Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Гладкіх Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Гладкіх Є. Ю. 
Закономірності післядії добрив на фізико-хімічні і агрохімічні властивості чорнозему типового в умовах Лівобережного Лісостепу та його продуктивність : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / Є. Ю. Гладкіх; НААН України, ННЦ "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Харків, 2012. - 22 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-24 + П040.173

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406347 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Гладкіх Є. Ю. 
Агроекологічні аспекти застосування мінеральних добрив у сільськогосподарському виробництві / Є. Ю. Гладкіх // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 2015. - Вип. 83. - С. 36-41. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

У польових дослідах на чорноземах із застосуванням різних форм, доз добрив з різною періодичністю їх внесення досліджено особливості нагромадження рухомих форм важких металів і фтору. Встановлено, що на максимально удобрених варіантах концентрації досліджуваних елементів у грунті знаходяться в межах допустимих рівнів забруднення. Виявлено, що за застосування рідкого безводного аміаку у землеробстві інтенсивність міграції нітратного азоту на глибину до 100 - 120 см є майже вдвічі вищою у порівнянні з внесенням традиційної аміачної селітри.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.3 + П127.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Балюк С. А. 
Системи удобрення сільськогосподарських культур у землеробстві початку XXI століття : [монографія] / С. А. Балюк, М. М. Мірошніченко, О. М. Бердніков, С. Г. Вожегов, В. А. Гаврилюк, В. В. Гамаюнова, Є. Ю. Гладкіх, В. Ю. Гончаренко, Г. М. Господаренко, О. В. Доценко, О. М. Дрозд; ред.: С. А. Балюк, М. М. Мірошніченко. - Київ : Альфа-стевія, 2016. - 399, [10] c. - (Інтенсив. землеробство). - Бібліогр.: с. 371-392 - укp.

Розглянуто застосування добрив як фактор інтенсифікації виробництва та забезпечення продовольчої безпеки за умов недостатнього зволоження та глобального потепління. Досліджено зональну специфіку умов мінерального живлення та ефективності добрив в Україні. Охарактеризовано системи удобрення, сівозмін і обробітку грунту. Приділено увагу удобренню озимих зернових, ранніх ярих, пізніх зернових і круп'яних, зернових бобових, олійних культур. Проаналізовано особливості системи удобрення у зрошуваних свіозмінах. Розраховано потреби в мінеральних добривах за допомогою сучасних програмних засобів. Вивчено вплив системи удобрення на навколишнє середовище. З'ясовано економічні передумови удосконалення систем удобрення сільськогосподарських культур в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС62104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мірошниченко М. М. 
Особливості відбору проб грунту за локального внесення мінеральних добрив / М. М. Мірошниченко, Є. Ю. Гладкіх, А. В. Ревтьє // Агроекол. журн.. - 2016. - № 4. - С. 75-80. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено, що за використання безводного аміаку у зоні його локалізації в грунті відбувається значна аерогенна диференціація показників фізико-хімічних, агрохімічних і біологічних властивостей. Для вдосконалення моніторингу земель сільськогосподарського призначення, на яких застосовують безводний аміак, запропоновано практичну схему відбору зразків грунту. Доведено, що для встановлення показників родючості грунту найбільш репрезентативним є відбір за схемою зигзагоподібного перетинання із формуванням змішаного зразка з 20-ти індивідуальних проб грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П038 + П040.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мірошниченко М. М. 
Дев'ять наближень сучасної системи удобрення сільськогосподарських культур / М. М. Мірошниченко, Є. Ю. Гладкіх, А. В. Ревтьє-Уварова, Є. В. Панасенко, А. М. Звонар, Г. В. Сорокотяга, С. С. Коваленко, В. М. Смиченко // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 2018. - Вип. 87. - С. 82-91. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Обговорено проблему підвищення коефіцієнтів використання елементів живлення з добрив та наближення до максимально можливої окупності системи удобрення врожаєм за якнайбільшого врахування усіх чинників, що впливають на ці показники. Мета роботи - обгрунтувати доцільність подальших послідовних наближень системи удобрення до реальних потреб кожної вирощуваної рослини. Показано необхідність врахування сучасних селекційно-генетичних досягнень і сортової специфіки живлення у розробці систем удобрення, а саме, збалансованості елементів живлення, для більш повної реалізації потенціалу сортів та гібридів. Однак, проблемним питанням у цьому напрямі залишається складність та недостатня точність методів рослинної діагностики живлення, для ефективного розв'язання якого запропоновано використання функціональної рослинної діагностики. Акцентовано увагу на врахуванні гідротермічних умов року у разі коригування норм та способів внесення добрив, глибини їх заробки, комбінування із стресопротекторами та стимуляторами росту для досягнення високих врожаїв. Зазначено важливу роль у стратегії господарств економічної доцільності максимально можливої окупності систем удобрення та шляхи досягнення оптимізації прибутковості й окупності витрат.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гладкіх Є. Ю. 
Ефективність комбінування добрив із стресопротекторами та регуляторами росту для послаблення впливу абіотичних стресів на рослини / Є. Ю. Гладкіх // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб. - 2020. - Вип. 90. - С. 57-64. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Управління живленням сільськогосподарських культур в умовах погодно-кліматичних флуктуацій : [колект.] монографія / М. М. Мірошніченко, Б. С. Носко, Є. Ю. Гладкіх, А. О. Христенко, А. В. Ревтьє-Уварова, Л. П. Сябрук, Є. В. Панасенко, Ю. О. Круподеря, Р. С. Арцих, О. В. Панасенко, А. О. Мельничук, В. М. Смиченко; ред.: М. М. Мірошніченко, Є. Ю. Гладкіх; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр "Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського". - Київ : Аграрна наука, 2022. - 159 c. - Бібліогр.: с. 134-159 - укp.

Наведено Концепцію інтегрованого управління живленням сільськогосподарських культур за різних погодно-кліматичних умов. Розкрито основні напрями адаптації сільського господарства до екстремальних гідротермічних умов, що складаються упродовж вегетації рослин, та перспективність і ефективність цілеспрямованого інтегрованого управління живленням рослин як одного з найбільш пластичних методів реагування. Визначено керівну ідею і методи удосконалення існуючих практик ведення сільського господарства в умовах екстремальних погодних змін. Представлено результати польових досліджень ефективності таких елементів адаптивного управління живленням, як оптимізація форм, строків і способів (зокрема способів локалізації) застосування добрив, збалансованості окремих елементів живлення рослин у певні фази росту та розвитку культур, використання препаратів рістстимулювальної та стресопротекторної дії тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П127 + П14 + П040

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865081 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського