Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Снігурська І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Коваль С. М. 
Дослідження ефективності моксонідину у пацієнтів з артеріальною гіпертензією з проявами метаболічного синдрому X / С. М. Коваль, І. О. Снігурська, Д. К. Милославський, В. В. Божко // Укр. мед. часоп. - 2005. - № 4. - С. 37-39. - Бібліогр.: С. 39. - укp.

Наведено результати застосування препарату "Моксонідин" ("Фізіотенс") під час лікування пацієнтів з артеріальною гіпертензією з проявами метаболічного синдрому X. Встановлено високу антигіпертензивну ефективність препарату, що реалізувалася на тлі покращання внутрішньосерцевої геодинаміки та скоротної функції міокарда, а також зменшення резистентності тканин до інсуліну, зниження рівня глюкози крові, покращання ліпідного обміну, зниження активності перекисного окиснення ліпідів.


Ключ. слова: артеріальна гіпертензія, метаболічний синдром X, моксонідин, Фізіотенс, ефективність, переносимість
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р415.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коваль С. М. 
Сучасні підходи до лікування хворих на артеріальну гіпертензію з інсулінорезистентністю (лекц.) / С. М. Коваль, І. О. Снігурська // Укр. терапевт. журн. - 2009. - № 4. - С. 109-116. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Приведены основные подходы к лечению артериальной гипертензии у больных с инсулинорезистентностью. Основными направлениями лечения являются подбор рациональной антигипертензивной терапии с использованием препаратов, улучшающих чувствительность тканей к инсулину или хотя бы не ухудшающих ее, а также коррекция метаболических нарушений, ассоциированных с инсулинорезистентностью.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коваль С. М. 
Взаємозв'язки васкулоендотеліального фактора росту з клінічними, гемодинамічними та метаболічними показниками у хворих на гіпертонічну хворобу / С. М. Коваль, І. О. Снігурська, О. В. Мисниченко, К. О. Юшко, М. Ю. Пенькова // Укр. терапевт. журн.. - 2013. - № 3. - С. 46-51. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення взаємозв'язків рівнів васкулоендотеліального фактора росту у крові з клінічними, гемодинамічними та метаболічними показниками у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). Обстежено 94 особи із ГХ. Обстеження охоплювало: загальноклінічні методи, визначення у крові рівня ліпідів, глюкози натще, сечової кислоти, васкулоендотеліального фактора росту, морфофункціональних параметрів серця. Встановлено, що у хворих на ГХ рівень васкулоендотеліального фактора росту залежить від віку, наявності стабільної стенокардії напруги та серцевої недостатності, показників ліпідного та вуглеводного обміну. У чоловіків із ГХ за відсутності гіпертрофії лівого шлуночка за даними ехокардіоскопії рівень васкулоендотеліального фактора росту в крові вірогідно корелює з показником індексу маси міокарда лівого шлуночка. За наявності метаболічного синдрому васкулоендотеліальний фактор росту позитивно корелює з розмірами лівого передсердя. Висновки: одержані дані свідчать про зв'язок рівня васкулоендотеліального фактора росту в крові хворих на ГХ з показниками кардіометаболічного ризику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Милославський Д. К. 
Клініко-гемодинамічні і метаболічні показники у хворих на есенціальну артеріальну гіпертензію з інсулінорезистентністю в динаміці моно- та комбінованої антигіпертензивної терапії / Д. К. Милославський, І. О. Снігурська, О. М. Щенявська // Експерим. і клініч. медицина. - 2008. - № 1. - С. 99-105. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Під час багатофакторного вивчення показників у хворих на есенціальну артеріальну гіпертензію з інсулінорезистентністю встановлено особливості впливу моно- і комбінованої терапії на рівні артеріального тиску, параметри добового профілю, морфофункціональні характеристики серця, ліпідно-вуглеводний гомеостаз, рівні лептину. Виявлено значні переваги комбінованої терапії щодо впливу на патогенетичні чинники у хворих на есенціальну артеріальну гіпертензію з інсулінорезистентністю і метаболічну нейтральність монотерапії бета-адреноблокатором.

В ходе многофакторного изучения различных показателей у больных эссенциальной артериальной гипертензией с инсулинорезистентностью установлены особенности влияния моно- и комбинированной терапии на уровни артериального давления, параметры суточного профиля, морфофункциональные характеристики сердца, липидно-углеводный гомеостаз, уровни лептина. Выявлены значительные преимущества комбинированной терапии по влиянию на патогенетические факторы у больных эссенциальной артериальной гипертензией с инсулинорезистентностью и метаболическая нейтральность монотерапии бета-адреноблокатором.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р415.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Милославський Д. К. 
Клініко-гемодинамічні та метаболічні маркери несприятливого перебігу артеріальної гіпертензії у хворих з інсулінорезистентністю / Д. К. Милославський, І. О. Снігурська, О. М. Щенявська // Експерим. і клініч. медицина. - 2009. - № 1. - С. 105-110. - укp.

Вивчали клініко-гемодинамічні та метаболічні особливості у 241-го хворого на АГ з інсулінорезистентністю (ІР). Встановлено надвисокий ризик негативного перебігу та розвитку ускладнень АГ у хворих з індексом ІР понад 6,5. Запропоновано використання деяких загально-клінічних, антропометричних морфофункціональних показників, параметрів добового моніторування артеріального тиску та діастолічної функції серця, ліпідного, інсулінглюкозного гомеостазу, рівнів лептинемії як маркерів несприятливого прогнозу захворювання з урахуванням виразності ІР.

Проведено изучение клинико-гемодинамических и метаболических особенностей у 241-го больного АГ с инсулинорезистентностью (ИР). Установлен сверхвысокий риск негативного течения и развития осложнений АГ у больных с индексом ИР свыше 6,5. Предложено использование некоторых общеклинических, антропометрических, морфофункциональных показателей, параметров суточного мониторирования артериального давления и диастолической функции сердца, липидного, инсулинглюкозного гомеостаза, уровней лептинемии в качестве маркеров неблагоприятного прогноза заболевания с учетом выраженности ИР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-37 + Р415.16-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Милославський Д. К. 
Виразність інсулінорезистентності і показники ліпідно-вуглеводного обміну у хворих на артеріальну гіпертензію з метаболічним синдромом в динаміці моно- та комбінованої антигіпертензивної терапії / Д. К. Милославський, І. О. Снігурська, О. М. Щенявська, О. В. Мисниченко // Експерим. і клініч. медицина. - 2010. - № 4. - С. 61-66. - укp.

Проведено багатофакторне вивчення вихідних показників вуглеводного, ліпідного обміну та виразності інсулінорезистентності у хворих на артеріальну гіпертензію з різною кількістю компонентів метаболічного синдрому. Монотерапія епросартаном є ефективною у хворих на артеріальну гіпертензію без метаболічного синдрому та лише за наявності проявів 2- і 3-компонентного метаболічного синдрому. У хворих на артеріальну гіпертензію комбінована антигіпертензивна терапія небівололом з лерканідипіном має суттєві переваги над монотерапією за ефективністю та впливом на вивчені показники, незважаючи на кількість компонентів метаболічного синдрому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р415-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Коваль С. М. 
Рівні адипонектину крові у хворих на гіпертонічну хворобу з метаболічними порушеннями / С. М. Коваль, І. О. Снігурська // Експерим. і клініч. медицина. - 2010. - № 4. - С. 67-70. - укp.

Встановлено достовірні гендерні відмінності рівнів адипонектину крові (достовірно вищі у жінок, ніж у чоловіків) як у практично здорових осіб, так і у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). Виявлено достовірно нижчі рівні адипонектину крові у хворих на ГХ жінок у порівнянні зі здоровими жінками. Показано важливу патогенетичну роль гормону жирової тканини адипонектину в розвитку метаболічного синдрому (МС) і таких його компонентів, як абдомінальне ожиріння (АО) і дисліпідемія (ДЛП). Результати досліджень свідчать про суттєву роль адипонектину в розвитку ГХ переважно у осіб жіночої статі. За результатами дослідження саме у жінок, хворих на ГХ без МС, АО та ДЛП, виявлялося достовірне зниження рівнів адипонектину крові в порівнянні з практично здоровими жінками. У чоловіків, хворих на ГХ, достовірне зниження адипонектину крові у порівнянні з практично здоровими чоловіками спостерігалося тільки в підгрупах хворих на ГХ в поєднанні з МС та його компонентами (АО, ДЛП).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р415-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Коваль С. М. 
Вплив комбінованої антигіпертензивної і гіполіпідемічної терапії нарівні адипонектину крові у хворих на гіпертонічну хворобу з порушеною толерантністю до глюкози / С. М. Коваль, Л. М. Цьома, І. О. Снігурська, О. В. Мисниченко // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - № 4. - С. 69-74. - укp.

Вивчено вплив комбінованого лікування хворих на гіпертонічну хворобу, асоційовану з порушеною толерантністю до вуглеводів, у плані підвищення рівня адипонектину в сироватці крові, зменшення проявів метаболічного синдрому та досягнення цільових рівнів артеріального тиску. Антигіпертензивна терапія периндоприлом і індапамідом з додаванням аторвастатину була ефективною в 63 % випадків через чотири місяці терапії. Терапія периндоприлом, небівололом, індапамідом та аторвастатином забезпечувала у 88 % хворих досягнення цільового артеріального тиску. Встановлено, що достовірне підвищення рівня адипонектину в крові після комбінованої антигіпертензивної і гіполіпідемічної терапії було відзначено тільки в групах хворих на гіпертонічну хворобу з порушеною толерантністю до глюкози, у яких було виявлено достовірне зниження індексу інсулінорезистентності.

Изучали влияние комбинированного лечения больных гипертонической болезнью, ассоциированной с нарушением толерантности к углеводам, в плане повышения уровня адипонектина в сыворотке крови, уменьшения проявлений метаболического синдрома и достижения целевых уровней артериального давления. Антигипертензивная терапия периндоприлом и индапамидом в комбинации с аторвастатином была эффективной в 63 % случаев через четыре месяца терапии. Терапия периндоприлом, небивололом, индапамидом и аторвастатином обеспечивала у 88 % больных достижение целевого уровня АД. Установлено, что достоверное повышение уровня адипонектина в крови после комбинированной антигипертензивной и гиполипидемической терапии было отмечено только в группах больных гипертонической болезнью с нарушением толерантности к глюкозе, у которых было выявлено достоверное снижение индекса инсулинорезистентности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р415-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Стародуб М. Ф. 
Кальпаїни: характеристика та роль за різних станів організму / М. Ф. Стародуб, Л. М. Самохіна, С. М. Коваль, І. О. Снігурська // Ukr. Biochem. J.. - 2014. - 86, № 1. - С. 5-20. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Розглянуто кальпаїни - сімейство цитоплазматичних кальційзалежних протеїназ з папаїноподібною активністю, які беруть участь у різноманітних процесах, що відбуваються в організмі: за вікових змін, у функціонуванні ендотелію та легеневої системи, регуляції апоптозу та некрозу, розвитку різних гіпометаболічних станів, гіпертензії, а також при діабеті, хронічній хворобі нирок і пухлинному рості. Дійшли висновку, що кальпаїни, спричиняючи обмежений протеоліз субстратів, відіграють важливу роль у реалізації широкого спектра біологічних явищ. Їх функціонування пов'язане з відповіддю на кальційзалежну сигналізацію. Пригнічення активності кальпаїнів сприяє гальмуванню розвитку дисфункції ендотелію, серцево-судинних ускладнень, формуванню структурних та функціональних змін у тканинах нирок, а також спричинює нейропротекторний ефект, запобігає саркопенії і послаблює запальні реакції, зумовлені гіпервентиляцією легенів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.371

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Снігурська І. О. 
Вплив фізіотенза на агрегаційну здатність тромбоцитів у хворих на метаболічний синдром X / І. О. Снігурська, В. В. Божко, О. М. Кірієнко // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 1. - С. 66. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Коваль С. М. 
Сучасні підходи до немедикаментозної та медикаментозної терапії метаболічного синдрому X / С. М. Коваль, І. О. Снігурська, Д. К. Милославський, В. В. Божко // Галиц. лікар. вісн.. - 2004. - 11, № 4. - С. 107-111. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Наведено дані щодо немедикаментозних і медикаментозних методів корекції метаболічного синдрому X - поліфакторного клінічного стану, асоційованого з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань та їх ускладнень, негативним перебігом, що потребує ранньої діагностики, профілактики та лікування. Відображено особливості дієтотерапії, фітотерапії, дозованих фізичних навантажень у пацієнтів з метаболічним синдромом, висвітлено провідні групи препаратів першого ряду (інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту, антагоністи кальцію, антагоністи рецепторів до ангіотензину II, бета-адреноблокатори, діуретики), агоністи імідазолінових рецепторів, а також найбільш доцільні комбінації антигіпертензивних ліків на тлі вищенаведених немедикаментозних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-52

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Коваль С. М. 
Природа інсулінорезистентності. Причинно-наслідковий взаємозв'язок з артеріальною гіпертензією / С. М. Коваль, І. О. Снігурська // Галиц. лікар. вісн.. - 2007. - 14, № 1. - С. 5-10. - Бібліогр.: 62 назв. - укp.

Наведено дані про природу інсулінорезистентності (ІР), висвітлено сучасні погляди на патогенетичні ланки формування та прогресування ІР. Проаналізовано різні точки зору щодо взаємозв'язку ІР та артеріальної гіпертензії. Показано основні напрямки корекції ІР і перспективи використання тіазолідиндіонів як для лікування цукрового діабету II типу та інших патологічних станів, що супроводжуються зниженою чутливістю тканин до ендогенного інсуліну, так і для профілактики розвитку та прогресування ІР. Наведено дані про вплив основних груп антигіпертензивних препаратів на ІР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Снігурська І. Г. 
Особливості правосуб'єктності міжнародних неурядових організацій / І. Г. Снігурська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 11. - С. 533-538. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Коваль С. М. 
Особливості перебігу артеріальної гіпертензії у хворих з абдомінальним ожирінням та гіперурикемією / С. М. Коваль, І. О. Снігурська, О. В. Мисниченко, М. Ю. Пенькова, В. В. Божко, Д. К. Милославський // Укр. терапевт. журн.. - 2014. - № 2. - С. 51-58. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення взаємозв'язків між структурно-функціональними, метаболічними факторами у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) у поєднанні з абдомінальним ожирінням (АО) та гіперурикемією (ГУЕ). Обстежено 112 хворих на АГ віком від 21 до 70 років (середній вік 50 років). У хворих на АГ з АО у порівнянні з хворими на АГ без АО виявлено більш виражені негативні зміни добового профілю артеріального тиску (АТ). Встановлено, що у хворих на АГ, АО і ГУЕ суттєво погіршуються структурно-функціональні параметри серця. Виявлено порушення ліпідного та вуглеводного обміну й активацію процесів запалення у хворих на АГ, АТ та ГУЕ. Висновки: наявність АО у хворих на АГ погіршує структурно-функціональні параметри серця та стан ліпідного й вуглеводного обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р415.202.1-3 + Р415.202.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Коваль С. М. 
Вплив чинників серцево-судинного ризику на рівні васкулоендотеліального фактора росту у хворих на артеріальну гіпертензію з абдомінальним ожирінням та гіперурикемією / С. М. Коваль, І. О. Снігурська, М. Ю. Пенькова, О. В. Мисниченко, В. В. Божко, Д. К. Милославський // Укр. терапевт. журн.. - 2014. - № 3/4. - С. 42-49. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.1 + Р696.54-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Снігурська І. Г. 
Світовий Банк, його роль у процесах регулювання світової економіки / І. Г. Снігурська // Вісн. Акад. праці і соц. відносин Федер. профспілок України. - 2002. - № 3. - С. 46-50. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64-65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69880 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Коваль С. М. 
Стрес-індукована артеріальна гіпертензія та артеріальна гіпертензія військового часу - грізні виклики сучасній Україні / С. М. Коваль, І. О. Снігурська // Артер. гипертензия. - 2015. - № 5. - С. 13-18. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Наведено дані щодо проблеми стресу, його ролі в життєдіяльності людини, у підвищенні артеріального тиску. Розглянуто основні патофізіологічні механізми стрес-індукованої артеріальної гіпертензії (АГ), способи її діагностики, можливість формування прогностично несприятливих уражень органів-мішеней. Показана важливість проведення добового моніторування артеріального тиску для діагностики "АГ білого халата", маскованої АГ, у тому числі АГ на робочому місці. Наведено дані щодо АГ військового часу як одного з варіантів стрес-індукованої АГ, її особливості та труднощі у дослідженні її патогенезу. Запропоновано схеми лікування стрес-індукованої АГ та її ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Милославський Д. К. 
Сучасні погляди на лікувально-профілактичне харчування та найбільш ефективні європейські дієти при метаболічному синдромі та його компонентах / Д. К. Милославський, С. М. Коваль, І. О. Снігурська, В. В. Божко, О. М. Щенявська // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2016. - № 4. - С. 118-124. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

В огляді наведено літературні дані про патогенетичні та патофізіологічні механізми розвитку метаболічного синдрому, його основні компоненти, національні рекомендації з харчування для громадян окремих країн, результати багатоцентрових досліджень щодо ролі аліментарного фактора, молекулярні фактори сприятливого впливу окремих нутрієнтів зп даної патології. Наведено базові дієтологічні рекомендації, найбільш значущі спеціальні та європейські дієтичні раціони з доведеною ефективністю (середземноморська дієта, DASH дієта, TLC, Орніша Д., дієти Polymeal, Omni Heart, клініки Майо, вагоспостерігачів Weight Watchers), особливості їх призначення у разі гіпертонічної хвороби, атеросклерозу, дисліпідемій, порушень пуринового обміну, ожиріння, цукрового діабету 2-го типу, а також стислі рекомендації щодо модифікації способу життя і розширення фізичної активності у даної категорії пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.65 + Р415.2-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мисниченко О. В. 
Ангіопоетин-2 у хворих на гіпертонічну хворобу з абдомінальним ожирінням / О. В. Мисниченко, І. О. Снігурська, М. Ю. Пенькова, С. М. Коваль, В. В. Божко // Укр. терапевт. журн.. - 2015. - № 3. - С. 32-38. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити характер змін рівнів ангіопоетину-2 (Анг-2) у крові хворих на гіпертонічну хворобу (ГX) у поєднанні з абдомінальним ожирінням (АО) та їх взаємозв'язки з особливостями перебігу ГХ і АО, з ураженням органів-мішеней і показниками ліпідного, вуглеводного та пуринового обмінів. Обстежено 70 хворих на ГХ з АО і 21 хворий на ГХ без ожиріння віком від 36-ти до 69-ти років. Вивчено рівні Анг-2, ліпідів, глюкози, інсуліну, сечової кислоти в крові, індексу HOMA, структурно-функціональних параметрів серця у їх взаємозв'язку. Встановлено достовірне підвищення рівнів у крові Анг-2 у хворих на ГХ з АО у порівнянні з практично здоровими особами і з хворими на ГХ без ожиріння. Найбільш високі рівні Анг-2 у крові виявлено у хворих на ГХ з АО за більш тяжкого III ступеня ГХ, у разі початкових порушень вуглеводного обміну та комбінованої дисліпідемії. Серед хворих на ГХ з АО на відміну від хворих на ГХ без АО встановлено достовірні позитивні кореляційні зв'язки рівня Анг-2 у крові з рівнями діастолічного і систолічного артеріального тиску та більш виражені - з рівнем глюкози крові натще. Висновки: у хворих на ГХ у разі поєднання з АО виявлено найбільше підвищення рівнів у крові потужного проангіогенного та прозапального фактора Анг-2 у порівнянні з хворими на ГХ без АО, що може мати виключно важливе значення для прогресування і ГХ, і метаболічних порушень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Коваль С. М. 
Активатори ангіогенезу і серцево-судинні захворювання. Результати вивчення рівнів васкулоендотеліального фактора росту та ангіопоетину-2 в крові у хворих на гіпертонічну хворобу / С. М. Коваль, О. В. Мисниченко, І. О. Снігурська, О. В. Висоцька, О. І. Циганков, І. А. Корнейчук, М. Ю. Пенькова // Артер. гипертензия. - 2016. - № 6. - С. 51-56. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Вивчено рівні в крові потужних активаторів ангіогенезу з прозапальною дією - васкулоендотеліального фактора росту та ангіопоетину-2 у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ). Виявлено достовірне підвищення рівнів у крові вказаних факторів у хворих на ГХ у порівнянні з практично здоровими особами. Встановлено, що рівні у крові ангіопоетину-2 достовірно зростають у хворих на ГХ у разі підвищення тяжкості гіпертензії та за наявності таких метаболічних порушень, як абдомінальне ожиріння, гіперглікемія натще, порушення толерантності до глюкози, гіперурикемія та комбінована дисліпопротеїнемія. Рівні в крові васкулоендотеліального фактора росту були достовірно більш високими у хворих на ГХ зі стабільною стенокардією напруження у порівнянні з хворими без стенокардії. Одержані дані вказують на важливу роль активації ангіогенезу в розвитку ГХ та її серцево-судинних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100050 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського