Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Генгало О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Генгало О. М. 
Агрохімічна оцінка нового виду добрива на основі бурого вугілля при вирощуванні ярої пшениці на лучно-чорноземному грунті Північного Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.04 / О. М. Генгало; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Розроблено технологію виготовлення органо-мінеральних добрив (ОМД) "ТЕКОС-2" на базі бурого вугілля, яка базується на його збагаченні біологічно активними компонентами та неорганічними солями. Зазначено, що інтенсифікація мікробіологічних процесів за умов компостування та достигання добрива стимулює підвищення вмісту активних метаболітів життєдіяльності мікроорганізмів. Обгрунтовано оптимальні дози ОМД "ТЕКОС-2" для передпосівного внесення їх під яру пшеницю у разі вирощування її на лучно-чореноземному карбонатному грубопилувато-легко-суглинковому грунті. Встановлено ступінь впливу ОМД на деякі показники родючості лучно-чорноземного карбонатного грунту та особливості формування мікробних угруповань грунту. Визначено інтенсивність деяких фізіологічних і біохімічних процесів у рослинах, коефіцієнти використання основних елементів живлення з добрив, величину та якість врожаю зерна ярої пшениці за умов вирощування її в Північному Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-434(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кучер Л. І. 
Мобілізація та трансформація сполук калію в чорноземних грунтах : монографія / Л. І. Кучер, О. М. Генгало. - Київ : НУБіП України, 2016. - 277 c. - Бібліогр.: с. 232-272 - укp.

Досліджено грунти Лісостепової зони, де виявлено переважність типових чорноземів, які складають майже 5 % загальної площі орних земель. З'ясовано, що у більшості грунтів калій знаходиться, переважно, в мінеральній його частині, у складі кристалічної гратки первинних і вторинних мінералів, як в обмінному, так і необмінному або поглиненому стані, в колоїдах грунту. Найбільш доступним для рослин резервом цього елементу в грунті є гідрослюди, вермікуліти, монтморилоніти, польові шпати. Таких мінералів достатньо в грунтах чорноземного типу Степової і Лісостепової зон. Визначено вміст тонкодисперсної фракції чорнозему типового, валового калію, гідрослюд як найбільш доступного резерву калійного живлення рослин. Констатовано, що знання складу та властивостей мінеральних калієвих сполук у грунтах має велике значення для правильного й ефективного використання калійних добрив. Викладено параметри загального, потенційного, ближнього та безпосереднього резервів калію такого грунту, визначено взаємозалежності та зв'язки між формами калію, урожайністю та вмістом калію в рослинах. Вивчено вплив інтенсивного сільськогосподарського використання на трансформацію калію з необмінних у доступні для рослин форми.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.17-23 + П141.76 + П040.173

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА807673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського