Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Лісовець О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Лісовець О. О. 
Організація самостійної роботи студентів у процесі вивчення іноземних мов / О. О. Лісовець // Наук. зап. КІТЕП. Псих.-пед. пробл. удоскон. проф. підготов. фахівців сфери туризму в умовах неперервн. освіти. - 2001. - № 2. - С. 79-87. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено питання організації роботи студентів вищих навчальних закладів у процесі вивчення іноземних мов як важливої складової частини навчально-виховного процесу. Акцентовано увагу на її місце в навчальному плані та діючих програмах з іноземних мов. Розглянуто практичну діяльність викладача в доборі навчально-методичних матеріалів для студентів і форми контролю за їх роботою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.267 + Ш12-913

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лісовець О. В. 
Визначення маневру по виходу в атаку літального апарата на наземну ціль в горизонтальній площині / О. В. Лісовець, О. Л. Бурсала, С. А. Калкаманов, І. М. Клюшников // Системи озброєння і військ. техніка. - 2006. - Вип. 4. - С. 7-9. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано спосіб вирішення задачі виходу літального апарата у точку початку атаки на наземну ціль у горизонтальній площині.


Ключ. слова: бойове маневрування літака, наземна ціль, маневр
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.11-922 + Ц651.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бурсала О. Л. 
Бортовий алгоритм розрахунку маневру по виходу в атаку на наземну ціль у горизонтальній площині / О. Л. Бурсала, А. П. Корнієнко, О. В. Лісовець, В. М. Пташнік // Системи оброб. інформації. - 2008. - Вип. 2. - С. 32-37. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Запропоновано алгоритм вирішення задачі виходу літального апарата у точку початку атаки на наземну ціль у горизонтальній площині з узгодженням типу маневру з вимогами членів екіпажу. Алгоритм побудовано на прямому методі рішення задачі оптимізації за часом руху літака. Прямі та криві ділянки траєкторії вибрано як локально-оптимальні. Задачу оптимізації за постійної швидкості руху літака зведено до задачі оптимізації за мінімумом довжини траєкторії. Пряма лінія та крива з мінімальним радіусом забезпечують мінімальні довжини траєкторій між двома точками та у разі повороту на визначений кут відповідно. В алгоритмі передбачено можливість побудови маневру з кількістю ділянок траєкторії до п'яти. Перевантаження літака для розрахунку вважається постійним і рівним деякому еквівалентному, яке враховує як його максимально дозволене значення, так і можливість його реалізації за обмежений час. Пошук оптимальних параметрів проведено за допомогою ітераційного методу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.2-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лісовець О. І. 
Біолого-екологічна характеристика асоціацій IPoa pratensis/i L. і IPoa angustifolia/i L. в умовах степового Придніпров'я (раціональне використання, охорона і відтворення) : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.16 / О. І. Лісовець; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 2000. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*80,022 + Е50*805.9-658.12-09(45УКР5-4дні),022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лісовець О. В. 
Формування готовності майбутніх соціальних педагогів до роботи з громадськими дитячими та молодіжними організаціями : автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.05 / О. В. Лісовець; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2008. - 22 c. - укp.

Досліджено проблему формування готовності студентів до роботи з громадськими дитячими та молодіжними організаціями в процесі професійної підготовки соціальних педагогів. Доведено актуальність даної проблеми, розкрито значення сучасних громадських дитячих і молодіжних організацій як суб'єктів соціально-педагогічної діяльності. Розроблено моделі професійної діяльності соціального педагога з громадськими дитячими та молодіжними організаціями. Визначено компоненти, критерії, показники та рівні готовності майбутніх соціальних педагогів до роботи з громадськими дитячими та молодіжними організаціями. Розроблено та впроваджено систему формування готовності майбутніх соціальних педагогів до роботи з громадськими дитячими та молодіжними організаціями за умов ВНЗ. Експериментально перевірено ефективність запропонованих організаційно-педагогічних умов і структурних компонентів даної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 р(4УКР) + Ч422(4УКР) + Ф79(4УКР) + С5*148:Ч30

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лісовець О. В. 
Соціально-правовий захист дітей та молоді : навч.-метод. посіб. / О. В. Лісовець, М. П. Мельник; Ніжин. держ. ун-т ім. М. Гоголя. - Ніжин, 2010. - 212 c. - укp.

Висвітлено питання соціально-правового захисту дітей і молоді, показано особливості реалізації їх прав в Україні. Проаналізовано теоретичні та практичні засади діяльності міжнародних інституцій щодо захисту прав особистості. Охарактеризовано вітчизняні нормативно-правові акти щодо розвитку громадської активності молоді. Увагу приділено механізмам і технологіям надання допомоги дітям і молоді у випадку порушення їх прав, а також проблемам складання процесуальних документів-звернень.

Освещены вопросы социально-правовой защиты детей и молодежи, показаны особенности реализации их прав в Украине. Проанализированы теоретические и практические основы деятельности международных институций по защите прав личности. Охарактеризованы отечественные нормативно-правовые акты, касающиеся развития общественной активности молодежи. Уделено внимание механизмам и технологиям оказания помощи детям и молодежи при нарушении их прав, а также проблемам составления процессуальных документов-обращений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42 я73 + Х809(4УКР)342 я73 + Ч312 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА733226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лісовець О. В. 
Сучасні інформаційні технології у професійній діяльності соціального педагога та практичного психолога : навч. посіб. / О. В. Лісовець, О. В. Сватенков; Ніжин. держ. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 2011. - 104 c. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Проаналізовано роль інформаційних технологій (ІТ) у сучасній соціальній сфері (СС), розкрито їх нормативно-правові основи в Україні. Визначено місце сучасних ІТ у професійній діяльності соціального педагога (СП) та практичного психолога (ПП). Наведено класифікацію ІТ, що використовуються в діяльності фахівця СС. Описано математичні методи й ІТ в психолого-педагогічних дослідженнях. Висвітлено особливості використання комп'ютерних методів у психодіагностиці. Увагу приділено технологіям створення і використання баз даних Microsoft Access у діяльності СП, створення і проведення мультимедійних презентацій, комп'ютерної обробки аудіо- та відеофайлів, інтернет-технологіям у практичній діяльності СП та ПП, формам комунікації в мережі інтернет, методиці створення та управління сайтом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2с8я73 + Ч312в6я73 + З970.4я73

Шифр НБУВ: ВА736176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лісовець О. В. 
Теорія і методика роботи з дитячими та молодіжними організаціями України : навч. посіб. / О. В. Лісовець; Ніжин. держ. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 2009. - 314 c. - Бібліогр.: с. 252-259. - укp.

Розглянуто громадські дитячі та молодіжні організації як суб'єкт і об'єкт соціально-педагогічної діяльності. Висвітлено їх структурні характеристики й історію створення на території України. Розкрито зміст роботи соціального педагога з дитячими та молодіжними організаціями, зокрема з неформальними молодіжними групами й об'єднаннями.

Рассмотрены общественные детские и молодежные организации как субъект и объект социально-педагогической деятельности. Освещены их структурные характеристики и история создания на территории Украины. Раскрыто содержание работы социального педагога с детскими и молодежными организациями, в частности с неформальными молодежными группами и объединениями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч422(4УКР) + Ч312(4УКР) + Ф75(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА719488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лісовець О. В. 
Теорія і методика роботи з дитячими та молодіжними організаціями України : навч. посіб. / О. В. Лісовець. - К. : Акад., 2011. - 255 c. - (Альма-матер). - Бібліогр.: с. 250-255 - укp.

Розкрито сутність, специфіку, етапи розвитку дитячого і молодіжного рухів (ДМР), діяльність дитячих і молодіжних громадських організацій (ДМГО), неформальних груп в Україні. Висвітлено етапи створення ДМГО, зародження юнацьких об'єднань у XVI - XIX ст., формування громадських структур ДМР наприкінці ХІХ - початку ХХ ст., становлення організованого ДМР наприкінці ХХ - початку ХХІ ст. Проаналізовано особливості роботи соціальних педагогів з ДМГО, неформальними молодіжними групами та об'єднаннями, роль інноваційних технологій в діяльності ДМГО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч422(4УКР) я73-1 + Ф75(4УКР) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА739790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лісовець О. В. 
Технології волонтерської роботи в діяльності дитячих громадських організацій / О. В. Лісовець // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2005. - Вип. 24. - С. 248-250. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто сутність технологій волонтерської роботи у практиці діяльності дитячих громадських організацій, визначено умови їх запровадження.

Рассмотрена сущность технологий волонтерской работы в практике деятельности детских общественных объединений, определены условия их внедрения.

The article reveals the essence of the technologies of voluntary work in the activity of children's public organization and determines the terms of its application.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч422(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лісовець О. 
Студентські громадські організації: досвід і перспективи розвитку / О. Лісовець // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. пед.. - 2006. - Вип. 21, ч. 1. - С. 190-194. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

В історичному та сучасному аспектах розглянуто студентські громадські організації (СГО) як важливий інститут соціального та громадянського становлення студентської молоді. Визначено умови підвищення ефективності й активізації діяльності СГО за сучасних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч471.431 + Ч481.431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Барановський Б. 
Колекція І. Я. Акінфієва в науковому гербарії Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара / Б. Барановський, О. Лісовець // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2018. - Вип. 78. - С. 85-88. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Дослідження флори степової зони України здійснювали відомі ботаніки зі середини XIX ст. Одним із тих, хто найбільш ретельно вивчав флору степової зони, був відомий катеринославський ботанік Іван Якович Акінфієв. Основна частка гербарних зборів І. Я. Акінфієва зберігається у гербарії Дніпровського національного університету (DSU). "Полный гербарий Екатеринославской флоры" експонувався на художньо-промисловій виставці у Нижньому Новгороді в 1896 р., за який І. Я. Акінфієву було присуджено орден св. Анни II ступеня. А у 1900 р. ця гербарна колекція на Всесвітній виставці у Парижі одержала Велику срібну медаль. Картотека наукового гербарію І. Я. Акінфієва налічує 2000 описових одиниць. Найбільшу кількість гербарних зразків було зібрано в 1881 - 1883 рр. (близько 450 одиниць), а також у 1904 та 1912 рр. (більше ніж по 100 одиниць). У географічному аспекті - більшість гербарних зразків (1154) походять з м. Катеринослава. Багато зборів з Новомосковського та Павлоградського повітів, о. Хортиці, м. Александровська, м. Маріуполя та ін. І. Я. Акінфієв проводив флористичні дослідження на Кавказі (Акінфієв стоїть в одному ряду з відомими дослідниками флори Кавказу), матеріали яких також наявні у гербарному фонді DSU.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5 д(4УКР) + Е5 е(4УКР) л613

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лісовець О. 
Історичні віхи та перспективи розвитку наукового гербарію Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (DSU) / О. Лісовець, О. Масюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2018. - Вип. 78. - С. 111-114. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Гербарій Дніпровського національного університету (DSU) засновано одночасно з ним у 1918 р. Наразі він являє собою колекцію судинних рослин у кількості близько 100 тис. гербарних аркушів. Його складовими частинами є іменні гербарні колекції відомих українських флористів І. Акінфієва, О. Гроссгейма, Ю. Прокудіна, ексикати Herbarium Florae Rossicae, збори зі степової зони України, Криму та Кавказу. Наявні автентичні зразки видових і внутрішньовидових таксонів злаків, описаних Ю. Прокудіним на початку минулого століття. Третина гербарних колекцій зберігається у спеціальних гербарних металевих шафах угорського виробництва, інша частина - в металевих шафах із висувними шухлядами. Гербарні матеріали DSU є документальною науковою основою під час написання флористичних зведень, визначників, дисертацій і складання списків рідкісних видів регіону. Фонди наукового гербарію DSU потребують подальшого опрацювання: монтування, профілактичних робіт по боротьбі зі шкідниками, нумерації гербарних аркушів, складання повного електронного каталогу та підготовки відповідних документів для надання колекції DSU статусу Національного надбання України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5 е(4УКР) л613

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лісовець О. В. 
Формування соціально-правової компетентності майбутніх соціальних працівників : монографія / О. В. Лісовець; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ : Лисенко М. М., 2018. - 343 c. - Бібліогр.: с. 302-341 - укp.

Представлено результати дослідження проблеми формування соціально-правової компетентності майбутніх соціальних працівників, які відображені у її теоретико-методологічному аналізі, характеристиці сутності, змісту та структури поняття "соціально-правова компетентність", науковому обгрунтуванні та компонентному представленні системи формування соціально-правової компетентності майбутніх соціальних працівників в умовах університетської освіти, визначенні методико-технологічних засад її впровадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8 р(4УКР) + С40(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Лісовець О. В. 
Теорія та практика формування соціально-правовї компетентності майбутніх соціальних працівників в умовах університетської освіти : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.05 / О. В. Лісовець; ДВНЗ "Донбас. держ. пед. ун-т". - Слов'янськ, 2019. - 40 c. - укp.

Досліджено проблеми формування соціально-правової компетентності майбутніх соціальних працівників в умовах університетської освіти. Проаналізовано генезис наукових підходів до проблеми формування соціально-правової компетентності. Визначено методологічні засади організації процесу формування соціально-правової компетентності. Обгрунтовано сутність і зміст соціально-правової компетентності як важливої і невід'ємної складової професійної компетентності соціального працівника. Охарактеризовано поняття "соціально-правова компетентність соціального працівника", визначено структуру соціально-правової компетентності майбутніх соціальних працівників, що містить охоронно-захисні, координаційні, контрольно-наглядові, профілактичні, інформативно-просвітницькі, правовиховні компетенції та розглянуто як взаємозв'язок мотиваційно-ціннісного, когнітивного, функціонально-діяльнісного та рефлексивно-оціночного компонентів. Здійснено наукове обгрунтування і моделювання педагогічної системи формування соціально-правової компетентності майбутніх соціальних працівників в умовах університетської освіти та охарактеризовано її компоненти: цільовий, змістовий, процесуальний, об'єкт-суб'єктний, соціально-середовищний. Представлено критерії, показники, рівні сформованості соціально-правової компетентності та діагностичний інструментарій їх визначення. Експериментально перевірено ефективність розробленої педагогічної системи шляхом її поетапного упровадження у практику університетської освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312.352.26

Шифр НБУВ: РА438804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Сучасний науково-педагогічний дискурс у вирішенні освітніх проблем : колект. монографія / С. Я. Харченко, В. І. Бабіч, В. Л. Григоренко, В. В. Докучаєва, Л. В. Кальченко, С. В. Коношенко, Н. П. Краснова, О. В. Лісовець, С. О. Омельченко, О. І. Онипченко, Н. О. Островська, Л. Й. Петришин, В. В. Прошкін, О. І. Рассказова, В. І. Степаненко, С. Ю. Сургова, Н. Є. Тимошенко, С. І. Ткачов, Н. О. Ткачова, Н. О. Хміль, Н. О. Шевченко; ред.: С. Я. Харченко; Національна академія педагогічних наук України, Науково-дослідний центр проблем соціальної педагогіки та соціальної роботи, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Талком, 2021. - 466 c. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні засади реалізації сучасного науково-педагогічного дискурсу у процесі вирішення актуальних освітніх проблем. Розглянуто основні напрями соціально-педагогічних досліджень сучасної соціальної сфери. Окреслено вагомі проблеми професійної освіти та шляхи їх вирішення. Розкрито питання організаційного моделювання системи соціально-педагогічної роботи з превенції соціального сирітства у територіальній громаді міста. Висвітлено сутність і структуру управлінської культури соціального працівника. Розглянуто системно-структурний підхід до обґрунтування соціально-педагогічної технології розвитку соціальності дітей в умовах інклюзивної освіти. Розкрито особливості дистанційного консультування в соціальній роботі з різними категоріями клієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Соціально-моральний розвиток і виховання дитини дошкільного віку : колект. монографія / ред.: О. Л. Кононко; уклад.: Н. П. Пихтіна, С. І. Матвієнко, А. М. Аніщук, Л. В. Бобро, О. В. Лісовець; Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя. - Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2020. - 287 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Досліджено актуальну проблему дошкільної педагогіки, розв'язання якої сприятиме гармонійному входженню зростаючої особистості в соціум, налагодженню її конструктивних стосунків з оточуючими, забезпеченню балансу внутрішніх та зовнішніх умов оптимізації виховного процесу, спрямованого на соціально-моральний розвиток дитини дошкільного віку. Висвітлено теоретичні аспекти соціально-морального розвитку і виховання дитини дошкільного віку. Проаналізовано самостійність та її значення для соціально-моральної вихованості дитини 3-6/7 років. Охарактеризовано культуру самовираження дитини та умови її формування у комунікативній діяльності. висвітлено специфіку патріотичного виховання у дошкільному дитинстві. Охарактеризовано чинники виникнення та стратегію усунення відхилень в поведінці дітей дошкільного віку. Увагу приділено умінню долати страх як показник соціально-моральної зрілості дитини дошкільного віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674*423.121 + Ч411.350.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862780 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського