Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Безручко М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Безручко М. В. 
Можливості застосування пункційного дренування під контролем ультразвукового дослідження в хірургічному лікуванні псевдокіст підшлункової залози / М. В. Безручко, С. В. Малик, С. П. Кравченко, О. С. Осіпов, В. С. Драбовський // Клініч. хірургія. - 2012. - № 10. - С. 29-31. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Однією з актуальних проблем абдомінальної хірургії є лікування гострого деструктивного панкреатиту (ГДП) та його ускладнень. Зважаючи на сучасні тенденції лікувальної тактики ГДП з переважанням консервативних підходів та ранньою антибактеріальною терапією, все частіше наслідком лікування є формування псевдокіст підшлункової залози (ППЗ). Проаналізовано результати лікування 63 пацієнтів з ППЗ в хірургічній клініці в період з 2003 до 2012 р. Втручання під контролем ультразвукового дослідження виконане у 49 (77,8 %) пацієнтів, з використанням лапаротомного доступу - у 10 (15,9 %), лапароскопічного - у 4 (6,3 %). Загальна ефективність пункційно-дренувальних методів 89,8 %, ускладнення виникли у 7,3 % хворих у вигляді формування зовнішньої панкреатичної нориці, яка на тлі проведення консервативної терапії мала тенденцію до закриття, за її неефективності проводили оперативне лікування на підшлунковій залозі з використанням відкритого доступу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1 + Р457.465.6-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Безручко М. В. 
Залежність ступеня операційного стресу від виду оперативного втручання з приводу гострого холециститу у пацієнтів за високого операційно-анестезіологічного ризику / М. В. Безручко, С. В. Малик, С. П. Кравченко, О. С. Осіпов, Д. А. Ситнік // Клініч. хірургія. - 2013. - № 3. - С. 22-25. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати порівняння ступеня операційного стресу за різних видів хірургічного втручання з приводу гострого холециститу шляхом визначення вмісту кортизолу, пролактину та глюкози до, під час і після операції у 50 пацієнтів. Встановлено, що найбільше (у 5,3 разу) та найбільш тривале (понад 24 год) підвищення під час операції рівня кортизолу у сироватці крові спостерігали у пацієнтів, яким виконано відкриту холецистектомію (ВХЕ), мінімальне (у 2,2 разу) та найменш тривале (до 1 год) - під час здійснення черезшкірного черезпечінкового дренування (ЧЧД) жовчного міхура (ЖМ) під контролем ультразвукового дослідження. У ході виконання лапароскопічної холецистектомії (ЛХЕ) відзначено найбільш виражене інтраопераційне підвищення рівня пролактину (у 3,6 разу) та більш швидке його зниження (протягом 24 год) у порівнянні з таким під час здійснення ВХЕ (протягом 72 год). За ЧЧД спостерігали мінімальне інтраопераційне збільшення вмісту пролактину (у 2,3 разу) та його тривалість (протягом 1 год) після операції. Це свідчило про те, що у ході виконання ЧЧД ЖМ стимуляція передньої частки гіпофіза значно менша, ніж під час ЛХЕ та ВХЕ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Безручко М. В. 
Вибір методу хірургічного лікування гострого холециститу у пацієнтів з високим операційно-анестезіологічним ризиком : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / М. В. Безручко; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Вперше визначено та проведено порівняння ступеня операційного стресу в залежності від виду оперативного втручання, у тому числі у разі черезшкірного черезпеченкового дренування жовчного міхура (ЧЧД ЖМ) під контролем ультрозвукової діагностики (УЗД), хірургічного лікування пацієнтів з гострим холециститом (ГХ) та високим операційно-анестезіологічнии ризиком (ОАР). Обгрунтовано та доповнено показання щодо застосування етапних черезшкірних пункційно-дренвальних методів лікування під контролем УЗД у випадку ГХ у пацієнтів з високим ОАР. Визначено критерії ефективності ультразвукконтрольованого ЧЧД ЖМ в лікуванні ГХ. Вперше запропоновано та доведено ефективність комплексу мініінвазивних заходів у лікуванні ГХ з місцевим перитонітом, визначено показання й особливості виконання хімічної мукоклазії ЖМ як "умовно радикального" хірургічного втручання у пацієнтів з високим ОАР (патент України на корисну модель 51713 від 26.07.2010).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Малик С. В. 
Особливості цитологічної картини перебігу ранового процесу в ділянці післяопераційної рани у пацієнтів з супутнім ожирінням / С. В. Малик, О. С. Осіпов, М. В. Безручко // Архів клініч. медицини. - 2014. - № 2 (ч. 2). - С. 81-83. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141-3 + Р415.202.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Малик С. В. 
Шляхи профілактики післяопераційних гнійних ускладнень при хірургічному лікуванні гострого деструктивного холециститу / С. В. Малик, М. В. Безручко, О. С. Осіпов, Я. В. Рибалка // Архів клініч. медицини. - 2014. - № 2 (ч. 2). - С. 83-85. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано результати лікування 87 пацієнтів з гострим деструктивним холециститом, у яких під час операції констатовано потрапляння вмісту жовчного міхура в черевну порожнину. В залежності від заходів профілактики гнійних ускладнень пацієнти були розподілені на 2 групи. I група (порівняння) - 41 пацієнт, у яких застосовувалася загальноприйнята профілактика гнійних ускладнень. II група (основна) - 46 пацієнтів, у яких загальноприйняті заходи профілактики доповнювалися черезшкірною пункцією під контролем ультразвукового дослідження (УЗД), декомпресією та санацією розчином антисептика порожнини жовчного міхура. Післяопераційні гнійні ускладнення з боку черевної порожнини та післяопераційної рани були представлені у вигляді абсцесів черевної порожнини, інфільтрату та нагноєння післяопераційної рани. Застосування черезшкірної пункції порожнини жовчного міхура під контролем УЗД в комплексі з загальноприйнятими профілактичними заходами дозволяє знизити частоту гнійних ускладнень з 19,5 до 4,3 %, та зменшити терміни перебування пацієнтів у стаціонарі з 10 до 7 діб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11 + Р457.445.52-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Малик С. В. 
Застосування мініінвазивних втручань під контролем ультразвукового дослідження з приводу непаразитарних кіст печінки / С. В. Малик, М. В. Безручко, О. С. Осіпов, С. П. Кравченко, А. В. Хоменко // Клініч. хірургія. - 2016. - № 1. - С. 32-33. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано результати лікування 21-го хворого з приводу непаразитарних кіст печінки (НКП) з застосуванням лапароскопічного дренування і пункції під контролем ультразвукового дослідження (УЗД). Перевагами такого методу є мінімальний травматизм втручання, відсутність необхідності застосування загального знеболювання; низька частота післяопераційних ускладнень (7,1 %), зменшення тривалості лікування хворих у стаціонарі до (3,3 +- 0,61) дня, зменшення економічних витрат на лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лавренко А. В. 
Спостереження візуалізації кіст печінки / А. В. Лавренко, М. В. Безручко, І. П. Кайдашев // Клініч. хірургія. - 2017. - № 6. - С. 78-79. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Безручко М. В. 
Лікування рецидивної кісти печінки великих розмірів у пацієнта за тяжкої серцевої недостатності / М. В. Безручко, А. В. Лавренко, С. В. Малик, О. С. Осіпов // Клініч. хірургія. - 2017. - № 11. - С. 79-80. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1-5 + Р410.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Малик С. В. 
Динаміка регенеративних процесів у пацієнтів з хронічними ранами при застосуванні PRP-терапії / С. В. Малик, Я. В. Рибалка, М. В. Безручко, О. С. Осіпов // Клініч. хірургія. - 2018. - 85, № 5. - С. 36-39. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.141-5

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Малик С. В. 
Застосування мініінвазивного дренування обмежених патологічних рідинних скупчень черевної порожнини при гострій хірургічній патології / С. В. Малик, М. В. Безручко, Р. Б. Лисенко, О. С. Осіпов, В. С. Драбовський // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2017. - 16, № 4. - С. 91-93. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено досвід лікування 53 пацієнтів з обмеженими рідинними скупченнями черевної порожнини. 34 пацієнтам проводили дренування шляхом відкритої лапаротомії або лапароскопічно з накладанням карбоксиперитонеуму; 19 пацієнтам застосовували спосіб дренування, розроблений в клініці. Порівнюючи результати, встановили, що ефективність розробленого способу дренування достовірно не відрізняється від загальноприйнятих методів та становив 94,7 %. Розвиток післяопераційних ускладнень у пацієнтів I групи констатовано у 11,8 % випадках, тоді як у II групі цей показник становив 5,3 %. Тривалість стаціонарного лікування у I групі становила 14,5 +- 1,5 діб, тоді як у II групі він був достовірно меншим (9 +- 1,5 діб). Отже, застосування запропонованого способу є ефективним у 94,7 % випадків і за своєю ефективністю не поступається дренуванню з відкритого лапаротомного доступу чи лапароскопічно з накладанням карбоксиперитонеуму; надає змогу зменшити частоту післяопераційних ускладнень і тривалість стаціонарного лікування цих пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Безручко М. В. 
Досвід застосування інтервенційної сонографії в лікуванні пацієнтів із бактеріальними абсцесами печінки / М. В. Безручко, С. І. Панасенко, О. С. Осіпов, В. С. Драбовський, Я. В. Рибалка // Клініч. хірургія. - 2020. - 87, № 3/4. - С. 31-34. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати можливості та ефективність застосування інтервенційної сонографії в комплексному хірургічному лікуванні пацієнтів із бактеріальними абсцесами печінки (БАП). Представлено результати лікування 39 пацієнтів з АП в клініці хірургії N 3 за період з 2012 по червень 2019 рр. Пацієнтів лікували шляхом пункційної аспірації або дренування абсцесів під сонографічним контролем. При АП діаметром до 40 мм виконано пункційну санацію. У всіх інших пацієнтів було виконано черезшкірне дренування незалежно від розмірів і локалізації абсцесу. Лікування із застосуванням інтервенційної сонографії було ефективним у 37 (94,9 %) пацієнтів. Післяопераційні ускладнення виникли у 4 (10,3 %) пацієнтів: кровотеча в порожнину абсцесу (у 2), тривале виділення жовчі по дренажу (у 1), міграція дренажа з порожнини абсцесу (у 1). Середній термін перебування хворих у стаціонарі становив (19,2 +- 1,6) ліжко-дня. Висновки: застосування пункційно-дренувальних методик під сонографічним контролем у лікуванні пацієнтів з АП є методом вибору, що обумовлено їх малою травматичністю, доступністю динамічного контролю та ефективністю у 94,9 % пацієнтів. Однак дані методики мають і деякі обмеження, пов'язані з кількістю абсцесів, їх локалізацією, а також зі складною конфігурацією абсцесів та великою вірогідністю наявних крупних секвестрів некротизованої паренхіми печінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.14

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського