Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Савчук Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Савчук Ю. С. 
Зовнішньоекономічна діяльність агропромислового виробництва: стабілізація та розвиток / Ю. С. Савчук // Наук. пр. Укр. держ. ун-ту харч. технологій. - 1999. - № 5. - С. 101-103. - укp.

Запропоновано механізм збереження іноземних інвестицій в умовах економічної кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56 + У9(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Спеціальні історичні дисципліни: питання теорії та методики : Зб. наук. пр. та спогадів. Чис. 4, ч. 2 / ред.: М. Ф. Дмитрієнко; упоряд.: Ю. К. Савчук; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2000. - 582 с. - рус.

Розглянуто проблеми архівознавства та історію архівної справи ХІХ ст. - 1941 р., історичні міста в системі пам'яткоохоронної діяльності та регіонально-історичних досліджень, участь міщан Поділля та південно-східної Волині у революційних подіях 1648 р. Проаналізовано проблеми українського середньовіччя, зокрема, типологію української середньовічної сім'ї в контексті еволюції територіальної громади ХIV - XVI ст., національну свідомість української інтелігенції, становище селян волинського воєводства та Київського Полісся в кінці XVII - на початку XVIII ст. Охарактеризовано діяльність деяких історичних постатей - В.Вернадського, К.Кушнір-Марченка, Д.Донцова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т2я434 + Т1(4Укр)6-8Компан

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Савчук Ю. С. 
Зовнішньоекономічна діяльність агропромислового комплексу та механізм її захисту від світових кризових шоків : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.02 / Ю. С. Савчук; НАН України. Ін-т економіки. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання щодо реформування зовнішньоекономічної діяльності у плані її захисту від негативного впливу світових кризових шоків, запобігання руйнуванню експортного та імпортного потенціалу агропромислового комплексу, обмеження негативного впливу світових кризових шоків на ринок імпорту нафтопродуктів і техніки, а також збереження та залучення іноземних інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)832

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Савчук Ю. А. 
Проблеми розвитку європейської валютної інтеграції на третьому етапі створення Європейського економічного та валютного союзу : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.05.01 / Ю. А. Савчук; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Досліджено сучасні проблеми розвитку валютної інтеграції в Європейському економічному валютному союзі (ЄЕВС) та їх вплив на систему загальноєвропейського економічного співробітництва. Здійснено оцінку відповідності ЄЕВС критеріям оптимальної валютної зони, аналіз проблем проведення єдиної грошово-кредитної політики в ЄЕВС і причини їх виникнення. Висвітлено зміни, що відбулися у структурі та тенденціях розвитку ринку капіталу в ЄЕВС у зв'язку з введенням євро, а також значення створення ЄЕВС для країн Центральної та Східної Європи. Проаналізовано характер впливу країн-кандидатів на вступ до Європейського Союзу на стан валютного ринку об'єднаної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Международная межведомственная конференция по вопросам предотвращения контрабанды культурных ценностей : сб. докл., 14 - 16 окт. 2008 г., Киев / ред.: Ю. К. Савчук. - К. : Артлит, 2008. - 104 c. - рус. - англ.

Освещены стратегия и тактика Украины по предотвращению противозаконного вывоза и ввоза культурных ценностей (КЦ), вопросы их сохранения. Проанализированы роль Государственной службы контроля за перемещением КЦ через государственную границу Украины в системе сохранения произведений искусства Украины, Министерства внутренних дел Украины в борьбе с хищениями КЦ. Раскрыты особенности перемещения КЦ через таможенную границу Украины лицами с дипломатическими привилегиями. Рассмотрены вопросы правовой регламентации порядка перемещения КЦ через таможенную границу Республики Беларусь и уголовной ответственности за контрабанду КЦ. Изложены аспекты законодательной системы охраны национального культурного наследия Грузии и незаконного оборота КЦ. Определены порядок перемещения КЦ и роль криминальной полиции в борьбе с их контрабандой в законодательстве Литвы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4/8)112.038.1 я431 + Х881.9(4/8)124.6 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА746292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Савчук Ю. С. 
Збереження та залучення іноземних інвестицій в умовах світової кризи / Ю. С. Савчук // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 3. - С. 77-78. - укp.

Обосновано механизм сохранения иностранных инвестиций в условиях мирового кризиса. Полученные знания могут способствовать возрождению внешнеэкономической деятельности АПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У9(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Савчук Ю. П. 
Вивчення патології прикусу та постави у дітей із розладами аутистичного спектра / Ю. П. Савчук, І. І. Якубова, Т. О. Бучинська // Новини стоматології. - 2015. - № 3. - С. 76-80. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Мета роботи - провести аналіз джерел літератури на тему стоматологічної захворюваності, патології прикусу та постави у дітей із розладами аутистичного спектра для перспективи подальшого вивчення проблеми. Вивчено джерела літератури на предмет стоматологічної захворюваності, патології прикусу та постави у дітей із розладами аутистичного спектра. Проведено пошук літератури в бібліотечних джерелах та пошуковій системі PubMed за ключовими словами аutism spectrum disorders, dentoalveolar anomalies, occlusion, posture. У дітей з розладами аутистичного спектра спостерігали недостатній рівень гігієни порожнини рота, високу інтенсивність карієсу зубів, пошире ність гінгівіту та зубощелепних аномалій. Висновки: дані щодо стоматологічної патології у дітей з розладами аутистичного спектра недостатні та суперечливі, що спонукає до подальшого вивчення цього питання для поліпшення стоматологічного статусу, оптимізації методів лікування патології прикусу та постави у таких дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050 + Р733.458.250.50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Савчук Ю. М. 
Залежність урожайності та посівних якостей насіння ріпаку озимого від сортів та технології вирощування в умовах Правобережного Лісостепу України / Ю. М. Савчук, О. Ф. Антоненко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 2. - С. 20-27. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Ріпак займає провідне місце серед сільськогосподарських культур, оскільки він є одним з найбільш рентабельних, унаслідок чого інтерес аграріїв до його вирощування зростає. Саме тому необхідно оптимізувати традиційну технологію вирощування цієї культури під агрокліматичну зону для одержання кращого врожаю. Мета роботи - дослідити врожайність та посівні якості насіння сортів ріпаку озимого в умовах Правобережного Лісостепу України залежно від сорту та елементів технології вирощування Серед завдань досліджень: встановити вплив сортів та мікродобрив на врожайність та посівні якості ріпаку озимого залежно від строків сівби в умовах Правобережного Лісостепу України. Основні методи досліджень - польовий та лабораторний. Результати проведених досліджень свідчать, що для формування високого врожаю сортів ріпаку озимого оптимальним строком сівби є 21 серпня із застосуванням мікродобрив Вуксал. Кращі показники урожайності та маси 1000 насінин було відмічено для сортів Везувій - 3,30 т/га й 4,4 г та Снігова Королева - 3,51 т/га й 4,57 г за умови обробки Вуксал Мікроплант за оптимального строку сівби. Найвищі посівні якості насіння мали рослини висіяні 21 серпня, кращий показник енергії проростання був відмічений у сортів Везувій за умови внесення мікродобрив Вуксал Мікроплант - 90,1 % та Снігова Королева із застосуванням мікродобрив Вуксал Мікроплант та Теріос - 90,3 та 90,6 %, відповідно. Лабораторна схожість насіння була вищою у сортів Везувій при оптимальному строці сівби за дії мікродобрив Вуксал Теріос і Аскофол, вона становила - 98,8 та 98,6 % відповідно. Для сорту Снігова Королева найвищий показник був 99,7 % за умови використання мікродобрив Вуксал Мікроплант в оптимальний строк сівби. Вихід кондиційного насіння кращий був за строку сівби 21 серпня у сорту Снігова Королева із застосуванням Вуксал Мікроплант - 85,4 %. Отже, для одержання кращого врожаю та посівних якостей насіння сортів ріпаку озимого за умов Правобережного Лісостепу України є строк сівби - 21 серпня та застосування мікродобрив Вуксал Мікроплант та Теріос.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Савчук Ю. М. 
Насіннєва продуктивність сортів ріпаку озимого залежно від елементів технології вирощування в Правобережному Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Ю. М. Савчук; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Увагу приділено актуальному науковому завданню одержання високоякісної та сталої насіннєвої продуктивності, зокрема удосконаленню елементів технології вирощування насіння сортів ріпаку озимого в Правобережному Лісостепу України. Вперше в умовах Правобережного Лісостепу України встановлено ефективність застосування мікродобрив Вуксал Мікроплант, Теріос та Аскофол у передпосівній обробці насіння та позакореневому підживленні на насіннєву продуктивність сортів ріпаку озимого. Обгрунтовано складові адаптивності та продуктивності сортів ріпаку озимого Снігова Королева, Андромеда, Везувій, визначено кращі з них для впровадження у сільськогосподарське виробництво. Удосконалено й установлено оптимальні строки сівби та застосування мікродобрив і їх вплив на формування насіннєвої продуктивності й урожайності сортів ріпаку озимого. Запропоновано науково-практичні рекомендації з визначення насіннєвої продуктивності рослин ріпаку. Рекомендовано до впровадження вивчені елементи технології вирощування насіння сортів ріпаку озимого, зокрема проведення сівби в умовах Правобережного Лісостепу України 21 серпня, передпосівної обробки насіннєвого матеріалу мікродобривами Вуксал Мікроплант і Теріос у нормі 1,0 л / т і позакореневого підживлення у фазі 4 - 6 справжніх листків із нормою 2 л / га. Кращу адаптивність до біотичних та абіотичних факторів навколишнього середовища продемонстрував сорт ріпаку озимого Снігова Королева, перспективний сорт Везувій також рекомендовано для вирощування в умовах Правобережного Лісостепу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Савчук Ю. О. 
Ефективність застосування абсорбентів і хелатних добрив при різних способах садіння промислового винограднику на півдні України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.00.08 / Ю. О. Савчук; Одеський державний аграрний університет. - Одеса, 2021. - 24 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450648 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Савчук Ю. Ю. 
Технологія напою з ядер волоського горіха та смузі на його основі : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.16 / Ю. Ю. Савчук; Національний університет харчових технологій. - Київ, 2021. - 22 c. - укp.

Обґрунтовано та розроблено технологію напою з ядер волоського горіха (далі – ЯВГ) та запропоновано рецептури смузі на його основі. Проаналізовано відомі білкові напої із використанням нетрадиційних рослинних джерел білка. Розглянуто найбільш вживану сировину для отримання білкових продуктів рослинного походження. характеристику способів виготовлення напоїв з рослинної сировини та розглянуто технологічні параметри їх отримання. Представлено та обґрунтовано параметри замочування ЯВГ та екстрагування білка з нього на підставі результатів досліджень технологічних властивостей і хімічного складу. Отримано методом математичного моделювання рівняння регресії, що з високою точністю характеризують залежності вмісту білка в досліджуваному напої від гідромодуля, температури та тривалості екстрагування. Визначено за результатами дослідження амінокислотного складу білка напою з ЯВГ, враховуючи значення коефіцієнтів різниці амінокислотного скору та утилітарності, його біологічну цінність - 60,78 %, жирнокислотний склад та біологічну ефективність ліпідів напою з ЯВГ, який містить ПНЖК - 69,8 % та олеїнової кислоти - 6,33 %. Встановлено передбачуваний термін зберігання напою з ЯВГ за мікробіологічними, органолептичними показниками, активною кислотністю та пероксидним числом. Акцентовано увагу на етапах та схемі технологічного процесу виробництва напою, яка включає наступні етапи: приймання сировини, замочування, подрібнення, екстрагування, фільтрація, додавання рецептурних інгредієнтів та розлив. Досліджено органолептичні та фізико-хімічні показники напою, що дають змогу рекомендувати його для впровадження у закладах ресторанного господарства та використовувати як основу для кулінарних страв широкого асортименту. Визначено показники якості та безпечності напою з ЯВГ, обґрунтовано термін його придатності до споживання. Затверджено нормативну та технологічну документацію. Одержано раціональне співвідношення інгредієнтів у рецептурних композиціях смузі на основі напою з ЯВГ з додаванням банану та какао-порошку та смузі з додаванням шпинату та спіруліни за органолептичними показниками, біологічною цінністю білків та біологічною ефективністю ліпідів. Здійснено апробацію технології напою з ЯВГ та смузі на його основі в умовах закладу ресторанного господарства, визначено економічну ефективність розробленої технології напоїв.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л88-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Економіко-технологічне забезпечення розвитку плодоовочевої галузі АПК Півдня України : матеріали Другої студент. наук.-практ. конф., 19 черв. 2019 р., м. Одеса / ред.: І. О. Іщенко, Е. І. Хреновська, Є. О. Юркевич, Б. Н. Мілкус, Г. М. Запша, С. О. Петренко, Ю. О. Савчук, В. О. Терновський, М. М. Осипова; Одеський державний аграрний університет, Студентська науково-практична конфренція "Економіко-технологічне забезпечення розвитку плодоовочевої галузі АПК Півдня України". - Одеса : Астропринт, 2019. - 171 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Наведено результати досліджень молодих вчених. У наукових матеріалах висвітлено економічно-технологічні питання, що стосуються акгуальних проблем та основних напрямів сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, бджільництва. Основну увагу приділено сучасним технологіям у плодоовочівництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.153 я431 + У9(4УКР)325.154 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866674 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського