Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Паращенко І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Харенко М. І. 
Вплив біостимуляторів на відтворну функцію телиць і корів / М. І. Харенко, І. В. Паращенко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2001. - № 2-3. - С. 91-92. - укp.

У порівняльному аспекті для стимуляції і синхронізації статевого циклу досліджено ефективність застосування тканинних, вітамінних і гормональних препаратів на коровах і телицях парувального віку. Найкращі результати отримано у випадку застосування тканинних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.536-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мамуня Є. П. 
Структура і електричні властивості електропровідних полімерних композицій / Є. П. Мамуня, С. Л. Василенко, І. М. Паращенко, Є. В. Лебедєв, М. І. Шут // Композиц. полімер. матеріали. - 2003. - 25, № 1. - С. 36-42. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Мамуня Є. П. 
Дослідження кінетики формування органо-неорганічної полімерної системи епоксид - алюмофосфат методом електрометрії / Є. П. Мамуня, В. В. Давиденко, М. І. Шандрук, Є. В. Лебедєв, О. В. Зінченко, Е. П. Гладкий, І. М. Паращенко // Полімер. журн. - 2005. - 27, № 4. - С. 215-219. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

За допомогою методів електрометрії та реокінетики досліджено механізм полімеризації органо-неорганічних систем на основі епоксидної смоли та алюмофосфату (ЕС - АФ). Установлено, що в такій системі проходять декілька процесів, які різним чином впливають на електричні параметри. Відповідно, кінетичні залежності електропровідності мають два максимуми, пов'язані з протіканням реакцій в іонвмісній неорганічній фазі та з ростом молекулярної маси та гелеутворенням у полімерній матриці. Показано, що підвищення вмісту неорганічної фази в системі ЕС - АФ прискорює швидкість реакцій полімеризації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.13/14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шандрук М. І. 
Термомеханічні та сорбційні властивості епоксиалюмофосфатних композицій / М. І. Шандрук, Є. П. Мамуня, О. В. Зінченко, В. Д. Єжова, Е. П. Гладкий, І. М. Паращенко // Полімер. журн. - 2006. - 28, № 2. - С. 112-116. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Мамуня Є. П. 
Сорбційні властивості гібридних органо-неорганічних систем на основі уретанових олігомерів і силікату натрію / Є. П. Мамуня, М. В. Юрженко, Є. В. Лебедєв, С. С. Іщенко, І. М. Паращенко // Полімер. журн. - 2008. - 30, № 1. - С. 37-42. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На основі уретанових олігомерів різної молекулярної маси та силікату натрію синтезовано гібридні органо-неорганічні системи (ОНС). При порівнянні дифузійних параметрів для ОНС і для відповідних поліуретанів виявлено, що водопоглинаючі властивості ОНС зумовлені наявністю гідрофільної неорганічної фази, в якій стабілізується сорбат (вода), що надходить у систему. Швидкість надходження сорбату в ОНС не лімітується полімерною органічною матрицею, а величина коефіцієнта дифузії визначається умовами стабілізації води в неорганічній фазі. Найбільшою сорбційною ємністю характеризується ОНС-2102, що зумовлено високою молекулярною масою відповідного олігооксипропіленгліколю і його лінійною структурою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Паращенко І. В. 
Відтворна функція телиць різних порід та методи її корекції : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 16.00.07 / І. В. Паращенко; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2003. - 18 c. - укp.

Досліджено причини низької відтворної здатності телиць парувального віку у господарствах Сумщини. Установлено, що основними причинами тривалої неплідності у даних телиць є комплекс стрес-чинників: неповноцінна годівля, прив'язне утримання, відсутність інсоляції та контакту з тваринами протилежної статі, а також недоброякісний відбір теличок для відтворення стада та порушення технології їх осіменіння. Сезонна динаміка більшості показників біохімічного, морфологічного та гормонального складу крові вказує на непідготовленість організму телиць до прояву повноцінного статевого циклу. Доведено доцільність інтенсифікації відтворної функції телиць парувального віку за допомогою тканинного препарату "Плацента денатурована емульгована" (ПДЕ) та комплексного застосування ПДЕ, декавіту та тривітаміну. Установлено: тканинний препарат сприяє активації процесів обміну речовин, що підтверджується біохімічними, морфологічними та гормональними показниками крові, які досягають їх рівня, що відповідає стану тварини, здатного для запліднення, а також збільшенню кількості інтерстиціальних клітин, інтенсивному розвитку кровоносних судин та паренхіми яєчників, а це прискорює процес овуляції. Визначено, що у разі застосування даних препаратів телицям у віці три роки і більше ефективність інтенсифікації різко знижується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Паращенко І. В. 
Екотоксикологічна оцінка небезпечності свинцю в компонентах агроекосистеми : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І. В. Паращенко; Ін-т агроекології УААН. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Запропоновано новий підхід до екотоксикологічного оцінювання небезпечності свинцю в агроекосистемах, що передбачає врахування його екотоксикологічних характеристик і гігієнічних регламентів. Показано, що агрохімікати впливають на надходження й акумуляцію свинцю у верхніх шарах грунтів. Наведено метод визначення припустимих концентрацій свинцю в агрохімікатах. Доведено, що свинець здатний до міграції у вертикальному напрямі й агрохімікати впливають на цей процес. Показано, що екотоксикологічне оцінювання свинцю за показниками вертикальної міграції доцільно проводити за величиною коефіцієнтів концентрації. Відхилення величини коефіцієнтів концентрації від еталонного дозволяє оцінювати технологію застосування агрохімікатів і, за необхідності, їх вдосконалювати. Встановлено, що мінеральні добрива підсилюють перехід свинцю в системі грунт - рослина, а органічні добрива, навпаки, знижують активність транслокації свинцю. Зазначено, що екотоксикологічне оцінювання наявності свинцю за показниками транслокації з грунту у рослини має базуватися на результатах визначення його вмісту в ризосфері рослин і враховувати коефіцієнти біологічного поглинання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9:Г124.33 + П032.518 + Е50*801.1-641.9:Г124.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Паращенко І. В. 
Динаміка церулоплазміну в плазмі крові корів у залежності від стадій статевого циклу і стану статевої функції / І. В. Паращенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2011. - № 2. - С. 127-129. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано динаміку церулоплазміну крові маточного поголів'я корів дослідних господарств під час прояву ними статевої циклічності та залежно від стану статевої функції. З'ясовано роль церулоплазміну крові в механізмі формування стадії збудження. Встановлено достовірну різницю показників церулоплазміну крові під час різних стадій і феноменів статевого циклу корів у дослідних господарствах. Виявлено достовірну різницю вмісту церулоплазміну залежно від стану статевої функції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Паращенко І. В. 
Акумуляція, міграція та транслокація свинцю за умов забруднення дерново-підзолистого грунту / І. В. Паращенко // Агроекол. журн.. - 2007. - № 2. - С. 88-91. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлено результати вивчення впливу забруднення дерново-підзолистого грунту нітратом свинцю на процеси його накопичення у верхніх шарах грунту, міграції за профілем та переходу з грунту у рослини вівса.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Макаренко Н. А. 
Рухомість свинцю у різних типах грунтів України під впливом природних та антропогенних чинників / Н. А. Макаренко, І. В. Паращенко // Агроекол. журн.. - 2007. - № 3. - С. 34-39. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено результати дослідження рухомості свинцю у різних типах грунтів України під впливом природних та антропогенних чинників. Установлено залежність між його рухомістю і фізико-хімічними параметрами грунтів. Визначено, що найбільшою здатністю зв'язувати свинець у малорухомі сполуки характеризувалися грунти чорноземного типу, розповсюджені у зоні Степу. Доведено, що застосування мінеральних добрив може призводити до активізації рухомості свинцю у верхніх горизонтах та підвищення вертикальної міграції його сполук у профілі грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034-23 + П032.342.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Макаренко Н. А. 
Транслокація свинцю з сірого лісового грунту у рослин ріпаку ярого під впливом добрив / Н. А. Макаренко, І. В. Паращенко // Агроекол. журн.. - 2008. - Спец. вип. - С. 163-167. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Представлены результаты влияния разных систем удобрения на процессы транслокации свинца в условиях серой лесной почвы. Определены коэфициенты биологического поглощения свинца в разных фазах роста и развития рапса ярого.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Макаренко Н. А. 
Екологічна експертиза технологій вирощування зернових культур (на прикладі технологій вирощування пшениці ярої в зоні північного Лісостепу) / Н. А. Макаренко, В. І. Бондарь, Ю. А. Нікітюк, Є. Д. Ткач, О. В. Тогачинська, І. В. Паращенко, М. О. Кучерук // Агроекол. журн.. - 2009. - № 1. - С. 24-30. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено екологічну експертизу технологій вирощування пшениці ярої в зоні північного Лісостепу. Встановлено, що перед широким впровадженням технології у виробництво вдосконалення потребують певні технологічні операції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Макаренко Н. А. 
Транслокація свинцю з сірого лісового грунту в сільськогосподарські рослини під впливом добрив / Н. А. Макаренко, І. В. Паращенко // Агроекол. журн.. - 2011. - № 2. - С. 32-35. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати впливу різних систем удобрення на процеси транслокації свинцю у вегетативні та генеративні органи сільськогосподарських культур за умов північного Лісостепу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-23 + П032.342.9 + П040

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мамуня Є. П. 
Сорбційна активність гідрофільних гібридних органо-неорганічних полімерних систем / Є. П. Мамуня, М. В. Юрженко, І. М. Паращенко, Є. В. Лебедєв, Л. К. Матковська // Полімер. журн.. - 2014. - 36, № 2. - С. 140-145. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено сорбцію води в органо-неорганічній системі (ОНС) на основі макродіізоціанату та силікату натрію (ОНС-А) і такій же системі, модифікованій домішкою поліізоціанату (ОНС-Б). Встановлено, що механізм дифузії води в обох системах має фіківський характер. Для обох систем характерна наявність початкової ділянки на кривих сорбції з меншою швидкістю дифузії, що також підкоряється фіківському дифузійному закону сорбції. Цей ефект може бути пов'язаний з наявністю на поверхні зразка шару з більш щільною структурою, відмінною від структури об'єму, за рахунок того, що під час тверднення поверхня зразка контактувала з атмосферною вологою. Коли цей шар насичується сорбатам в результаті дифузії, сорбат починає надходити в об'єм полімеру. Відмінності швидкості дифузії (для ОНС-Б вона повільніша) в об'ємі полімеру зумовлені утворенням більш жорсткої просторової структури полімерної матриці за рахунок реакції поліізоціанату з силікатом натрію. Показано, що наростання внутрішніх зусиль в ОНС у разі сорбції води також підкоряється фіківській залежності, при цьому максимальний внутрішній тиск становить 0,11 МПа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Тогачинська О. В. 
Визначення придатності орних земель для отримання високоякісного зерна пшениці / О. В. Тогачинська, І. В. Паращенко, О. М. Салавор // Агроекол. журн.. - 2015. - № 2. - С. 58-63. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Оцінено стан територій Київської обл. щодо одержання зерна пшениці I класу з умістом частки клейковини не менше 28 % та білка - 14 %. Встановлено, що найпридатнішими для одержання високої якості зерна пшениці озимої є південно-західні та східні, а менш придатними - північні та північно-східні райони Київської обл. Оцінювання сільськогосподарських угідь за кліматичними умовами в основні фази росту і розвитку пшениці (квітень - червень) надали змогу виявити, що температурний режим території не є обмежувальним для одержання високоякісного зерна пшениці, проте кількість опадів у більшості районів перевищує норму, що може зумовлювати зниження його якості; оптимальними в Київській обл. виявилися умови Переяслав-Хмельницького та Яготинського р-нів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мамуня Є. П. 
Теплопровідність і електропровідність полімер-металевих композитів з 1D структурою наповнювача, сформованою в магнітному полі / Є. П. Мамуня, В. В. Левченко, І. М. Паращенко, Є. В. Лебедєв // Полімер. журн.. - 2016. - 38, № 1. - С. 3-17. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Досліджені електричні і термічні властивості металонаповнених композитів зі статистичною тривимірною (3D) і орієнтованою одновимірною (1D) структурою наповнювача, яка формувалася в магнітному полі. Композити готували на основі термореактивної смоли (силікону) та термопластичного полімеру ПЕНГ, а також металевих наповнювачів Fe і Ni з розміром частинок З і 10 мкм відповідно. Виявлено істотне підвищення рівня електропровідності та зменшення величини перколяційного порогу з 25 до 4 % об., а також зростання рівня теплопровідності в 1,5 раза в композитах силікон-Fe і ПЕНГ-Ni при формуванні 1D структури наповнювача. Також у роботі детально проаналізовано та кількісно оцінено фактори, які обмежують досягнення надвисоких (що наближаються до характеристик металу) значень тепло- і електропровідності у випадку формування провідної 1D структури. Високий термічний опір на межі поділу металева частинка-полімерна матриця і частинка-частинка лімітує термічний транспорт вздовж перколяційного кластеру металевого наповнювача, проведено розрахунки міжфазного термічного контактного опору. Аналіз механізму переносу теплового потоку або електричного струму крізь прямі контакти частинка-частинка і відповідні розрахунки показують, що контактна пляма не робить істотного внеску в теплоперенос, внаслідок чого утворення провідного кластера з частинок наповнювача не впливає на величину теплопровідності. У випадку електричної провідності контактні плями відіграють вирішальну роль в утворенні провідного кластера і в перебігу електричного струму крізь металевий наповнювач.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Левченко В. В. 
П'єзорезистивні сенсорні композити з орієнтованою 1D структурою провідного наповнювача / В. В. Левченко, Є. П. Мамуня, Ю. О. Клименко, В. А. Яценко, І. М. Паращенко, Є. В. Лебедєв // Полімер. журн.. - 2016. - 38, № 3. - С. 192-204. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Досліджено композити на основі термореактивної смоли (силікону), наповненої мікро- і нанорозмірним порошком Ni, графітом і їх комбінацією. Результатом обробки досліджуваних композитів у магнітному полі в процесі полімеризації смоли було формування анізотропних 1D структур частинок нікелю в полімерній матриці. Композити з 1D структурою наповнювача придатні для використання як сенсорні матеріали, оскільки вони мають достатньо високу провідність за низького вмісту Ni та видовжені впорядковані структури наповнювача, які здатні деформуватися під дією зовнішніх зусиль, змінюючи свій опір. Досліджені циклічні залежності деформації і струму від прикладеного навантаження для композитів, наповнених різними типами наповнювачів і їх комбінаціями. До композитів прикладались циклічні навантаження, протягом яких фіксувалася зміна деформації і електричного струму, що проходив крізь зразок. Композити, наповнені комбінацією мікро- та нанорозмірного нікелевих наповнювачів і оброблені в магнітному полі, демонстрували стабільні значення струму за всіх циклів прикладання навантаження, в порівнянні з композитами з індивідуальним наповнювачем і сумішами з графітом. При змішуванні частинки нано-Ni розподілялися між частинками мікро-Ni таким чином, що запобігли їх злипанню одна з одною під час деформації зразка, тим самим, стабілізуючи систему. Такі композити зі стабільним електричним відкликом можуть бути використані як матеріал для електромеханічних датчиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Тогачинська О. В. 
Екологічна експертиза технологій вирощування пшениці озимої в умовах північного Лісостепу / О. В. Тогачинська, І. В. Паращенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2018. - № 2. - С. 40-44. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено результати екологічної експертизи технологій вирощування пшениці озимої у північному Лісостепу за впливом на процеси міграції міді в генетичних горизонтах темно-сірого опідзоленого грунту та накопичення її у вегетативних і генеративних органах рослин. Результати екотоксикологічних досліджень надали змогу виявити, що мінеральна система удобрення та інтенсивний захист рослин можуть бути причиною нагромадження потенційно небезпечних шкідливих речовин у верхніх горизонтах грунту, а також сприяти їх міграції вниз за урунтовим профілем і створювати потенційну загрозу забруднення грунтових вод.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Паращенко І. В. 
Рухомість свинцю за профілем чорнозему типового та дерново-підзолистого грунту / І. В. Паращенко // Агроекол. журн.. - 2018. - № 2. - С. 33-37. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.13-23 + П034.17-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Місюра А. І. 
Вплив фазової інверсії в наповненій полімерній суміші на поверхневі та термічні характеристики композиту / А. І. Місюра, Є. П. Мамуня, І. М. Паращенко, М. П. Куліш // Полімер. журн. - 2020. - 42, № 2. - С. 114-124. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Досліджено морфологічні особливості, поверхневі та термічні характеристики композиту ПП/КПА-Fe на основі суміші термопластичних полімерів, поліпропілену (ПП) та кополіаміду (КПА), наповненої дисперсним залізом (Fe). Наповнювач був локалізований тільки у фазі КПА за рахунок способу формування композиту, а також дії термодинамічного та кінетичного факторів. Область інверсії фаз лежить в інтервалі концентрацій наповнювача 7 - 20 % об., де фази ПП і КПА-Fe неперервні та взаємопроникні. На основі значень контактного кута між тестувальними рідинами та поверхнею композиту, а також методу Оуенса і Вендта розраховано значення поверхневої енергії (ПЕ) композиту та її дисперсійної і полярної компонент. Знайдено, що найбільша зміна значення ПЕ та її складових відбувається в області інверсії фаз. Встановлено також збільшення температури плавлення КПА, зумовлене виникненням надлишкового тиску, що становить 45 МПа, внаслідок обмеження термічного розширення розплаву КПА твердою фазою ПП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-382

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського