіантом алопластики з приводу ПГЧС малою і середнього розмірів з діастазом прямих м'язів та великого розміру вважаємо метод "sub lay", гігантських ПГЧС - модифіковані операції за Раміресом в поєднанні з застосуванням сітчастих імплантатів. Внутрішньочеревна гіпертензія відзначена у 2 (0,8 %) з 231 пацієнта з гігантськими ПГЧС, серома - у 86 (7,2 %), нагноєння рани - у 16 (1,3 %). Померли 2 (0,8 %) пацієнти з гігантськими ПГЧС від тромбоемболії легеневої артерії. Віддалені результати (в строки від 1 до 5 років) вивчено у 520 пацієнтів. Хронічний біль в ділянці черевної стінки відзначали 17 (3,2 %), рецидиви грижі - 7 (1,3 %) пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Фелештинський Я. П. 
Особливості патогенезу післяопераційних попереково-бічних гриж черевної стінки та їх алогерніопластика / Я. П. Фелештинський, О. О. Кузнецов // Клініч. хірургія. - 2010. - № 7. - С. 18-22. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано результати гістологічного дослідження м'язово-апоневротичних тканин попереково-бічної ділянки черевної стінки, відзначено релаксацію та атрофію цих тканин внаслідок перерізання нервових структур і судин, що є основною причиною виникнення післяопераційних попереково-бічних гриж. Особливістю хірургічного лікування післяопераційних попереково-бічних гриж черевної стінки є фіксація пластичного матеріалу до опорних структур попереково-бічної ділянки черевної стінки, а саме, до задньої стінки апоневротичної піхви прямого м'яза живота та окістя XII ребра. За даними дослідження, у 119 оперованих пацієнтів основної групи рецидивів не було, у хворих групи порівняння, оперованих за стандартним способом алопластики, рецидиви виникли у 8,9 % спостережень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шуляренко В. А. 
Тактика і перспективи лікування хворих з виразковими гастродуоденальними кровотечами / В. А. Шуляренко, Я. П. Фелештинський, В. І. Мамчич, З. З. Парацій, Л. В. Шуляренко, М. О. Йосипенко // Хірургія України. - 2012. - № 2. - С. 30-34. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - поліпшити результати хірургічного лікування гастродуоденальних кровотеч шляхом удосконалення комплексного медикаментозного лікування, зменшення кількості рецидивів кровотеч і операцій на висоті кровотечі. Проведено комплексне дослідження і лікування 227 хворих з виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, а також з поєднаною виразкою та виразкою гастроентероанастомозу або пілоропластикою, ускладненою кровотечею. Пацієнтів із кровоточивою виразкою шлунка було 74 (32,8 %), з виразкою дванадцятипалої кишки - 143 (62,9 %), з поєднаною виразкою - 6 (2,6 %), з виразкою гастроентероанастомозу чи пілоропластикою - 4 (1,7 %). У комплексній терапії шлунково-кишкових кровотеч застосовували ендоскопічні методи як тимчасової, так і остаточної зупинки кровотечі. Безпосередня ефективність лікувальної ендоскопії становила 94,7 %. Консервативні методи місцевого гемостазу були ефективними при pH шлунка 6,0 і вище. У 49 (21,6 %) випадках виконано операцію: екстрену - в 11 (22,4 %) пацієнтів, невідкладну - у 13 (26,5 %), планову - у 25 (51,1 %). Найвищий рівень летальності спостерігали під час операцій на висоті кровотечі - 27,3 %, у випадку невідкладних операцій цей показник становив 15,4 %, у разі планових - 4 %. Висновки: застосування запропонованого лікувально-діагностичного алгоритму з урахуванням ендоскопічних ознак активності кровотечі за класифікацією Фореста та об'єктивної оцінки тяжкості стану хворих за шкалою SAPS надало змогу знизити рівень післяопераційної летальності до 2,6 %.

При виразкових кровотечах з тяжким ступенем крововтрати і високим ризиком операції в комплексне лікування доцільно включити препарат транексамової кислоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Фелештинський Я. П. 
Післяопераційні грижі живота : [монографія] / Я. П. Фелештинський. - К., 2012. - 199 c. - Бібліогр.: с. 179-199 - укp.

Проаналізовано сучасні аспекти етіології, патогенезу, класифікації, клініки та діагностики. Увагу приділено післяопераційним ускладненням. Вивчено особливості хірургічного лікування післяопераційних гриж живота. Описано сучасні методики відкритих та лапароскопічних алопластичних операцій, а також сітчасті імплантати для герніопластики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Черенько М. П. 
Симультанні операції при великих і гігантських післяопераційних грижах живота у пацієнтів похилого та старечого віку / М. П. Черенько, Ю. В. Ігнатовський, Я. П. Фелештинський, С. М. Піотрович // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 3/4 (Спец. вип.). - С. 83-85. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Наведено результати оперативного лікування 57 хворих похилого та старечого віку з післяопераційними грижами великих і гігантських розмірів у поєднанні з хірургічними захворюваннями інших органів черевної порожнини. Автори дійшли висновку, що герніопластика під час виконання симультанних операцій у таких хворих повинна виконуватись без зменшення об'єму черевної порожнини, з використанням допоміжного пластичного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Фелештинський Я. П. 
Короткохвильова терапія в післяопераційному періоді як профілактичний захід рецидиву грижі живота / Я. П. Фелештинський, С. М. Піотрович // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 3. - С. 151-153. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено результати застосування короткохвильової терапії (КХТ) в післяопераційному періоді з використанням апарата "Політон" (Україна) у 136-ти хворих на грижу живота різної локалізації та розмірів. Застосування КХТ в післяопераційному періоді стимулює місцевий синтез колагену та сприяє формуванню механічно міцного післяопераційного рубця, що є ефективним профілактичним заходом рецидиву грижі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054-542

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пиптюк О. В. 
Значення корекції метаболічного синдрому при хірургічному лікуванні защемлених гриж передньої черевної стінки / О. В. Пиптюк, Я. П. Фелештинський, М. Г. Гончар, І. В. Мельник, Н. В. Скрипник // Галиц. лікар. вісн.. - 2012. - 19, № 3. - С. 134-135. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обстежено 57 хворих із защемленими грижами живота, яким виконано пластику грижевого дефекту поліпропіленовою сіткою Лінтекс-Есфіл і діагностовано метаболічний синдром. Хворих розподілено на 2 клінічні групи (КГ). Хворі 1 КГ (20) у післяопераційному періоді одержували традиційне консервативне лікування, 2 КГ (37) - одержували 2,5 % розчин тіотріазоліну по 2 мл дом'язево та метформін по 500 мг/добу для корекції метаболічного синдрому. У 59,2 % хворих 2 КГ на 7 добу покращувалися показники ліпідного обміну, 1 КГ - у 15 %. Середній термін перебування в стаціонарі становив 8,6 дня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського