Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (39)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Гусаков В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Гусаков В.  
Війна в Судані як приклад міжцивілізаційного конфлікту ХХІ століття / В. Гусаков // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 82-85. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто збройний конфлікт у Судані (поряд з Іраном та Пакистаном, сьогодні він є провідним центром ісламського відродження та його світової експансії), охарактеризований як міжцивілізаційний (зіткнення ісламської та західної цивілізацій, збройна боротьба ісламо-арабської півночі з чорношкірим християнським півднем). Особливу увагу приділено визначенню типології цього конфлікту та шляхам його фінансуванню.


Ключ. слова: конфлікт, "ісламський інтегризм", Судан
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гусаков В.  
Зовнішньополітичні альтернативи незалежного Казахстану: витоки інтеграційних устремлінь / В. Гусаков // Людина і політика. - 2001. - № 2. - С. 35-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено зовнішньополітичні напрямки незалежного Казахстану. Висвітлено необхідність інтеграції у світове господарство, яка неможлива без виходу на світові ринки. Розглянуто наслідки стосунків з США після президентських виборів 1998 року, невизначеність у стосунках з сусіднім Китаєм.


Ключ. слова: Казахстан, зовнішньополітичні проблеми, інтеграційні устремління, євразійський простір
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Каз)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гусаков В.  
Проблеми розвитку Індії в 90-ті роки / В. Гусаков // Людина і політика. - 2000. - № 1. - С. 9-13. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто розвиток Індії у 1990-ті рр. Проаналізовано розвиток економіки, зовнішньої торгівлі, національні відносини в країні, зміцнення позицій Індії на міжнародній арені. Надано характеристику відносин України й Індії.


Ключ. слова: Індія, індустріалізація, корупція, бюрократизм, сепаратизм
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Інд)63-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гусаков В.  
Північна Африка та інтеграційна парадигма у відносинах Північ - Південь / В. Гусаков // Людина і політика. - 2000. - № 3. - С. 45-48. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто взаємостосунки між Союзом Арабського Магрибу та Єдиною Європою, протидію такій співпраці з боку США з метою зміцнення своїх позицій та інтересів у регіоні. Зазначено, що сьогодні завдяки втручанню з боку США та Лівії співробітництво між Північною Африкою та Європою розвивається повільно. Головним питанням для європейців і країн Магрибу є пошук нової форми діалогу.


Ключ. слова: Північна Африка, Європа, європейська експансія на південь, Магриб
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(61)63-64(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гусаков В.  
Сучасна середньоазіатська політична доктрина (на прикладі Узбекистану) / В. Гусаков // Людина і політика. - 2001. - № 4. - С. 63-70. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Виділено пункти нової політичної доктрини незалежних держав середньоазійського регіону (на прикладі Узбекистану): відмову від проросійської орієнтації та розширення контактів з західними й азіатськими країнами; проголошення ідеї об'єднання тюркомовних держав регіону (під егідою Ташкенту); неприйнятність зростання ісламістського впливу в політичному житті країни. Однак, на думку дослідника, зростання впливу ісламістів в країні та можливість їх прориву з території сусідніх Таджикистану та Киргизстану, утримують Узбекистан від остаточного розриву з Москвою та дозволяють спрогнозувати подальше зростання проросійської політики Ташкента.


Ключ. слова: Узбекистан, Туркестан, ісламісти
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гусаков В.  
Таджикистан: від громадянської війни до громадянського миру / В. Гусаков // Людина і політика. - 1999. - № 6. - С. 16-20. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто розвиток Таджикистану в 90-х рр. ХХ ст.: становлення суверенної держави, етнічний склад населення, історію громадянської війни та національного примирення, сучасний економічний і політичний стан країни.


Ключ. слова: суверенітет, ісламська опозиція, громадянська війна, національне примирення
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Тад)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гусаков В.  
Традиційні та сучасні етнополітичні фактори в еволюції центральноафриканської кризи / В. Гусаков // Людина і політика. - 2000. - № 5. - С. 26-29. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано чинники виникнення конфліктів у Центральній Африці на прикладі конфлікту в басейні річки Конго. Вони мають багато рис, притаманних збройним конфліктам в інших частинах світу. Доведено безрезультатність міжнародного втручання з метою вирішення проблем центральноафриканських країн. Традиційна для західного світу модель держави-нації в цьому регіоні не прижилася, а тому центральноафриканські держави є досить слабкими. Африканські народи, за словами Папи Римського, повинні створити власну модель розвитку, в якій би відобразилася вся їх різноманітність.


Ключ. слова: конфлікт, етнокласовий та конфесійний антагонізм, Конго, Центральна Африка
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гусаков В.  
Центральноазіатська політика Сулеймана Деміреля / В. Гусаков // Людина і політика. - 2000. - № 4. - С. 35-39. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обгрунтовано твердження, що криза, в якій перебувають дві провідні ідеології, домінуючі в турецькому суспільстві багато років - європейська та ісламістська - залишає для країни вільним лише один напрямок - тюркський, тобто центральноазіатський. Політична ініціатива в ньому традиційно належить турецькому Президенту Сулейману Демірелю. Розглянуто питання стосунків Туреччини з країнами Центральної Азії та проблеми, що виникають на цьому шляху.


Ключ. слова: мусульманський світ, тюркські країни, Центральна Азія, Туреччина, С. Демірель
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Тур)63-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гусаков В.  
Десятирічний досвід незалежності Киргизстану / В. Гусаков // Людина і політика. - 2001. - № 6. - С. 27-33. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено особливості самостійного розвитку пострадянського Киргизстану періоду 1991 - 2001 рр. Аргументовано, що Киргизстан зазнав впливу трьох цивілізацій - мусульманської, євразійської та китайської, а також культури Заходу, тому в її політичній та економічній системах наявні компоненти усіх чотирьох впливів, хоча і в різних пропорціях.


Ключ. слова: Киргизстан, ісламізм, реформи
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Т3(5Кир)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гусаков В.  
Еволюція визначальних чинників зовнішньої політики Ісламської Республіки Іран / В. Гусаков // Людина і політика. - 2002. - № 4. - С. 44-51. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто причини, що підштовхнули Іран до активізації своєї зовнішньої політики. Визначено стратегічне значення країни в регіоні, з'ясовано ставлення США до неї. Досліджено європейську та американські моделі побудови відносин з державою Сходу. Розкрито перспективи співпраці Ірану з республіками колишнього СРСР, зокрема, з Росією та наскільки прийнятним є для пострадянських держав іранський досвід ісламської теократичної моделі і які перспективи має феномен ісламського фундаменталізму в Центральній Азії.


Ключ. слова: Іран, Тегеран, Каспійський регіон, регіональні пріоритети
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ИРН)6-6 + Ф4(0)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гусаков В.  
Ізраїльсько-єгипетський та ізраїльсько-палестинський досвід врегулювання близькосхідного конфлікту. (Історія та перспективи) / В. Гусаков // Людина і політика. - 2003. - № 1. - С. 24-30. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано досвід врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту, а саме: підходи до визначення формату переговорів, складу учасників, механізму мирного процесу.


Ключ. слова: конфронтація, Ізраїль, арабо-ізраїльський конфлікт, мирне врегулювання
Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6-611.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гусаков В.  
Цікаве народознавче дослідження / В. Гусаков // Нар. творчість та етнографія. - 2002. - № 5-6. - С. 111-113. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Охарактеризовано книгу Х.Хашимбекова "Узбеки Північного Афганістану", присвячену історії формування і розселення узбецького населення на півночі Афганістану, питанням соціальної структури суспільства та політичної самоорганізації. Значну увагу приділено розгляду побуту і культурних традицій узбеків, особливостей проведення різних свят.

Охарактеризована книга Х.Хашимбекова "Узбеки Северного Афганистана", посвящённая истории формирования и расселения узбецкого населения на севере Афганистана, вопросам социальной структуры общества и политической самоорганизации. Значительное внимание в книге уделено рассмотрению быта и культурных традиций узбеков, особенностей проведения разных праздников.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(53Аф=6А/Я)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гусаков В.  
Еволюція міфу у традиційному суспільстві (за результатами центральноазіатських етнологічних досліджень) / В. Гусаков // Нар. творчість та етнографія. - 2008. - № 1. - С. 61-68. - Бібліогр.: с. 67-68. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(54)-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Гусаков В.  
Соціологія племені (на прикладі племінної організації Беніну) / В. Гусаков // Нар. творчість та етнографія. - 2007. - № 3-4. - С. 66-69. - Бібліогр.: с. 69. - укp.

Висвітлено концепцію світогляду племен, що населяють Бенін, їх етичні, ідеологічні та філософські ідеї, що походять з культу предків. Зазначено, що, незважаючи на домінування в сучасній Африці загальноприйнятих європейських політичних систем (за англійським та французьким зразком), традиційні племена зберегли свій вплив на свідомість та поведінку африканців, а отже і на перебіг місцевих соціально-політичних процесів. Підкреслено неминучість розриву континуїтету бенінського соціуму в усіх його підсистемах, зокрема в племінній.

Освещена концепция мировоззрения племен, населяющих Бенин, их этические, идеологические и философские идеи, происходящие из культа предков. Указано, что, несмотря на доминирование в современной Африке общепринятых европейских политических систем (по английскому и французскому образцу), традиционные племена сохранили свое влияние на сознание и поведение африканцев, а значит и на течение местных социально-политических процессов. Подчеркнута неизбежность разрыва континуитета бенинского социума во всех его подсистемах, в частности в племенной.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гусаков В. В. 
Вдосконалення лабораторної діагностики грипу коней в реакції гальмування гемаглютинації (РГГА) : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.03 / В. В. Гусаков; Нац. аграр. ун-т. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Дисертацію присвячено лабораторній діагностиці грипу коней, а саме, розробці та апробації на практиці ефективної вітчизняної діагностичної системи на грип коней. Розглянуто етапи отримання та контролю діагностичних препаратів, визначено оптимальні умови їх зберігання. Розроблені діагностикуми виявилися активними, специфічними та придатними для діагностичних досліджень щодо захворювання коней на грип. Експериментально доведено, що діагностичні препарати краще зберігаються у ліофілізованому стані. Запропоновано модифіковану реакцію гальмування гемаглютинації (РГГА) з метою діагностики грипу коней, яку було затверджено Державним департаментом ветеринарної медицини у 1996 р. Визначено оптимальний метод обробки нативних сироваток крові коней перед дослідженням у РГГА щодо усунення неспецифічних інгібіторів гемаглютинації - обробка прогріванням за 56 °C протягом 60 хв. Досліджено сироватку крові коней Київського державного іподрому та чотирьох інших господарств (усього 526 зразків) за допомогою розроблених препаратів. Виявлено антитіла до другого підтипу вірусу грипу коней штаму А(кінь)2/Майамі/63 (середній титр становив 1 : 126,3 +- 5,43). З усіх сироваток 256 зразків досліджено з 7 штамами вірусу грипу людини, актуальними на той час. Розглянуто антитіла до штаму А/Йоганнесбург/33/94 вірусу грипу людини (середній титр становив 1 : 330 +- 10,17). З'ясовано, що титр антитіл у сироватках крові коней щодо вірусу грипу людини перевищував у 2,2 рази титр антитіл

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.238-912-6,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Гусаков В. М. 
Каркасні будівлі з ефективними стінами : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В. М. Гусаков; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. - Х., 2000. - 23 c. - укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень конструкції будинків нового типу, яка припускає поділ несучих та огороджуючих функцій їх елементів. У якості несучої системи запропоновано просторовий збірний залізобетонний каркас, що має оптимізовані параметри. Для зовнішних стін розроблено системи кладок зведення за звичайних і складних умов будівництва. Основним елементом даних кладок є легкобетонний блок із термовкладишем. Внутрішню геометрію блока та його теплозахисні характеристики визначено на підставі застосування спеціальної модифікації методу прямого проектування. На підставі проведених лабораторних експериментів виконано доробку конструкцій блока. Доцільність запропонованих рішень оцінено шляхом проведення натурного експерименту, який передбачав дослідження розроблених конструкцій, що знаходяться під дією статичного навантаження та високих температур. Встановлено ступінь вогнестійкості запропонованих конструкцій. Реалізовано промислове впровадження нової конструктивної системи, що забезпечує високу архітектурно-композиційну промовистість споруд з неї, економію ресурсів, поліпшені теплозвукоізоляційні якості огороджуючих конструкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н701.2-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гусаков В. В. 
Інтеграція пострадянських держав Середньої Азії у світове співтовариство в 90-ті роки : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / В. В. Гусаков; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 22 c. - укp.

Проаналізовано геополітичні та геоекономічні чинники, якими супроводжується інтеграція нових незалежних держав Середньої Азії у світове співтовариство. Визначено стратегічні зовнішньополітичні цілі пострадянських держав Середньої Азії. Виявлено закономірності перших зовнішньополітичних кроків нових незалежних держав даного регіону в контексті прийнятих у них нових політичних моделей розвитку. Проаналізовано таджицький конфлікт та його міжнародні аспекти. Досліджено в ретроспективі процес прокладання трансконтинентальних транспортних комунікацій через країни регіону, а також діяльність міжнародних консорціумів, що працюють у галузі прокладання газо- та нафтопроводів, які зв'язали б регіональні родовища зі світовими терміналами. Всебічно оцінено та проведено порівняння результатів їх роботи. Розглянуто сучасний стан трансформації середньоазіатського регіону у центральноазіатський макрорегіон, розкрито суть, причини та наслідки даного процесу. Визначено роль центральноазіатської інтеграції в політичній стратегії Туреччини, Ірану, Китаю. Досліджено зв'язок між інтеграційними тенденціями в Центральній Азії та політичними процесами в мусульманському світі з перебігом подій в афганському конфлікті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(257)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гусаков В. В. 
Індійський вектор політики Греко-Бактрійського царства в контексті проблемних питань його загальної хронології / В. В. Гусаков // Сходознавство. - 2009. - № 47. - С. 3-17. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(543)25 + Т019.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69560 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Гусаков В. В. 
Феодальний "замок" на Сході (за матеріалами середньоазіатських археологічних досліджень) / В. В. Гусаков // Археологія. - 2008. - № 1. - С. 15-19. - Бібліогр.: с. 18-19 - укp.

Исследованы образцы замковой архитектуры, расположенные на территории новых независимых государств Центральной Азии, преимущественно Таджикистана и Узбекистана. Первоочередное внимание уделено объектам, не подвергавшимся более поздним перестройкам, архитектура которых не утратила первоначального смысла, а также памятникам, планомерно исследованным сравнительно недавно, в 1980 - 1990-х гг. Археологические раскопки древнего Бунджиката, Варахши, Уртакургана и Чилхуджры предоставили огромное количество новых ценнейших сведений о политической, культурной, религиозной, общественной жизни населения региона в эпоху средневековья. Полученные данные в основном подтверждают существовавшие ранее в исторической науке концепции относительно специфики развития средневековой общественной формации в земледельческих районах Центральной Азии, роли городов и "замков" местной знати в этом процессе. В целом подтверждена и усадебно-замковая теория развития среднеазиатских городов, выдвинутая С. П. Толстовым. Некогда окружавшие мощным оборонительным кольцом города и оазисы, феодальные замки-усадьбы с течением времени вливались в городскую черту, образовывая вначале городские пригороды - рабады, а впоследствии городские микрорайоны (кварталы) - махалла. В свою очередь, махалла и рабады сохранились как части исторических городов Средней и шире - Центральной Азии до наших дней.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(54)-425 + Т492.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського