Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Гнідець Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Гнідець Р. Б. 
Архітектура українських церков. Конструкція і форма : Навч. посіб. / Р. Б. Гнідець; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2007. - 139 c. - укp.

Висвітлено комплексний підхід до вивчення формотвірних аспектів у гармонійному поєднанні простору, конструкції та форми як чинників формування просторової баневої структури в архітектурі української церкви, що сприяють якнайширшому вивченню й аналізу цієї архітектури, ідентифікації національної та церковної традицій, що виявляються у новітніх храмових взірцях. Охарактеризовано західну та східну архітектурно-будівельні традиції формування баневих церков.

Освещен комплексный подход к изучению формообразующих аспектов в гармоническом соединении пространства, конструкции и формы как факторов формирования пространственной купольной структуры в архитектуре украинской церкви, способствующих наиболее широкому изучению и анализу этой архитектруры, идентификации национальной и церковной традиций, проявляющихся в современных храмовых образцах. Охарактеризованы западная и восточная архитектурно-строительные традиции формирования купольных церквей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)я73 + Щ117.166(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО27450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гнідець Р. Б. 
Архітектура українських церков. Конструкція і форма : навч. посіб. / Р. Б. Гнідець; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Вид. 2-ге, виправл. і доповн. - Л., 2009. - 144 c. - укp.

Висвітлено комплексний підхід щодо вивчення формоутворювальних аспектів у гармонійному поєднанні простору, конструкції та форми як чинників формування просторової баневої структури в архітектурі української церкви, які сприяють грунтовному аналізу архітектури, ідентифікації національної і церковної традицій, що виявляються у новітніх храмових взірцях.

Освещены комплексный подход к изучению формообразующих аспектов в гармоничном соединении пространства, конструкции и формы как факторов формирования пространственной баневой структуры в архитектуре украинской церкви, которые содействуют основательному анализу архитектуры, идентификации национальной и церковной традиций, что выявляются в новейших храмовых идеалах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гнідець Р. Б. 
Типологія і форма баневих завершень сучасних церков у просторі міста / Р. Б. Гнідець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 568. - С. 186-190. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто особливості просторового розміщення будівель церков у структурі міста, зв'язок форми і тектоніки їхніх баневих завершень з місцерозташуванням. Складено типологію форм баневих завершень у стилістичному їх вираженні та визначено роль храмів у формуванні обличчя сучасного міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(0)6 + Н716.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гнідець Р. Б. 
Традиція у формах баневих завершень церков українського архітектурного модерну та її вираження в сучасному храмобудуванні / Р. Б. Гнідець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2008. - № 632. - С. 7-14. - укp.

Розглянуто питання традиції формування баневих завершень церковних будівель, їх типологію та конструктивно-просторові різновиди, що впливають на тектонічні особливості в українському храмобудуванні. Розглянуто сучасні форми баневих завершень та їх дотичність до традиційних баневих завершень церков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гнідець Р. Б. 
Вплив конструктивних факторів на архітектуру українських баневих церков : Автореф. дис... канд. архіт. : 18.00.01 / Р. Б. Гнідець; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2002. - 18 c. - укp.

Визначено особливості використання баневої просторової структури в українському храмобудуванні. Виявлено конструктивні фактори вирішення баневої структури українських храмів. Використано метод розрахунково-числового експерименту, який підтвердив факт вибору будівничими баневої форми та конструкції просторової структури з урахуванням архітектоніки та конструктивно-будівельної доцільності. Встановлено принципи та національні ознаки формування архітектоніки баневої структури українських церков, розроблено пропозиції щодо нових напрямків розвитку архітектури українських баневих церков з використанням сучасних будівельних технологій та матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4Укр) + Щ110.16 + Щ110.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гнідець Р. Б. 
Зміст та форма як вираження суті сакрального простору в храмобудуванні України / Р. Б. Гнідець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 656. - С. 18-23. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто сакральний простір храмової архітектури, який у своїй формотворчій структурі виражений через певні форми та їх змістовне наповнення, а також співіснування таких креативних його компонентів як ідея - форма - функція - значення та знак - символ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н716.6 + Щ117.166(4УКР)

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гнідець Р. Б. 
Композиційні особливості та категорії просторового формотворення у храмовій архітектурі / Р. Б. Гнідець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2010. - № 674. - С. 281-287. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто архітектуру простору як категорію форми, що творить тектонічну та об'ємно-розпланувальну структуру храмових будівель, особливості формотворення у храмобудуванні та композиційний уклад, що визначається через масу, простір і поверхню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.51:Э + Щ117.166

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гнідець Р. Б. 
Типoлогічні особливості форм завершень баневих церковних будівель у міському просторі / Р. Б. Гнідець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 716. - С. 78-83. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто особливості просторового розміщення будівель церков у структурі міста, зв'язок форми та тектоніки їх баневих завершень з місцерозташуванням. Складено типологію форм баневих завершень у стилістичному їх вираженні та визначено роль храмів у формуванні обличчя сучасного міста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.562 + Щ117.166

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гнідець Б. Г. 
Легкомонтована універсальна каркасна система для малоповерхового житлового та іншого індивідуального будівництва / Б. Г. Гнідець, Р. Б. Гнідець, З. Б. Гнідець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 737. - С. 58-63. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати розроблення нових конструктивно-технологічних систем для малоповерхового житлового та іншого індивідуального будівництва з застосуванням легкомонтованих збірно-розбірних каркасів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н701.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гнідець Р. Б. 
Кольористичні особливості форм сакрального простору в архітектурі українських церков / Р. Б. Гнідець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 757. - С. 288-297. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто сутність кольору як формоутворювального компонента структури сакрального простору в екстер'єрі та інтер'єрі, що надає можливість вираження площинного та глибинного сприйняття форми та простору. Виникає можливість наблизити до суб'єкта споглядання сакральної ідеї духовного наповнення та вивчення небесного світу як структури цієї просторовості у храмобудуванні України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гнідець Б. Г. 
Легкомонтовані універсальні каркасні системи для малоповерхового житлового та іншого індивідуального будівництва / Б. Г. Гнідець, Р. Б. Гнідець, З. Б. Гнідець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 755. - С. 77-82. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати розроблення та дослідження нових конструкцій збірно-розбірних залізобетонних систем рам каркасів малоповерхових будинків на різних стадіях їх роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н536.2 + Н539.522

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гнідець Р. Б. 
Національна ідентичність архітектури українських церков у традиції та новаторстві їх вираження / Р. Б. Гнідець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 836. - С. 168-175. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто чинники традиції та новаторства в архітектурі української церкви. Вони слугують підгрунтям для виявлення, усвідомлення та ідентифікації феномену національної ідентичності у формотворенні образу українського храму-церкви як взірця творчої думки та спадщини українців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)927.166

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гнідець Р. Б. 
Структура символу як виражальний чинник сакральності в храмобудуванні / Р. Б. Гнідець // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2019. - 1, № 1. - С. 1-12. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета роботи - розкрити структуру символу у його образі та геометричній формі як вираження сакральної сутності у храмобудуванні. Вона виявляється через ідею-образ, функціонально-змістове наповнення та певне знаково-символьне проявлення у просторі храмових обсягів святині. Оскільки символ у своєму практичному застосуванні виховує у будівничого чутливість до формальної досконалості, гармонії та естетики змісту та сакральної заангажованості, то саме у знаково-символьному вираженні виявляється сакральна сутність храмових будівель.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.055 + Щ110.53 + Н716

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гнідець Р. Б. 
Нові дерев'яні храми в структурі міських просторів Львова / Р. Б. Гнідець, М. Ясінський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2020. - 2, № 2. - С. 59-66. - Бібліогр.: 64 назв. - укp.

Розглянуто роль дерев'яної храмової архітектури в структурі формування міських просторів м. Львів в історичному аспекті. Перелічено деякі приклади давніх дерев'яних храмів Львова (церков і костелів) на його передмістях, та їх пізнішу долю у післявоєнний час (40 - 60-ті рр. XX ст.). Розглянуто новітні дерев'яні храми Львова та їх роль і значення у формуванні вже існуючих міських просторів забудови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.5(4УКР-4ЛЬВ-2Л)

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гнідець Р. Б. 
Український архітектурний модерн у творчості Івана Левинського / Р. Б. Гнідець, М. Р. Ясінський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Архітектура. - 2021. - 3, № 2. - С. 18-27. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто формотворчі особливості формування українського архітектурного стилю (модерну) як явища, що акумулювало у собі як властивості, характерні для стилістики західно-европейських країн, так і національні традиції формування народного житла або сакрального будівництва. Український архітектурний стиль (модерн) став непересічним явищем у розвитку вітчизняного та европейського архітектурного мистецтва. Він увібрав у себе багато рис, що стали спільними для загальноевропейської архітектурної спадщини, із її особливостями та відмінностями у різновидах його вираження. У період XIX - початку XX ст. у храмовій архітектурі з'являються будівлі церков, що базувалися на основах "модерністичного" чи "реалістичного" розуміння у формотворенні. Тому з'являється орієнтація на національну культуру та традиції у новаторському звучанні. Лінеарність, сильветковість і декоративність виявляються у стилістичних вирішеннях і деталюванні декоративних елементів і вставок. Саме в Галичині вперше у 1894 р. було реалізовано будівлю, що втілила у собі вище перелічені риси та засади формування УАС (УАМ). І його творцем став відомий архітектор і промисловець І. Левинський, професор Львівської політехніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР)-239.1 + Щ113(4УКР-9ГАЛ)5-8 Левинський І.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Архіт. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського