Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (22)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Гаврилюк Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гаврилюк Л. А. 
Економіка праці і соціально-трудові відносини : підручник / Л. А. Гаврилюк. - Умань, 2008. - 648 c. - укp.

Розкрито соціально-економічні засади праці, наведено характеристику трудових ресурсів і трудового потенціалу суспільства. Визначено місце робочої сили у ринковій економіці, висвітлено питання регулювання міри праці та робочого часу. Проаналізовано процес формування та функціонування соціально-трудових відносин у суспільстві, запропоновано методи вирішення трудових конфліктів, описано механізм реалізації соціального партнерства та систему соціального страхування. Наведено методи регулювання ринку праці та зайнятості населення. Розглянуто питання організації праці та трудових колективів, розкрито особливості формування політики доходів, нормування й оплати праці в окремих галузях, формуваннях і підрозділах аграрного сектора економіки. Описано систему трудових показників, запропоновано методики їх планування за умов ринкової економіки, показано значення звітності, аудиту та моніторингу у сфері праці. Проаналізовано вплив міжнародної організації праці на розвиток соціально-трудових відносин в Україні. Розглянуто основні законодавчі та нормативно-правові акти з питань економіки праці та соціально-трудових відносин.

Раскрыты социально-экономические основы труда, дана характеристика трудовых ресурсов и трудового потенциала общества. Определено место рабочей силы в рыночной экономике, освещены вопросы регулирования меры труда и рабочего времени. Проанализирован процесс формирования и функционирования социально-трудовых отношений в обществе, даны методы решения трудовых конфликтов, описан механизм реализации социального партнерства и система социального страхования. Приведены методы регулирования рынка труда и занятости населения. Рассмотрены вопросы организации труда и трудовых коллективов, раскрыты особенности формирования политики доходов, нормирования и оплаты труда в отдельных отраслях, формированиях и подразделениях аграрного сектора экономики. Описана система трудовых показателей, даны методики их планирования в условиях рыночной экономики, показано значение отчетности, аудита и мониторинга в сфере труда. Проанализировано влияние международной организации труда на развитие социально-трудовых отношений в Украине. Рассмотрены основные законодательные и нормативно-правовые акты по вопросам экономики труда и социально-трудовых отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 я73-1 + У9(4УКР)24 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА715821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гаврилюк Л. В. 
Відповідальність слідчого: кримінально-процесуальні засади : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Л. В. Гаврилюк; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2009. - 18 c. - укp.

Комплексно вивчено відповідальність слідчих у кримінально-процесуальному аспекті як соціальне явище, правову категорію та правовий інститут. Розкрито суть понять, підстави кримінально-процесуальної відповідальності слідчих у позитивному та негативному аспектах. Охарактеризовано поняття та складові кримінально-процесуальних правопорушень слідчих. Установлено та проаналізовано чинники, які негативно впливають на їх діяльність і спонукають до вчинення таких правопорушень. Досліджено заходи щодо реалізації кримінально-процесуальної відповідальності. Обгрунтовано, що зміст кримінально-процесуальної відповідальності визначається з урахуванням її позитивного та негативного аспектів, що висвітлює сучасне призначення даного інституту. Показано доцільність існування двох форм реалізації кримінально-процесуальної відповідальності (добровільної та примусової). Відзначено, що безпосередню роль у механізмі її реалізації відіграє діяльність уповноважених посадових осіб (начальника слідчого відділу, прокурора та судді).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128 + Х893.9(4УКР)722.073

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гаврилюк Л. Л. 
Моніторинг пестицидів в агроценозі цукрового буряку : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Л. Л. Гаврилюк; Нац. аграр. ун-т. - К., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Проведено системний аналіз післядії застосування комплексу пестицидів в агроценозі цукрового буряку. Розроблено алгоритм визначення різнополярних пестицидів в рослинах та грунті, який дозволяє моделювати методики визначення пестицидів за величиною дипольних моментів молекул, виключаючи трудомісткий експеримент. Побудовано модифікаційні моделі оцінки екологічного ризику застосування пестицидів при вирощуванні цукрового буряку в лісостеповій зоні України дозволяють перетворити хімічний метод у раціональний, ефективний та екологічно безпечний прийом інтегрованого захисту від шкідливих організмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-467.52,9(2УКР-4КИЕ),022 + Р284.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гаврилюк Л. А. 
Економіка праці і соціально-трудові відносини : навч. посіб. / Л. А. Гаврилюк, А. Л. Бержанір, М. І. Дяченко; Уман. нац. ун-т садівництва. - Умань, 2011. - 416 c. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Розкрито основні теоретичні основи та практичні методи дослідження соціально-економічних і виробничих відносин на підприємствах та в організаціях. Висвітлено сучасні світові тенденції розвитку соціально-трудових відносин (СТВ), досвід їх регулювання в сфері зайнятості, діяльність Міжнародної організації праці. Розглянуто основні законодавчо-правові акти з питань економіки праці та СТВ, зокрема, Конституція України, Кодекс законів про працю України, Закон України "Про оплату праці", положення про державну інспекцію праці Міністерства праці, про порядок реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, виплати допомоги з безробіття, а також умови надання матеріальної допомоги в період професійної підготовки та перепідготовки, про порядок надання матеріальної допомоги з безробіття, галузеву угоду між Міністерством аграрної політики та продовольства України, галузевими об'єднаннями підприємств та профспілкою працівників АПК України на 2011 - 2013 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 я7 + У582.4 я7 + У9(4УКР)24 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА743435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Горбик В. О. 
Пам'ятки історії та культури України. Зошит 2. Каталог-довідник пам'яток історії та культури України: м. Київ / В. О. Горбик, Л. О. Гаврилюк, Г. Г. Денисенко, Т. І. Катаргіна, О. М. Титова, М. Т. Пархоменко, Л. Д. Федорова, В. М. Чешко; НАН України, Центр пам'яткознавства та Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури, Ін-т історії України. - К., 2010. - 277 c. - укp.

Наведено довідкові відомості щодо об'єктів культурної спадщини (КС) Києва за адміністративно-територіальним поділом, зокрема, пам'яток історії, археології, архітектури та містобудування, монументального мистецтва, включених до Державного реєстру нерухомих пам'яток України згідно з рішенням Кабінету Міністрів України (щодо об'єктів національного значення) та відповідного центрального органу виконавчої влади у сфері охорони КС (щодо об'єктів місцевого значення), а також певної кількості об'єктів, досліджених у сучасний період та визначених фахівцями пам'ятками історико-культурного значення та не включених до Реєстру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7я2 + Т3(4УКР)л60я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В351939/Зошит 2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Теоретичні та науково-методичні засади підготовки статей про пам'ятки історії до "Зводу пам'яток історії та культури України" / ред.: С. І. Кот; упоряд.: В. О. Горбик, Л. О. Гаврилюк, Г. Г. Денисенко, Е. М. Піскова; НАН України, Ін-т історії України. - К., 2011. - 271 c. - укp.

Розглянуто теоретичні та науково-методичні засади підготовки статей про пам'ятки історії до "Зводу пам'яток історії та культури України", а саме: пам'ятки історії державного устрою та суспільно-економічного ладу, історії громадсько-політичного життя, соціальних і національно-визвольних рухів, воєнної історії, історії науки, освіти та культури, історії релігійного та церковного життя, а також історії виробництва та техніки. Висвітлено критерії поцінування та відбору пам'яток історії, основні принципи класифікації та методику підготовки історичної частини томів. Наведено приклади типових статей про досліджувані пам'ятки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) л60 + Щ103(4УКР) л60 + Х819(4УКР)134

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гаврилюк Л. А. 
Творча праця в аграрній науці і освіті : монографія / Л. А. Гаврилюк. - Умань : Уман. комун. вид.-полігр. п-во, 2012. - 282 c. - Бібліогр.: 20 назв - укp.

Наведено основні наукові праці з економіки аграрної праці та соціально-трудових відносин за останнє десятиліття, коли найбільш активно здійснювались реформаторські процеси в аграрному секторі економіки України. Особливу увагу акцентовано до соціально-економічних перетворень і розвитку життєдіяльної інфраструктури села, демографічної ситуації, запровадженню різних форм господарювання, приватизаційних компонентів тощо. Визначено соціально-економічні умови функціонування малих і середніх фермерських господарств. Висвітлено стан та розвиток соціально-трудових відносин в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гаврилюк Л. В. 
Формування готовності студентів ВТНЗ до науково-дослідної роботи засобами іноземної мови / Л. В. Гаврилюк // Викладання мов у вищ. навч. закл. освіти на сучас. етапі. Міжпредмет. зв'язки. - 2010. - Вип. 16. - С. 57-62. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто проблеми формування усвідомлення студентами необхідності виконання науково-дослідної роботи та готовності до неї. Визначено основні компоненти та рівні сформованості цієї готовності, а також педагогічні умови її забезпечення. Наголошено на ролі іноземної мови у розвитку дослідницьких навичок студентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шевчук Г. З. 
Індивідуальна робота - важливий складник післядипломної освіти / Г. З. Шевчук, Л. І. Гаврилюк // Пед. пошук. - 2011. - № 2. - С. 70-76. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Для забезпечення підвищення кваліфікації педагогічних працівників у системі післядипломної освіти розглянуто й охарактеризовано головне завдання, мету та зміст курсової індивідуальної роботи (КІР), за допомогою якої практичні педагоги залучаються до науково-дослідної роботи. Висвітлено вміст етапів виконання КІР слухачами курсів: вибір теми, праця з першоджерелами, план роботи, а також викладено вимоги до оформлення та структури роботи. Наведено приклади оформлення бібліографічного опису у списку першоджерел, таблиць, рисунків, додатків. У табличному вигляді розглянуто критерії оцінювання індивідуальних, самостійних робіт.

Для обеспечения повышения квалификации педагогических работников в системе последипломного образования рассмотрены и охарактеризованы главная задача, цель и содержание курсовой индивидуальной работы (КИР), с помощью которой практические педагоги привлекаются к научно-исследовательской работе. Освещено содержание этапов выполнения КИР слушателями курсов: выбор темы, работа с первоисточниками, план работы, а также изложены требования к оформлению и структуре работы. Приведены примеры оформления библиографического описания в списке первоисточников, таблиц, рисунков, приложений. В табличном виде представлены критерии оценки индивидуальных, самостоятельных работ.

The tasks and the purpose of individual work is explained in the system of postgraduate pedagogical education. The stages and the structure are described. The examples of registration of bibliographic descriptions, tables, pictures and criteria for evaluation of individual work are given.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР)78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гаврилюк Л. О. 
Роль вчених у становленні і розвитку природничих музеїв України (ХІХ - поч. ХХ ст.) / Л. О. Гаврилюк // Історія України. Маловідомі імена, події, факти : зб. наук. ст. - 2001. - Вип. 17. - С. 20-26. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4УКР7)76:6г(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342281/Вип. 17 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Гаврилюк Л. В. 
Вплив екзометаболітів рослин різних сортів сої на швидкість радіального росту Fusarium graminearum / Л. В. Гаврилюк, Н. А. Косовська, А. І. Парфенюк, І. І. Мостов'як // Агроекол. журн.. - 2019. - № 4. - С. 55-59. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати впливу екзометаболітів рослин сої сортів Сузір'я і Кент та технологій їх вирощування на швидкість радіального росту міцелію ізолятів гриба Fusarium graminearum. Досліджено, що найвищою антифунгальною дією щодо швидкості радіального росту колоній гриба F. graminearum характеризуються екзометаболіти, виділені із рослин сої сорту Сузір'я, вирощених за дії препаратів протегер і роколта. Виявлено, що найвищою антифунгальною дією серед екзометаболітів рослин сої сорту Кент щодо швидкості радіального росту міцелію гриба F. graminearum характеризуються екзометаболіти, вирощені за технологією "БТУ-Центр". Встановлено, що екзометаболіти рослин різних сортів сої та технології їх вирощування суттєво впливають на фізіолого-біохімічні властивості фітопатогенного та мікотоксичного гриба F. graminearum.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 + П213.6-4

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Забезпечення прав, свобод і законних інтересів особи на стадії досудового розслідування : монографія / В. Г. Дрозд, А. В. Пономаренко, С. Є. Абламський, Т. Г. Фоміна, О. О. Юхно, М. С. Цуцкіридзе, М. С. Климчук, В. В. Бурлака, Л. В. Гаврилюк, Р. М. Дударець; Україна. МВС, Держ. наук.-дослід. ін-т МВС України, Харків. нац. ун-т внутр. справ. - Херсон : Гельветика, 2019. - 497 c. - Бібліогр.: с. 446-497 - укp.

Вивчено та проаналізовано теоретико-правові засади забезпечення прав, свобод і законних інтересів особи на стадії досудового розслідування. Досліджено світовий досвід правового регулювання забезпечення прав, свобод і законних інтересів особи на стадії досудового розслідування. З цією метою проаналізовано законодавства країн Європейського Союзу та пострадянського простору. Проведено теоретичне дослідження процесуального механізму забезпечення конституційних прав і свобод особи під час провадження досудового розслідування, виявлено прогалини у правовому регулюванні в даній сфері з урахуванням вимог Конституції України, динаміки розвитку законодавства і досягнень кримінальної процесуальної науки, визначено шляхи їх усунення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гаврилюк Л. В. 
Вплив екзометаболітів рослин різних сортів сої на швидкість радіального росту Fusarium graminearum / Л. В. Гаврилюк, Н. А. Косовська, А. І. Парфенюк, І. І. Мостов'як // Агроекол. журн.. - 2019. - № 4. - С. 55-59. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати впливу екзометаболітів рослин сої сортів Сузір'я і Кент та технологій їх вирощування на швидкість радіального росту міцелію ізолятів гриба Fusarium graminearum. Досліджено, що найвищою антифунгальною дією щодо швидкості радіального росту колоній гриба F. graminearum характеризуються екзометаболіти, виділені із рослин сої сорту Сузір'я, вирощених за дії препаратів протегер і роколта. Виявлено, що найвищою антифунгальною дією серед екзометаболітів рослин сої сорту Кент щодо швидкості радіального росту міцелію гриба F. graminearum характеризуються екзометаболіти, вирощені за технологією "БТУ-Центр". Встановлено, що екзометаболіти рослин різних сортів сої та технології їх вирощування суттєво впливають на фізіолого-біохімічні властивості фітопатогенного та мікотоксичного гриба F. graminearum.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 + П213.6-4

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Безноско І. В. 
Видовий склад фітопатогенних мікроміцетів насіння сортів культурних рослин / І. В. Безноско, А. І. Парфенюк, О. В. Шерстобоєва, Л. В. Гаврилюк, Ю. В. Терновий, Т. М. Горган // Агроекол. журн.. - 2020. - № 2. - С. 84-90. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Встановлено, що утворення патогенного мікробіому культурних рослин зумовлено взаємодією популяцій фітопатогенних мікроміцетів з рослинами сорту як біотичним екологічним чинником формування фітопатогенного фону в агрофітоценозах сортів культурних рослин. Проведено аналіз насіння перспективних сортів культурних рослин: сої (Кент і Сузір'я), гречки (Син та Софія), розторопші (Рішес) та гірчиці жовтої (Фордж) на заселеність мікроміцетами. Ідентифіковано фітопатогенні гриби: Alternaria alternate Fr., Fusarium oxysporum Schleht, Cladosporium herbarum Lket Gray, Botrytiscinerea Pers. Ex Fr., Ascochyta fagopyri Bres., Alternaria tenuissima (Kunze) Wiltshire, Aspergillus P. Micheliex Haller, Pіnicillium Link., Mucor Micheliex F. Визначено, що видовий склад фітопатогенних мікроміцетів у насінні сої і розторопші значно різноманітніший у порівнянні із насінням гречки і гірчиці. Серед ідентифікованих мікроміцетів трапляються види з різним ступенем паразитизму: облігатні та факультативні сапротрофи і паразити. Для оцінювання типовості виду та визначення його положення у структурі домінування в агроценозі культурних рослин застосовано критерій частоти трапляння виду. Гриби родів Alternaria alternate, Fusarium oxysporum характеризуються різною частотою трапляння (11 - 30 %). Встановлено, що насіння сої сорту Сузір'я і гречки сортів Син і Софія інтенсивно заселяють плісняві гриби роду Pіnicillium (60 - 90 %). Визначено показник подібності видового складу мікроміцетів, вилучених із насіння сортів культурних рослин, за коефіцієнтом спільності Жаккара. Встановлено, що насіння сої і розторопші, як і насіння розторопші та гірчиці жовтої, характеризуються високим рівнем подібності мікроміцетів (показник подібності становить 75 та 66,7 % відповідно). Водночас насіння гречки і розторопші та гречки і гірчиці характеризувалося низьким показником подібності мікроміцетів - 12,5 і 22,2 % відповідно. Проаналізовані показники надають змогу оцінити насіння сортів культурних рослин з метою уникнення екологічних ризиків та біологічного забруднення агроценозів за вирощування рослин різних сортів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Безноско І. В. 
Патогенний мікобіом насіння сортів культурних рослин / І. В. Безноско, Т. М. Горган, Л. В. Гаврилюк, Ю. А. Туровнік, Н. А. Косовська // Агроекол. журн. - 2021. - № 1. - С. 81-87. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Визначено чисельність фітопатогенних мікроміцетів у насінні сортів культурних рослин: сої, соняшнику, гірчиці жовтої, гречки та розторопші, які вирощені за органічною технологією. Показано, що чисельність мікроміцетів у насінні різних культурних рослин істотно різниться і коливається в межах 0,2 - 1,3 тис. КУО/г насіння. Це залежить від властивостей рослин сорту і гібриду, які характеризуються певним набором фізіолого-біохімічних ознак, що впливали на формування мікобіому насіння та його кількісного складу. У насінні сортів перелічених культур ідентифіковано види фітопатогенних грибів: Alternaria alternate Fr., Fusarium oxysporum Schleht, Cladosporium herbarum Lket Gray, Bolrytiscinerea Pers. Ex Fr., Ascochyta fagopyri Bres., Alternaria tenuissima (Kunze) Wiltshire, Aspergillus P. Micheliex Haller, Penicillium Link. Встановлено, що видовий склад фітопатогенних мікроміцетів у насінні сої сорту Кент та сорту розторопші Рішес значно різноманітніший порівняно із насінням інших культур, де домінували гриби A. alternate і F. oxysporum, які характеризуються різною частотою трапляння. Вказані фітопатогенні гриби можуть викликати захворювання рослин на різних етапах онтогенезу, продукувати мікотоксини та спричиняти зниження якості рослинної продукції. У мікобіомі насіння гречки сортів Софія, Син та гібридів соняшнику Оскар і Олівер домінували плісняві гриби роду Penicillium та Aspergillus (60 - 90 %). Сапротрофні гриби, які домінують у насінні, істотно погіршують його якість під час зберігання і спричиняють небезпечні хвороби рослин в агрофітоценозах за вирощування вказаного сорту/гібриду. Це потребує застосування додаткових профілактичних заходів захисту рослин. Мікобіом насіння гірчиці жовтої сорту Фордж представлений незначною кількістю фітопатогенних мікроміцетів. Це може свідчити про його екологічну безпечність в органічному виробництві. Таким чином, проаналізовані результати досліджень свідчать про значну диференціацію сортів за видовим складом та чисельністю фітопатогенних видів мікроміцетів у мікобіомі насіння. Тому з метою уникнення екологічних ризиків та біологічного забруднення агроценозів необхідно тестування насіння, як за щільністю мікобіому, так і за частотою потрапляння в ньому фітопатогенних мікроміцетів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Гаврилюк Л. В. 
Патогенний мікобіом та якісні показники зерна сої (Glycine max Moench) за вирощування в органічних технологіях / Л. В. Гаврилюк, О. О. Кічігіна, І. В. Безноско, І. С. Власенко // Агроекол. журн. - 2022. - № 4. - С. 115-122. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Для забезпечення біологічної безпеки в агроценозах постійно зберігає актуальність дослідження механізмів впливу біологічних препаратів на насіння сільськогосподарських культур із метою регулювання чисельності фітопатогенних мікроміцетів. Визначено контамінацію мікроміцетами насіння сої сортів Сузір'я та Кент, вирощених в органічних технологіях за використання біологічного препарату Філазоніт. Виявлено істотне пригнічення мікроміцетів на насінні сої сортів Сузір'я та Кент порівняно з контролем. Встановлено, що на утворення КУО мікроміцетів на насінні сої зазначених сортів впливають технологія вирощування насіння та погодні умови. Залежно від цих чинників, кількість КУО мікроміцетів на насінні сої досліджуваних сортів коливалась від 0,2 тис. КУО/г насіння до 1,5 тис. КУО/г насіння, що майже в 2,5 раза менше за кількість у контрольному зразку (від 0,8 тис. КУО/г до 2,7 тис. КУО/г насіння). Встановлено, що на насінні сої сортів Сузір'я та Кент домінують види фітопатогенних мікроміцетів, які належать до родів Alternaria, Fusarium, Penicillium. Вони є чинниками біологічного забруднення агрофітоценозів та зниження якості і безпечності вирощеної продукції. Визначено зміни якісних показників зерна досліджуваних сортів сої, вирощених в умовах органічного виробництва. Встановлено, що вміст білка та олії в зерні сортів Кент та Сузір'я в усіх варіантах застосування біологічного препарату Філазоніт перевищував нормативні показники, визначені в ДСТУ 4964:2008. Водночас показник масової частки вологи зерна не перевищував допустимих норм. Встановлено, що на біохімічний склад насіння сої мали вплив генотип сортів, погодні умови та технології вирощування. Залежно від цих чинників, вміст білка в зерні сої досліджуваних сортів становив від 37,5 % до 41,11 %, олії від 19,02 % до 21,7 %, а масової частки вологи від 8,8 % до 11,4 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П140.5 + П213.6-27

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Парфенюк А. І. 
Вплив екзометаболітів рослин різних сортів сої на агресивність та інтенсивність споруляції Fusarium graminearum Schwabe / А. І. Парфенюк, Л. В. Гаврилюк, Н. А. Косовська, І. В. Безноско, М. В. Драга // Збалансов. природокористування. - 2021. - № 1. - С. 59-66. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-27 + П213.6-4

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Особливості доказування прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою у кримінальному процесі України : [метод. рек.] / А.-М. Ю. Ангеленюк, М. Р. Височанський, Л. В. Гаврилюк, В. А. Мацько; Україна. Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція України. - Київ : ДНДІ МВС України, 2023. - 140 c. - Бібліогр.: с. 137-139 - укp. - англ.

У методичних рекомендаціях досліджено теоретичні та практичні аспекти кримінального процесу, що стосуються доказування прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою; використано ситуаційний підхід; проведено аналіз судової практики. Проаналізовано нормативно- правове регулювання процесу доказування зазначеного кримінального правопорушення. Визначено алгоритм дій, які повинні застосовуватись підрозділами Національної поліції України під час виявлення та подальшого доказування злочину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)4 я82

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Дем'янюк О. С. 
Ефективність біопрепарату філазоніт на вегетативних органах рослин різних сортів сої / О. С. Дем'янюк, Л. В. Гаврилюк, І. В. Безноско // Збалансов. природокористування. - 2022. - № 1. - С. 82-89. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-27 + П213.6-434

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
20.

Туровнік Ю. А. 
Агресивність гриба Alternaria alternata (Fr.) Keiss за впливу гібридів соняшника та технологій його вирощування / Ю. А. Туровнік, І. В. Безноско, Л. В. Гаврилюк, І. І. Мосійчук // Збалансов. природокористування. - 2022. - № 2. - С. 93-99. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Агресивність фітопатогену - це його здатність до розмноження в тканинах рослин-живителів, що проявляється в різній швидкості росту міцелію, інтенсивності спороутворення, життєздатності спор гриба, тривалості циклу розвитку та його стійкості до екстремальних умов. Сорти та гібриди культурних рослин мають істотний вплив на зміну агресивності фітопатогенних мікроміцетів. Мета дослідження - визначення агресивності гриба Alternaria alternata (Fr.) Keiss за впливу гібридів соняшника, вирощених за різних технологій. Вплив гібридів соняшника на зміну агресивності вивчали з використанням методів, наведених у методичних рекомендаціях М. О. Лемези. Проаналізовано агресивність гриба A. alternata за впливу гібридів соняшника, які вирощувалися за різними технологіями. Для оцінювання використовували такі показники, як життєздатність спор фітопатогенного мікроміцету, інтенсивність його спороутворення та бал ураження проростків соняшника досліджуваним грибом. Визначено ступінь агресивності і групу патогенності гриба A. alternata. За результатами дослідження встановлено високу залежність агресивності досліджуваного мікроміцета від біологічних властивостей гібридів соняшника різного селекційного походження. Гібрид Душко, порівняно з гібридом Олівер, як за традиційної, так і за органічної технологій вирощування, здатний істотно впливати на зниження агресивності фітопатогенного гриба A. alternata. Зазначений показник доцільно використовувати для проведення екологічної експертизи гібридів соняшника як чинника біологічного забруднення агроценозу, що дасть можливість управління стійкістю агроекосистем та отримання екологічно чистої та безпечної продукції рослинництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 + П478.139

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського