Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Кузьміна Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Кузьміна Г. П. 
Ревматичні хвороби з аутоімунним та імунокомплексним механізмами розвитку: діагностика, лікування / Г. П. Кузьміна. - Д. : Пороги, 2000. - 310 c. - Бібліогр.: 189 назв. - укp.

Розглянуто питання етіології, патогенезу, класифікації, клініки, діагностики (різні періоди), а також алгоритми та диференційні підходи щодо обгрунтування комплексного лікування ревматичних захворювань з аутоімунним та імунокомплексним механізмами розвитку. Значну увагу приділено прогнозуванню процесу відповідно до клініко-імунологічної характеристики, визначенню мікроциркуляторних та гемокоагуляційних зсувів, що дає уяву про глибину васкулітних змін за умов ревматичного запалення. Наведено дані з питань застосування поліензимних препаратів для лікування деяких ревматичних захворювань, розкрито механізм реалізації впливу даних лікарських засобів, особливості їх дії на стан гемореології відповідно до активності та тяжкості патологічного процесу на різних етапах індукційної та підтримуючої терапії базисними препаратами, визначено критерії ефективності коригуючої терапії. Встанолено критерії та стандарти щодо діагностики і лікування ревматичних захворювань з аутоімунним та імунокомплексним механізмами розвитку, а також наведено пропозиції з питань застосування сучасних терапевтичних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кузьміна Г. В. 
Принципи організації архітектурно-планувальної структури підприємств дрібнороздрібної торгівлі / Г. В. Кузьміна // Містобудування та терит. планув. - 2004. - Вип. 18. - С. 97-101. - укp.

Розглянуто нові прогресивні принципи комплексного формування архітектури підприємств дрібнороздрібної торгівлі, завдяки яким можливо реорганізувати та оптимізувати існуючу практичну та теоретичну базу щодо архітектури підприємств дрібнороздрібної торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.51-022 + Щ117.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кузьміна Г. П. 
Диференційні підходи до обгрунтування комплексної терапії системних захворювань сполучної тканини : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / Г. П. Кузьміна; АМН України; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 2001. - 51 c. - укp.

Досліджено роль факторів клітинного та гуморального імунітету, активаторів ендотелію в механізмах розвитку ревматоїдного запалення. Охарактеризовано клінічні ефекти, пов'язані з фагоцитарними реакціями запалення, антитілоутворенням, кріоглобулінемією та HBs-антигенемією. Встановлено критерії ранньої діагностики розвитку імуно-патологічних реакцій з застосуванням маркерів пошкодження ендотелію. Підкреслено роль циркулюючих імунних комплексів в розвитку та підтримці запального процесу. Проведено оцінку клінічної активності первинного та вторинного васкуліту як найбільш чутливого та специфічного параметра, який є інформативною ланкою у процесі загального обстеження хворих з ревматичними захворюваннями. Вивчено кореляційну залежність між клінічними проявами, показниками імунного статусу та гемокоагуляцією крові відповідно до ступеня важкості та тривалості захворювання. Розроблено критерії, використані для обгрунтування комплексної терапії ревматичних захворювань з аутоімунним та імунокомплексним механізмом розвитку. Встановлено, що комплексна терапія з використанням базисних препаратів, поєднана з методами екстрапоральної детоксикації (кріоплазмаферезу, плазмаферезу), системною ензимотерапією, інтерферонотерапією впливає на регрес клініко-лабораторної симптоматики, усуває ризик розвитку ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кузьміна Г. В. 
Принципи комплексного формування підприємств дрібнороздрібної торгівлі : Автореф. дис... канд. архіт. : 18.00.02 / Г. В. Кузьміна; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2005. - 20 c. - укp.

На підставі вивчення теорії та практики функціонування підприємств дрібнороздрібної торгівлі визначено напрямки їх розвитку. Наведено класифікацію кіосків і павільйонів. З'ясовано основні фактори, які впливають на формування даних підприємств. Виявлено економічну доцільність групування об'єктів. Розроблено номенклатуру кіосків, павільйонів, груп та комплексів зазначеної торгівлі, запропоновано функціональне зонування груп і комплексів. Визначено принципи, що забезпечують комплексність функціональної, конструктивної та естетичної організації підприємств дрібнороздрібної торгівлі, запропоновано методичні рекомендації з їх проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.513 + Щ117.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ковальський Л. М. 
Архітектурне проектування висотних будинків : навч. посіб. / Л. М. Ковальський, Г. В. Кузьміна, Г. Л. Ковальська; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2010. - 122 c. - Бібліогр.: 57 назв. - укp.

Висвітлено теоретичні основи проектування висотних будинків (ВБ) та споруд, еволюцію висотного будівництва, особливості проектування та будівництва багатоповерхових споруд житлового і громадського призначення у розвинутих країнах світу та на основі досвіду експериментального проектування ВБ в Україні. Розкрито особливості розміщення ВБ в міському середовищі та прилеглих територіях. Увагу приділено вимогам до архітектурно-планувальної організації ВБ, композиційним прийомам формоутворення, конструктивним рішенням та інженерному обладнанню.

Освещены теоретические основы проектирования высотных домов (ВД) и сооружений, эволюция высотного строительства, особенности проектирования и строительства многоэтажных сооружений жилого и общественного назначения в развитых странах мира и на основе опыта экспериментального проектирования ВД в Украине. Раскрыты особенности размещения ВД в городской среде и прилегающих территориях. Внимание уделено требованиям к архитектурно-планировочной организации ВД, композиционным приемам формообразования, конструктивным решениям и инженерному оборудованию.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.023-022я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО29973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ковальський Л. М. 
Архітектурне проектування висотних будинків : навч. посіб. для студ. архіт. спец. ВНЗ / Л. М. Ковальський, Г. В. Кузьміна, Г. Л. Ковальська. - Запоріжжя : Привоз Принт, 2012. - 125 c. - Бібліогр.: с. 122-125. - укp.

Розглянуто теоретичні основи проектування висотних будинків та споруд, показано еволюцію висотного будівництва. Висвіітлено історію формування хмарочосів, сучасні тенденції в архітектурі висотних споруд та перспективи розвитку архітектури висотних будинків і комплексів. Наведено приклади проектування та будівництва багатоповерхових споруд житлового та громадського призначення у провідних країнах світу та з досвіду експериментального проектування висотних будинків в Україні. Висвітлено особливості розміщення висотних акцентів у міському середовищі та вирішення прилеглих територій. Значну увагу приділено вимогам до архітектурно-планувальної організації висотних будинків, композиційним прйомам формоутворення, конструктивним рішенням та інженерному обладнанню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н702.3-022 я73-1 + Щ112 я73 + Щ113(4УКР)6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тарасенко Г. В. 
Фармакогностичні методи аналізу : навч. посіб. для студ. ВНЗ / Г. В. Тарасенко, Т. А. Пальчевська, Г. Г. Куришко, А. О. Григоренко, Г. І. Кузьміна; МОНМС України, Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. - К., 2012. - 258 c. - укp.

Розкрито проблеми приймання, ідентифікації та визначення чистоти та доброякісності лікарської рослинної сировини (ЛРС) та препаратів. Висвітлено питання стандартизації ЛРС. Проаналізовано властивості ЛРС, яка містить полісахариди, вітаміни, ліпіди, а також прості феноли та їх глікозиди, фенольні похідні, кумарини, хромони, ксантони, лігнани, флавоноїди, аценопохідні сполуки вторинного синтезу, дубильні речовини, іридоїди, ефірні олії, сапоніни, кардіостероїди, алкалоїди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.1 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА757713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кузьміна Г. П. 
Оцінка стану медичної допомоги в пацієнтів з артеріальною гіпертензією в поєднанні з подагрою за даними ретроспективного аналізу / Г. П. Кузьміна, О. М. Лазаренко // Мед. перспективи. - 2018. - 23, № 4. - С. 16-19. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Продолжается увеличение распространенности сердечно-сосудистых заболеваний, особенно артериальной гипертензии (АГ). Важной проблемой остается ведение пациента с коморбидной патологией на первичном звене семейным врачом. Цель исследования - оценить состояние медицинской помощи у пациентов с АГ в сочетании с подагрой, используя ретроспективный анализ амбулаторных карт, данные о диагностике и лечении. Проанализировано 105 амбулаторных карт, которые соответствовали критериям включения. Средний возраст пациентов составил 53,5 +- 10,2 года. Среди обследованных больных мужчин было 99 (94,3 %), женщин - 6 (5,7 %). АГ II стадии зарегистрирована у 100 (95,2 %) пациентов, III стадии - 5 (4,8 %) пациентов. АГ 1 степени была установлена у 74 (70,5 %) больных, 2 степени - 21 (20 %), 3 степени - 10 (9,5 %). Средняя продолжительность подагры составила 4,4 года, артериальной гипертензии - 5,3 года. Острый подагрический артрит присутствовал у 11 (10,5 %) пациентов, хронический подагрический артрит - 85 (81 %), а хронический тофусный артрит - 9 (8,5 %). Пациенты обращаются за медицинской помощью к семейному врачу слишком поздно. Обследование пациентов с АГ в сочетании с подагрой неполное, что способствует недооценке суммарного сердечно-сосудистого риска. В ряде случаев пациентам не проводится титрование дозы аллопуринола больше 300 мг, поэтому только треть пациентов достигает целевого уровня мочевой кислоты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.4 + Р11(4УКР)284.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кузьміна Г. П. 
Показники якості життя та функціонального статусу хворих на артеріальну гіпертензію з коморбідною подагрою / Г. П. Кузьміна, О. М. Лазаренко // Сімейна медицина. - 2019. - № 2. - С. 89-93. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Салій О. О. 
Дослідження розміру та форми частинок лізиноприлу дигідрату та допоміжних речовин з метою отримання оптимальних фармакотехнологічних властивостей маси для таблетування / О. О. Салій, В. І. Бессарабов, Г. І. Кузьміна, А. О. Бабенко // Укр. біофармацевт. журн. - 2019. - № 4. - С. 9-16. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розмір частинок діючої речовини в лікарському засобі суттєво впливає на його розчинність, біодоступність і терапевтичну ефективність, тому дослідження показника "Розмір часток" є обов'язковим елементом фармацевтичної розробки. Мета роботи - дослідження розміру та форми частинок лізиноприлу дигідрату та кожної допоміжної речовини для отримання оптимальних фармакотехнологічних властивостей маси для таблетування. Об'єкти дослідження - лізиноприлу дигідрат, допоміжні речовини, отримана таблеткова маса, зразки експериментальної серії та препарат порівняння. Дослідження з визначення розміру частинок діючої речовини лізиноприлу дигідрату та допоміжних речовин проводили фармакопейними методами, такими як оптична мікроскопія (2.9.37), ситовий аналіз (2.9.12) та метод лазерної дифракції (2.9.31). Оцінку обраного складу проводили фармакотехнологічними випробуваннями згідно з ДФУ. Отримані результати досліджень розміру, форми часток та фракційного складу лізиноприлу дигідрату та кожної допоміжної речовини. Визначили технологію виробництва таблеткової маси та на підставі експериментально визначених фармакотехнологічних властивостей речовин розроблено оптимальний склад таблеткової маси. Висновки: отримані подібні результати порівняльних досліджень фармакотехнологічних властивостей дослідної серії таблеток з лізиноприлу дигідратом, 10 мг та лікарським засобом Лізиноприл-Ратіофарм, 10 мг підтверджують доцільність визначення та стандартизацію показника розмір та форма частинок для діючих та допоміжних речовин при створенні твердих лікарських форм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.521 + Л663.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Фізико-органічна хімія, фармакологія та фармацевтична технологія біологічно активних речовин : зб. наук. пр. Вип. 3 / ред.: В. В. Страшний, В. Плаван, О. Андреєва, В. Барсуков, В. Місяць, Ю. Будаш, Т. Дорошенко, Н. Качалова, Г. Кузьміна, Т. Пальчевська, Л. Вахітова, С. Гуреєва, О. Салій, В. Бессарабов. - Київ, 2021. - 367 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Висвітлено актуальні проблеми розробки, дослідження та виготовлення активних фармацевтичних інгредієнтів, лікарських та косметичних засобів, фундаментальної та прикладної фізико- органічної хімії, молекулярної фармакології та хемогеноміки, екології, токсикології та фармацевтичної технології, технології полімерних та композиційних матеріалів. Звернено увагу на маркетингові дослідження в галузі фармації та організації фармацевтичного виробництва. Колектив авторів присвячує наукові праці цього збірника знаменній даті 100-річчя академіка Л.М. Литвиненка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л66 я43(4УКР) + Р281 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В357705/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Салій О. О. 
Маркетингові дослідження асортименту лікарських засобів на основі солей природного походження / О. О. Салій, О. П. Баула, К. Ю. Мелеш, Г. І. Кузьміна // Фармацевт. журн. - 2022. - 77, № 5. - С. 23-34. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Як джерело постачання збалансованого комплексу солей у фармацевтичній практиці застосовують морську воду, морську сіль, що видобувають з використанням методу звичайного випарювання, або сольові розчини, виготовлені зі стандартизованої сировини. Глибоководна морська вода, що зазвичай накачують із глибини понад 200 м, містить багатство мікроелементів, до яких належать магній, кальцій, калій, хром, селен, цинк і ванадій. Завдяки цьому морська вода має потенціал джерела та сировини для створення лікарських засобів для здоров'я людини. Мета роботи - дослідження асортименту препаратів на основі морської води та аналіз сегменту таких засобів на фармацевтичному ринку України станом на червень 2022 р. Дослідження здійснювали на основі даних Державного реєстру лікарських засобів України, інформаційно-пошукової програми "Моріон" та класифікаційної системи АТС електронного ресурсу Compendium.online. У роботі застосовано методи структурного, статистичного та графічного аналізу, а також проведено їх узагальнення та систематизацію. Встановлено, що на фармацевтичному ринку України сегмент лікарських засобів, медичних виробів та косметичних засобів, джерело походження активних речовин яких є морська вода та/або морська сіль, представлений 150 торгівельними найменуваннями. Визначено, що за типом реєстрації найпоширенішими є медичні вироби (51 %) та косметичні засоби (42 %), зареєстровані лікарські засоби становлять лише 7 %. Виробники використовують морську воду, яку одержано з басейнів глибокої води Адріатичного, Егейського, Середземного морів, Атлантичного океану, заливу Канкаль, морську воду фіорду Gullmarstjorden. Препарати вітчизняного виробництва досліджуваного сегмента ринку займають частку 57 %. Серед країн-імпортерів лідерами є Хорватія (9 %) та Польща (5 %). Аналіз номенклатури встановив, що найрозповсюдженішою лікарською формою препаратів є назальні спреї (78 %). Одержані дані свідчать, що як діючу речовину сольових розчинів виробники декларують морську сіль (56 % номенклатури) та морська воду (53 %), однак, не всі засоби містять інформації щодо джерела походження морської солі/морської води. Визначено, що на фармацевтичному ринку України відсутні засоби на основі морської води та морської солі Чорного та Азовського морів, що є підгрунтям для досліджень та створення нових лікарських засобів вітчизняного виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.785

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського