Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Наконечний М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Наконечний М. В. 
Синтез контролера за допомогою формули Аккермана з використанням математичної моделі еталона, виконаної на базі нейронної мережі / М. В. Наконечний, Ю. М. Наконечний // Методи та прилади контролю якості. - 2006. - Вип. 17. - С. 67-72. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Запропоновано алгоритм побудови математичної моделі еталона з бажаною перехідною характеристикою на базі динамічної нейронної мережі та розглянуто методику синтезу контролера за допомогою формули Аккермана.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.974-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Івахів О.  
Особливості використання методу кореневого годографа для синтезу контролерів у лінійних системах автоматичного керування / О. Івахів, М. Наконечний // Вимірюв. техніка та метрологія. - 2007. - Вип. 67. - С. 135-140. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто можливості використання методу кореневого годографа для синтезу різних модифікацій ПІД-контролерів із бажаними динамічними характеристиками у лінійних системах автоматичного керування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.4-048.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Наконечний М. В. 
Особливості ідентифікації динамічних об'єктів за допомогою рекурентних нейронних мереж / М. В. Наконечний, Ю. М. Наконечний // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 639. - С. 107-116. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто особливості ідентифікації динамічних об'єктів за допомогою рекурентних нейронних мереж, архітектура яких відповідає поданню моделі об'єкта в просторі станів і нейронних мереж, які виконано на базі моделі нелінійної авторегресії з одним входом і одним виходом.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З813.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Наконечний М. Ю. 
Вихідний матеріал, методи доборів та оцінок при селекції пшениці озимої м'якої на високі технологічні якості зерна : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / М. Ю. Наконечний; НААН України, Селекц.-ген. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. - О., 2011. - 20 c. - укp.

Установлено вплив морфологічних і біологічних ознак рослини на технологічні якості зерна та продуктивність. Досліджено вплив матрикальної різноякісності на морфологічні та технологічні властивості зерна. У зв'язку з цим показано можливість запровадження напряму селекції на підвищення технологічних властивостей зерна шляхом добору генотипів з найменшим вмістом низькоякісної частки зерен в колосі зумовленої матрикальною різноякісністю. На прикладі багатолінійного сорту Селянка досліджено технологічні властивості зерна ліній-біотипів і інші господарсько цінні ознаки та їх фітоценотичні зв'язки. Встановлено, що всі господарсько цінні ознаки сорту в цілому, перевищують більшість окремо взятих біотипів, або знаходяться на рівні кращих з них, що свідчить про високу адаптивність і збалансованість популяції. Встановлено доцільність використання у ланках первинного насінництва таких сортів методу електрофорезу для підтримання вихідних параметрів сорту. Виявлено можливість використання сорту Селянка як поліпшувача під час випікання хліба. Встановлено ефективність доборів за основними технологічними якостями зерна й іншими господарсько корисними ознаками серед гібридів, одержаних від схрещування батьківських форм різних за рівнем якості зерна. З використанням досліджуваних методів і матеріалів у співавторстві створено високоврожайні сильні та надсильні за рівнем якості зерна сорти та дано їх характеристику за комплексом господарсько корисних ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Волошин П. К. 
Екологічний стан вод підземної гідросфери історичної забудови Львова / П. К. Волошин, М. В. Наконечний, А. В. Ільченко // Геоінформатика. - 2003. - № 2. - С. 93-98. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

In the article under consideration in the results of three-year hydroecological researches of underground waters of the historical territory building of Lvov are considered. The data on character and intensity of their anthropogenous pollution and changes of hydrodynamical mode are given. The reasons of anthropogenous metamorphism of waters and its ecological consequences are analyzed.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45Укр3-4Льв)47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Наконечний М. В. 
Ідентифікація об'єктів керування та синтез контролерів з використанням штучних нейронних мереж : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.05 / М. В. Наконечний; НУ "Львів. політехніка". - Л., 2013. - 38 c. - укp.

Проаналізовано проблеми нелінійностей в об'єктах керування, зокрема, в приводах робототехнічних систем, як динамічних об'єктів другого порядку. Зазначено, що у разі впливу певних навантажень математична модель електроприводу є нелінійною, а її лінеаризація призводить до нехтування факторами, які характерні для даного електропривода. Розглянуто особливості побудови контролерів з використанням методів кореневого годографа і частотних характеристик та доведено, що контролери, побудовані з їх використанням, в процесі роботи системи не забезпечують повної адекватності між значеннями заданої і реальної регульованих величин нелінійних об'єктів керування. Висвітлено можливості використання динамічних нейронних мереж для ідентифікації об'єктів, які описано за допомогою лінійниих і нелінійних диференціальних рівнянь другого порядку. Проаналізовано способи формування вхідних і вихідних послідовностей та обгрунтовано доцільність використання градієнтних алгоритмів, зокрема, алгоритму Левенберга - Марквардта. Запропоновано новий підхід використання заданого еталону, до якого зводиться система. Розглянуто особливості побудови системи керування з використанням адаптивного нейронного контролера на основі пропорціонально-інтегрально-диференціального закону керування та контролера, виконаного на базі інверсної динаміки об'єкта. Зазначено, що перспективнішим є пропорціонально-інтегрально-диференціальний контролер, оскільки в системі з його використанням забезпечується вища точність відслідковування регульованої величини за вихідною величиною еталона.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З965-01 + З965.96-048.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Наконечний М. 
Проектування нейроконтролерів для керування нелінійними об'єктами другого порядку / М. Наконечний, Ю. Гірняк, О. Івахів, Т. Репетило // Вимірюв. техніка та метрологія : міжвід. наук.-техн. зб. - 2014. - Вип. 75. - С. 102-106. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто способи синтезування нейронних контролерів, що використовуються для керування нелінійними динамічними об'єктами. Проаналізовано проблеми формування навчальних послідовностей, ефективність моделей, а саме: тривалість навчання, швидкодію, порівняння точності відтворення потрібних вихідних сигналів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.96-048.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Наконечний М. В. 
Дослідження стійкості системи з нейроконтролером / М. В. Наконечний, Ю. Б. Гірняк, О. В. Івахів, Т. М. Репетило // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2014. - Вип. 48. - С. 139-148. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Здебільшого динаміка об'єктів систем автоматичного керування описується нелінійними рівняннями. Зокрема, електропривід руки робота, виконавчим механізмом якого є електричний двигун постійного струму - це один з таких прикладів. На сьогодні апарат теорії нeйрoнних мeрeж дозволяє враховувати такі нелінійності. Використовуючи методологію теорії цифрового фільтрування, запропоновано цілеспрямовано формувати структуру вхідного кола контролера, яке визначається вибраним законом керування, в нашому випадку - пропорційно-інтегрально-диференційним. Виходячи з бажаної динаміки процесу, обгрунтовано вибір математичної моделі еталона, описано навчання нейронної мережі з викoристанням aлгoритму oбeрнeнoгo рoзпoвсюджeння похибки. Для забезпечення потрібних динамічних показників процесу керування запропонована модифікація вхідних кіл нейронного контролера - розділення входів. В цьому випадку на вхід контролера замість традиційної різниці між вихідним сигналом об'єкта та вхідним сигналом еталона кожен із цих сигналів подавався на свій окремий вхід нейроконтролера і збіжність вихідних сигналів об'єкта та еталона виявилась кращою. Для дослідження стійкості системи з пропонованим нейроконтролером його структуру було переформатовано в еквівалентну замкнену систему, охоплену від'ємним зворотнім зв'язком. Імітаційне моделювання в середовищі Simulink підтвердило стійкість такої системи керування.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.96-016.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Андрійчук В. А. 
Комп'ютерне моделювання індуктивного елемента планарної системи / В. А. Андрійчук, М. С. Наконечний // Техн. електродинаміка. - 2015. - № 2. - С. 83-87. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено комп'ютерне моделювання індуктивного елемента планарної системи з використанням магнітного середовища нікель-цинкового фериту. На основі розв'язаної вісесиметричної задачі одержано залежності зміни індуктивності та добротності планарного елемента від частоти та показано вплив геометричних розмірів моделі на ці параметри. Доведено, що запропонована конструкція магнітопроводу дозволяє одержувати необхідну індуктивність та добротність планарного елемента за заданих геометричних розмірів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З26-043

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Наконечний М. В. 
Синтез регулятора швидкості руху автомобіля методом розміщення полюсів / М. В. Наконечний, М. В. Степаняк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 852. - С. 69-76. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто особливості синтезу регуляторів за допомогою розміщення полюсів у заданій області площини коренів характеристичного рівняння замкненої системи. У середовищі MATLAB (Simulink) синтезовано ПІ-регулятор з використанням методу розміщення полюсів у заданій області комплексної площини коренів і проведено моделювання системи автоматичного керування швидкості руху автомобіля з використанням синтезованого регулятора.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Андрійчук В. А. 
Дослідження впливу коливного спектру струму енергоощадних джерел світла на точність обліку електричної енергії / В. А. Андрійчук, М. М. Липовецький, М. С. Наконечний, С. Ю. Поталіцин // Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит. - 2016. - № 1. - С. 2-10. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розроблена методика та проведено вимірювання коливного спектру струму енергоощадних джерел світла. Досліджено вплив електричних параметрів енергоощадних джерел світла на точність показів індукційних та електронних лічильників активної енергії. Встановлено, що коливний спектр струму досліджуваних джерел світла не відповідає нормованим показникам. Розраховані похибки індукційного лічильника Росток СО-5000 та електронного лічильника "МЕРИДіАН" СОЭ-1.02/5КРТД при обліку електроенергії в колах із несинусоїдним струмом перевищують максимально допустиму похибку на 3 та 4 % відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: З221-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Наконечний М. С. 
Моделювання та розрахунок процесів у планарних індуктивних елементах для електронної пускорегулювальної апаратури люмінесцентних ламп : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.07 / М. С. Наконечний; Терноп. нац. тех. ун-т ім. І. Пулюя. - Тернопіль, 2016. - 20 c. - укp.

Розроблено математичні моделі дослідження магнітних та електричних характеристик планарних індуктивних елементів для високочастотного живлення люмінесцентних ламп (ЛЛ). Показано, що наявність магнітного середовища між витками котушки підвищує індуктивність та добротність за береженням геометричних розмірів. Розроблено математичну модель для розрахунку температурних характеристик планарних індуктивних елементів (ІЕ) у разі їх охолодження за рахунок конвекції, теплопровідності та радіаційного випромінювання, на основі якої проведено розрахунок теплових втрат. Проведено розрахунок вихідного каскаду ЛЛ та моделювання роботи планарного ІЕ як дроселя ЛЛ типу Т5 потужністю 35 Вт. Показано, що розрахована конструкція забезпечує необхідну величину напруги та струму на лампі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З294.3-522

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Наконечний М. 
Нейромережеві системи керування нелінійними об'єктами : монографія / М. Наконечний, О. Івахів, Ю. Наконечний; Нац. ун-т ''Львів. політехніка''. - Львів : Растр-7, 2017. - 239 c. - Бібліогр.: с. 165-173 - укp.

Проаналізовано науково-технічні й інженерно-практичні проблеми побудови контролерів для систем автоматичного керування процесами з нелінійними об'єктами. Сформульовано та теоретично обгрунтовано узагальнені підходи до вибору оптимальної структури контролерів для систем автоматичного керування процесами в лінійних і нелінійних об'єктах і розроблено методологію побудови й алгоритми навчання нейронних мереж для них. Запропоновано методологію ідентифікації об'єктів керування на основі нейронних мереж з покращеною збіжністю динамічних характеристик нейронної мережі й об'єкта керування. Вивчено можливість застосування адаптивних методів навчання мереж, які працюють в середовищі із мінливими факторами впливу й опрацьовано методику імітаційного дослідження запропонованих структур нейронних контролерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.96-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС63622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Академік С. П. Лифенко. Лицар українських пшениць : [біогр. нарис] / М. І. Єриняк, М. Ю. Наконечний, Т. П. Нарган, Є. А. Шпикуляк; НААН України, Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивч. - Одеса : Астропринт, 2017. - 14 c. - (Видат. вчені Селекц.-генет. ін-ту). - укp.

Висвітлено життєвий і науковий шлях одного з найвідоміших селекціонерів України, академіка НААН України, професора, доктора сільськогосподарських наук, головного наукового співробітника лабораторії селекції інтенсивних сортів пшениці Селекційно-генетичного інституту - Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення С. П. Лифенко.


Індекс рубрикатора НБУВ: П13 д(4УКР) Лифенко С. П.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р134306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Андрійчук В. А. 
Дослідження світлодіодних джерел світла у випадку імпульсного живлення / В. А. Андрійчук, М. С. Наконечний, Я. М. Осадца, Я. О. Філюк // Техн. електродинаміка. - 2021. - № 1. - С. 68-72. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено результати досліджень енергетичних та динамічних характеристик світлодіодів FYL-3014 і ARPL-1W різного спектрального складу свічення у разі живлення їх П-подібними імпульсами напруги. На основі отриманих осцилограм встановлено, що електричні кола імпульсного живлення світлодіодів містять скриті реактивні елементи індуктивного та ємнісного характеру. Для цих кіл запропоновано схеми заміщення, в яких світлодіод представлено паралельною RC-ланкою, активна складова якої визначається опором активної області гетеропереходу, а реактивна - дифузною ємністю переходу, та визначено їхні параметри. Отримано рівняння перехідних процесів цих кіл, в результаті аналізу котрих встановлено залежність коефіцієнта затухання від опору активної області гетеропереходу. Проведено дослідження впливу частоти імпульсів на енергетичну ефективність світлодіодів. Встановлено, що максимальна частота імпульсного живлення світлодіодів FYL-3014 і ARPL-1W дорівнює 700 кГц.


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Наконечний М. 
Моделювання та симулювання штучних нейронних мереж : навч. посіб. / М. Наконечний, О. Івахів, Ю. Наконечний; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Растр-7, 2022. - 691 c. - Бібліогр.: с. 683-691 - укp.

Подано загальні відомості про штучні нейронні мережі, окреслено можливості прикладного програмного пакету, що використовується для моделювання нейронних мереж. Висвітлено роботу в середовищі Simulink, що дає змогу наочно подати архітектуру мережі, промоделювати як статичні, так і динамічні версії нейронних мереж. Вміщено конкретні приклади практичного моделювання різних типів штучних нейронних мереж та опис основних компонентів прикладного програмного пакету з використанням можливостей набору функцій штучних нейронних мереж (Neural Network Toolbox) операційного середовища MATLAB, що входять до Глибинного Навчання (Deep Learning Toolbox). Зазначено актуальні напрями в галузі інформаційних технологій. Описано біологічну нейронну мережу. Викладено основні етапи розвитку штучних нейронних мереж та концепцію штучної нейронної мережі. Схарактеризовано аспекти архітектури штучних нейронних мереж та особливості навчання штучних нейронних мереж. Розглянуто однонапрямлені багатошарові мережі та алгоритм зворотного поширення похибки (нев’язки); мережу з радіальними базисними елементами (RBF); рекурентні нейронні мережі, мережу Геммінга; нейронні мережі зустрічного поширення; стохастичні мережі; імовірнісну нейронну мережу (PNN - Probability Neural Network) тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70764 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського