Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Потьомкін М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Бар'яхтар В. Г. 
Магнітна пастка для локалізації мікрочастинок у потоці рідини / В. Г. Бар'яхтар, Ю. І. Горобець, М. М. Потьомкін // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2009. - № 3. - С. 143-147. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто модель магнітної пастки, в основу якої покладено метод руху під дією швидкоосцилюючого магнітного поля, запропонованого Капицею, і наведено розрахунки для її реалізації та утримання феромагнітних мікрочастинок у потоці рідини.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.345

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Потьомкін М. Ю. 
Асимптотична динаміка нелінійних пружних пластин з пам'яттю : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.03 / М. Ю. Потьомкін; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І. Вєркіна. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Вивчено асимптотичну поведінку розв'язків задач термопружних пластин в різних постановках. Спільною рисою всіх розглянутих моделей є урахування нелінійного нелокального за просторовою змінною доданка Бергера та температурної дисипації. Розглянуто систему рівнянь, яка описує термопружну пластину, температура якої задовольняє класичному закону Фур'є. Доведено, що розв'язки породжують неперервну динамічну систему, яка має скінченновимірний глобальний атрактор. Розглянуто систему рівнянь, яка описує термов'язкопружну пластину, в якій враховано нескінченну пам'ять як в змінній, що відповідає за механічні коливання, так і в змінній, що відповідає за температурні коливання. Показано, що розв'язки породжують неперервну динамічну систему, яка має скінченновимірний глобальний атрактор. Встановлено результати про близькість розв'язків та атракторів даної задачі та граничної задачі, яка формально одержується, якщо ядра пам'яті прирівняти до дельта-функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618.1 + В317.26 в6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Горобець О. Ю. 
Моделювання руху феромагнітної мікрочастинки в потоці рідини під дією швидко осцилюючого магнітного поля / О. Ю. Горобець, М. М. Потьомкін // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 681. - С. 178-183. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Запропоновано модель руху феромагнітної мікрочастинки у швидко осцилювальному магнітному полі. Модель дозволяє оцінити її рух у магнітній пастці та умови локалізації в потоці рідини. Наведено приклади розрахунків динаміки руху феромагнітної мікрочастинки за умов впливу на неї сил зовнішнього змінного магнітного поля та потоку рідини. Показано вплив частоти магнітного поля та матеріалу мікрочастинки на характер її руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: В338 в641 + В377.34 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Романченко І. С. 
Застосування методу LARES для кластеризації компонентів вектора глобальних пріоритетів, отриманого за методом аналізу ієрархій / І. С. Романченко, В. М. Артюх, М. М. Потьомкін // Зб. наук. пр. Харк. ун-ту Повітр. сил. - 2011. - Вип. 1. - С. 251-255. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

На прикладах відповідних розрахунків показано доцільність застосування методу LARES для розподілу на однорідні групи компонентів вектора глобальних пріоритетів, одержаного за методом аналізу ієрархій, з урахуванням можливих абсолютних похибок експертних оцінювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)2 в647 + Х819(4УКР)111 в647

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Горобець О. Ю. 
Локалізація сферичної феромагнітної мікрочастинки під дією швидко осцилюючого магнітного поля в потоці рідини / О. Ю. Горобець, М. М. Потьомкін // Укр. фіз. журн. - 2012. - 57, № 9. - С. 915-919. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано модель магнітного пінцета в зовнішньому швидко осцилюючому магнітному полі (ЗШОМП), яка дозволяє досліджувати рух магнітом'якої феромагнітної мікрочастинки в магнітній пастці та локалізувати її за умов потоку рідини. Оцінено силу та частоту ЗШОМП, а також розміри сферичної мікрочастинки (СМЧ). Розраховано траєкторію руху СМЧ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В338

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Горобець О. Ю. 
Локалізація магнітоцупкої феромагнітної частинки з урахуванням обертових ступенів вільності в осцилівному магнітному полі / О. Ю. Горобець, М. М. Потьомкін // Металлофизика и новейшие технологии. - 2012. - 34, № 12. - С. 1605-1614. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Предложена модель магнитного пинцета во внешнем быстро осциллирующем магнитном поле, которая позволяет исследовать движение магнитожесткой ферромагнитной микрочастицы в магнитной ловушке и локализовать ее в условиях потока жидкости. Сделаны оценки силы и частоты внешнего быстро осциллирующего магнитного поля, а также размеров сферической микрочастицы. Рассчитана траектория сферической микрочастицы.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Потьомкін М. М. 
Фінітна динаміка руху частинки з власним магнітним моментом в осцилюючому неоднорідному магнітному полі : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.11 / М. М. Потьомкін; НАН України, Ін-т магнетизму. - К., 2013. - 26 c. - укp.

Встановлено закономірності локалізації частинок з власним магнітним моментом, що знаходяться в потоці рідини, за допомогою осцилюючого неоднорідного магнітного поля. Запропоновано використовувати метод Боголюбова - Капиці для локалізації частинок з власним магнітним моментом. Показано, що застосування осцилюючого неоднорідного магнітного поля дозволяє створити потенціальну яму, яка забезпечує умови для захоплення та локалізації частинки з власним магнітним моментом у потоці рідини. Встановлено функціональну залежність максимальної амплітуди коливання від безрозмірних керуючих параметрів. Числові розрахунки на основі запропонованих точних рівнянь динаміки руху частинки дозволяють визначити критичне значення параметру частоти зовнішнього магнітного поля, яке розділяє діапазон частот, коли можлива локалізація частинки з власним магнітним моментом і коли вона неможлива. Обгрунтовано гіпотезу швидкого підмагнічування частинки з власним магнітним моментом в осцилюючому магнітному полі з урахуванням рівняння динаміки намагніченості Ландау - Ліфшиця. Основні результати роботи впроваджено в навчальному процесі у ВНЗ України, що підтверджено відповідними актами.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.73,022 + В338,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Романченко І. С. 
Еволюційні методи оптимізації та їх використання у військовій галузі досліджень : монографія / І. С. Романченко, С. Л. Борисюк, М. М. Потьомкін; Центр. НДІ Збройних Сил України. - Житомир : Рута, 2015. - 127 c. - Бібліогр.: с. 118-127 - укp.

Розглянуто теоретичні аспекти еволюційних методів як одного з перспективних напрямів розвитку методів розв'язання складних оптимізаційних задач. Наведено огляд основних методів оптимізації, які мають природні прототипи. Показано, що ці методи базуються на моделюванні поведінки штучних дисипативних систем, які функціонують у режимі експорту ентропії. Наведено методичні підходи до створення та вдосконалення методів такого класу. Розглянуто приклади використання цих методів у військовій галузі досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Романченко І. С. 
Метод TOPSIS-ядро та його використання для багатокритеріального порівняння альтернатив / І. С. Романченко, М. М. Потьомкін // Системи оброб. інформації. - 2016. - Вип. 1. - С. 103-106. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено метод TOPSIS та результати його аналізу. Показано, що він належить до групи методів, призначених для ранжування альтернатив. Однак, його основна ідея щодо порівняння альтернатив за двома критеріями може бути покладена в основу нового методу - TOPSIS-ядро, який буде належати до іншої групи методів, призначених для формування ядра, яке буде містити або одну найкращу альтернативу, або декілька непорівнянних альтернатив, найбільш перспективних для подальшого аналізу. Для нового методу наведено розрахункові залежності, а також правила порівняння альтернатив, які забезпечують формування ядра. Можливість практичного використання методу TOPSIS-ядро показано на прикладах. Порівняння результатів розрахунків за відомими та новим методами свідчить, що використання методу TOPSIS-ядро в комбінації з іншими методами дозволяє підвищити обгрунтованість розроблюваних рекомендації або визначити перспективні альтернативи, які залишились поза увагою інших методів. Це дозволяє зробити висновок, що використання запропонованого методу TOPSIS-ядро може бути достатньо перспективним під час багатокритеріальної оптимізації складних об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.7

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Романченко І. С. 
Метод MOORA-ядро та його використання для багатокритеріального порівняння альтернатив / І. С. Романченко, М. М. Потьомкін // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2016. - № 1. - С. 91-95. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено метод MOORA та результати його аналізу. Показано, що цьому методу притаманні недоліки, усунення яких пов'язане з необхідністю його суттєвого його переопрацювання. Однак основна ідея щодо порівняння альтернатив за двома критеріями може бути покладена в основу нового методу - MOORA-ядро, призначеного для формування ядра, яке буде містити або одну найкращу альтернативу, або декілька непорівнянних альтернатив, найбільш перспективних для подальшого аналізу. Для нового методу наведені розрахункові залежності, а також правила порівняння альтернатив, які забезпечують формування ядра. Можливість практичного використання методу MOORA-ядро показана на декількох прикладах. Порівняння результатів розрахунків за відомими та новим методами свідчить, що використання методу MOORA-ядро в комбінації з іншими методами дозволяє підвищити обгрунтованість розроблюваних рекомендації або визначити перспективні альтернативи, які залишились поза увагою інших методів. Це дозволяє зробити висновок, що використання запропонованого методу MOORA-ядро може бути достатньо перспективним під час багатокритеріальної оптимізації складних об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц571.432-9 в661.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Романченко І. С. 
Метод таксономія-ядро та його використання для багатокритеріального порівняння альтернатив / І. С. Романченко, М. М. Потьомкін // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2016. - Вип. 1. - С. 99-102. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено метод таксономії та результати його аналізу. Показано, що основним недоліком цього методу є ефект компенсації, коли малі значення одного з показників можуть бути компенсовані великим значенням деякого іншого. Усунення цього недоліку в рамках самого методу є проблематичним. Однак його основна ідея щодо порівняння альтернатив відносно найкращої точки, а також ідея методу VIKOR щодо зменшення впливу компенсації можуть бути покладені в основу нового методу - таксономія-ядро, призначеного для формування ядра, яке буде містити або одну найкращу альтернативу, або декілька непорівнянних альтернатив, найбільш перспективних для подальшого аналізу. Для нового методу наведено розрахункові залежності, правила порівняння альтернатив, які забезпечують формування ядра. Можливість практичного використання методу таксономія-ядро показана на декількох прикладах. Порівняння результатів розрахунків за відомими та новим методами свідчить, що використання методу таксономія-ядро в комбінації з іншими методами дозволяє підвищити обгрунтованість розроблюваних рекомендації або визначити перспективні альтернативи, які залишились поза увагою інших методів. Зроблено висновок, що використання запропонованого методу таксономія-ядро може бути достатньо перспективним під час багатокритеріальної оптимізації складних об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дейнега О. В. 
Методика оцінювання ефективності відбиття удару крилатих ракет угрупованням зенітних ракетних військ в умовах невизначеності / О. В. Дейнега, М. М. Потьомкін, Д. І. Гразіон // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2017. - № 2. - С. 84-87. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено методику оцінювання ефективності відбиття удару крилатих ракет угрупованням зенітних ракетних військ, яка враховує нестохастичну невизначеність інформації про характеристики такого удару.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц50(4УКР)-543

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Потьомкін Л. М. 
Системне фінансування національного виробництва: мотивація найманого персоналу / Л. М. Потьомкін, М. Л. Потьомкін // Актуал. проблеми інновац. економіки. - 2017. - № 4. - С. 25-31. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто найбільш актуальні наукові питання по розвитку національної економіки, а також фінансування впровадження систем мотивації найманого персоналу з обліком можливостей збільшення її мінімального рівня.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Потьомкін М. М. 
Метод трикритеріального евклідового ядра та його використання для багатокритеріального порівняння альтернатив / М. М. Потьомкін, Р. С. Сірченко // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2018. - № 1. - С. 138-142. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено опис нового методу формування ядра альтернатив, у якому для зменшення впливу ефекту компенсації на склад ядра порівняння альтернатив здійснюється з використанням трьох критеріїв: максимального наближення до найкращої точки, максимального віддалення від найгіршої точки та мінімального значення показника, який характеризує максимальну віддаленість альтернативи від найкращої точки за показником з найбільшою віддаленістю. Можливість практичного використання цього методу показана на прикладах. Метод може бути використаний під час багатокритеріальної оптимізації складних об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Потьомкін М. М. 
Оцінювання обгрунтованості прийняття багатокритерійних рішень / М. М. Потьомкін // Кибернетика и систем. анализ. - 2018. - 54, № 6. - С. 89-95. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Наведено підхід до оцінювання обгрунтованості рішень, які приймаються стосовно складних систем з використанням багатокритерійних методів. Запропоновано оцінювати обгрунтованість за відповідним критерієм, який передбачає не лише оцінювання результатів, отриманих за багатокритерійними методами, а й урахування попередніх етапів, пов'язаних з підготовкою вихідних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.416

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Потьомкін М. М. 
Комплексне використання принципу Парето та методу аналізу ієрархій для підвищення обгрунтованості результатів ранжування альтернатив / М. М. Потьомкін, А. А. Седляр, О. В. Дейнега, А. О. Зварич // Кібернетика та систем. аналіз. - 2021. - 57, № 3. - С. 97-105. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено загальний опис методу аналізу ієрархій і проведено аналіз впливу Парето-неефективних альтернатив (ПНА) на результати ранжування. Показано, що наслідком наявності у вихідній множині альтернатив, неефективних за Парето, може бути хибне ранжування альтернатив, а відсутність у межах методу аналізу ієрархій механізму, який надає змогу підтвердити або спростувати наявність таких альтернатив, призводить до зниження обгрунтованості отримуваних результатів. Запропоновано підхід до комплексного використання принципу Парето та методу аналізу ієрархій. Показано можливість його практичного використання на конкретному прикладі розрахунків. Зазначено, що застосування цього підходу надасть змогу підвищити обгрунтованість результатів ранжування альтернатив за рахунок вилучення ПНА з розгляду або підтвердження їхньої відсутності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Романченко І. С. 
Підхід до оцінювання стійкості ранжування альтернатив, отриманого методом аналізу ієрархій / І. С. Романченко, М. М. Потьомкін, М. В. Ніколаєнко, Д. І. Гразіон // Кібернетика та систем. аналіз. - 2021. - 57, № 6. - С. 53-60. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено загальний опис методу аналізу ієрархій і виконано аналіз проблеми оцінювання стійкості ранжування альтернатив, отриманого цим методом. Показано, що оцінювання стійкості є важливою складовою висновків про можливість практичного використання результатів ранжування. Запропоновано підхід до оцінювання стійкості, який базується на інтерактивній процедурі і надає змогу значно скоротити обсяги розрахунків. Завдяки застосуванню цього підходу можна підвищити обгрунтованість рекомендацій, розроблюваних на базі методу аналізу ієрархій за наявності достатньо об'єктивного висновку про стійкість пріоритетів розглядуваних альтернатив.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Потьомкін М. М. 
Нечіткий комплексний метод ранжування та його використання для багатокритерійного порівняння альтернатив / М. М. Потьомкін, А. А. Седляр, Р. С. Сірченко, О. М. Іщенко // Кібернетика та систем. аналіз. - 2022. - 58, № 3. - С. 81-88. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що нині для обгрунтування раціональних рішень під час багатокритерійного аналізу складних систем досить широко застосовують нечіткі методи, оскільки характеристики цих систем та умови їхнього функціонування здебільшого не є детермінованими і їх слід розглядати у межах розв'язання задач із нестохастичною невизначеністю. Наведено опис відомого комплексного методу ранжування та його аналіз. Зазначено, що він забезпечує певні позитивні результати, однак не надає змоги розв'язувати задачі багатокритерійного порівняння альтернатив в умовах нестохастичної невизначеності. На базі цього методу розроблено нечіткий комплексний метод ранжування та на прикладі обчислення показано можливість його практичного використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського