Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Савонова Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Савонова Г. І. 
Метафізика свободи в екзистенціальній філософії М. О. Бердяєва : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / Г. І. Савонова; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено філософію свободи М. Бердяєва в контексті російської та західноєвропейської традицій філософії свободи. Розкрито сутність свободи в екзистенціальному вченні М. Бердяєва та відображено її різноманітні прояви. Виявлено етапи метафізичного перетворення під впливом божественної енергії творчості й любові. Увагу приділено шляхам повернення абсолютної свободи у світі буття людиною. Конкретизовано ряд понять у філософському вченні М. Бердяєва, а саме: "ungrund", "творчість", "утвір", "геніальність", "талановитість", "вільна любов", "свобода любові", "об'єктивація", "суб'єктивація".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-663

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Цимбал І. І. 
Формування інноваційного освітнього простору в регіоні: практичні досягнення : [наук.-метод. посіб.]. Ч. 1. Дослідно-експериментальна робота навчальних закладів / І. І. Цимбал, А. О. Данильєв, О. В. Касьянова, Г. І. Савонова, І. Л. Голубенко; Луган. облдержадмін., Луган. обл. ін-т післядиплом. пед. освіти. - Сєвєродонецьк, 2015. - 185 c. - укp.

Проаналізовано організацію проектної діяльності в дошкільному закладі. Приділено увагу питанням формування інформаційно-комунікативної компетентності учнів сільської гімназії в глобалізованому освітньому просторі. Висвітлено сучасні умови розвитку здоров'язбережувального середовища в навчально-виховному просторі школи. Розглянуто управління загальноосвітнім закладом на основі загальнозбережувальних технологій. Досліджено науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес ЗНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11569/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Савонова Г. 
Свобода як фон багатовікового діалогу людини і Бога у філософії М. О. Бердяєва / Г. Савонова // Освіта на Луганщині. - 2015. - № 1. - С. 122-127. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто специфіку взаємовідносин людини і Бога як можливий шлях повернення абсолютної свободи людини у філософському вченні М. О. Бердяєва. Аналізується розуміння добра і зла як головних критеріїв моральності і взаємин Бога і людини. Досліджується уявлення М. Бердяєва про свободу як онтологічну основу моральності. Простежується еволюція розуміння свободи і Бога у творчій спадщині російського філософа. Відзначається важливість розуміння самої суті свободи для встановлення гармонійних відносин Бога і людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-663

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Савонова Г. 
Проблема свободи добра й свободи зла у творчості Августина Аврелія та Миколи Бердяєва / Г. Савонова // Освіта на Луганщині. - 2015. - № 2. - С. 115-120. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено питання розуміння свободи добра й зла Августином Аврелієм і Миколою Бердяєвим. Для з'ясування подібності та відмінності онтології свободи, теодицеї, сутності добра й зла проводиться порівняльний аналіз. Звертається увага на схожості пізнання свободи добра й зла мислителями через їх включення в схожі історичні процеси з різницею тільки в просторі й часі. Розкриваються поняття хаосу, свободи, онтології людини, усемогутності Бога у філософських ученнях М. Бердяєва та Августина Аврелія. Розглядається питання диференціації світу та сенсу Апокаліпсиса в обох філософських концепціях. Робиться висновок щодо еволюційності людського пізнання добра й зла в однакових історичних процесах, але різних просторово-часових рамках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)414-335 + Ю3(4РОС)6-663

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Савонова Г. І. 
Онтологія добра і зла в західноєвропейській екзистенційній та постмодерністській філософії : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.05 / Г. І. Савонова; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. - Дніпро, 2020. - 39 c. - укp.

Досліджено концептуальні паралелі історико-філософських аспектів онтології добра і зла в західноєвропейській сучасній філософії, що вимагало використання не тільки загальнонаукових методів, таких як аналіз і синтез, абстрагування, конкретизація, узагальнення, моделювання, індукція, а також спеціальних методів науково-філософського культурологічного, релігієзнавчого, історико-філософського спрямування. Розроблено моделі цієї онтології, які мають дещо складну структуру та висвітлюють механізми єдності та рівності добра та зла, формуються відповідно класичних гносеологічний конструкцій древа пізнання добра та зла під впливом головних спектрів формування світогляду людини та таке інше. Уточнено наукові підходи, важливі для подальшого вивчення проблеми онтології та онтологічних аспектів порушення діалогу та обмеженості пізнання за умов визначення онтології тіла, Іншого буття, ніщо, як фільтрів пізнавальних можливостей, а також з'ясовано основні філософські підходи дослідження онтології добра і зла філософами ХХ століття, і які ще можна використовувати, як алгоритм дослідження зазначеної проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.02 + Ю3(4)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Савонова Г. І. 
Онтологія добра і зла в сучасній європейській філософії : монографія / Г. І. Савонова; Луганська обласна державна адміністрація, Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. - Харків : Друкарня Мадрид, 2020. - 356 c. - Бібліогр.: с. 321-356 - укp.

Досліджено питання визначення сутності добра і зла в сучасній філософській думці континентальної Європи. З’ясовано, як християнське вчення щодо онтології добра і зла, філософія та література XIX - І половини XX ст. вплинули на формування філософії екзистенціалізму та постмодернізму. Паралельно з аналізом становлення онтологічного древа добра і зла в сучасній філософії розкрито проблему можливості пізнання людиною добра і зла, Бога та диявола, буття та Нічого, досліджується зв’язок між страхом і мораллю, вірою та безвір’ям, смертю та благом, симулякром і гіперреальністю. Розкрито нове для філософії поняття онтології метаморфози добра і зла через танок і розмотування Бога. Проаналізовано варіанти можливості етичного вибору, співвіднесення свободи з правом і законом, осмислено роль тіла людини в системі творення добра і зла. Винятковою рисою дослідження є виокремлення цілісних аспектів онтологічної площини добра і зла через компаративний аналіз екзистенційної та постмодерністської філософії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю702.02 + Ю3(4)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864760 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського