Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Кричун І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Чернецький В. К. 
Стовбур мозку: методи дослідження, синдроми інтра- та екстрастовбурових пошкоджень. Принципи побудови топічного діагнозу : Посіб. із заг. неврології для студ. та лікарів-інтернів / В. К. Чернецький, В. М. Пашковський, І. Я. Кричун, В. М. Паляниця; Буков. держ. мед. акад. Каф. нерв. хвороб та психіатрії. - Чернівці : Прут, 1999. - 80 c. - Бібліогр.: с. 79-80. - укp.

Розглянуто характеристику неврологічних симптомів і синдромів у залежності від рівня пошкодження мозкового стовбура, в тому числі його власних ядер та черепних нервів. Висвітлено типи центральних, сегментарних та периферичних порушень при інтра- та екстрастовбурових пошкодженнях. На основі етапів діагностичного пошуку детально розроблено принципи побудови топічного діагнозу - основи клінічної неврології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.797.71 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пашковський В. М. 
Гострі та хронічні цереброваскулярні захворювання (деякі сучасні аспекти діагностики, профілактики та лікування) : Моногр. / В. М. Пашковський, В. К. Чернецький, І. І. Кричун, Н. В. Васильєва, Т. І. Лазук-Бендас, Ю. Г. Прасол, І. І. Кривецька, О. Б. Яремчук, І. Я. Кричун, С. С. Паляниця; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці, 2005. - 267 c. - Бібліогр.: 805 назв. - укp.

Висвітлено проблеми поетапної (превентивної) діагностики та лікування гострої та хронічної недостатності мозкового кровообігу. Проаналізовано ефективність гірудотерапії в комплексному проведенні первинної та вторинної профілактики гострого розвитку мозкового інсульту. Вивчено вплив антиоксидантів на адаптаційні механізми судинної системи мозку. Наведено основні відомості про механізми ураження нервової системи у разі порушень мозкового кровообігу. Визначено роль процесу пероксидного окиснення ліпідів і стану антиоксидантної системи крові в патогенезі порушень мозкового кровообігу, показники оксидантної та глутатіонової антиоксидантної систем крові у хворих в передінсультному стані, ефективність інформаційно-хвильової терапії в лікуванні хворих на дисциркуляторну енцефалопатію, а також акупунктурної рефлексотерапії за цереброваскулярних порушень. Розглянуто питання гістохімічної діагностики мозкових інсультів у гострому періоді у разі церебрального атеросклерозу та гіпертонічної хвороби. Розкрито патогенетичну роль і клінічне значення ренін-ангіотензинової системи у разі гострих порушень мозкового кровообігу.

Освещены проблемы поэтапной (превентивной) диагностики и лечения острой и хронической недостаточности мозгового кровообращения. Проанализирована эффективность гирудотерапии в комплексном проведении первичной и вторичной профилактики острого развития мозгового инсульта. Изучено влияние антиоксидантов на адаптационные механизмы сосудистой системы мозга. Приведены основные сведения о механизмах поражения нервной системы при нарушениях мозгового кровообращения. Определены роль пероксидного окисления липидов и состояния антиоксидантной системы крови в патогенезе нарушений мозгового кровообращения, показатели оксидантной и глутатионовой антиоксидантной систем крови у больных в прединсультном состоянии, эффективность информационно-волновой терапии в лечении больных дисциркуляторной энцефалопатией, а также акупунктурной рефлексотерапии при цереброваскулярных нарушениях. Рассмотрены вопросы гистохимической диагностики мозговых инсультов в остром периоде при церебральном атеросклерозе и гипертонической болезни. Раскрыты патогенетическая роль и клиническое значение ренин-ангиотензиновой системы в случае острых нарушений мозгового кровообращения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА670858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кричун І. І. 
Гістологічні та доплерографічні критерії початкових проявів недостатності мозкового кровообігу на грунті вегетосудинної дистонії / І. І. Кричун, В. П. Бешлей, В. І. Настасійчук, Г. Б. Богверадзе, І. Я. Кричун // Медицина трансп. України. - 2006. - № 4. - С. 67-69. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

С целью разработки комплекса гистохимических и доплерографических критериев ранней диагностики начальных проявлений недостаточности мозгового кровообращения (НПНМК) обследованы 37 человек в возрасте от 20 до 34 лет с признаками НПНМК на почве вегетососудистой дистонии. Использованы методики экстракраниальной доплерографии и гистохимического определения содержания инсулина и катехоламинов в эритроцитах крови. Выявлена доплерографическая картина церебральной ангиодистонии в виде нарушения реактивности и сосудистого тонуса с тенденцией к вазоконстрикции в обеих внутренних сонных артериях на фоне атонии вен и достоверное увеличение содержания катехоламинов в эритроцитах после функциональных нагрузок глюкозой и инсулином.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-4 + Р628.063-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кричун І. І. 
Вплив комплексного лікування з використанням глутаргіну й ербісолу на вміст у плазмі крові білка p53, маркерів апоптозу II типу, активність каспаз і рівень sCD117 у хворих з вегетативно-судинною дистонією / І. І. Кричун // Лікар. справа. - 2008. - № 3/4. - С. 49-56. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-52 + Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Кричун І. І. 
Клініко-гістохімічна діагностика мозкових інсультів в гострому періоді при церебральному атеросклерозі та гіпертонічній хворобі : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.15 / І. І. Кричун; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Розглянуто вміст інсуліну і катехоламінів (КА) в еритроцитах та глюкози у крові у найгострішому періоді (перші 10 діб) мозкового інсульту за умов функціональних навантажень інсуліном (у середньому 5 од) і глюкозою (у середньому 50 г). Запропоновано гістохімічний метод ранньої діагностики і прогнозування можливих ускладнень перебігу мозкових інсультів та метод корекції існуючих схем лікування церебральних інсультів малими дозами інсуліну відповідно до ступеня змін КА та інсуліну в еритроцитах і глюкози в крові. Розкрито роль порушень інсулінотранспортної функції еритроцитів у генезі транзиторної гіперглікемії гострого періоду МІ. Визначено різні варіанти змін інсуліну та КА в еритроцитах в залежності від характеру інсульту, його перебігу та нозологічної форми захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-37 + Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кричун І. І. 
Особливості взаємодії тахікінінової і пептидно-гормональної ланок регуляції судинного тонусу у хворих на гіпертонічний тип перебігу вегетосудинної дистонії / І. І. Кричун, В. М. Пашковський // Запорож. мед. журн. - 2012. - № 4. - С. 104-106. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обследованы 69 больных вегетососудистой дистонией с артериальной гипертензией и 27 практически здоровых лиц, которые не отличались по возрасту от группы обследованных больных. Определено, что при вегетососудистой дистонии с артериальной гипертензией на сосуды преобладает бомбезинергическое влияние с параллельным статистически достоверным, сравнительно с контрольной группой, повышением в плазме крови концентрации ангиотенизна II и повышением активности ангиотензинпревращающего фермента. Полученные данные свидетельствуют о напряжении ренин-ангиотензиновой системы и развитии эндотелиальной дисфункции у данной категории больных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чернецький В. К. 
Клінічні, реоенцефалографічні та гістохімічні особливості перебігу ішемічних інсультів залежно від стану венозного та колатерального кровообігу / В. К. Чернецький, І. І. Кричун, І. Я. Кричун // Буков. мед. вісн.. - 2001. - 5, № 1. - С. 121-125. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На основі комплексних досліджень 72 хворих на ішемічний інсульт (гострий і відновний періоди) удосконалено діагностичні критерії та уточнено патогенез гомолатеральних неврологічних порушень (пірамідних, екстрапірамідних та ін. у 70 % хворих), встановлено значення їх для оцінки перебігу інсульту, ефективності його лікування та прогнозу. Обгрунтовано клінічні, реоенцефалографічні й ангіографічні критерії розвитку колатерального кровообігу і венозного застою, особливо в протилежній гемісфері мозку (через передню та задню сполучні артерії) та їх діагностичне і прогностичне значення. Встановлено прогресуюче порушення вмісту глюкози, інсуліну та антагоністично направлені зміни вмісту катехоламінів у еритроцитах крові аж до деградації частини з них залежно від періоду інсульту. Це важливо для корекції лікування та обгрунтування включення інсулінотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кричун І. І. 
Гормонотранспортні властивості еритроцитів та стан пероксидного окиснення ліпідів у хворих на ішемічний інсульт у гострому періоді / І. І. Кричун, В. М. Пашковський, Н. В. Васильєва, І. Я. Кричун // Буков. мед. вісн.. - 2002. - 6, № 4. - С. 87-90. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено показники пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) та вмісту інсуліну і катехоламінів в еритроцитах периферичної крові у 47-ми хворих на ішемічний інсульт у разі церебрального атеросклерозу. Проаналізовано зміни показників під час традиційної комплексної терапії та лікуванні з включенням мілдронату. Показано зв'язок між підвищенням рівня ПОЛ та зменшенням гормонотранспортних властивостей еритроцитів у хворих на ішемічний інсульт у гострому періоді. Доведено ефективність лікування мілдронатом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кричун І. І. 
Вплив комплексного лікування з використанням глутаргіну і ербісолу на плазмовий вміст адгезивних молекул (фібронектину, sVCAM-1 і sЕ-селектину) у хворих на вегето-судинну дистонію / І. І. Кричун // Буков. мед. вісн.. - 2007. - 11, № 1. - С. 33-37. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

За гіпертонічного типу вегето-судинної дистонії (ВСД) спостерігається максимально високий рівень у крові фібронектину, що поєднується з підвищенням концентрації у плазмі крові sVCAM-1 і sЕ-селектину - відповідно в 1,8 і 2,6 раза. Включення глутаргіну в комплексне лікування хворих на ВСД за гіпертонічним типом практично не змінює вмісту у крові фібронектину, sVCAM-1 і sЕ-селектину. За гіпотонічного типу вмісту у крові фібронектину, sVCAM-1 і sЕ-селектину залишається сталим і відповідає такому у практично здорових осіб. Використання ербісолу у разі гіпотонічного типу захворювання не змінює жодного з досліджуваних показників. За змішаного типу ВСД на тлі збільшення рівня у крові фібронектину на 43 % виявлено максимально високі плазмові концентрації sVCAM-1 (майже в 4 рази вище за контроль) і sЕ-селектину (утричі більше за контрольні показники). Сумісне застосування ербісолу та глутаргіну в терапії хворих на ВСД за змішаним типом зменшує і нормалізує плазмові концентрації фібронектину і sЕ-селектину. Рівень sVCAM-1 у крові за поєднаної дії глутаргіну та ербісолу знижується вдвічі, проте залишається в 1,8 раза більшим за такий у практично здорових осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пашковський В. М. 
Критерії клінічної, біохімічної та гістохімічної діагностики передінсультних станів / В. М. Пашковський, В. К. Чернецький, І. І. Кричун, Н. В. Васильєва, І. Я. Кричун // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 4. - С. 39-41. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено клінічні, біохімічні та гістохімічні критерії діагностики передінсультних станів у випадку церебрального атеросклерозу та гіпертонічної хвороби. Показано необхідність включення до комплексного лікування хворих лікарських препаратів з антиоксидантною активністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Колесник В. В. 
Зміни авторегуляції мозкового кровотоку у хворих на алкогольну енцефалопатію / В. В. Колесник, В. М. Пашковський, І. І. Кричун, А. В. Думітраш // Буков. мед. вісн.. - 2009. - 13, № 1. - С. 36-38. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

У 30 хворих на алкогольну енцефалопатію I стадії оцінено стан вегетативної нервової системи та церебрального кровообігу з детальним вивченням цереброваскулярної рективності за допомогою доплерографії. Встановлено переважання симпатичного тонусу та зміни вегетативного забезпечення діяльності на тлі зниження цереброваскулярного резерву практично у всіх обстежених хворих. В усіх пацієнтів в анамнезі виявлено церебральні судинні пароксизми, що свідчить про тимчасові зриви авторегуляції мозкового кровотоку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кричун І. І. 
Зміни вмісту тахікінінів у плазмі хворих на різні типи вегето-судинної дистонії / І. І. Кричун // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 4. - С. 13-16. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Установлено, що у разі вегето-судинної дистонії (ВСД) за гіпертонічним типом вміст у крові субстанції P є на 42 % меншим за контроль, плазмова концентрація бомбезину перевищує контрольні показники в 1,6 рази, рівень у плазмі крові вазоактивного інтестинального поліпептиду відповідає такому в практично здорових осіб. Для хворих на ВСД за гіпотонічним типом характерним є підвищення концентрації в крові субстанції P на 83,8 % і зниження плазмового вмісту бомбезину на 46,6 %. Рівень у плазмі крові вазоактивного інтестинального поліпептиду не відрізняється від контролю. У хворих на ВСД за змішаним типом плазмові концентрації субстанції P і бомбезину відповідають таким у практично здорових осіб, тоді як плазмовий вміст вазоактивного інтестинального поліпептиду на 58 % перевищує контрольні показники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Пашковський В. М. 
Стан процесів пероксидного окиснення ліпідів при енцефалопатіях різного генезу та оптимізація їх лікування / В. М. Пашковський, Н. В. Пашковська, Н. В. Васильєва, І. І. Кричун, О. Б. Яремчук // Буков. мед. вісн.. - 2010. - 14, № 4. - С. 80-84. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено результати завершеної у 2009 р. науково-дослідної роботи кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології на тему "Патогенетичні механізми захворювань нервової системи: шляхи їх медикаментозної та немедикаментозної корекції". Проведено зіставне вивчення неврологічної симптоматики, змін вищих мозкових функцій, показників оксидантної та глутатіонової систем крові у хворих на енцефалопатії різного генезу (атеросклеротичного, гіпертонічного та діабетичного). Запропоновано корекцію патогенетичної терапії енцефалопатій різного генезу з використанням препарату Мексидол.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.701.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кричун І. І. 
Зміни концентрації в плазмі крові маркерів апоптозу ендотеліоцитів у хворих на вегетосудинну дистонію та методи їх корекції / І. І. Кричун, В. М. Пашковський // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 2. - С. 78-82. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено, що у хворих на вегетосудинну дистонію (ВСД) за гіпертонічним типом у плазмі крові статистично вірогідно, у порівнянні з контрольною групою, зменшується концентрація молекул в CD95 та підвищується рівень молекул sCD117, що супроводжується вірогідним підвищенням активності каспази-1, однак активність каспаз-3 та -8, а також вміст у крові sFas-L не змінюються. Лікування з використанням глутаргіну зменшує плазмову концентрацію в CD95 на 28 %. нормалізує рівень у крові sCD117 і не впливає на концентрацію sFas-L та активність каспаз-1, -3, -8 у плазмі крові. У разі ВСД за гіпотонічним типом концентрації в плазмі крові sCD95, sFas-L та активність каспаз-1, -3, -8 відповідають контрольним значенням на тлі підвищення плазмового рівня sCD117 на 91 %. Використання ербісолу в лікуванні не змінює плазмових концентрацій sCD95, sFas-L та активності каспаз-1, -3, -8, проте знижує вміст у крові sCD117 до контрольних величин. У хворих на ВСД за змішаним типом статистично вірогідно у порівнянні з контрольною групою та з іншими групами обстежених, підвищується концентрація в плазмі крові молекул sCD95, sFas-L та розчинної форми фактора стовбурових клітин - молекули sCD117, що супроводжується вірогідним підвищенням активності каспаз-1, -3, -8. Поєднані ефекти глутаргіну і ербісолу в пацієнтів даної групи характеризуються пониженням (але не нормалізацією) вмісту в крові sCD95 на 45 %, sFas-L - на 46 %, sCD117 - на 47 % та зменшенням активності каспаз-1, -3, -8.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Хоменко О. Д. 
Метод ехоенцефалоскопії в експертизі та діагностиці лікворно-гіпертензивного синдрому у хворих з наслідками черепно-мозкової травми / О. Д. Хоменко, І. І. Кричун, І. В. Бачинська, Н. О. Батіг // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 3. - С. 179-181. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

На основі дослідження 86 осіб із наслідками легкої закритої черепно-мозкової травми виявлено, що найбільш частим синдромом є синдром вегето-судинної дистонії. Відмічено гіпердіагностику лікворно-гіпертензивного синдрому у даної категорії хворих на підставі проведення тільки ехоенцефалоскопії. Вказано на недоцільність проведення ехоенцефалоскопічного дослідження хворим з уже проведеною нейровізуалізацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Пашковський В. М. 
Наукові здобутки кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С. М. Савенка / В. М. Пашковський, І. І. Кричун // Буков. мед. вісн.. - 2014. - 18, № 2. - С. 188-193. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено основні наукові здобутки кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології Буковинського державного медичного університету з часу її заснування по теперішній час.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р61/64 р3 + Р11(4УКР)р31-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кричун І. І. 
Клініко-патогенетичні особливості різних типів перебігу вегетативної дистонії : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.15 / І. І. Кричун; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології НАМН України". - Х., 2012. - 38 c. - укp.

Показано, що у хворих на вегетативну дистонію відбувається порушення узгодженості в діяльності вегетативної нервової системи та нейропептидних систем регуляції судинного тонусу, а саме порушується співвідношення між субстанцією Р, бомбезином, вазоактивним інтестинальним пептидом, ангіотензином II і α-передсердним натрійуретичним пептидом, що клінічно визначає тип перебігу вегетативної дистонії, а на рівні судинної стінки призводить до ендотеліальної дисфункції аж до загибелі ендотеліоцитів за механізмом апоптозу. Показано наявність більш вираженого вегетативного та нейропептидного дисбалансу та більшу вираженість ендотеліальної дисфункції та процесів апоптозу у хворих зі спадковою обтяженістю по вегетативній дисфункції. На основі вивчення динаміки змін показників тахікінінової та пептидно-гормональної ланок регуляції судинного тонусу, визначення ступеня ендотеліальної дисфункції й апоптозу ендотеліоцитів удосконалено диференційоване лікування різних типів перебігу вегетативної дистонії з використанням у комплексному лікуванні препаратів репаративної дії типу ербісолу й аргініновмісних препаратів типу глутаргіну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Васильєва Н. В. 
Медикаментозна корекція ендотеліальної дисфункції та мінімалізація впливу оксидантного стресу при дисциркуляторній енцефалопатії / Н. В. Васильєва, І. І. Кричун, А. І. Мельник // Буков. мед. вісн.. - 2015. - 19, № 1. - С. 23-25. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Висвітлено питання патогенетичної корекції ендотеліальної дисфункції та нормалізації процесів пероксидного окиснення ліпідів при дисциркуляторній енцефалопатії з використанням ендотеліотропних та антиоксидантних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пашковський В. М. 
Ендотеліальна дисфункція та показники пероксидного окиснення ліпідів у пацієнтів із дисциркуляторною енцефалопатією / В. М. Пашковський, І. І. Кричун, Н. В. Васильєва // Буков. мед. вісн.. - 2015. - 19, № 1. - С. 124-127. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Вивчено показники ендотеліальної дисфункції, оксидантної та глутатіонової систем крові у пацієнтів із дисциркуляторною енцефалопатією. Продемонстровано нейропептидний дисбаланс та активація оксидантної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пашковський В. М. 
Особливості сучасної діагностики та диференційованого лікування деяких неврологічних та психічних розладів : [монографія] / В. М. Пашковський, І. І. Кричун, Н. В. Васильєва, О. Б. Яремчук, О. О. Жуковський; ред.: В. М. Пашковський; Буков. держ. мед. ун-т. - Чернівці : БДМУ, 2014. - 271 c. - укp.

Викладено сучасні погляди на етіопатогенез, клініку, діагностику та лікування паркінсонізму. Розкрито ефективність застосування омеги-3, фолієвої кислоти та препаратів гінкго білоба у терапії розладів пам'яті й уваги у хворих на різні форми епілепсії. Визначено роль ендотелію та процесів апоптозу ендотеліоцитів у розвитку дисциркуляторної енцефалопатії. Подано аналіз показників ендотеліальної дисфункції та чинників апоптозу ендотеліоцитів за атеросклеротичної та гіпертонічної дисциркуляторної енцефалопатії. Досліджено стан пероксидного окиснення ліпідів, окиснювальної модифікації білків та антиоксидантної системи крові у хворих на післятравматичну енцефалопатію. Наведено фактори ризику розвитку ішемічної хвороби серця, депресивних і тривожних розладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62 + Р64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА787210 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського