Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Рожелюк І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Рожелюк І. Ф. 
Клініко-нейропсихологічна і нейрофізіологічна ефективність лікування донепезилом гідрохлоридом хворих похилого віку на початкових стадіях деменції альцгеймерівського та судинного типу / І. Ф. Рожелюк // Укр. неврол. журн.. - 2013. - № 3. - С. 64-73. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити ефективність лікування донепезилом гідрохлоридом (Альмер, Actavis) хворих похилого віку на початкових стадіях деменції альцгеймерівського і судинного типу. До 3-місячного клінічного дослідження залучено 38 хворих похилого віку (середній вік - 70 років) із синдромом деменції. Всім пацієнтам проведено клініко-неврологічне, лабораторне, інструментальне (електрокардіографія, КТ/МРТ головного мозку, КЕЕГ) і нейропсихологічне дослідження. Встановлено, що курсове лікування препаратом Альмер хворих похилого віку на початкових стадіях деменції позитивно впливає на їх загальний стан, функцію пам'яті, мови, праксис, а також поведінкові характеристики, сприяє покращанню повсякденної активності пацієнтів, супроводжується позитивними змінами біоелектричної активності головного мозку. Висновки: виявлено добру ефективність, переносність та безпечність донепезилу гідрохлориду під час лікування осіб похилого віку із синдромом деменції на початкових стадіях. Препарат Альмер можна рекомендувати як препарат вибору в терапії когнітивних порушень на початкових стадіях деменції альцгеймерівського і судинного типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.095-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бачинська Н. Ю. 
Ефективність лікування донепезилу гідрохлоридом хворих похилого віку із синдромом деменції альцгеймерівського і судинного типу залежно від поліморфізму гена апоЕ / Н. Ю. Бачинська, І. Ф. Рожелюк, В. О. Холін, І. М. Пішель, Ю. І. Леонов // Укр. неврол. журн.. - 2014. - № 1. - С. 107-115. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Рожелюк І. Ф. 
Вплив препаратів нейромедіаторного механізму дії на клініко-нейропсихологічні та нейрофізіологічні параметри у пацієнтів похилого віку з когнітивними розладами альцгеймерівського і судинного генезу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / І. Ф. Рожелюк; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - Київ, 2014. - 21 c. - укp.

Встановлено, що у хворих похилого віку з синдромом помірних когнітивних порушень (ПКП) відзначається зниження рівня активної уваги, коротко- та довготривалої пам'яті з формуванням амнестичного і неамнестичного підтипів синдрому. За умов прогресування когнітивного дефіциту і формування синдрому деменції альцгеймерівського генезу переважно спостерігається погіршення функції пам'яті (в першу чергу епізодичної) та здібності до узагальнення. На початковій стадії судинної деменції первинними є зміни виконавчих функцій. Доведено ефективність стандартизованого екстракту гінкго білоба (мультимодального механізму дії) за різних підтипів синдрому ПКП. Показано доцільність використання пірибедилу (агоністу D2/DЗ-дофамінових рецепторів і антагоністу пресинаптичних α-адренорецепторів) за неамнестичного підтипу. За допомогою порівняльного аналізу ефективності донепезилу гідрохлориду і мемантину у хворих на хворобу Альцгеймера (ХА) в похилому віці встановлено позитивний вплив мемантину в більш широкому діапазоні когнітивних доменів. Під час лікування судинної деменції (СД) відмінності ефективності спостерігаються в більш позитивному впливі донепезилу гідрохлориду на показники орієнтації в часі та просторі. Доведено, що наявність алеля АпоЕε4 пов’язана з більшим ступенем когнітивного дефіциту відповідно до загального балу шкали MMSE. Встановлено суттєве переважання осіб з генотипом ε4/ε4 серед хворих на ХА у порівнянні з хворими на СД (відповідно 24 % і 4 %). Ефективність лікування когнітивних порушень при деменції донепезилом гідрохлоридом і мемантином в значній мірі може бути пов’язана із поліморфізмом гену аполіпопротеїн Е (АпоЕ), що робить доцільним проведення визначення генотипу АпоЕ у хворих з когнітивним дефіцитом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.028-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бачинська Н. Ю. 
Застосування препарату проноран в осіб похилого віку при синдромі помірних когнітивних порушень / Н. Ю. Бачинська, І. Ф. Рожелюк // Лікар. справа. - 2014. - № 7/8. - С. 98-110. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Оцінено ефективність застосування препарату проноран за синдрому помірних когнітивних порушень (ПКП) на фоні дисциркуляторної енцефалопатії в осіб похилого віку. Обстежено 48 осіб: I (основна) група - 27 хворих, які на фоні базисної терапії одержували препарат проноран; II (контрольна) - 21 хворий, якому проводили базисну терапію. Встановлено, що під впливом 3-місячного курсу лікування у пацієнтів основної групи спостерігалося достовірне покращання показників, що характеризують орієнтування у просторі, короткотривале запам'ятовування, рахунок, концентрацію уваги, психомоторний темп, здатність до навчання. Також курсовий прийом препарату супроводжувався покращанням емоційного стану, позитивними змінами коефіцієнтів спектральної потужності комп'ютерної електроенцефалографії. Разом з тим в осіб II групи достовірних змін досліджених параметрів не встановлено.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-92 + Р627.703-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рожелюк І. Я. 
Формування готовності майбутніх викладачів іноземних мов до моніторингової діяльності у процесі професійної підготовки : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / І. Я. Рожелюк; Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка. - Кропивницький, 2018. - 20 c. - укp.

Розкрито сутність готовності до моніторингової діяльності як професійно необхідного новоутворення особистості майбутніх викладачів іноземних мов, відповідально діючих організаторів, експертів і диспетчерів освітнього процесу, що зумовлює їх здатність до застосування науково обґрунтованих способів проектування та здійснення власних моніторингових досліджень з вияву реального стану та прогнозування стратегій підвищення якості іншомовної освіти та полікультурного виховання молоді з метою прийняття науково обґрунтованих управлінсько-педагогічних рішень на основі аналітичної обробки, аргументованої інтерпретації та виваженої корекції отриманих результатів. З'ясовано структуру означеного феномена, який функціонує в складі теоретико-пізнавального, операціонально-діяльнісного, ціннісно-смислового компонентів; уточнено критерії (змістовий, технологічний, орієнтаційний) та показники (якість професійних знань з теорії моніторингових досліджень у сфері іншомовної освіти; ступінь опанування провідних способів здійснення освітніх вимірювань; міру мотиваційного ставлення до ролі викладача іноземної мови як організатора, експерта та диспетчера якості іншомовної освіти), охарактеризовано рівні його вияву. Обґрунтовано педагогічні умови (впровадження теорії педагогічного моніторингу й організації моніторингових досліджень; спрямування завдань самостійно-дослідницької діяльності студентів на застосування сучасних засобів освітніх вимірювань; організаційно-методичний супровід траєкторії їхнього професійного розвитку як організаторів, експертів і диспетчерів якості іншомовної освіти та полікультурного виховання молоді), модель формування готовності майбутніх викладачів іноземних мов до моніторингової діяльності у процесі професійної підготовки, експериментально перевірено їх ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436452 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського