Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Посохова С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Запорожан В. Н. 
ВИЧ-инфекция в перинатологии : Для врачей акушеров-гинекологов, педиатров, инфекционистов, семейн. врачей, организаторов здравоохранения, врачей-интернов и студентов / В. Н. Запорожан, Н. Л. Аряев, Н. В. Котова, Н. Н. Низова, С. П. Посохова; ред.: Запорожан, Аряев. - К. : Здоров'я, 2000. - 186 c. - Библиогр.: 88 назв. - рус.

Висвітлено проблеми щодо ВІЛ-інфекції у вагітних і дітей, а також загальні питання епідеміології, етіології, патогенезу, діагностики і профілактики захворювання. Наведено сучасні класифікації ВІЛ-інфекції, методики лікування дітей та характеристику антиретровірусних препаратів. Розглянуто клініку захворювання у вагітних і дітей, профілактику перинатальної трансмісії ВІЛ, основні принципи диспансерного спостереження у разі ВІЛ-інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514 + Р716.226.514

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Посохова С. В. 
Совершенствование формирования ФЗП по вкладу структурного подразделения в экономику предприятия / С. В. Посохова // Вестн. междунар. слав. ун-та. Сер. Экономика. - 1999. - 2, № 5. - С. 50-51. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Рассмотрен новый внутрифирменный механизм финансово-экономических отношений и сделан вывод о том, что применение метода формирования ФЗП, основанного на затратах труда, не соответствует формированию реальных денежных средств, необходимых для своевременной выплаты заработной платы. В качестве определяющего фактора следует рассматривать размер дохода от реализации продукции и наличие средств на расчетном счете. Предлагаемый механизм, в отличие от традиционного, не требует выявления способов достижения эффекта и применения различных методик оценки уровня эффективности работы каждого из подразделений.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Запорожан В. М. 
Комплексний підхід до зниження рівня материнсько-плодової трансмісії ВІЛ / В. М. Запорожан, С. П. Посохова // Журн. Акад. мед. наук України. - 2004. - 10, № 1. - С. 151-156. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено вплив профілактичної антиретровірусної терапії під час вагітності, пологів, а також методу розродження на рівень материнсько-плодової трансмісії ВІЛ (МПТВ) у 284-х ВІЛ-інфікованих вагітних. На тлі антиретровірусної терапії рівень МПТВ за умови розродження природним шляхом знизився в 1,9 рази, а у разі розродження шляхом елективного планового кесарського розтину - в 2,1 рази у порівнянні з контрольною групою, яка не одержувала профілактичного лікування. Тим часом у контрольній групі розродження шляхом кесарського розтину знизило рівень МПТВ у 2,4 рази у порівнянні з нормальними пологами.


Ключ. слова: ВІЛ-інфіковані вагітні, материнсько-плодова трансмісія ВІЛ, антиретровірусна терапія, кесарський розтин
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-5 + Р716.254.3-82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Посохова С. П. 
Питання репродуктивного здоров'я та планування сім'ї у ВІЛ-інфікованих жінок / С. П. Посохова // Здоровье женщины. - 2008. - № 3. - С. 25-28. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Обстежено 870 ВІЛ-інфікованих жінок, у яких виявлено поєднання декількох супутніх інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), хронічні запальні гінекологічні захворювання (25 % випадків), патологія шийки матки (31,7 %). Майже кожна третя ВІЛ-інфікована жінка використовувала штучне переривання вагітності як основний метод планування сім'ї; для попередження небажаної вагітності та поширення ІПСШ лише 43,2 % пар використовували бар'єрні методи та лише 7,9 % - гормональну контрацепцію, а кожна п'ята жінка взагалі не застосовувала жодних заходів для контрацепції. Встановлено, що недостатню кількість інформації щодо важливості питань попередження небажаної вагітності та розповсюдження ВІЛ та ІПСШ відмічали 25 % обстежених. Показано, що окреслені питання потребують вирішення з метою збереження репродуктивного здоров'я у жінок із зазначеною патологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)43 + Р11(4УКР)026.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Посохова С. В. 
Організаційно-економічний механізм управління оплатою праці промислово-виробничого персоналу підприємств гірничого машинобудування : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.06.01 / С. В. Посохова; Нац. гірн. ун-т. - Д., 2003. - 19 c. - укp.

Удосконалено концепцію механізму оплати праці, визначено й обгрунтовано його основні складові та умови високої ефективності. З метою визначення місця та ролі заробітної плати у комплексному зв'язку з продуктивністю проведено кластерний аналіз на базі багатофакторної економіко-математичної моделі. Запропоновано методику визначення функції надтарифного фонду від потенційного прибутку за контрактом з урахуванням внутрішніх і зовнішніх критеріїв. Обгрунтовано роль внутрішньофірмової конкуренції на базі заводських тендерів у системі розподільчих відносин за умов різнорентабельного контрактного виробництва. Розроблено універсальний балансовий метод розподілу надтарифних коштів на підставі матриці структурних і вартісних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-645-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Посохова С. П. 
Прогнозування, профілактика та шляхи зниження перинатального інфікування при ВІЛ-інфекції : Автореф. дис... д-ра мед. наук / С. П. Посохова; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2006. - 38 c. - укp.

Вивчено прогностичні фактори ризику перинатального інфікування плода у ВІЛ-інфікованих вагітних. За результатами обстеження 577-ми ВІЛ-інфікованих вагітних виявлено, що підвищують частоту передачі ВІЛ від матері до дитини певні фактори ризику, а саме: стадія ВІЛ-хвороби (СНІД-АК), споживання ін'єкційних наркотиків і тютюнопаління, низьке набування маси тіла під час вагітності, обтяжений акушерський анамнез, загроза переривання вагітності, розвиток плацентарної недостатності та затримка розвитку плода, маловоддя, патологічний стан мікробіоцинозу статевих шляхів, безводний період більше 4-х год, інвазивні втручання під час пологів. Відзначено, що профілактична комбінована антиретровірусна терапія (АРТ) ("Ретровір" + "Рамун") зменшила частоту перинатального ВІЛ-інфікування до 7,75 % у порівнянні з 26,96 % у вагітних без АРТ. З'ясовано, що плановий елективний кесарів розтин сприяв зменшенню частоти передачі ВІЛ від матері до дитини у 4,8 разів. Установлено, що комбінована АРТ та розродження шляхом кесаревого розтину зменшило частоту передачі ВІЛ від матері до дитини до 5,6 %. Показано, що впровадження комплексного підходу, визначення та запобігання несприятливим факторам ризиків утричі знижує частоту передачі ВІЛ від матері до дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Запорожан В. М. 
Попередження передачі ВІЛ від матері до дитини, діагностика, лікування та соціально-психологічна підтримка ВІЛ-інфікованих : навч. посіб. / В. М. Запорожан, М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець, С. П. Посохова. - К. : Здоров'я, 2010. - 160 c. - укp.

Викладено питання, що включені до типової наскрізної навчальної програми з питань профілактики ВІЛ-інфікування, запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини, діагностики, лікування ВІЛ-інфікованих і соціально-психологічної підтримки людей, що живуть з ВІЛ. Розглянуто загальні питання ВІЛ-інфекції, етичну і правову основи національної стратегії зниження рівня поширення ВІЛ в Україні, а також основи та принципи лікування ВІЛ-інфекції у дорослих і дітей. Висвітлено основні принципи організації заходів та алгоритми надання послуг з запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини. Розглянуто принцип мультидисциплінарного підходу до ведення ВІЛ-інфікованих вагітних і народжених ними дітей.

Изложены вопросы, включенные в типовую сквозную учебную программу по вопросам профилактики ВИЧ-инфицирования, предупреждения передачи ВИЧ от матери к ребенку, диагностики, лечения ВИЧ-инфицированных и социально-психологической поддержки людей, живущих с ВИЧ. Рассмотрены общие вопросы ВИЧ-инфекции, этическуая и правовая основы национальной стратегии снижения уровня распространения ВИЧ в Украине, а также основы и принципы лечения ВИЧ-инфекции у взрослых и детей. Освещены основные принципы организации мероприятий и алгоритмы предоставления услуг по предупреждению передачи ВИЧ от матери к ребенку. Рассмотрен принцип мультидисциплинарного подхода к ведению ВИЧ-инфицированных беременных и рожденных ими детей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514.0 я73-1 + Р733.514.0 я73-1 + Р11(4УКР)599.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА732425 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Запорожан В. М. 
Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини. Діагностика, лікування та соціально-психологічна підтримка людей, які живуть з ВІЛ : навч. посіб. / В. М. Запорожан, М. Л. Аряєв, Н. В. Котова, О. О. Старець, С. П. Посохова. - К., 2010. - 139 c. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Висвітлено загальні питання ВІЛ-інфікування, основи діагностики та лікування ВІЛ у дорослих і дітей. Проаналізовано роль нетрадиційної терапії за медичного ведення ВІЛ-інфікованих пацієнтів, програм інфекційного контролю в організації роботи акушерського стаціонару для запобігання інфекціям, які передаються через кров. Розкрито особливості консультування (до- і післятестового), зокрема, вагітних жінок. Увагу приділено питанням організації заходів і надання послуг щодо запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини. Наведено мультидисциплінарний підхід до ведення ВІЛ-інфікованих вагітних жінок та дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.2я7 + Р733.514.0я7 + Р11(4УКР)599.51я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС50581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Посохова С. П. 
Безопасный аборт - альтернатива сохранения репродуктивного потенциала подростков / С. П. Посохова, Г. П. Майструк, Л. Й. Гуменюк, С. В. Николаева, В. И. Банников // Здоровье женщины. - 2011. - № 5. - С. 156-158. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Представлены результаты проведения медикаментозного аборта у 90 первобеременных подростков. Пациенткам назначали 200 мг мифепристона ("Мирфарм", Россия) и 400 мг мизопростола ("Миролют", "Мир-Фарм", Россия) сублингвально для прерывания беременности в сроки до 63 дней от первого дня последней менструации. Успешное завершение медикаментозного аборта отмечено у 96,7 % пациенток, что свидетельствует о высокой эффективности и безопасности данного метода у девушек-подростков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Корандо Н. В. 
Діагностика стану ендометрія у жінок, хворих на туберкульоз, у період прегравідарної підготовки / Н. В. Корандо, С. П. Польова, Е. І. Богачов, С. П. Посохова // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2011. - 10, № 1. - С. 44-46. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати обстеження 33 пацієнток репродуктивного віку, хворих на туберкульоз легень. Проаналізовано функціональні та морфологічні зміни ендометрія. Установлено, що структурні зміни ендометрія сприяють невиношуванню вагітності у ранніх термінах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11 + Р54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Посохова С. П. 
Медикаментозный аборт - реальный выбор сохранения репродуктивного здоровья женщин / С. П. Посохова, Л. Й. Гуменюк, С. В. Николаева // Здоровье женщины. - 2009. - № 6. - С. 50-53. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

Представлены результаты проведения медикаментозного аборта у 400 женщин. Пациенткам назначали 200 мг мифепристона и 400 мкг мизопростола для прерывания беременности в сроки от 28 до 63 дней задержки менструации. Мизопростол назначали перорально или сублингвально. Женщин с рубцами на матке после кесарева сечения было 59 (14,8 %). У 83,5 % пациенток аборт произошел дома. Эффективность медикаментозного аборта в группе женщин, которые принимали мизопростол перорально, составила 96,5 %, у женщин после сублингвального приема препарата - 98,5 %. Частота осложнений (выраженный болевой синдром и обильные кровянистые выделения) не отличалась в обеих группах и у женщин с рубцом на матке. Таким образом, данные свидетельствуют о высокой эффективности и безопасности медикаментозного аборта у женщин с рубцом на матке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Посохова С. П. 
Перебіг вагітності, пологів та перинатальні наслідки у разі передчасного розриву плодових оболонок при недоношеній вагітності / С. П. Посохова, К. О. Ніточко // Здоровье женщины. - 2011. - № 2. - С. 150-155. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено обстеження 196 вагітних, основну групу серед яких склали 96 жінок із передчасним розривом плодових оболонок (ПРПО) у терміні вагітності 22 - 35 тиж. Передумовами для ПРПО у даної групи жінок був великий відсоток екстрагенітальної патології, особливо інфекційного характеру, ускладнений перебіг вагітності та наявність патологічної мікрофлори пологових шляхів. Найчастіше ПРПО було у терміні вагітності 22 - 31 тиж (65,6 %), що є фактором ризику перинатального інфікування недоношеного плода. Необгрунтоване пролонгування вагітності у разі ПРПО мало несприятливі перинатальні наслідки у новонароджених із масою тіла до 1000 г (летальність 83,33 %), незадовільні наслідки у новонароджених із масою тіла до 1500 г (летальність 25 %), що потребує подальшого вивчення питання відносно вибору терміну розродження для новонароджених даної категорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Посохова С. П. 
Прогностические критерии реализации внутриутробного инфицирования плода при недоношенной беременности и преждевременном разрыве плодных оболочек / С. П. Посохова, Е. А. Ниточко // Здоровье женщины. - 2012. - № 8. - С. 117-120. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Приведены результаты изучения прогностических критериев внутриутробного инфицирования при недоношенной беременности и преждевременном разрыве плодных оболочек, которыми являются: наличие у женщины активных маркеров урогенитальной инфекции, выраженное маловодие (высота столбика амниотической жидкости менее 1,5 см), определение C-реактивного белка, воспалительные изменения в последе и оценка новорожденного по шкале Апгар менее 7/7 баллов. Наиболее важным прогностическим критерием внутриутробного инфицирования является длительность безводного периода более 168 ч при сроке гестации до 32 нед, при котором отмечался наибольший процент неонатальной смертности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219 + Р716.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Посохова С. П. 
Частота внутрішньоутробного інфікування плода у разі передчасного розриву плодових оболонок в терміні гестації 22 - 34 тиж / С. П. Посохова, К. О. Ніточко, В. Г. Фісун // Здоровье женщины. - 2013. - № 3. - С. 231-234. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.40

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Посохова С. П. 
Перинатальні наслідки невиношування вагітності у ВІЛ-інфікованих жінок / С. П. Посохова // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 1. - С. 31-35. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Вивчено частоту передчасних пологів у 615-ти ВІЛ-інфікованих вагітних, яка становила 6,9 %, а в групі жінок, що не спостерігались і не одержували профілактичної антиретровірусної терапії була в 4 рази більше. За передчасних пологів народилось 53,8 % ВІЛ-інфікованих дітей, що в 6 разів більше, ніж за термінових пологів. Невиношування вагітності у ВІЛ-інфікованих жінок є важливою невирішеною проблемою стосовно запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.514-3 + Р716.219-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Посохова С. П. 
Питання профілактики прееклампсії у жінок з ожирінням / С. П. Посохова, С. В. Ніколаєва, К. О. Ніточко // Здоров'я жінки. - 2020. - № 4. - С. 61-66. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінювання ефективності профілактики прееклампсії у вагітних з ожирінням із застосуванням L-аргініну під час гестації. До основної групи увійшли 38 жінок із ожирінням (I ст. - 15, II ст. - 12, III ст. - 11), яким призначали комплексну профілактику прееклампсії: з 12 тиж вагітності 150 мг ацетилсаліцилової кислоти 1 раз на день, а з 16 тиж - розчин L-аргініну (тівортін аспартат) по 5 мл (1 г) 4 рази на добу протягом 2 міс. До групи порівняння увійшли 30 вагітних з ожирінням II - III ст., які не одержували профілактичного лікування. До контрольної групи включено 30 здорових вагітних. До початку профілактичного лікування та у динаміці у всіх вагітних з ожирінням визначали у сироватці крові рівні асоційованого з вагітністю протеїну плазми A (PAPP-A), плацентарного фактора росту (PIGF), аргініну та лептину. У вагітних з ожирінням вже у I триместрі спостерігається достовірно вищий рівень лептину у порівнянні з основною групою та достовірно нижчий рівень плацентарного фактора росту, що є вірогідними тригерами розвитку прееклампсії та інших гестаційних ускладнень. Після проведеного профілактичного лікування з L-аргініном протягом 2 міс (у 16 - 24 тиж) у вагітних основної групи спостерігались такі тенденції: рівень L-аргініну не змінювався, був сталим; рівень лептину відрізнявся залежно від ступеня ожиріння, але не мав високого критичного значення. Позитивною тенденцією було зростання рівня плацентарного фактора росту у жінок основної групи, що свідчило про нормальну плацентацію та запобігання розвитку ранньої прееклампсії. Заключення: у вагітних основної групи після проведеної комплексної профілактики розвитку прееклампсії ацетилсаліциловою кислотою та L-аргініном (тівортін) протягом 2 міс частота розвитку ранньої прееклампсії тяжкого ступеня знизилась у 4,4 разу, що є сприятливим фактором збереження здоров'я жінки та зниження перинатальних втрат. Додатковий L-аргінін у раціоні знизив частоту розвитку прееклампсії у вагітних з ожирінням, сприяючи розширенню судин через збільшення вироблення оксиду азоту, що може бути одним з позитивних факторів патогенетичного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026 + Р716.216.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Посохова С. П. 
Стратегія "patient blood management" y вагітних з ризиком масивних акушерських кровотеч / С. П. Посохова, І. І. Рязанцев, Н. В. Байло, І. В. Фещенко // Репродуктив. здоров'я жінки. - 2021. - № 6. - С. 50-55. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-52 + Р716.203.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24354 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського