Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Михайлишин О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Михайлишин О. Л. 
Палацово-паркові ансамблі Волині 2-ї половини ХVIII - ХIХ століть / О. Л. Михайлишин; НДІ теорії та історії архіт. і містобудування. - К., 2000. - 234 c. - Бібліогр.: 281 назв. - укp.

Досліджено основні передумови, напрями та закономірності розвитку палацовопаркового будівництва на Волині. Проаналізовано роль палацово-паркових ансамблів у формуванні "культурного ландшафту" волинських міст і містечок, розглянуто просторовий розвиток урбаністичних утворень як джерел неповторності їх архітектурного образу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82-00(4УКР) + Щ113(4УКР36)5 + Щ117.116.1(4УКР36) + Щ118.3(4УКР36)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА608707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Михайлишин О.  
Загальна класифікація слідчих помилок / О. Михайлишин // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. юрид. - 2006. - Вип. 43. - С. 326-337. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що для кращого розуміння поняття слідчої помилки важливим є визначення кола елементів, які це поняття охоплює. Щоб визначити систему таких елементів, необхідною є їх класифікація. Обговорено наведені в літературі спроби проаналізувати окремі види слідчих помилок і надано їх загальну класифікацію.


Ключ. слова: слідча помилка, класифікація
Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ю. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Михайлишин О. Л. 
Палацово-паркові ансамблі Волині 2-ї пол. XVIII-XIX століть (передумови, напрями, закономірності архітектурного розвитку) : Автореф. дис... канд. архіт. : 18.00.01 / О. Л. Михайлишин; Акад. образотворч. мистец. і архіт. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено виявленню та дослідженню основних передумов, напрямків та закономірностей розвитку палацово-паркового будівництва на Волині у другій половині XVIII-XIX ст. Простежено процес формування палацово-паркових ансамблів Волині як просторово впорядкованої цілісності, що утворилась в результаті дії комплексу чинників суспільно-економічного та естетико-культурного плану. Встановлено, що зведення та розбудова ансамблів стали якісно новим явищем у резиденціональному будівництві в цілому. Залучення до існуючого фактологічного матеріалу значної кількості віднайдених першоджерел дало змогу створити цілісну картину еволюції цього виду архітектурної діяльності в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР36)5 + Щ117.161(4УКР) + Щ118(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Михайлишин О. О. 
Формування професійно-педагогічної готовності офіцерів-прикордонників до виховної роботи в умовах нестандартних ситуацій : Автореф. дис... канд. пед. наук / О. О. Михайлишин; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. - Хмельниц., 2007. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему формування професійно-педагогічної готовності офіцерів-прикордонників до виховної роботи за нестандартних ситуацій. Розроблено класифікацію таких ситуацій, що виникають у процесі проведення виховної роботи. Виділено рівні готовності офіцера, а також розроблено й апробовано педагогічну технологію та педагогічні умови формування професійно-педагогічної готовності офіцерів до проведення виховної роботи за нестандартних ситуацій. Удосконалено критерії, визначено показники та рівні даної готовності. Експериметально підтверджено гіпотезу щодо можливостей формування у навчально-виховному процесі професійно-педагогічної готовності офіцерів-прикордонників до виховної роботи за нестандартних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)397-33 + Ц68,8(4УКР)2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Михайлишин О. Л. 
Архітектурні конкурси у міжвоєнній Польщі: відображення волинської проблематики та стилістичні пошуки / О. Л. Михайлишин // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 656. - С. 70-77. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто роль архітектурних конкурсів 1920 - 30-х рр. щодо проектування об'єктів громадського та житлового призначення на Волині у розвитку стилістики та типології будівель у контексті західноєвропейської, польської та радянської архітектури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4ПОЛ)61 м + Щ113(4УКР-9ВОЛ)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Михайлишин О. Л. 
Римо-Католицькі костьоли міжвоєнного періоду в сучасному архітектурному пейзажі Волині / О. Л. Михайлишин // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 674. - С. 378-385. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Протягом 1920 - 1930-х років на Волині було споруджено значну кількість римо-католицьких костьолів, які були важливим елементом ідеологічного ствердження та легітимізації влади Польської держави на приєднаних східних територіях. Донині збереглися переважно муровані костьоли. Державна опіка та їх збереження сьогодні є ознакою визнання цих об'єктів частиною європейської архітектурної спадщини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-9ВОЛ)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Михайлишин О. Л. 
Розвиток архітектури міжвоєнної Волині в умовах соціокультурних трансформацій XX століття : автореф. дис. ... д-ра архітектури : 18.00.01 / О. Л. Михайлишин; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів, 2014. - 33 c. - укp.

Розширено об'єктне і предметне поле досліджень архітектури України XX ст. Запропоновано новий методологічний підхід на основі інтеграції методів соціологічного (соціології міста і соціології архітектури) та культурологічного підходів, що дозволяє розглядати розвиток архітектури у взаємозв'язку і взаємообумовленості з соціокультурною динамікою суспільства. Виявлено комплекс передумов політико-ідеологічного, соціально-економічного та історико-культурного характеру, що визначили специфічний шлях розвитку архітектури Волині у 1920 - 1930-х pp. Уперше проаналізовано прийоми і засоби просторово-планувальної, композиційної та архітектурно-стилістичної модернізації архітектурного простору для візуалізації соціокультурних змін у волинських містах. Уперше реалізовано компаративне дослідження принципів формотворення храмів різних конфесій, укладено каталог об'єктів. Визначено напрямки та методологічні підходи до збереження пам'яток архітектури, методику наукового аналізу цінних архітектурних об'єктів та їх комплексів у зазначений період. Уперше з'ясовано місце і роль архітектури Волині міжвоєнного періоду в загальноєвропейському та загальнодержавному архітектурному процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-9ВОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шевага В. В. 
Біохімічні вияви оксидативного стресу і ендотеліальної дисфункції при спонтанному субарахноїдальному крововиливі та їхня роль у патогенезі вторинного ішемічного пошкодження головного мозку / В. В. Шевага, А. М. Нетлюх, О. І. Грищук, В. М. Сало, О. Я. Кобилецький, М. Р. Бубняк, О. Я. Михайлишин // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2012. - № 1/2. - С. 64-70. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Обстежено 28 хворих із субарахноїдальним крововиливом (САК) внаслідок розривів артеріальних аневризм. Визначено екскрецію метаболітів оксиду азоту (NO) в сечі та продуктів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у сироватці крові. За сприятливого перебігу САК спостережено наближену до контрольного показника екскрецію метаболітів NO на тлі максимального рівня продуктів ПОЛ у сироватці крові на 4 - 13-ту добу захворювання. За несприятливого перебігу, зумовленого тяжким ішемічним ураженням головного мозку, у цей же період спостереження встановлено значне підвищення рівня NO як вияв посиленої його деградації, а також вмісту продуктів ПОЛ, починаючи з 14-ої доби від початку захворювання. Досліджені біохімічні показники можуть слугувати критеріями для оцінки тяжкості вторинного ішемічного ураження головного мозку та прогнозу перебігу гострого періоду САК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лінда C. М. 
Ствердження нації. Архітектура Чехословаччини міжвоєнного періоду: рондокубізм / C. М. Лінда, О. Л. Михайлишин // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 836. - С. 3-14. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано розвиток архітектури рондокубізму - архітектурного спрямування міжвоєнного часу в Чехословаччині, який безпосередньо пов'язують із ідеологією становлення молодої національної держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4ЧЕХ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Архітектура, освіта і наука в Україні і світі: досвід і перспективи розвитку : тези доп. Міжнар. наук.-практ. конф., 1 - 4 жовт. 2019 р., м. Рівне / ред.: О. Л. Михайлишин, Н. В. Лушнікова, І. В. Потапчук, І. В. Сергіюк; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування, Київ. нац. ун-т буд-ва та архітектури, Харків. нац. ун-т буд-ва та архітектури, Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова, Держ. ун-т "Люблінська політехніка" , Нац. спілка архітекторів України, Україн. акад. архітектури, Спілка архітекторів України, Рівн. облдержадмін., Рівн. міськрада. - Рівне : НУВГП, 2019. - 135 c. - укp. - англ.

Висвітлено ноосферний підхід для дослідження гуманізації міського середовища та сучасні принципи формування міського середовища. Розглянуто ландшафтний урбанізм як один з новітніх напрямів зарубіжних та вітчизняних досліджень. Окреслено синергетичний підхід для дослідження інноваційних будівель та споруд у міському середовищі. Наголошено на ергономічних принципах формування архітектурного середовища реабілітаційних центрів. Увагу приділено проблемі шумового забруднення міського середовища, проблемам збереження садибно-паркових комплексів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ11(0) я431(0) + Н.я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дермань і Мізоч в історії та культурі Волині : [зб. ст.]. Вип. 2 / М. Близняк, Р. Давидюк, А. Жив'юк, О. Карліна, Л. Красовський, І. Марчук, О. Михайлишин, В. Рудий, В. Старжець, А. Фелонюк; ред.: А. Жив'юк, А. Фелонюк, В. Александрович, М. Глушко, І. Захарчук, М. Капраль, Я. Онищук, І. Скочиляс, І. Тесленко. - Рівне, 2021. - 317 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Вивчено малознані аспекти минувшини Дерманя, Мізоча й довколишніх сіл. Зокрема, поселення трипільців на Мізоцькому кряжі, перша писемна згадка про Мізоч і сусідні села 1322 р., землеволодіння Дерманського Святотроїцького монастиря у другій половині XVIII - перших десятиліттях XIX ст., сповідний розпис Дерманя 1799 р., архітектурно-просторові особливості резиденції Дуніних-Карвицьких у Мізочі, просвітянські осередки Мізоцької гміни в 1920-1930-х рр., бої УПА за Мізоч протягом 1943-1945 рр., антирадянська діяльність молоді Дерманя в післявоєнний період. Висвітлено життя Олександра Гнатюка-Гриценка за документами КДБ УРСР, дерманські сторінки біографії письменника Валерія Тарасова, опубліковано спогади та щоденник дерманця Лавріна Красовського, критично оглянуто видання про минуле Дерманя, що з’явилися за останнє десятиліття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР3) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358134/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Сергій Тимошенко. Повернення : [книга–альбом] / І. Акмен, Н. Антоненко, П. Бенедюк, Л. Бондарчук, В. Борщевич, Д. Вітченко, В. Власенко, Ж. Галут, Н. Кондель-Пермінова, О. Герій, О. Дерябіна, А. Корнєв, О. Котис, Т. Куценко, І. Литвинчук, В. Лопатько, Н. Мархай, О. Матвіюк, О. Михайлишин, О. Мокроусова, В. Прилуцький, М. Русанова, І. Рябушина, Н. Рязанова, О. Семчишин-Гузнер, І. Сергіюк, В. Слободян, Ю. Фролова, О. Швиденко, В. Шуліка; ред.: О. Михайлишин. - Харків : Раритети України, 2021. - 287 c. - (Архітектура, події, люди). - Бібліогр.: с. 271-284 - укp. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)52/62-8 Тимошенко С. 4 я6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70279 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Михайлишин О. А. 
Потерчата : [зб. казк. оповідок] / О. А. Михайлишин. - Дніпро : Журфонд, 2023. - 139 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш86(4УКР)6-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867953 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського