Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (76)Автореферати дисертацій (45)Книжкові видання та компакт-диски (751)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю937.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 302
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лановенко І. І. 
Кримінологія. Випуск: Причини та раннє попередження статевої злочинності / І. І. Лановенко, П. В. Мельник; Укр. фін.-екон. ін-т. Юрид. ф-т. - К., 1998. - 119 c. - Бібліогр.: 178 назв. - укp.

На основі досягнень криміналістичної науки та суміжних наук досліджені основні ідеї ранньої профілактики насильницьких статевих девіацій, правопорушень, злочинів серед молоді. Розглянуто поняття норми та відхилень як передумови кризи у психосексуальному розвитку молоді; психологічну характеристику кризи психосексуального розвитку; форми статевих девіацій та їх психолого-кримінологічні особливості; попередження статевих відхилень як причин і умов статевих злочинів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.120.1 + Х883.71 + Ю937.3-5 + Р648.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лановенко І. І. 
Кримінологія. Причини та раннє попередження статевої злочинності / І. І. Лановенко, П. В. Мельник; Укр. фін.-екон. ін-т. Юрид. ф-т. - К., 1998. - 119 c. - Бібліогр.: 178 назв. - укp.

На основі досягнень кримінологічної науки та суміжних наук розглянуто поняття норми та відхилень (девіацій) як передумови кризи у психосексуальному розвитку молоді. Зроблено психологічну характеристику кризи психосексуального розвитку. Висвітлено форми статевих девіацій та їх психолого-кримінологічні особливості, шляхи попередження статевих відхилень як причин і умов статевих злочинів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.120.1 + Ю937.3-5 + Р811.36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Леванова И. Л. 
Личностные особенности супругов из сексуально дезадаптированных пар / И. Л. Леванова // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 1999. - № 432. - С. 201-203. - Библиогр.: 2 назв. - рус.

Виявлено особистісні ММРІ-профілі, що сприяють формуванню сексуальных дезадаптацій у подружніх пар.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.3-5 + Р64-328

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Найдовская И. В. 
Личностные характеристики женщины-руководителя / И. В. Найдовская // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 249-254. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Розглянуто питання, пов'язані з психологічними аспектами діяльності жінок, орієнтованих на працю на керівних посадах. Простежено функції та обов'язки жінки-менеджера. Наведено результати досліджень, метою яких було виявлення особистісних якостей сучасної жінки-керівника, для чого було використано тести: опитувальний "Кейрсі", "Кар'єрна орієнтація", Лірі. За результатами тестування визначено позитивні та негативні фактори управлінської діяльності жінок-менеджерів, що впливають на формування стилів управлінської діяльності.


Ключ. слова: жінки-керівники, особистісні характеристики, тестування психологічне, стиль керівництва
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.181с27 + Ю937.31с27

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Леванова И. Л. 
Мотивационый анализ патогенеза сексуальной дезадаптации супружеской пары / И. Л. Леванова // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 1999. - № 432. - С. 204-205. - Библиогр.: 1 назв. - рус.

Використано метод "краю та середини" тесту Зонді. Виявлено фрустровані мотиви, захисні механізми та корінні особистісні чинники патогенезу сексуальної дезадаптації подружньої пари.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.3-5 + Р64-328

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кочарян Г. С. 
Невроз ожидания неудачи как диагностическое понятие клинической сексологии / Г. С. Кочарян // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 1999. - № 432. - С. 144-150. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

"Невроз очікування невдачі" (НОН) - діагноз, що дуже часто ставлять чоловікам, які звертаються за сексологічною допомогою. Разом з тим існують два альтернативних уявлення про цю патологію. Згідно з першим з них, невроз очікування - самостійна форма неврозу, а згідно з другим - особливий вид неврозу нав'язливих станів (ННС). Під час спеціального обстеження хворих на НОН було виділено 8 його типів за критеріями для їх виділення були усвідомлення болісності тривожного очікування невдачі, його патогенного впливу, а також наявність боротьби з ним. За результатами проведеного аналізу зроблено висновок про те, що цей невроз є певним континуумом. На одному з його полюсів знаходяться форми, де відсутні ознаки, характерні для ННС в його традиційному розумінні (згідно з котрим нав'язливість обов'язково усвідомлюється), а на другому - варіанти, які виявляють ці ознаки повною мірою. Наведено характеристику кожного типу неврозу. Зроблено висновок про можливість існування нав'язливостей, що не усвідомлюються. Визнано недоцільним відносити пацієнтів сексологічного профілю з патологією, що розглядається, до різних класифікаційних рубрик. У всіх випадках, якої б точки зору не дотримувався лікар, рекомендовано ставити діагноз "невроз очікування невдачі", який знайшов своє відображення у вітчизняних класифікаціях сексуальних розладів у чоловіків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.32-5 + Ю948.43 + Р645.093

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кочарян А. С. 
Особенности картографии личностных полоролевых образований у девушек / А. С. Кочарян, Н. Н. Терещенко // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 2000. - № 483. - С. 93-97. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Розглянуто особливості зв'язку статево-рольових шкал у дівчат 18 - 20 років. Подано психодіагностичну карту утворень маскулінності/фемінінності у дівчат. Отримано доповнення стосовно раніше запропонованої структурної організації симптомокомплексу маскулінності/фемінінності у дівчат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лановенко І. І. 
Проблема вибору в кримінології / І. І. Лановенко, П. В. Мельник. - К., 1999. - 458 c. - Бібліогр.: 576 назв. - укp.

Монографію присвячено дослідженню психолого-кримінологічних аспектів процесу вибору девіантних форм поведінки. Розглянуто концептуальні ідеї, методологічні основи дослідження, взаємозв'язок свободи вибору та відповідальності. Проаналізовано проблему норми та відхилень від неї на матеріалах статевих девіацій, правопорушень та злочинів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)120.1 + Х883.9(4УКР)71 + Ю937.3-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бабюк І. О. 
Проблеми сексуального здоров'я молодої родини: соціальні, психологічні та медичні аспекти / І. О. Бабюк, В. В. Седнєв; Донец. обл. центр соц. служб для молоді. - Донецьк, 1998. - 141 c. - (Секс. здоров'я молоді; Вип.6). - укp. - рус.

З позиції системного міждисциплінарного тлумачення визначені співвідношення соціогенних, психогенних та соматогенних чинників у розвитку сексуальних розладів у чоловіків та сексуальної дисгармонії подружжя. Сексуальне здоров'я, враховуючи багатомірність його забезпечення, саме по собі є психосоматичним феноменом і може бути своєрідною моделлю психосоматичних співвідношень і класичним прикладом інтегративного підходу до вивчення його із зазначених позицій. Системне розуміння психосоматичних співвідношень при розладі сексуального здоров'я повинно передбачати дослідження усього комплексу факторів, що його визначають, окрім біологічних - загальну та сексуальну культуру, особистісні відмінності, міжособистісні відношення, адаптацію подружжя на всіх рівнях взаємодії, соціальні та мікросоціальні впливи. Адекватний коригуючий вплив при сексуальній дисгармонії неможливий без аналізу стану усіх вказаних компонентів сексуального здоров'я. Розроблена система їх діагностики, корекції та профілактики, відображено необхідні науково обгрунтовані відомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-57 + Р712.53-57 + С5*644*332 + С5*641*332 + Ю937.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585828 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пісоцький В. П. 
Психосексуальний розвиток індивіда : Навч.-метод. посіб. для студ. пед. вузів / В. П. Пісоцький; Ніжин. держ. пед. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 2000. - 36 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано співвідношення понять "стать", "секс" та "сексуальність". Висвітлено психологічні особливості засвоєння статевих чоловічих і жіночих ролей, поцеси формування статевої ідентичності. Наведено теорії психосексуального розвитку: ідентифікації, статевої типізації, самокатегоризації. Досліджено проблеми психосексуального розвитку в пубертатному періоді. Визначено мету та завдання статевого виховання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.3 я73 + Р128.94-349 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бабюк І. О. 
Психосоматична концепція порушень сексуального здоров'я подружжя / І. О. Бабюк; Донец. обл. центр соц. служб для молоді. - Донецьк, 1998. - 116 c. - (Секс. здоров'я молоді; Вип.9). - укp. - рус.

З позиції системного міждисциплінарного підходу дістала подальшого розвитку концепція чотирифакторного забезпечення сексуальності, на базі якої розроблено концепцію багатофакторності психосоматичних співвідношень, їх класифікація та принципи діагностики при досліджуваній патології, що лягло в основу запропонованої системи діагностики, корекції та профілактики сексуальної дисгармонії подружньої пари. На думку автора, психосоматичний принцип дослідження і корекції порушення сексуального здоров'я являється методологічно правильним підходом до встановлення ролі соціогенних, психогенних та соматогенних факторів у його розладі та пошуку шляхів трансформації співвідношення цих факторів з метою відновлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-57 + Р712.53-57 + Ю937.3 + С5*644*332

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кочарян А. С. 
Роль полоролевых образований личности в патогенезе сексуальной дезадаптации супружеской пары / А. С. Кочарян, И. Л. Певанова // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 1999. - № 432. - С. 138-143. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Подано аналіз статеворольових утворень особистості у патогенезі різних форм сексуальної дезадаптації подружньої пари. Виявлено ряд статеворольових механізмів: дискомплементарність, регрес, трансформація тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.3-5 + Р64-435

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Жидко М. Е. 
Сексуальные фантазии: гендерные, возрастные особенности и их взаимосвязь с психосексуальным поведением / М. Е. Жидко // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 1999. - № 432. - С. 91-97. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Проаналізовано гендерні та вікові особливості сексуальних фантазій та їх взаємозв'язок з психосексуальною поведінкою. Висунуто гіпотезу, що вони є наслідком взаємодії базових феминних та маскулинних фантазій особи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.3-514

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гнатишин М. С. 
Соціальна реалізація особистості та функціональна асиметрія півкуль головного мозку / М. С. Гнатишин; Вінниц. держ. мед. ун-т. - Вінниця, 1998. - 219 c. - Бібліогр.: 432 назв. - укp.

Висвітлені проблеми конституціонально-біологічних, соціально-економічних та психологічних аспектів формування психічного здоров'я жіночого населення. Досліджено функціональний стан вегетативної нервової системи, фізіологічна діяльність організму, психологічні особливості та спосіб життя у жінок з домінуючою лівою півкулею, гармонійною взаємодією та домінуючою правою півкулею головного мозку. Показано, що кожний тип міжпівкульової організації мозку має свій фізіологічний та соціально-психологічний статус. На цій основі розроблені індивідуальні прогностичні моделі розвитку невротичних розладів у жінок та запропоновані організаційні, теоретичні та практичні медико-соціальні підходи захисту психічного здоров'я населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.5*04*112.8 в2|Ю9,021 + Р645.093.3-435 + Ю937.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Говорун Т. В. 
Стать та сексуальність: психологічний ракурс : Навч. посіб. / Т. В. Говорун, О. М. Кікінежді. - Т. : Навч. кн.-Богдан, 1999. - 384 c. - укp.

Розглянуто питання сексуальної поведінки людини та освоєння нею статевих ролей жінки та чоловіка, прояви сексуальності в дитячому і дорослому віці, гармонії інтимності та кохання, норми та патології сексуальної поведінки, а також впливу батьків і соціального оточення на статеве виховання особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.3 я73 + Р120.45 я73 + Р64-328 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кравець В. П. 
Теорія і практика дошлюбної підготовки молоді / В. П. Кравець. - К. : Київ. правда, 2000. - 688 c. - Бібліогр.: 56 назв. - укp.

Наведено результати багаторічного теоретичного та експериментального дослідження проблем дошлюбної підготовки учнівської молоді. Розглянуто морально-психологічні аспекти дошлюбної поведінки молоді, психологічні проблеми молодої сім'ї, психолого-педагогічні засади формування готовності учнівської молоді до сімейного життя. Висвітлено основні аспекти змісту формування майбутнього сім'янина, питання сексуальної підготовки молоді до подружнього життя, реалізації репродуктивної та виховної функцій сім'ї. Викладено методику реалізації змісту дошлюбної підготовки учнів, педагогічного забезпечення формування готовності учнівської молоді до подружнього життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.358 + Ю937.3 + Ю956 + Ю713.13 + Ю715.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Самойленко Є. М. 
Порівняльні дослідження впливу психологічної статі на самооцінку юнаків і дівчат - студентів технічних та гуманітарних спеціальностей вузів / Є. М. Самойленко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 18. - С. 310-318. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розкрито актуальну проблему взаємозв'язку самооцінки та психологічної статі (маскулінності, фемінінності і андрогінкості) хлопців і дівчат - студентів технічних і гуманітарних спеціальностей ВНЗ. За матеріалами експериментально-психологічного дослідження, проведеного за 16PF Р.Кеттеллу і з використанням адаптованого тесту на самооцінку, зроблено аналіз обумовленості самооцінки хлопців і дівчат.

Раскрыта актуальная проблема взаимосвязи самооценки и психологического пола (маскулинности, фемининности и андрогинии) юношей и девушек - студентов технических и гуманитарных специальностей ВУЗ. По материалам экспериментально-психологического исследования, проведенного по 16PF Р.Кеттеллу и с использованием адаптированного теста на самооценку, сделан анализ обусловленности самооценки студентов полоролевыми отличиями.

The article reveals the actual problem of the relationship between self-evaluation and psychological state (masculinity, feminity and androgyny) of girls and boys - the students of technical and humanitarian specialties of higher educational establishments. ?The analysis of conditioning of self-evaluation of girls and boys by sexual role differences has been made according to the materials of experimental-psychological research made with the help of 16PF P. Kettell and application of the adapted test on self evaluation.


Ключ. слова: маскулінність, фемінінність, андрогінія, самоцінка
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.3 + Ю952.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Горошко Е. И. 
Функциональная асимметрия мозга, язык, пол: Аналит. обзор / Е. И. Горошко; Ин-т языкознания, Харьк. нац. экон. ун-т. - М.; Х. : ИД "ИНЖЭК", 2005. - 280 c. - рус.

Освещены вопросы функциональной асимметрии мозга. В контексте нескольких дисциплин (нейропсихологии, нейролингвистики, лингвистической гендерологии) рассмотрены половые различия в характере функциональной асимметрии мозга и влияние последних на речевые способности человека, в частности, с учетом гендерного параметра. Предложена классификация афазий по А.Р.Лурии, описаны классические дисфункций, связанные с повреждением мозга.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.5*04 + Ю933-3 + Ю937.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Говорун Т. В. 
Соціалізація статі та сексуальності / Т. В. Говорун. - Т. : Навч. кн. - Богдан, 2001. - 240 c. - укp.

Розглянуто шляхи гендерної соціалізації людини й освоєння нею нормативів статеворольової та сексуальної поведінки в дитячому віці. Показано значення категорії статі у диференціації психології чоловіків і жінок, в організації виховного процесу, у психокорекційній роботі у разі порушення статевої ідентичності, інверсії потягу та сексуального насилля. Проаналізовано соціокультурні фактори, запропоновано механізми соціалізації індивіда. Визначено причини гомосексуальності (біологічні, генетичні, гормональні, нейроанатомічні, психологічні), а також ставлення до людей з нетрадиційними сексуальними орієнтаціями. Встановлено причини згвалтування, їх наслідки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.3 + Ю983.73 + С5*423.2*344 + Р120.45 + Ч311.358

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА619635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Хамитов Н. В. 
Философия человека: от метафизики к метаантропологии. Кн. 1, Кн. 2. Философия человека и его пределов: возможность метаантропологии (Кн.1). Пределы мужского и женского: введение в метаантропологию (Кн. 2) / Н. В. Хамитов. - К. : Ника-Центр; М.: Ин-т общегуманит. исслед., 2002. - 334 c. - (Сер. "Пробл. Человека"; Вып.3). - рус.

Предложена новая парадигма философии человека - метаантропология - учение о человеческом бытие и обыденных, предельных и запредельных проявлениях мужского и женского. Определены содержания понятий личностного и персонализма, философского мировоззрения, искусства и системы, эссеистической философии, философского текста, идеализма, метаантропологии. Исследована специфика преемственности в теоретической философии, философской эссеистетике и искусстве. Рассморена философия как духовное разрешение основного противоречия своего времени и выход к трагическим противоречиям человеческого бытия. Приведен метод актуализирующего психоанализа - изучения и глубинной коррекции отношений мужчины и женщины, представлены концепции любви в западной философии, рассмотрено бессмертие человека как бессмертие личности. Отражена эволюция личности как разрешение противоречия сверх- и метачеловеческого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216 + Ю937.3 + Э210.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: В345434 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського