Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Мелікян С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Мелікян С. М. 
Вікові особливості метаболізму в мікроорганізмах рубця великої рогатої худоби / С. М. Мелікян, Л. І. Сологуб // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2006. - № 4. - С. 33-36. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено ріст популяції, а також деякі показники життєдіяльності симбіотичних мікроорганізмів у рубці постнатальних телят. Встановлено, що вікова динаміка змін по окремих показниках неоднакова. Основне зростання мікробної маси, вміст легких жирних кислот, аміаку і целюлолітичної активності спостерігається протягом перших 1,5 місяці життя телят, тоді як збільшення активності нітратредуктази і супероксиддисмутази, а також інтенсивність метаноутворення - лише у 3 - 6 місячному віці тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Янович Д. В. 
Розробка методики визначення в молоці залишкових кількостей $E bold beta-лактамів методом високоефективної рідинної хроматографії із фотометричним детектуванням / Д. В. Янович, О. В. Коробова, С. М. Мелікян, О. І. Верхомій // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 4. - С. 280-288. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Мелікян С. М. 
Вплив нітрату і нітриту на метаболізм у рубці великої рогатої худоби та їх перетворення в дослідах IBin vitroD : автореф. дис... канд. біол. наук / С. М. Мелікян; Ін-т біології тварин УААН. - Л., 2008. - 16 c. - укp.

Дсліждено вплив нітратів і нітритів на життєдіяльність мікроорганізмів рубця великої рогатої худоби. З'ясовано, що у близько третини загальної популяції мікроорганізмів наявна нітратредуктазна активність, за цього інтенсивність відновлення нітритів у рубці нижча, ніж нітратів, а інтенсивність цих процесів у бактерій вища, ніж у інфузорій. Досліджено вплив різних сполук (карбонових кислот, мінеральних елементів) на редукцію нітратів у рубці, зв'язок їх з пероксидними процесами й активністю ферментів антиоксидантного захисту у клітинах мікроорганізмів. Установлено, що під впливом сульфату натрію у вмісті рубця значно знижується активність нітратредуктази, а активаторами нітрат- і нітритредуктази є молібден, залізо, цинк і редуктанти (глутатіон, дитіотреїтол, цистеїн). Окиснений глутатіон зменшує обсяги відновлення нітрату та нітриту. Активність нітритредуктази зростає під впливом етанолу та відбувається нагромадження аміаку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 + П60-273.90

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Янович Д. В. 
Моніторинг кормів та преміксів вітчизняних виробників на наявність забруднювачів упродовж 2011 - 2012 рр. / Д. В. Янович, З. С. Засадна, С. М. Мелікян, Є. Г. Черкасова, Н. В. Біронт, О. М. Паздерська, С. М. Кіслова, Н. А. Майба // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 263-268. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Протягом 2011 - 2012 рр. у ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок проведено моніторинг кормів та преміксів, що надходили з різних областей України на наявність забруднювачів. Вміст важких металів визначено за допомогою методу атомно-абсорбційної спектрометрії. Концентрацію афлатоксинів, деоксиніваленолу (ДОН), зеараленону і Т-2 токсину визначено за допомогою методу імуноферментного аналізу. Вміст важких металів перевищував допустимі норми у 7 досліджуваних зразках із 55. Концентрації ДОН і Т-2 токсину перевищували максимально допустимі рівні в 4 і 1 досліджуваних зразках, відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.4 + П545.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мелікян С. М. 
Вплив мінеральних елементів на перетворення нітратів у рубці великої рогатої худоби / С. М. Мелікян, Л. І. Сологуб, М. Г. Герасимів // Біологія тварин. - 2005. - 7, № 1/2. - С. 109-113. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.90 + П60-451.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Мелікян С. М. 
Вплив нітрату і нітриту на систему антиоксидантного захисту у мікроорганізмів рубця великої рогатої худоби / С. М. Мелікян, Л. І. Сологуб // Біологія тварин. - 2006. - 8, № 1/2. - С. 140-144. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.237 + П60-273.902

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Янович Д. В. 
Вивчення стану забруднення українського меду залишками сульфонамідів / Д. В. Янович, Г. Л. Мисько, С. М. Мелікян, Н. В. Біронт // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 1. - С. 179-187. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено дані про вміст залишкових кількостей сульфаніламідів у зразках меду, одержаного з різних регіонів України. Обговорено особливості різних методів аналізу для скринінгу та підтвердження вмісту в меді залишкових кількостей різних представників групи сульфаніламідів. Зроблено висновки щодо розповсюдженості випадків забруднення меду різними представниками групи і можливості їх виявлення та ідентифікації із застосуванням наявних методів аналізу. Надано оцінку чутливості методів і відповідності їх вимогам законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мелікян С. М. 
Визначення окремих кокцидіостатиків у комбікормах вітчизняного виробництва / С. М. Мелікян, Н. В. Біронт, С. М. Кіслова, Г. Л. Мисько, Н. А. Майба, Д. В. Янович // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2016. - Вип. 17, N 1. - С. 252-261. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Кокцидіостатики додають у комбікорми з метою профілактики еймеріозу і паразитарного захворювання тварин, в основному птиці. Недостатній контроль за промисловим виробництвом комбікормів може призвести до появи залишкових кількостей останніх у продукції тваринництва. Тому до плану державного моніторингу комбікормів включено визначення окремих кокцидіостатиків: саліноміцину, монензину і наразину. Кокцидіостатики визначали за методом високоефективної тонкошарової хроматографії. Усього проаналізовано 223 зразки комбікормів для птиці. У 2012 р. 12,5 % зразків містили кокцидіостатики. У 2013 р. кількість зразків з кокцидіостатиками становила більше 20 %, а у 2014 р. - 12 %. Найчастіше спостерігали забруднення комбікормів саліноміцином. Виявлення у комбікормах наразину найчастіше спостерігали у 2013 р. Монензин ідентифіковано лише в одному зразку комбікорму в 2012 р., та у двох зразках у 2014 р. Виявлені концентрації кокцидіостатиків перевищували встановлені максимально допустимі рівні в комбікормах для тварин, яким вони не призначені, а у 2014 р. часом досягали і перевищували концентрації, які використовують для профілактики еймеріозу. Отже, у продукції вітчизняного промислового виробництва спостерігається явище перехресного забруднення комбікормів. Вчасне виявлення та визначення невідповідних за вмістом кокцидіостатиків у комбікормах залишається актуальним надалі для вітчизняного промислового виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183 + Л824-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Біронт Н. В. 
Оцінка невизначеності дозованого об'єму одноканальним піпет-дозатором / Н. В. Біронт, С. М. Мелікян, О. І. Федякова, Г. Л. Мисько, Д. В. Янович // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2019. - Вип. 20, N 1. - С. 178-184. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Ідентифіковано фактори, які впливають на об'єм дозування (2 мл і 10 мл) піпет-дозатором, виробництва ULAB, і подано процедуру оцінки стандартної невизначеності основних факторів. Для розрахунку використано коефіцієнт розширення води, дані калібрування піпет-дозатора виробником та статистичні дані збіжності за зважування об'ємів води. Розраховано стандартну невизначеність впливу температури на об'єм дозованої води, стандартна невизначеність калібрування піпет-дозатора виробником та стандартну невизначеність збіжності результатів зважування. Перевірка величини кожного вкладу показала, що калібрування надає найбільший внесок у невизначеність. На основі цих даних розраховано сумарну стандартну невизначеність та розширену стандартну невизначеність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.92

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Біронт Н. В. 
Валідація методики кількісного визначення фіпронілу в субстанції / Н. В. Біронт, С. М. Мелікян, Г. Л. Мисько, М. В. Шимко, О. М. Паздерська, Д. В. Янович // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2018. - Вип. 19, N 1. - С. 302-310. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто метрологічні характеристики розробленої методики кількісного визначення фіпронілу в субстанції за допомогою методу високоефективної рідинної хроматографії з ультрафіолетовим детектуванням (ВЕРХ/УФ) та порядок проведення валідації, відповідно до вимог Державної Фармакопеї України (ДФУ). Визначено валідаційні характеристики: правильність, збіжність, внутрішньолабораторну точність, специфічність та лінійність за хроматографічного розділення стандартних розчинів фіпронілу у діапазоні концентрацій від 80 до 120 % номінального значення. Статистичний обрахунок результатів проводили за методом найменших квадратів. Авторами експериментально підтверджено відповідність валідаційних характеристик методики необхідним критеріям прийнятності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.4 + П855

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мелікян С. М. 
Розробка методики кількісного визначення енрофлоксацину та ципрофлоксацину у сироватці крові курчат із використанням високоефективної рідинної хроматографії з флуорометричним детектуванням / С. М. Мелікян, Н. В. Біронт, О. М. Паздерська, Г. Л. Мисько, М.-М. В. Шимко, Д. В. Янович // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2020. - Вип. 21, N 2. - С. 110-118. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-273.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
12.

Мелікян С. М. 
Розробка методики кількісного визначення альбендазолу та його метаболітів у м'язовій тканині тварин з використанням ВЕРХ/ФЛД / С. М. Мелікян, Н. В. Біронт, О. І. Винятинська, О. М. Паздерська, Г. Л. Мисько, Д. В. Янович // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 160-168. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855 альбендазол

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського