Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Гріненко І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Гріненко І. Г. 
Інулін - інгредієнт функціонального та лікувального харчування / І. Г. Гріненко. - К. : Знання України, 2003. - 108 c. - Бібліогр.: с. 99-107. - укp.

Розкрито суть поняття інуліну як полісахариду рослинного походження, що входить до складу більш ніж 36 000 рослин. Встановлено його природні джерела - рослини, які з давніх часів використовуються людиною для харчування та лікування, зокрема, топінамбур, цикорій, лопух, спаржа лікарська. Розглянуто інулін як представник класу вуглеводів, а також як інгредієнт функціонального та лікувального харчування. Охарактеризовано продукти на основі інуліну.

Раскрыта сущность понятия инулина как полисахарида растительного происхождения, входящего в состав более 36 000 растений. Установлены его природные источники - растения, с давних времен использующиеся человеком для питания и лечения, в частности, топинамбур, цикорий, лопух, спаржа лекарственная. Рассмотрен инулин как представитель класса углеводов, а также как ингридент функционального и лечебного питания. Охарактеризованы продукты на его основе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Р352.5 + П214.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА650992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Грушецький Р. І. 
Дослідження мінерального складу порошків інулінів / Р. І. Грушецький, І. Г. Гріненко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2004. - № 15. - С. 43-46. - укp.

Наведено докази того, що всі порошки інуліну містять життєво необхідні мікро- та макроелементи, які можуть доповнити або синергізувати його біологічну дію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л844-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гріненко І. Г. 
Одержання синбіотика на основі інуліну і біфідобактерій / І. Г. Гріненко, Р. І. Грушецький // Харч. пром-сть. - 2005. - № 4. - С. 8-10. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано можливості використання поєднання інулінів і біфідобактерій для розроблювання нових комбінованих продуктів функціонального й оздоровчого харчування, а також розроблено технологічну схему одержання цього синбіотика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.022 + Л844

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гріненко І. Г. 
Наукове обґрунтування і розроблення інноваційних технологій харчової продукції та дієтичних добавок : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.16 / І. Г. Гріненко; Харківський державний університет харчування та торгівлі. - Харків, 2021. - 40 c. - укp.

Досліджено розроблення інноваційних технологій харчової продукції та дієтичних добавок. Науково обґрунтовано та експериментально встановлено можливість одержання збагачених солі і цукру із використанням пряно-ароматичних рослин та плодово-ягідної сировини. Науково обґрунтовано технології одержання сухих порошків із соку інуліномісткої сировини, зокрема топінамбуру і лопуха, а також розроблено технологію одержання низькокалорійного природного підсолоджувача із коренебульб якону. Доведена взаємодія фруктанів з біологічно активними речовинами рослинної сировини, що обумовлює їх використання в якості наповнювачів та згущувачів при виготовленні плодових, ягідних та овочевих порошків. Означено процеси одержання біологічно активних цукрових сиропів, збагачених екстрактами пряно-ароматичних рослин і термолабільних речовин. Науково обґрунтовано закономірності перебігу процесів ферментації листя плодово-ягідних рослин з метою створення нових перспективних напоїв. Обґрунтовано рецептури та розроблено технології дієтичних добавок лікувально-профілактичного призначення на основі порошків соку топінамбуру та лопуха. Розроблено технологічні схеми одержання дієтичних добавок на основі порошків соку топінамбуру та лопуха. Оптимізовані технологічні процеси виробництва кулінарної продукції з використанням дерафінованих інгредієнтів, що дає змогу зменшити кількість солі, цукру та жирів в рецептурах. Доведено рентабельність від впровадження технологій одержання збагачених солі і цукру, комбучі та трав’яних напоїв на основі ферментованого листя, а також дієтичних добавок на основі порошків соку топінамбуру та лопуха.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-34 + Л98

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451439 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського