Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (22)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Лященко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Лященко О. І. 
Морфологічні прояви компенсаційних процесів у нормальному та полікістозно зміненому яєчнику після односторонньої оваріектомії в умовах алкогольної інтоксикації та її корекції поліфенолами вінограду (експериментальне дослідження) : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.01 / О. І. Лященко; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2009. - 21 c. - укp.

Проведено дослідження на 156-ти білих лабораторних щурах лінії Вістар. Проаналізовано, що одностороння оваріектомія у щурів з нормальними яєчниками призводить до передчасного згасання репродуктивної функції самок фертильного віку. Експериментально виявлено наявність морфофункціональної асиметрії як в інтактних, так і в змінених яєчниках самок щурів з домінуванням правої залози. Отримано нові дані про характер компенсаторно-пристосувальних змін, що настають у нормальних яєчниках, збережених після однобічної оваріектомії, на різних етапах постнатального онтогенезу. Виділено стадії компенсаторних процесів у яєчниках. Вивчено морфологічну перебудову полікістозно змінених яєчників у разі видалення протилежного органу. Встановлено, що в збереженому яєчнику спостерігається активізація процесу фолікулогенезу. Освітлено перспективи точного та обгрунтованого прогнозування показників фертильного здоров'я жінок за умов однобічної оваріектомії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.745 + Р715.52 + Р419.451

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лященко О. А. 
Наративний дискурс у прозі мистецького українського руху : Автореф. дис... канд. філол. наук / О. А. Лященко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 16 c. - укp.

Проаналізовано специфіку наративного дискурсу в прозовій творчості Ю.Косача, І.Костецького та В.Домонтовича на двох рівнях літературної комунікації: інтратекстовому та інтертекстовому. Охарактеризовано основні внутрішньотекстові розповідні структури, функціональні позиції наративних інстанцій. Визначено типи використання наративних дискурсів (нараторського та персонажного) та контекстуальні прийоми, за допомогою яких ці дискурси втілюють у тексті. Визначено типи міжтекстових зв'язків і види інтертекстуальних одиниць на метатекстовому комунікативному рівні. Встановлено такі спільні ознаки модерністичного наративного дискурсу в прозовій творчості Ю.Косача, І.Костецького та В.Домонтовича: суб'єктивація письма, текстова інтерференція нараторського та персонажного дискурсів, зміщення акценту з нараторського на персонажний дискурс, використання "відкритих" сюжетів, активний діалог з "сильними" текстами інших митців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лященко О. В. 
Оптимізація анестезіологічного забезпечення малоінвазивних оперативних втручань : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / О. В. Лященко; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Д., 2009. - 23 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451 + Р457.445.52-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лященко О. О. 
Інтеграція України у європейські та євроатлантичні структури (90-і роки ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. О. Лященко; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. - К., 2002. - 17 c. - укp.

На підставі узагальнення даних літературних і наукових джерел розглянуто теоретичні, правові та зовнішньополітичні передумови інтеграційної політики України. Визначено напрямки зовнішньополітичної та внутрішньої діяльності країни, встановлено їх взаємозалежність у процесі її інтеграції в європейські та євроатлантичні структури. Досліджено історію відносин України з провідними інтеграційними структурами Європи, розглянуто її діяльність у ОБСЄ та Раді Європи. Визначено закономірності становлення партнерства з НАТО. Проаналізовано зміст і характер співпраці між Україною та ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-6 + Т3(0)64-612

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Величко О. В. 
Механізм формування національної інвестиційно-інноваційної системи України : монографія / О. В. Величко, М. М. Дубовиков, О. В. Лященко; МОНМС України, ПВНЗ "Вища шк. бізнесу - Ін-т економіки і менедж.". - Луганськ : Елтон-2, 2011. - 187 c. - Бібліогр.: 172 назв - укp.

Висвітлено основні проблеми та перспективи формування науково-технологічного потенціалу України. Розкрито особливості формування інвестиційно-інноваційної моделі економічного розвитку національної економіки. Визначено основні завдання технологічної модернізації та нагромадження капіталу в країні. Запропоновано динамічну модель оцінювання ефективності використання інноваційного потенціалу підприємства з лаговими змінними. Охарактеризовано бюджетний механізм регулювання соціальної політики держави у сфері науки й освіти. Увагу приділено проблемам формування нової державної аграрної політики за умов соціально-економічної кризи, а також визначенню основних напрямків підвищення конкурентоспроможності вітчизняного АПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ляхоцька Л. Л. 
Актуальні аспекти розвитку освіти в Україні: економіка, професійна підготовка, дистанційне навчання : [монографія] / Л. Л. Ляхоцька, О. В. Величко, О. М. Гедиш, О. В. Лященко; ред.: В. В. Олійник; НАПН України, Ун-т менедж. освіти. - К. - Донецьк : УМО : Світ кн., 2012. - 184 с. - укp.

Розглянуто проблеми розвитку освіти за ринкових умов. Викладено особливості функціонування ринку освітніх послуг в Україні. Досліджено механізм бюджетного забезпечення розвитку освіти в Україні. Запропоновано вдосконалення умов фінансування вищої освіти як основного чинника підготовки фахівців. Розкрито проблеми та перспективи розвитку професійно-технічної освіти в Україні. Висвітлено перспективи впровадження дистанційного навчання у систему підвищення кваліфікації педагогічних працівників профтехосвіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч464(4УКР)7 + У9(4УКР)261.551

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Поєднання інноваційних і традиційних технологій навчання української та іноземних мов як чинник забезпечення дієвості знань : Матеріали II Всеукр. наук.-практ. конф. / ред.: О. О. Романова, І. В. Грачова, О. В. Лященко; Київ. нац. торг.-екон. ун-т, Харків. торг.-екон. ін-т. - Харків, 2015. - 381 c. - укp. - англ. - рус. - фр.

Проаналізовано поєднання активних методів навчання у викладанні іноземної мови. Висвітлено педагогічні технології у межах технології концентрованого навчання у процесі підготовки майбутніх фахівців під час вивчення іноземної мови. Розкрито особливості організації навчання іноземними мовами. Розглянуто психофізичні механізми продуктивності мовлення у визначенні стратегій навчання перекладу з іноземної мови та типу навчально-рольових ігор. Увагу приділено формуванню компетентності у діалогічному мовленні в соціокультурному аспекті. Проаналізовано мультимедійні технології у навчанні іноземної мови. Розкрито особливості структури професійно орієнтованого курсу іноземної мови в юридичному університеті. Охарактеризовано методичні підходи до організації навчання першокурсників іноземної мови (англійської). Визначено шляхи вирішення проблем у вивченні української мови за професійним спрямуванням у медичних закладах освіти І - ІІ рівня акредитації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-91 я431(4УКР)3 + Ш141.14-91 я431(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лященко О. О. 
Громадянська непокора як явище в суспільно-політичному житті суспільства та її вплив на державне управління / О. О. Лященко // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2014. - Вип. 3. - С. 57-64. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведено теоретичний аналіз механізмів громадянської непокори, розкрито причини та форми громадянської непокори владі за умов різних типів політичного устрою держави. Розглянуто правовий статус учасників акцій громадянської непокори, досліджено можливі шляхи зниження напруги в суспільстві для забезпечення ефективного державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 + Ф3(4УКР)133

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Лященко О. А. 
Когнітивна антропоморфна метафора в політичному дискурсі "якісної" преси / О. А. Лященко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2014. - № 27. - С. 86-90. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано роль антропоморфної метафори у структурі комунікативного повідомлення газетного тексту на сторінках періодичних видань "The Economist" та "The Wall treet Journal". З'ясовано, що тексти "якісної преси" розраховані на освіченого реципієнта, який може декодувати різні експліцитні та імплі цитні відтінки значення метафори залежно від змісту тексту. Антропоморфні метафори, які найчастіше використовуються, уподібнюють державу до людського організму. За допомогою прийому персоналізації держава та соціальні інститути можуть поводитися і відчувати, як люди. У політичному дискурсі газетного тексту ототожнення країни з особою додає текстові динаміки, створює своєрідний концептуальний образ і характер конкретної держави. Антропоморфні метафори підвищують емоційний складник тексту, допомагають влучно передавати смислові акценти, згладжувати гострі кути або, навпаки, підсилювати важливі деталі в інтерпретації соціально значимих подій та явищ. Крім того, вони дозволяють чіткіше окреслити авторське ставлення до аналізованих фактів, яке може варіювати від позитивного до іронічного й підкреслено негативного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Клигуненко Е. Н. 
Трудная интубация трахеи: современные методы решения / Е. Н. Клигуненко, О. В. Лященко, В. В. Ехалов, И. В. Носенко, С. А. Лебедев // Медицина неотлож. состояний. - 2017. - № 5. - С. 61-64. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Трудная интубация определяется как "невозможность визуализации опытным анестезиологом какого-либо участка голосовой щели после неоднократных попыток прямой ларингоскопии". Применение видеоларингоскопа позволяет получить ценную информацию при обучении врачей-интернов, анестезиологов, врачей медицины неотложных состояний, выявить ошибки в технике интубации трахеи. В итоге это позволяет нам отработать и закрепить - научить технике интубации трахеи, а также улучшить имеющиеся навыки при проведении трудной интубации трахеи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.246-81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Романчук М. Є. 
Особливості гідрологічного режиму р. Дунай на ділянці м. Рені - м. Вилкове / М. Є. Романчук, О. С. Лященко // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2015. - Вип. 19. - С. 95-99. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д224(45УКР,25ДУН)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Лященко О. В. 
Больовий синдром при онкологічних захворюваннях та способи боротьби з ним / О. В. Лященко // Медицина неотлож. состояний. - 2019. - № 3. - С. 169-172. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Однією з важливих проблем сьогодення є онкологічні захворювання. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, захворюваність на онкологічні захворювання та смертність за них будуть збільшуватися, і у 2030 р. патологія забере понад 13 млн життів. За цієї патології біль є невід'ємним симптомом. На заключних стадіях хвороби від терпимого біль поступово розвивається до сильного, нестерпного, що має постійний характер. У рекомендаціях експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я виділено 3 ступеня фармакотерапії, що забезпечують раціональне лікування больового синдрому в онкологічних хворих. Підбір ефективної терапії проти болю - складне завдання, що вимагає поетапного підходу. Насамперед необхідний анамнез: причина болю, давність, локалізація, інтенсивність, зв'язок із часом доби і фізичним навантаженням, тип анальгетиків, що вже застосовувалися, та їх ефективність. Медичні дослідження останнього часу свідчать про те, що больовий синдром необхідно лікувати незалежно від прогнозів за основним захворюванням. Це потрібно, щоб запобігти руйнівній дії болю на фізичний, моральний і психічний стан пацієнта, зберегти його соціальну значимість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569-3 + Р569-5

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Поєднання інноваційних і традиційних технологій навчання української та іноземних мов як чинник забезпечення дієвості знань : матеріали IV Всеукр. наук.-практ. конф., [27 жовт. 2017, Харків] / ред.: О. О. Романова, О. В. Лященко; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Харків : Ред.-вид. від. ХТЕІ КНЕУ, 2017. - 394 c. - укp. - англ.

Розкрито можливості застосування інноваційних технологій в освітньому процесі. Розглянуто проблеми розвитку комунікативної компетентності студентів на заняттях української мови. Показано можливості використання сучасних підходів на заняттях англійської мови студентів нефілологічних спеціальностей немовних ВНЗ. Охарактеризовано інноваційні та традиційні технології навчання української мови. Увагу приділено застосуванню кейс-методів у процесі викладання мов у ВНЗ. Розкрито проблеми навчання української мови як іноземної.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-91 я431(4УКР)3 + Ш141.14-91 я431(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА817763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Поєднання інноваційних і традиційних технологій навчання української та іноземних мов як чинник забезпечення дієвості знань : матеріали V Всеукр. наук.-практ. конф., 24 жовт. 2018 р., Харків / ред.: М. М. Топоркова, О. В. Лященко; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - Харків : Панов А.М., 2018. - 387 c. - укp.

Увагу приділено питанням поєднання інноваційних педагогічних технологій із традиційними, що дає змогу перейти від дисциплінарної моделі навчання до системної, організувати творчу професійно спрямовану діяльність студентів, особистісно орієнтувати процес навчання у ВНЗ. Визначено шляхи інноваційного розвитку педагогічної діяльності викладача іноземної мови. Подано інформацію щодо впровадження інноваційної технології інтегрованого предметно-мовного навчання у формування та розвиток вмінь іншомовного професійного спілкування майбутніх офіцерів ВНЗ. Визначено роль укладання перекладного англо-російсько-українського словника термінів дорожньої та мостобудівельної галузі у формуванні мовленнєвої компетенції студентів. Розглянуто принципи вмотивованості як складову частину комунікативного методу навчання іноземної мови. Висвітлено загальні аспекти семантизації слів у різних видах мовленнєвої діяльності. Подано інформацію про колективно-групове навчання з використанням прикладних комп'ютерних програм на заняттях з іноземної мови. Розглянуто питання ефективного використання елементів сучасних методів навчання у процесі викладання української мови та літератури в рамках нового державного стандарту. Розкрито особливості застосування кейс-методів у процесі викладання мов у ВНЗ. Висвітлено питання формування національно-патріотичного усвідомлення учнів шляхом упровадження інноваційних технологій на уроках української мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-91 я431(4УКР) + Ш141.14-91 я431(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Механічна асфіксія : [навч.-метод. посіб.] / О. О. Волков, Л. А. Дзяк, В. В. Єхалов, О. О. Зозуля, О. М. Клигуненко, О. В. Лященко, В. А. Седінкін, Д. М. Станін; ред.: Л. А. Дзяк, О. М. Клигуненко; ДЗ "Дніпропетр. мед. акад. МОЗ України". - Дніпро : Ліра, 2019. - 187, [8] c. - Бібліогр.: с. 184-187 - укp.

Подано інформацію про странгуляційну, компресійну, обтураційну асфіксію, утоплення, асфіксію внаслідок низького вмісту кисню в навколишньому середовищі, електротравму, а також попередження та лікування постгіпоксичної / постаноксичної енцефалопатії. Розглянуто механізми ураження за странгуляційної асфіксії. Наведено перелік основних клінічних ознак компресійної асфіксії. Подано класифікацію асфіксій від закриття дихальних шляхів. Описано техніку виконання прийому Г. Д. Геймліха. Висвітлено особливості сонного апное. Увагу приділено факторам ризику електротравми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА834305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Клигуненко Е. Н. 
Трудная интубация трахеи: современные методы решения / Е. Н. Клигуненко, О. В. Лященко, В. В. Ехалов, И. В. Носенко, С. А. Лебедев // Медицина неотлож. состояний. - 2017. - № 5. - С. 61-64. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Трудная интубация определяется как "невозможность визуализации опытным анестезиологом какого-либо участка голосовой щели после неоднократных попыток прямой ларингоскопии". Применение видеоларингоскопа позволяет получить ценную информацию при обучении врачей-интернов, анестезиологов, врачей медицины неотложных состояний, выявить ошибки в технике интубации трахеи. В итоге это позволяет нам отработать и закрепить - научить технике интубации трахеи, а также улучшить имеющиеся навыки при проведении трудной интубации трахеи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.246-81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кріштафор Д. А. 
Вентиляція легень у хворих із тяжкою черепно-мозковою травмою: огляд сучасних рекомендацій / Д. А. Кріштафор, О. М. Клигуненко, О. В. Кравець, В. В. Єхалов, О. В. Лященко // Медицина невідклад. станів. - 2021. - 17, № 6. - С. 28-34. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
18.

Сафонов Р. А. 
Профілактика рецидиву генітального пролапсу в жінок похилого віку після хірургічного втручання / Р. А. Сафонов, В. В. Лазуренко, О. Л. Черняк, О. А. Лященко, О. Б. Овчаренко // Репродуктив. ендокринологія. - 2020. - № 4. - С. 95-98. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Генітальний пролапс (ГП) посідає одне з провідних місць серед гінекологічних захворювань та діагностується у 30 - 50 % жінок, особливо похилого віку, а пов'язані з ним розлади призводять до порушень соціального, психологічного та клінічного стану хворих у вигляді соціальної ізоляції, депресії, сексуальної дисфункції тощо. Мета дослідження - оптимізація профілактики рецидивів ГП у жінок похилого віку після хірургічного втручання. Матеріали та методи. Обстежено 56 жінок у віці від 60 до 82 років з ГП III - IV ступеня тяжкості, які були розділені на 2 групи в залежності від способу лікування та профілактики. 26 жінкам і групи після хірургічного лікування для підвищення ефективності профілактики рецидиву ГП призначили вагінальні супозиторії Ревітакса протягом 30 діб. 30 жінкам II групи виконали традиційне хірургічне лікування ГП без додаткової місцевої терапії. Хірургічне лікування жінок із ГП включало трансвагінальну екстирпацію матки без придатків, передню кольпорафію, кольпоперинеорафію з леваторопластикою, сакроспінальну кольпопексію у 39 (69,6 %) пацієнток та передню кольпорафію, кольпоперинеорафію з леваторопластикою, сакроспінальну лівобічну кольпопексію у 17 (30,4 %) хворих. У 2 жінок операції були доповнені лапароскопічним втручанням через необхідність видалення яєчника. Результати. Запропонований спосіб профілактики рецидиву ГП у жінок похилого віку (під час оперативного лікування ГП III - IV ступеня виконується однобічна сакроспінальна фіксація купола піхви з наступним використанням вагінальних супозиторіїв Ревітакса протягом 30 діб) дозволив отримати 100 % результат, на відміну від 90 % у жінок із хірургічним лікуванням ГП, які не застосовували супозиторії Ревітакса. Висновок. Для профілактики рецидиву ГП III - IV ступеня в жінок похилого віку рекомендується під час оперативного лікування виконувати однобічну сакроспінальну фіксацію купола піхви з подальшим використанням піхвових супозиторіїв Ревітакса протягом 30 діб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.760.53 + Р715.74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського