Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (14)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Колінько О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Колінько О.П. 
Українська і російська модерністська новела рубежу XIX - XX ст. (типологічний аспект) : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.05 / О.П. Колінько; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 38 c. - укp.

Досліджено генезу жанру новели, висвітлено історію його входження та модернізації в епоху порубіжжя ХІХ - ХХ ст. в Україні та Росії. Розглянуто дефініцію модерністської новели в теоретичних параметрах компаративного аспекту українсько-російського рецептивного дискурсу новели та сучасних полемік щодо її жанрової суті. Шляхом порівняльно-типологічного аналізу на матеріалі значного літературного масиву новелістичної спадщини українських і російських митців нової генерації визначено літературно-типологічні спільності та відмінності в тематичних, стильових, формально-змістових, структурних параметрах модерністської новели. Розкрито особливості розвитку новели порубіжжя у взаємодії різних стильових течій (неоромантичній, символістській, експресіоністичній, імпресіоністичній, сюрреалістичній, натуралістичній тощо) з превалюючими рисами тієї чи іншої моделі художнього сприйняття та в контексті естетико-філософських практик модерністського дискурсу. Охарактеризовано шляхи модернізації новелістичного жанру в українській та російській літературах (роль ліричного начала, специфіка поглибленого психологізму, настроєвість, музичність, образотворчі ремінісценції, що продукували синтез різних видів мистецтв тощо). У порівняльно-типологічному форматі започатковано вивчення модерністської новели в сучасній компаративістиці на конкретному матеріалі творів українських і російських письменників, що жили і творили в епоху порубіжжя ХІХ - ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-334 + Ш5(4РОС)53-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Колінько О. О. 
Віктимологічна характеристика доведення до самогубства : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. О. Колінько; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2014. - 18 c. - укp.

Досліджено віктимологічну характеристику доведення до самогубства. Розглянуто біологічно-психологічні та соціально-демографічні ознаки характерні такій жертві. Розглянуто певні категорії осіб, які в силу наявної в них індивідуальної та/або рольової віктимності стають жертвами доведення до самогубства. Встановлено, що таким особам властивий темперамент із зниженим сенситивним порогом, який проявляється у нездатності протистояти насильницьким діям проти себе. Проаналізовано актуальні проблеми, які виникають під час кваліфікації злочинних дій за вчинення доведення до самогубства. Підтверджено, що в процесі вчинення даного злочину може застосовуватись фізичне, психологічне, сексуальне насильство. Увагу приділено певним аспектам віктимологічної профілактики, а саме активізації відчуття особистої захищеності. На підставі дослідження сформульовано пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства та можливості його застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Колінько О. Г. 
Вплив духовно-творчої діяльності на сучасний господарський розвиток (методологічний аспект) : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. Г. Колінько; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2012. - 18 c. - укp.

Розроблено комплексний методологічний підхід до пізнання духовно-творчої діяльності людини на основі цілісного розуміння процесу олюднення та шляхів його реалізації в сучасній господарській облаштованості людського суспільства у форматі реалізації імперативу виживання людства. Обгрунтовано рефлективну природу категорій "діяльність", "господарство" та "біо-соціо-духовна природа людини". Доведено, що за умов становлення постіндустріального, освітнього суспільства головний предмет праці переміщається з навколишнього щодо людини середовища всередину самої людини: предметом праці стає свідомість людини та розкрито двоїсте значення свідомості як предмета праці: із погляду імперативу виживання людства та у економічному форматі. Вдосконалено аргументацію гіпотези, що в основі переходу до постнекласичної науки лежить кардинальна перебудова свідомості на мислення людини, що опирається на висхідне сприйняття ціннісних начал. У глобальній економіці це проявляється в актуалізації ціннісної конкурентоспроможності, що створює реальні передумови наростання тенденції до співробітництва як актуально-ефективного типу взаємозв'язків у знаннєємній виробничій діяльності людини (економіці знань), у економічній теорії - у необхідності визнання свідомості як головного предмету праці та надання пріоритетності цінніснораціональним началам за дослідження економічних реалій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01 а1 + У010

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА387971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Цвей Я. П. 
Залежність родючості чорноземних грунтів від системи удобрення і чергування культур у сівозміні / Я. П. Цвей, М. О. Кісілєвська, Ю. О. Ременюк, В. В. Карачка, О. М. Колінько, М. О. Вакуленко, Т. В. Калібабчук, С. С. Костенко // Вісн. аграр. науки. - 2007. - № 11. - С. 5-7. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173 + П141.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Колінько О. О. 
Віктимологічні аспекти доведення до самогубства : монографія / О. О. Колінько; Ніжин. держ. ун-т ім. М. Гоголя. - Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2016. - 195 c. - Бібліогр.: с. 166-193 - укp.

Розглянуто біологічно-психологічні та соціально-демографічні ознаки жертв доведення до самогубства. Досліджено певні категорії осіб, які в силу наявної в них індивідуальної та / або рольової віктимності стають жертвами доведення до самогубства. Приділено увагу кримінологічній характеристиці доведення до самогубства. З'ясовано причини й умови, що сприяють вчиненню цього злочину, а також співвідношення поведінки злочинця й жертви в процесі вчинення доведення до самогубства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА802876 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського