Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Рижко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Рижко О. М. 
Стилістика української мови : практикум: навч. посіб. / О. М. Рижко; Київ. міжнар. ун-т. - К., 2008. - 250 c. - укp.

Розглянуто основні поняття стилістики, наведено загальну характеристику функціональних стилів сучасної української мови. Описано лексичні засоби стилістики, наведено відомості про фоностилістику та фразеологічну стилістику. Проаналізовано особливості стилістичної та функціональної диференціації лексики, розкрито стилістичні можливості багатозначності, тропів, омонімів і паронімів, неологізмів і застарілої лексики, жаргонізмів і арготизмів, іншомовних слів, діалектизмів, термінів і професіоналізмів. Розкрито стилістичний аспект розмовної та просторічної лексики, викладено схему повного лінгвостилістичного аналізу тексту. Розроблено комплекс вправ і завдань до кожного розділу навчальної дисципліни.

Рассмотрены основные понятия стилистики, дана общая характеристика функциональных стилей современного украинского языка. Описаны лексические средства стилистики, изложены сведения о фоностилистике и фразеологической стилистике. Проанализированы особенности стилистической и функциональной дифференциации лексики, раскрыты стилистические возможности многозначности, тропов, омонимов и паронимов, неологизмов и устаревшей лексики, жаргонизмов и арготизмов, иностранных слов, диалектизмов, терминов и профессионализмов. Раскрыт стилистический аспект разговорной лексики и просторечья, описана схема полного лингвистического анализа текста. Разработан комплекс упражнений и заданий для каждого раздела учебной дисциплины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-937.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА710034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рижко О. М. 
Парадигма європейських цінностей у віддзеркаленні українських ЗМІ / О. М. Рижко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2014. - Вип. 1/2. - С. 36-40. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано мас-медійні матеріали, присвячені ретрансляції парадигми європейських цінностей українськими ЗМІ у зв'язку з політичними обставинами, зокрема з європейським вибором державного шляху розвитку, для визначення особливостей висвітлення входження європейських цінностей в український соціальний простір.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.131

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рижко О. М. 
Плагіат: складники розуміння / О. М. Рижко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2016. - Вип. 3. - С. 40-48. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Досліджено окремі контроверсійні аспекти розуміння плагіату: аксіологічний - явище можна тлумачити як вислід трансформації цінностей і як дифузію цінностей та ідей; діяльність громадських антиплагіатних ініціатив; застосування диференційного підходу в цитуванні; філософський - явище можна розглядати в контексті теорій постмодернізму, семіоцентризму, симулякрів, дискурсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 + Х881.9(4УКР)115.801.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рижко О. М. 
Особливості розкриття теми плагіату в ігровому кіно / О. М. Рижко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2016. - Вип. 4. - С. 14-20. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано особливості розкриття теми плагіату в ігровому кіно, оскільки кінематограф є важливим складником суспільного полілогу щодо плагіату в контексті соціальнокомунікаційного дискурсу. Визначено, які потенційні меседжі (послання) зроджує та чи інша інтерпретація теми в реципієнтів (глядачів): якою є основна настанова - ціннісна, дидактична, перверсивно-нігілістична тощо, закладена в кінострічки, що так чи інакше обігрують тему плагіату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рижко О. М. 
Право на творчість і плагіат / О. М. Рижко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2017. - Вип. 1. - С. 38-42. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Здійснено спробу виділити основні аспекти, пов'язані з проблемою експансії плагіату, уможливленою перверсивним розумінням права на творчість. Умовно виділено дві групи аспектів: пов'язані з розумінням самого поняття "творчість" (новизна й оригінальність на противагу симулякру); пов'язані зі своєрідною правовою тріадою - право на творчіcть - обмеження цього права - зловживання ним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рижко О. М. 
Способи вчинення плагіату / О. М. Рижко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2017. - Вип. 2. - С. 31-37. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На основі аналізу емпіричного матеріалу укладено відкритий перелік способів учинення академічного плагіату, виділено 20 поведінкових моделей, уможливлених соціально-комунікаційною природою плагіату, та запропоновано авторську класифікацію видів наукового плагіату за такими критеріями: суб'єкт-суб'єктними відносинами, об'єктом присвоєння, джерелом присвоєння, метою використання, використовуваною технологією, мовним критерієм, ступенем прозорості, ступенем оригінальності джерела плагіату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч210.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Рижко О. М. 
Боротьба з плагіатом у контексті проблеми академічної чесності: соціально-комунікаційний аспект / О. М. Рижко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2017. - Вип. 3. - С. 40-47. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Проаналізовано особливості боротьби з плагіатом у контексті утвердження принципів академічної чесності в українських університетах. Розглянуто шляхи боротьби з плагіатом і засоби запобігання поширенню різних його видів. Наголошено, що найважливішим у боротьбі з плагіатом є системний підхід, який охопить усі ланки освітнього процесу, та спрямування зусиль двома шляхами. По-перше, треба вживати нагальних заходів для виправлення ситуації, що вже склалась. Цьому сприяють: нова редакція Закону "Про вищу освіту"; рішення про створення репозитарію академічних текстів; масове запровадження у вишах систем перевірки текстів на плагіат; затвердження на рівні вишів положень про запобігання плагіату або, як варіант, етичних кодексів; введення до навчальних планів курсів, зміст яких буде спрямований на роз'яснення суті й принципів академічної чесності. Зазначено, що необхідно приділяти максимум уваги запобіганню плагіату шляхом профілактики, консультування, формування відповідних ціннісних парадигм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)731 + Ч481.267

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рижко О. М. 
Плагіат як соціальнокомунікаційне явище : монографія / О. М. Рижко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ : Паливода А.В., 2017. - 387 c. - укp.

Досліджено плагіат як багатоаспектне та контроверсійне явище, що має соціальнокомунікаційну природу. Розглянуто історію плагіату, його дефініції та сутнісні ознаки, причини вдавання до плагіату, розвиток проблеми в контексті академічної чесності, а також юридичний, аксіологічний і філософський вияв проблеми. Проаналізовано види та класифікації плагіату, способи його вчинення, тексти з ознаками девіацій ("плагіат ідей", "авторське дублювання наукових результатів" / "самоплагіат", "перенасиченість тексту цитатами"), технології вчинення плагіату - рерайт, копіпаст, парафраз, компіляцію, а також фабрикацію і фальсифікацію як види академічного шахрайства. Представлено результати опитувань - цільового й експертного - "Рецепція плагіату", а також дослідження розробки теми плагіату в ігровому кіно. Розглянуто зусилля держави, громадських ініціатив і мас-медіа, спрямовані на запобігання плагіату та боротьбу з ним.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА825880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рижко О. М. 
Плагіат у соціальнокомунікаційному вимірі початку XXI століття: природа явища та історія боротьби : автореф. дис. ... д-ра наук із соц. комунікацій : 27.00.01 / О. М. Рижко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 28 c. - укp.

Досліджено, описано та класифіковано вияви плагіату як контроверсійного явища, що має соціальнокомунікаційну природу, сформульовано критерії віднесення продуктів технологій контентотворення до плагіату, запропоновано власну модель боротьби з плагіатом. Системно обґрунтовано тезу про те, що проблема плагіату проявляється на всіх рівнях, які виступають значимими складниками життєвого простору людини, а її експансія зумовлена соціальнокомунікаційною природою явища. Запропоновано класифікацію наукового плагіату та сегментацію: види плагіату; тексти з ознаками девіацій - "плагіат ідей", "авторське дублювання наукових результатів" ("самоплагіат"), перенасиченість тексту цитатами; технології плагіату - рерайтинг, копіпаст (білий, сірий, чорний), парафраз, компіляція та плагіат із використанням фабрикації та фальсифікації даних як технологій академічної недоброчесності. Представлено цілісну систему причин вдавання до плагіату й особливостей його рецепції.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4 + Х894.9(4УКР)311.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435015 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського