Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ковальська Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Ковальська Г. Л. 
Принципи та методи оптимізації функціонально-планувального розвитку вищих навчальних закладів в існуючій міській забудові : Автореф. дис... канд. архітектури : 18.00.02 / Г. Л. Ковальська; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2002. - 20 c. - укp.

Вперше з позицій системного підходу розглянуто проблеми функціонально-планувального розвитку вищих навчальних закладів за умов нової соціально-економічної та містобудівної політики, істотного реформування системи освіти в Україні. Поглиблено методичну складову системного підходу щодо архітектури об'єктів вищої освіти. Науково обгрунтовано принципи оптимізації функціонально-планувальної структури та територіального розвитку вищих навчальних закладів за умов ущільненої забудови міст. Запропоновано методику оперативної оцінки функціонально-планувальних рішень даних закладів у процесі варіантного архітектурного проектування на підставі загальносистемних принципів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.35-022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ковальський Л. М. 
Архітектурне проектування висотних будинків : навч. посіб. / Л. М. Ковальський, Г. В. Кузьміна, Г. Л. Ковальська; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К., 2010. - 122 c. - Бібліогр.: 57 назв. - укp.

Висвітлено теоретичні основи проектування висотних будинків (ВБ) та споруд, еволюцію висотного будівництва, особливості проектування та будівництва багатоповерхових споруд житлового і громадського призначення у розвинутих країнах світу та на основі досвіду експериментального проектування ВБ в Україні. Розкрито особливості розміщення ВБ в міському середовищі та прилеглих територіях. Увагу приділено вимогам до архітектурно-планувальної організації ВБ, композиційним прийомам формоутворення, конструктивним рішенням та інженерному обладнанню.

Освещены теоретические основы проектирования высотных домов (ВД) и сооружений, эволюция высотного строительства, особенности проектирования и строительства многоэтажных сооружений жилого и общественного назначения в развитых странах мира и на основе опыта экспериментального проектирования ВД в Украине. Раскрыты особенности размещения ВД в городской среде и прилегающих территориях. Внимание уделено требованиям к архитектурно-планировочной организации ВД, композиционным приемам формообразования, конструктивным решениям и инженерному оборудованию.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.023-022я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО29973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ковальський Л. М. 
Архітектурне проектування висотних будинків : навч. посіб. для студ. архіт. спец. ВНЗ / Л. М. Ковальський, Г. В. Кузьміна, Г. Л. Ковальська. - Запоріжжя : Привоз Принт, 2012. - 125 c. - Бібліогр.: с. 122-125. - укp.

Розглянуто теоретичні основи проектування висотних будинків та споруд, показано еволюцію висотного будівництва. Висвіітлено історію формування хмарочосів, сучасні тенденції в архітектурі висотних споруд та перспективи розвитку архітектури висотних будинків і комплексів. Наведено приклади проектування та будівництва багатоповерхових споруд житлового та громадського призначення у провідних країнах світу та з досвіду експериментального проектування висотних будинків в Україні. Висвітлено особливості розміщення висотних акцентів у міському середовищі та вирішення прилеглих територій. Значну увагу приділено вимогам до архітектурно-планувальної організації висотних будинків, композиційним прйомам формоутворення, конструктивним рішенням та інженерному обладнанню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н702.3-022 я73-1 + Щ112 я73 + Щ113(4УКР)6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ковальська Г. Л. 
Колористика архітектурного середовища : конспект лекцій для студ. спец. 7.06010203 "Дизайн архітектурного середовища" / Г. Л. Ковальська; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К. : КНУБА, 2012. - 31 c. - Бібліогр.: с. 28-30. - укp.

Розглянуто основні закони колористики, еволюцію формування колористики архітектурно-просторової тканини міста. Висвітлено особливості колористичної організації внутрішнього простору приміщень різного призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.541 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р121940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Совірда О. С. 
Вплив гепа-мерцу на вміст аденозиндифосфату в еритроцитах крові хворих на гострий гепатит B тяжкого перебігу / О. С. Совірда, О. А. Герасименко, О. В. Козішкурт, І. В. Ашаніна, Г. Ф. Ковальська, Т. В. Федоренко // Гепатологія. - 2015. - № 2. - С. 52-59. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обстежено 160 хворих на гострий гепатит B (ГГB) тяжкого перебігу. Усіх хворих було розподілено на наступні вікові групи: 20 - 39 років, 40 - 49 років, 50 - 59 років, 60 років і старші. Кожній віковій групі відповідала одновікова група донорів. Хворі на ГГВ (n = 80) одержували базисну терапію, хворим в групі порівняння (n = 80) до базисної терапії додавали гепа-мерц. В результаті проведених досліджень встановлено, що ГГB тяжкого перебігу супроводжується зниженням вмісту аденозинтрифосфата (АДФ) в еритроцитах крові. Глибина виявлених змін залежить від віку та статі хворих. Лікування хворих на ГГB тяжкого перебігу із застосуванням гепа-мерцу призводило до відновлення рівня АДФ у крові хворих всіх вікових груп.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ковальська Г. Л. 
Містобудівні основи розвитку мережі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів : автореф. дис. ... д-ра архітектури : 18.00.04 / Г. Л. Ковальська; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. - Київ, 2016. - 39 c. - укp.

Обгрунтовано новий містобудівний об'єкт - мережу дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів як системну цілісність гнучких інтегрованих навчально-виховних комплексів, освітніх кластерів, територіальних освітніх округів. На основі архітектурно-містобудівних принципів розроблено концепцію перспективного розвитку мережі навчальних закладів. Мережу закладів освіти у містах рекомендовано розраховувати на рівні житлового району, у сільській місцевості - на рівні територіальних об'єднаних громад. Надано пропозиції щодо коригування нормативних радіусів доступності для дошкільних навчальних закладів та ЗОШ. Розроблено архітектурно-містобудівні моделі різних типів територіальних освітніх округів як одного із найбільш ефективних напрямів розвитку мережі навчальних закладів. Запропоновано склад, кількісні показники та параметри шкільного, міжшкільного, районного, регіонального та міжрегіонального округів у сільських і міських населених пунктах з урахуванням адміністративно-територіальної реформи, що проводиться в Україні. Надано рекомендації щодо удосконалення планувальної організації територій навчальних закладів, оптимізації функціональних зон для більш інтенсивного використання шкільних ділянок. Наведено пропозиції щодо коригування нормативних площ окремих ділянок. Розроблено функціонально-планувальні моделі та проектні пропозиції щодо удосконалення мережі дошкільних та ЗОШ за різних містобудівних умов ущільненої забудови: у кварталах історичної житлово-громадської забудови, у житлових мікрорайонах періоду індустріального будівництва, у сучасній житловій забудові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423111 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського