Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Альохіна О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Карамушко Л. М. 
Технологія психологічної підготовки персоналу держадміністрацій до роботи в команді : навч. посіб. / Л. М. Карамушко, О. А. Філь, В. В. Левковець, О. І. Альохіна, В. О. Михайленко; Київ. облдержадмін., Центр перепідготов. та підвищ. кваліфікації працівників органів держ. влади, органів самоврядування, держ. п-в, установ і орг., закл. післядиплом. освіти, Акад. пед. наук України, Ін-т психології ім. Г.С.Костюка. - К. : Наук. світ, 2008. - 182 c. - укp.

Висвітлено технологію психологічної підготовки персоналу держадміністрацій (ПД) до роботи у команді. Проаналізовано особливості діяльності ПД за сучасних умов, визначено психологічні чинники її ефективності. Розкрито роль команди у діяльності держадміністрацій. Проаналізовано проблеми у сфері психологічної підготовки ПД до роботи у команді. Розглянуто зміст технологічного підходу як важливого засобу оптимізації психологічної підготовки ПД до роботи у команді.

Освещена технология психологической подготовки персонала госадминистраций (ПГ) к работе в команде. Проанализированы особенности деятельности ПГ в современных условиях, определены психологические факторы ее эффективности. Раскрыта роль команды в деятельности госадминистраций. Проанализированы проблемы в сфере психологической подготовки ПГ к работе в команде. Рассмотрено содержание технологического подхода как важного средства оптимизации психологической подготовки ПГ к работе в команде.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.0 я7 + Х819(4УКР)012 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА724412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Альохіна О. В. 
Формування та розвиток творчої особистості майбутнього фахівця / О. В. Альохіна // Педагогіка вищ. та серед. шк. : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 27. - С. 128-133. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розкрито умови, які сприяють розвитку творчої особистості майбутнього фахівця-економіста: забезпечення творчої співпраці, взаємодії викладача та студентів в процесі навчання, створення творчої атмосфери, що надихає до дослідницької діяльності та творчих пошуків, врахування індивідуальних психологічних особливостей студентів. Виявлено якості, властиві творчій особистості майбутнього фахівця: активність, ініціативність, самостійність мислення, цілеспрямованість, мобільність, аналітичність, логічність, здатність бачити проблему, виявляти протиріччя, творчу фантазію.

Раскрыты условия, которые способствуют развитию творческой личности будущего специалиста-экономиста: обеспечение творческого сотрудничества, взаимодействия преподавателя и студентов в процессе обучения, создания творческой атмосферы, которая воодушевляет к исследовательской деятельности и творческим поискам, учет индивидуальных психологических особенностей студентов. Выявлены качества, свойственные творческой личности будущего специалиста: активность, инициативность, самостоятельность мышления, целенаправленность, мобильность, аналитичность, логичность, способность видеть проблему, выявлять противоречие, творческую фантазию.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.220 + Ю945.1 + У. р3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Альохіна О. В. 
Клініко-лабораторна оцінка ефективності лікування хронічних форм періодонтиту з використанням фізичних факторів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. В. Альохіна; МОЗ України, Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - К., 2013. - 19 c. - укp.

Вперше електронно-мікроскопічним дослідженням доведено, що після препарування кореневого каналу за методикою "crown down", використання внутрішньоканального електрофорезу призводить до достовірного підвищення ефективності очищення в середній та апікальній частинах, анатомічних розгалуженнях системи кореневого каналу, що оптимізує умови для якісної обтурації. Вперше доведено, що вплив струму на систему кореневого каналу не залежить від його сили під час первинного та повторного препарування, що є підгрунтям для більш комфортного проведення процедури катод-гальванізації для пацієнта. Вперше експериментальним і клінічним дослідженнями показано значення та зміни pH кореневого каналу під час проведення первинного та повторного ендодонтичного препарування, як фактора, що впливає на прогноз лікування різних форм хронічного періодонтиту. За результатами клінічного дослідження встановлено достовірну перевагу використання внутрішньоканального електрофорезу у порівнянні з препаратами на основі гідроксиду кальцію в здатності до підвищення рН кореневого каналу, особливо за повторного ендодонтичного лікування та за поєднання цих методик. На підставі проведених експериментальних досліджень вдосконалено, обгрунтовано та підтверджено високу клінічну ефективність використання запропонованої методики внутрішньоканального електрофорезу 10 % розчину йодиду калію у віддалені терміни лікування різних форм хронічного періодонтиту. Вперше встановлено діагностичні можливості ультразвукового методу дослідження за різних форм хронічного періодонтиту та визначено ехографічну характеристику патологічних змін. Показано, що незалежно від клініко-рентгенологічних проявів захворювання цей метод дозволяє вивчити стан альвеолярного відростка й оточуючих м'яких тканин, що дозволяє коригувати план лікування та здійснювати контроль його ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396219 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Альохіна О. В. 
Інформаційно-аналітична система управління екосистемами заповідних територій (на прикладі Шацького національного природного парку) / О. В. Альохіна, В. В. Кошовий, Р. Ф. Федорів // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 22. - С. 34-39. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати досліджень з проблеми керування екосистемами природно-заповідних територій на основі застосування прогресивних інформаційних технологій. Запропоновано та проаналізовано функціональну структуру інформаційно-аналітичної системи експертно-екологічного моніторингу для реалізації керування екосистемою заповідної території на прикладі Шацького національного природного парку.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Е0*88е(4УКР)л64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Альохіна О. В. 
Геоінформаційний аналіз змін видового складу лісів Шацького національного природного парку / О. В. Альохіна // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 37. - С. 45-51. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Наведено результати аналізу змін видового складу лісів Шацького національного природного парку за період 1986 - 2010 рр., виконаного шляхом тематичної обробки різночасових космічних знімків і з використанням засобів географічної інформаційної системи. Одержано дані щодо зміни площ, зайнятих хвойними та листяними породами на території парку.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.92 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Альохіна О. В. 
Формування бази даних для дослідження геоефективних проявів сонячної активності / О. В. Альохіна, І. М. Горбань, О. Л. Івантишин, Л. М. Каратаєва, В. В. Кошовий, З. І. Любінецький, В. П. Мезенцев, Л. С. Мельничок, Х. О. Петрів, Ю. В. Романчев // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 37. - С. 71-78. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено особливості формування структури реляційної бази даних про різні фізичні параметри геліопроцесів та фізичні, кліматичні і біологічні параметри стану компонентів біогеосистеми природно-заповідних територій Західного Полісся, створеної для дослідження геоефективних проявів сонячної активності, а також приклади її використання для аналізу впливу сонячної активності на індикатори екологічного стану цих компонентів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Карамушка Л. М. 
Технологія психологічної підготовки персоналу держадміністрацій до профілактики та подолання професійного стресу : навч. посіб. / Л. М. Карамушка, Д. І. Куриця, В. В. Левковець, О. І. Альохіна; Київ. облдержадмін., Заклад післядиплом. освіти "Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів держ. влади, органів самоврядування, держ. підприємств, установ і організацій", НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка, Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І. Огієнка. - Київ : Логос, 2015. - 126 c. - Бібліогр.: с. 95-117 - укp.

Розкрито особливості державного управління як виду соціального управління та роль державної служби у його здійсненні. Проаналізовано сутність професійного стресу та основні підходи до його вивчення. Виділено основні психологічні чинники професійного стресу у держслужбовців. На основі спеціального емпіричного дослідження вивчено рівень професійного стресу в держслужбовців. Виявлено організаційно-професійні та соціально-демографічні характеристики держслужбовців, які обумовлюють його виникнення. Виявлено потребу держслужбовців в антистресових програмах. Охарактеризовано зміст технологічного підходу як важливого засобу оптимізації психологічної підготовки персоналу держадміністрацій до профілактики та подолання професійного стресу. Розроблено тренінг "Психологічні основи профілактики та подолання професійного стресу у держслужбовців", визначено його мету та завдання, зміст та структуру. Відображено особливості використання змістовно-цільових та організаційно-спрямовуючих інтерактивних технік під час проведення системи тренінгових занять із персоналом держадміністрацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 я73 + Х819(4УКР)012.1:Ю9 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мельник М. М. 
Метрологічне забезпечення вимірювання глибини озера Світязь / М. М. Мельник, О. В. Альохіна, М. К. Штабський // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 42. - С. 35-39. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано інструментальні та методичні похибки, які виникають під час батиметричних вимірювань озер карстового походження на прикладі найбільшої за об'ємом природної прісноводної водойми України - озера Світязь. Обчислено максимальні похибки і наведено рекомендації для їх мінімізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д226.0 с0 + Д229.61

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Альохіна О. В. 
Аналіз фрагментування ландшафтів біосферного резервату "Шацький" / О. В. Альохіна, І. М. Горбань, Д. В. Івченко // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 42. - С. 40-46. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено фрагментування ландшафту біосферного резервату "Шацький". Проаналізовано фрагментатори різного походження, а саме природні та антропогенні, які створюють бар'єри для багатьох видів біологічного різноманіття в межах цієї природоохоронної території. Розраховані кількісні показники, що характеризують ступінь фрагментування території біорезервату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Попов М. О. 
Системний аналіз функціонування екосистем природоохоронних територій в умовах активізації впливу природно-антропогенних чинників / М. О. Попов, О. В. Альохіна, Б. П. Русин, В. В. Кошовий, О. Л. Івантишин // Доп. НАН України. - 2019. - № 11. - С. 100-110. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На підставі системного підходу розглянуто проблему функціонування екосистем природоохоронних територій за умов активізації сумісного впливу природних і антропогенних чинників. Показано, що за цих умов сучасні технології управління не завжди забезпечують належний рівень оцінювання екологічного стану і релевантного реагування на його негативні зміни. Запропоновано підхід до побудови систем оцінювання екологічного стану територій цього класу і розглянуто його інформаційні та методологічні аспекти. Як приклад застосування запропонованого підходу наведено ГІС-орієнтовану інформаційно-аналітичну систему, призначену для реалізації адаптивного управління станом природного середовища біорезервату ЮНЕСКО "Шацький".


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*88(45УКР)л64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Альохіна О. В. 
Система оцінювання екологічного стану заповідних територій в умовах активізації природно-антропогенних процесів (на прикладі біосферного резервату "Шацький") : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / О. В. Альохіна; Київський національний університет будівництва і архітектури. - Київ, 2019. - 24 c. - укp.

Створено систему оцінювання екологічного стану (далі - ОЕС) та апробована практично, а результати досліджень використані у діяльності біосферного резервату (БР) ЮНЕСКО "Шацький", типовому представнику природно - заповідних територій Західного Полісся. Проаналізовано інформаційні аспекти процесу оцінювання екологічного стану, розроблено його інформаційно - енергетична модель і сформульована умова інформаційної оптимізації системи на основі відповідності її інформаційних характеристик конкретним задачам діагностування стану екосистеми. Зазначено, що заропонована система ОЕС заповідних територій ґрунтується на використанні сучасних фізичних методів та перспективних інформаційних технологій. її основу складають підсистеми комплексного екологічного моніторингу та ГІС - аналізу. Досліджено й оцінено наслідки впливу природно-антропогенних чинників на природні комплекси БР "Шацький" з використанням створеної системи. Отримано нові наукові дані та експериментальні залежності, які дозволили оцінити тенденції змін екологічного стану компонентів природних комплексів та наслідки впливу трансформаційних процесів на екобезпеку природного середовища БР "Шацький" за період 1984 - 2017 рр. Розроблено, як варіант практичної реалізації системи ОЕС, геоінформаційний Інтернет - атлас БР "Шацький". Покладено в основу цього інформаційного продукту напрацьовані інформаційні та картографічні матеріали, результати їх аналізу, висновки та узагальнення. Зазначено, що цей продукт створено для перманентного інформування спеціалістів і населення про стан екологічної ситуації і екобезпеки на території біосферного резервату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*88(45УКР) л64 Шацький

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Альохіна О. В. 
Аналіз даних теплового дистанційного зондування природних об'єктів / О. В. Альохіна, Д. В. Івченко, Н. А. Піць // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2020. - Вип. 48. - С. 61-71. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто доцільність використання теплових космічних зображень, отриманих сенсором TIRS супутника Landsat 8, під час моніторингових досліджень природних об'єктів. Визначено, що теплове поле природних територій характеризується значною сезонною просторово-часовою мінливістю. Встановлено, що сезонна мінливість інтенсивності теплового випромінювання різних об'єктів відображає закономірності, пов'язані із властивостями цих об'єктів, тобто може бути їх дешифрувальною ознакою. Відповідно до результатів класифікації без навчання багаточасового теплового зображення визначено структуру теплового поля заповідної території та встановлено відповідність її елементів місцевим природним об'єктам.



Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Косаревич Р. Я. 
Аналіз космічних знімків методами згорткових нейронних мереж та маркованих випадкових точкових полів / Р. Я. Косаревич, О. В. Альохіна, Б. П. Русин, О. А. Луцик, Н. А. Піць, Д. В. Івченко // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 49. - С. 45-51. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Запропоновано методологію аналізу зображень дистанційного зондування земної поверхні для виявлення міжвидових залежностей під час біогеоценозу. Методи класифікації на основі згорткових мереж застосовано до набору фрагментів вхідного зображення. Набір центрів фрагментів зображень окремого класу розглянуто як випадкову точкову конфігурацію, властивості якої описують за допомогою характеристик маркованих випадкових точкових полів. Досліджено серію зображень дистанційного зондування, щоб виявити взаємні залежності між точковими конфігураціями різних класів для моніторингу їх розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського