Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Здоров А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Здоров А.  
Про дату хозарського завоювання слов'ян Подніпров'я / А. Здоров // Київ. старовина. - 2003. - № 4. - С. 13-17. - укp.

Шляхом зіставлення писемних і археологічних джерел встановлено, що хозарське завоювання лісостепового Подніпров'я відбувалося в два етапи - у VII і VIII ст.

Путём сопоставления письменных и археологических источников установлено, что хозарское завоевание лесостепного Поднепровья происходило в два этапа - в VII и VIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)432.195

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Здоров А.  
До історії військових сил Українського Радянського уряду в перший період їх існування (грудень 1917 - січень 1918 рр.) / А. Здоров // Київ. старовина. - 2005. - № 6. - С. 85-95. - Бібліогр.: с. 94-95. - укp.

Зазначено, що об'єктивна необхідність збройної боротьби з Центральною радою змусила український радянський уряд (Народний Секретаріат) вже в перший (харківський) період свого існування утворити військове відомство та власну професійну армію - Червоне козацтво, забезпечити правові та матеріальні умови його формування. Разом з робітничою та селянською Червоною гвардією і революційними солдатами полків старої армії, Червоне козацтво належало до збройних сил Української Радянської влади.

Указано, что объективная необходимость вооруженной борьбы с Центральной радой побудила украинское советское правительство (Народный Секретариат) уже в первый (харьковский) период своего существования создать военное ведомство и собственную профессиональную армию - Красное казачество, обеспечить правовые и материальные условия его формирования. Вместе с рабочей и крестьянской Красной гвардией и революционными солдатами полков старой армии, Красное казачество представляло вооруженные силы Украинской Советской власти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:611/612

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Здоров А. А. 
Український Жовтень. Робітничо-селянська революція в Україні (листопад 1917 - лютий 1918 рр.) : моногр. / А. А. Здоров. - О. : Астропринт, 2007. - 272 c. - Бібліогр.: с. 227-245. - укp.

На підставі аналізу широкого спектра історичних джерел, зокрема, спогадів, опублікованих і архівних документів, статистичних даних, розглянуто проблеми встановлення радянської влади в Україні. Визначено соціальні та класові рушійні сили української революції, роль зовнішніх чинників в даних подіях. Розкрито причини перемоги у 1918 р. російського більшовизму над Українською Центральною радою.

На основе анализа широкого спектра исторических источников, в частности, воспоминаний, опубликованных и архивных документов, статистических данных, рассмотрены проблемы установления в Украине советской власти. Определены социальные и классовые движущие силы украинской революции, роль внешних факторов в данных событиях. Раскрыты причины победы в 1918 г. русского большевизма над Украинской Центральной Радой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА691619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Здоров А.  
Хто підняв збройне повстання в Києві в січні 1918 р.? / А. Здоров // Київ. старовина. - 2007. - № 4. - С. 104-112. - Бібліогр.: с. 110-112. - укp.

Розглянуто особливості підготовки, перебігу та причини поразки Київського січневого повстання 1918 р. Висвітлено склад його учасників, а також роль різних політичних сил у ньому.

Рассмотрены особенности подготовки, хода и причины поражения Киевского январского восстания 1918 г. Освещен состав его участников, а также роль разных политических сил в нем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)612-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Каненко Г. М. 
Использование отходов металлургических предприятий в строительной индустрии / Г. М. Каненко, А. Г. Злобин, А. И. Здоров, А. Б. Златковский // Экология и пром-сть. - 2005. - № 1. - С. 40-43. - рус.

Наведено дані з утворення, використання й накопичення сталеплавильних шлаків для ряду підприємств України. Вивчено їх хімічний склад і фізико-механічні властивості. Проведено аналіз методів переробки шлаків на окремих підприємствах і обладнання, що використовується. Наведено результати розрахунків і лабораторних досліджень з використання сталеплавильних шлаків і замасленої окалини як сировинної добавки під час виробництва цементного клінкера. Показано, що сталеплавильні шлаки можна використати в кількості до 10 %, замаслену окалину як залізовмісну добавку - до 5 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51 + К309.3 + Н393

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Здоров А. 
"Переживаємо часи страшні, хоч і величні...": штрихи до біографії Антона Лютницького / А. Здоров, М. Гриценко // Краєзнавство. - 2019. - № 1. - С. 79-82. - Бібліогр.: 82 назв. - укp.

Висвітлено основні біографічні відомості про Антона Лютницького - українського громадського діяча першої чверті XX ст., етнографа і метеоролога. До наукового обігу вперше введено ряд нових джерел, пов'язаних з діяльністю Лютницького та інших історичних постатей цього періоду. Листування Лютницького показує, що він був особисто знайомий з багатьма діячами українського національного та революційного руху. Встановлено, що Лютницький із 1910 по 1937 рік очолював Мархотську метеорологічну станцію під Новоросійськом. В 1917 - 1918 рр. він брав участь у житті української громади Новоросійська, а на початку 1920 р., імовірно, переховував у себе від денікінців засновника українського "націонал-комунізму" Василя Шахрая незадовго до його загибелі. В 1937 - 1941 рр. Антон Лютницький очолював Опішнянську метеостанцію, а в червні 1941 р. був репресований органами НКВС, помер у тюрмі в Татарстані 1942 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)6-8 + Т5д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського