Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Склярова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Цьорох А. І. 
Проблеми створення і функціонування неприбуткових організацій в Україні / А. І. Цьорох, І. І. Мархевка, О. В. Склярова // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 526. - С. 467-472. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розкрито проблеми утворення та функціонування неприбуткових організацій, визначено загальні засади та основи благодійництва, меценатства, спонсорства; відображено питання оподаткування доходів у неприбутковій діяльності, оподаткування благодійної допомоги. Проаналізовано вимоги до джерел формування майна та коштів благодійних організацій і проблеми, що виникають із порядком їх витрачання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Склярова О. Є. 
Пригнічення стимульованої шлункової секреції омепразолом та лансопразолом при виразковій хворобі дванадцятипалої кишки / О. Є. Склярова, І. В. Шалько, Б. П. Кирик // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2008. - № 4. - С. 108-110. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що омепразол і лансопразол починають пригнічувати кислу секрецію та концентрацію пепсину вже з першого прийому препарату. Одночасно цитопротективний ефект лансопразолу є більш вираженим, ніж у омепразолу. Усе це необхідно враховувати під час стандартної антисекреторної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Склярова О. В. 
Формування і регулювання ринку праці сфери фінансових послуг в Україні : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.09.01 / О. В. Склярова; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. - Л., 2005. - 20 c. - укp.

Розроблено теоретико-методологічні підходи до вивчення ринку праці у сфері фінансових послуг, з'ясовано основні тенденції його функціонування за умов соціально-економічних трансформацій в Україні. Визначено основні напрями вдосконалення системи державного регулювання ринку праці у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3 + У9(4УКР)260-640.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Склярова О. Є. 
Пептична виразка, асоційована з IBHelicobacter pyloriD-інфекцією: ефективність призначення омепразолу та рабепразолу / О. Є. Склярова // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2010. - № 2. - С. 90-95. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Вдовиченко В. І. 
Стан чинників агресії та захисту у хворих на пептичну виразку до і після антигелікобактерної терапії / В. І. Вдовиченко, О. Є. Склярова // Сучас. гастроентерологія. - 2010. - № 3. - С. 31-34. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р645.024.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Бісярін Ю. В. 
Ультраструктурні зміни слизової оболонки антрального відділу шлунка у хворих з пептичною виразкою після стандартного лікування із застосуванням омепразолу та ребаміпіду / Ю. В. Бісярін, О. Є. Склярова // Патологія. - 2011. - 8, № 1. - С. 69-71. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Изучены ультраструктурные изменения слизистой оболочки антрального отдела желудка у больных с пептической язвой после проведения двухнедельного лечения с использованием омепразола и ребамипида. Отмечено уменьшение степени альтеративно-воспалительных изменений слизистой оболочки, восстановление ультраструктуры клеток поверхностного эпителия за счет увеличения секреторной активности бокаловидных клеток.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Склярова О. Є. 
Рівень простагландину Е2 у сироватці крові хворих з пептичною виразкою після ерадикаційної терапії з інгібітором протонової помпи / О. Є. Склярова // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2012. - № 1. - С. 64-67. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Простагландин Е2 является важным фактором, задействованным в защите слизистой оболочки против язвообразования. Пептическая язва на стадии обострения протекает на фоне снижения уровня эндогенного PGE2. Эрадикационная терапия с омепразолом приводила к эпителизации язвенных дефектов на фоне роста содержания PGE2 в сыворотке крови. Увеличение уровня PGE2, вероятно, обусловлено влиянием ингибиторов протонной помпы на мукоидную секрецию.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Вдовиченко В. І. 
Ефективність включення препарату "Мукоген" до стандартних схем лікування ерозивно-виразкових захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки / В. І. Вдовиченко, О. Є. Склярова // Буков. мед. вісн.. - 2011. - 15, № 2. - С. 196-198. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено вплив препарату "Мукоген" на фактори захисту слизової оболонки шлунка (СОШ) у хворих на пептичну виразку після проведеного двотижневого лікування. Відмічено покращання епітелізації дефектів СОШ і дванадцятипалої кишки шляхом активації механізмів слизоутворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Склярова О. Є. 
Гастроцитопротекторна ефективність інгібіторів протонної помпи в лікуванні пептичної виразки дванадцятипалої кишки : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.36 / О. Є. Склярова; ДЗ "Дніпропетр. мед. акад. МОЗ України" , ДУ "Ін-т гастроентерології НАМН України". - Д., 2013. - 20 c. - укp.

Встановлено зміни факторів агресії та захисту до та після курсового призначення омепразолу, рабепразолу та комбінації омепразолу з ребаміпідом, дослідження ультраструктури слизової оболонки антрального відділу шлунка після прийому інгібіторів протонної помпи та вивчення змін ендогенного простагландину Е2 порівняна цитопротекторна ефективність даних препаратів у лікуванні пептичної виразки дванадцятипалої кишки. Доведено позитивний вплив включення ребаміпіду до стандартної схеми лікування пептичної виразки. Запропоновано модель прогностичного визначення відносного ризику розвитку пептичної виразки в залежності від рівня ендогенного PGE2 та віку пацієнта із застосуванням методу логістичної регресії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Склярова О. Є. 
Прогностичне значення рівня простагландину Е2 у сироватці крові хворих із пептичною виразкою / О. Є. Склярова // Львів. мед. часопис. - 2013. - 19, № 4. - С. 16-19. - укp.

Вивчали рівень простагландину Е2 у сироватці крові за пептичноъ виразки, H. pylori-статус та прогнозування ризику рецидиву ерозійно-виразкових уражень гастродуоденальної зони. Вміст ендогенного PGE2 у сироватці крові коливається залежно від фази перебігу пептичної виразки. За шлункової локалізації пептичної виразки рівень PGE2 менший, ніж за поєднаних та дуоденальних виразок. Не знайдено відмінностей у вмісті PGE2 залежно від наявності або відсутності Н. pylori інфекції. Ризик розвитку пептичної виразки залежить від віку пацієнта та рівня ендогенного PGE2.

Изучали уровень простагландина Е2 в сыворотке крови при пептической язве, H. pylori- статус и прогнозирование риска рецидива эрозийно-язвенных поражений гастродуоденальной зоны. Содержимое эндогенного PGE2 в сыворотке крови колеблется в зависимости от фазы хода пептической язвы. При желудочной локализации пептической язвы уровень PGE2 меньше, чем при соединенных и дуоденальных язвах. Не найдено отличий в содержимом PGE2 в зависимости от наличия или отсутствия Н. pylori инфекции. Риск развития пептической язвы зависит от возраста пациента и уровня эндогенного PGE2.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Четайкіна А. В. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень / А. В. Четайкіна, О. Є. Склярова // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, № 4 (ч. 2). - С. 80-82. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінити стан факторів кислотопептичної агресії та захисту при ерозивно-виразкових ураженнях гастродуоденальної зони у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ). Обстежено 90 хворих, яких було розділено на 3 групи: I група - 26 пацієнтів-курців з 1 стадією ХОЗЛ у поєднанні з ерозивно-виразковими ураженнями гастродуоденальної зони та анамнезом до 20 пачко-років; II група - 27 пацієнтів з 2 стадією з цією ж коморбідною патологією та анамнезом стажу курця - понад 20 пачко-років; III група - 37 пацієнтів з традиційним перебігом H. pylori-асоційованої пептичної виразки (ПВ) та відсутністю в анамнезі фактору куріння. У пацієнтів з ХОЗЛ у поєднанні з ерозивно-виразковими ураженнями гастродуоденальної зони спостерігалося прогресуюче зростання кислотності і пепсину, обумовлене поєднанням H. pylori-інфекції та паління. Згідно даних фіброгастродуоденоскопія, у таких осіб знаходили значну кількість ерозій та виразок з поступовим збільшенням питомої ваги останніх при стажі паління більше 20 пачко-років. Висновки: перебіг ерозивно-виразкових уражень у пацієнтів з ХОЗЛ характеризується наявністю значної кількості гастродуоденальних ерозій та зростанням числа виразок з віком. При поєднанні ПВ з ХОЗЛ спостерігається достовірно виший рівень загальної кислотності та зростання вмісту пепсину на тлі збільшення тривалості паління, що обумовлює торпідний перебіг захворювання та зростання випадків стенозування у даної групи хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 + Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Махер Мбаркі 
Рівень лейкотрієну Bsub4/sub та простагландину Esub2/sub при ерозивно-виразкових ураженнях, пов'язаних і не пов'язаних з уживанням нестероїдних протизапальних препаратів / Махер Мбаркі, Є. Я. Скляров, О. Є. Склярова, А. В. Четайкіна // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2015. - № 3. - С. 55-60. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Пилипів О. Б. 
Діагностичне значення гіперурикемії у розвитку кардіоваскулярної патології / О. Б. Пилипів, О. Є. Склярова // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2015. - № 1. - С. 46-50. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Исследована взаимосвязь между уровнями мочевой кислоты и самыми распространенными предикторами развития кардиоваскулярной патологии у пациентов с гипертонической болезнью. Установлены гендерные особенности развития гиперурикемии, при которых у женщин выявляют корреляционные связи между триглицеридами и мочевой кислотой, креатинином и мочевой кислотой, триглицеридами и креатинином. Невзирая на отсутствие корреляции между показателями мочевой кислоты, креатинином и триглицеридами, гиперурикемия у мужчин развивается на 8 лет раньше, чем у женщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4 + Р410-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Демидова А. Л. 
Ефективність ребаміпіду в комплексному лікуванні хворих на пептичну виразку шлунка і дванадцятипалої кишки / А. Л. Демидова, О. Є. Склярова, А. В. Четайкіна // Львів. клініч. вісн . - 2017. - № 1. - С. 38-42. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Більшість (70,0 - 90,0 %) пептичних виразок шлунка і дванадцятипалої кишки виникає через інфікування Helicobacter pylori (Hp), однак основну роль у патогенезі виникнення виразкових дефектів відіграє кислотно-пептичний фактор. А тому всі сучасні схеми лікування Нр-асоційованих захворювань включають антигелікобактерійні засоби та інгібітори протонової помпи (ІПП). Мета роботи - з'ясувати ефективність ребаміпіду в комплексному лікуванні хворих на пептичну виразку шлунка і дванадцятипалої кишки. У рандомізований спосіб із намаганням попередньо стратифікувати хворих за наявністю пептичної виразки шлунка і ДПК на базі гастроентерологічних відділень 5-ї МКЛ м. Львова обстежено 106 хворих. Виявлено 62 хворих із діагнозом "пептична виразка ДПК у фазі загострення" або "пептична виразка шлунка та ДПК у фазі загострення", які включені в дослідження [43 чоловіки (69,4 %), 19 жінок (30,6 %), середній вік хворих 42,3 +- 2,47 року, 46 (74,2 %) пацієнтів працездатного віку]. Залежно від схеми лікування хворих розподілено на дві групи. Пацієнти 1-ї групи (30 осіб) вживали загальноприйняту потрійну схему лікування впродовж 10 днів. Пацієнтам 2-ї групи (32 особи) до стандартної схеми антигелікобактерійного лікування (АГБЛ) додавали ребаміпід 100,0 мг тричі на добу впродовж 10 днів. Призначення стандартної потрійної схеми АГБЛ сприяло загоєнню виразок у 79,2 % випадків, АГБЛ та ребаміпіду - у 85,2 %. Загоєння ерозій дванадцятипалої кишки у пацієнтів 1-ї групи становило 81,3 %, 2-ї - 83,3 %. Ерадикація Нр відбулася у 76,7 - 81,3 % пацієнтів 1-ї і 2-ї груп відповідно. Додавання ребаміпіду до АГБЛ на ерадикацію суттєво не вплинуло. Висновки: поєднане лікування із включенням ребаміпіду забезпечило ефективніше усунення больового синдрому, позитивний вплив на епітелізацію ерозій і виразок шлунка та ДПК, меншу частоту виникнення дуодено-гастрального рефлюксу після лікування. Водночас зафіксовано зменшення частоти езофагіту і недостатності кардії у хворих лише на 25,0 % та збереження ознак бульбіту більш ніж у 60,0 % пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Склярова О. Є. 
13С-метацетиновий дихальний тест в діагностиці неалкогольної жирової хвороби печінки / О. Є. Склярова // Сучас. гастроентерологія. - 2020. - № 1. - С. 28-33. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-4 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Склярова О. Є. 
13С-метацетиновий дихальний тест в діагностиці неалкогольної жирової хвороби печінки / О. Є. Склярова // Сучас. гастроентерологія. - 2020. - № 1. - С. 28-33. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-4 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
17.

Покровська Н. К. 
Клінічний перебіг артеріальної гіпертензії у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень на тлі ожиріння / Н. К. Покровська, О. М. Бочар, О. Є. Склярова // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 2. - С. 86-90. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р412.3-356 + Р415.202.1

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського