Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Кулєшова Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Кулєшова Л. Г. 
Морфологічні зміни еритроцитів людини за умов охолодження / Л. Г. Кулєшова // Фізіол. журн. - 2005. - 51, № 3. - С. 73-77. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.07-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Коваленко С. Є. 
Можливі механізми антигемолітичної дії хлорпромазину = Possible mechanisms of chlorpromazine antihemolitic effect / С. Є. Коваленко, Л. І. Алексєєва, Л. Г. Кулєшова, І. Ф. Коваленко, В. С. Холодний, Є. О. Гордієнко, О. І. Гордієнко // Пробл. криобиологии. - 2006. - 16, № 2. - С. 137-146. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.241

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Кулєшова Л. М. 
Функціонально-семантична категорія модальності істинності в російській мові (на матеріалі науково-гуманітарного дискурсу) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.02 / Л. М. Кулєшова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Розглянуто категорію істинності як модальної характеристики мовленнєвих одиниць (висловлювань і текстів), а також її проявів у науково-гуманітарних текстах. Показано, що модальність істинності виражає оцінку мовцем істинності змісту висловлювання, тобто відповідності між мовними знаками та фрагментами реальності, з якими вони співвідносяться. Запропоновано типологію модальних оцінок істинності, яка включає істинність висловлювань, речей, суті, аналітичну. Виділено шкалу істиннісних оцінок, яку складають крайні значення істини та хиби і проміжні значення істинності. Описано мовні засоби модальної оцінки істинності: прості розповідні речення, морфологічні форми часу та способу дієслів, лексеми з істиннісними значеннями у модальних і немодальних позиціях, складні синтаксичні конструкції, текстові засоби (повтори, анафори, контекст, посилання, структура тексту). Виявлено специфіку модальності істинності у науково-гуманітарному дискурсі, яка полягає у різноманітності та нечіткості істиннісних оцінок, їх ускладненості конотаціями, спрямованості на розуміння намірів автора з боку реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-1/7

Шифр НБУВ: РА325856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кулєшова Л. Г. 
Механізми дії позаклітинного льодоутворення та пов'язаних з ним явищ на біологічні об'єкти : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.19 / Л. Г. Кулєшова; НАН України, Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. - Х., 2011. - 39 c. - укp.

Встановлено механізми нуклеації та росту позаклітинних кристалів льоду в модельних біологічних розчинах, а також виявлено особливості реакцій широкого спектру біологічних об'єктів на фізико-хімічні явища, які супроводжують фазові переходи на етапах заморожування та відігрівання. Показано, що процес нуклеації льоду в біологічних розчинах практично повністю протікає за гетерогенним механізмом. Визначено, що в механізмі росту позаклітинних кристалів льоду та в механізмі формування позаклітинної кристалічної структури льоду різної дисперсності одночасно беруть участь нормальна та дислокаційна складові росту реальних кристалів. Виявлено існування критичних концентрацій кріопротекторів, за досягнення яких змінюється механізм, що пригнічує кінетичні характеристики льодоутворення. Рентгенографічно показано, що заморожування біологічних розчинів супроводжується формуванням дефектів в структурі льоду. Зазначено, що пошкодження сперматозоїдів людини за повільного заморожування (1 °С/хв) обумовлено рекристалізацією позаклітинної структури льоду. Показано, що найефективнішим засобом, що пригнічує поза- та внутрішньоклітинне льодоутворення за повільних швидкостей заморожування (5 °С/хВ) ембріонів миші ранніх стадій розвитку є поєднання попередньої поетапної дегідратації та насичення клітин проникаючим кріопротектором. Висвітлено, що для дослідженої низки H-спиртів існує кореляція між коефіцієнтом розподілу їх молекул між поза- та внутрішньоклітинним середовищем і формою еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кулєшова Л. В. 
Удосконалення системи професійної орієнтації молоді в регіоні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / Л. В. Кулєшова; Донец. держ. ун-т упр. - Донецьк, 2010. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано науково-методичні підходи до формування системи профорієнтації молоді, реалізація яких сприяє підвищенню конкурентоспроможності фахівців на регіональному ринку праці. Проаналізовано підсистему конкурентоорієнтованості молоді, яка враховує поетапне формування конкурентоорієнтованої особистості для регіонального ринку праці та є новою структурною складовою в традиційній системі профорієнтації. Удосконалено систему профорієнтації молоді на регіональному ринку праці, яка включає профорієнтаційні інституції, які створюються за регіональним і базовим рівнями її формування та забезпечують підготовку майбутніх кваліфікованих фахівців. Процес формування конкурентоспроможного фахівця для регіонального ринку праці, де в інформаційній базі даних системи профорієнтації молоді розроблено та запропоновано використання особистої картки конкурентоорієнтованості, у якій наростаючим підсумком за етапами навчання відображено дані щодо формування соціально-професійних і особистих здібностей. Висвітлено науково-методичні підходи до формування системи профорієнтації молоді з урахуванням досвіду розвинутих країн світу, які розширено поняттям "профорієнтаційний кластер", що являє собою групування навчальних закладів, профорієнтаційних інституцій і бізнес-структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кулєшова Л. Г. 
Транспортні характеристики плазматичних мембран клітин перещеплювальної культури PK-15 = Transport characteristics of plasma membranes of PK-15 passaged cells / Л. Г. Кулєшова, І. Ф. Коваленко, С. Є. Коваленко, Т. С. Цибулько, О. І. Гордієнко // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2021. - 31, № 1. - С. 14-22. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*551.7*715.7 + Е0*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Присталов А. І. 
Застосування методу вакуум-інфільтрації для кріоконсервування ізольованих бруньок винограду = Application of vacuum infiltration in cryopreservation of isolated grape buds / А. І. Присталов, О. М. Боброва, Л. Г. Кулєшова // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2021. - 31, № 1. - С. 51-57. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Збереження генофонду винограду, який відноситься до рослин, що розмножуються вегетативно, є складним завданням, одним із рішень якого може бути кріоконсервування бруньок. Для насичення кріопротекторами таких об'ємних гетерогенних зразків необхідні сучасні методи. У роботі порівнювали ефективність методу вакуум-інфільтрації та класичного пасивного насичення (вимочування) протягом 60 хв ізольованих бруньок винограду сорту Руський Конкорд кріозахисним розчином PVS 2. Для насичення за допомогою методум вакуум-інфільтрації бруньки інкубували у кріозахисному розчині 15 хв за 40 кПа, після тиск поступово підвищували до атмосферного. Ефективність насичення бруньок оцінювали за допомогою методу низькотемпературної диференціальної скануючої калориметрії за зміною ентальпій і температур фазових переходів та інтенсивністю стрибка теплоємності під час склування. Встановлено, що використання вакууму для насичення ізольованих бруньок винограду кріопротекторами значно збільшує концентрацію кріозахисних речовин у них та суттєво зменшує кількість вільної води, яка кристалізується протягом охолодження, у порівняні з пасивним вимочуванням у вітрифікуючому розчині PVS 2.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гордієнко О. І. 
Теоретична оцінка оптимальної лінійної швидкості охолодження суспензії клітин РК-15 = Theoretical estimation of optimal linear cooling rate for PK-15 cell suspension / О. І. Гордієнко, І. Ф. Коваленко, С. Є. Коваленко, Л. Г. Кулєшова, О. Ф. Тодрін // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2021. - 31, № 3. - С. 214-222. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського