Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю251.40$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Проблеми коеволюції. Філософські науки : Зб. наук. пр. / ред.: В. М. Вандишев; Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С.Макаренка. - Суми, 2000. - 98 c. - укp.

Проаналізовано еволюцію природи і суспільства як взаємно зумовленої зміни систем. Здійснено спробу методологічного аналізу через синергетичний принцип. На підставі дослідження необхідності коеволюції природи і суспільства зроблено висновок про синтез знань сумісності різноманітних рівнів коеволюції та уявлень про коеволюційні процеси, що знаходять місце в науці, а також у художній творчості, релігії та міфології.


Індекс рубрикатора НБУВ: А4 + Б.в1 + Ю251.40 + Ю6*63

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кругляк М. І. 
Тенденція до єдності природничого та соціогуманітарного знання за доби постнекласичної науки : Автореф. дис... канд. філософ. наук / М. І. Кругляк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 18 c. - укp.

Проаналізовано тенденції до єдності природничого та соціогуманітарного знання на сучасному етапі розвитку наукового пізнання. Висвітлено різноманітні підходи щодо питання співвідношення цих знань. Виявлено проблеми єдності природничих і соціогуманітарних наук. Показано можливості їх вирішення у контексті постнекласичної науки. Значну увагу приділено міждисциплінарності та взаємодії різних дисциплін у комплексних дослідженнях, що зумовлює можливість досягнення єдності природничого та соціогуманітарного знання. Зазначено, що в сучасній філософії науки методологічна єдність взаємопов'язується не з єдиним методологічним взірцем, а з взаємодоповнюваністю методів. На підставі аналізу моделей наукового знання, що претендують на універсальність, виявлено спільні риси у структурі даних знань. Відзначено, що тенденція до єдності природничих і соціогуманітарних наук поглиблюється у постнекласичній науці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.23 + Ю251.40 + Ю251.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Волинка Г. І. 
Картина світу ХХ століття: енциклопедизм як композиційний принцип. Ч. 1. Природничо-наукові компоненти / Волинка Г. І.; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К. : НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2009. - 203 c. - укp. - рус.

Видання є першою спробою опису компонентів сучасної наукової картини світу. Викладено новітні досягнення наук про природу, людину, суспільство, технології та техніку. Висвітлено взаємозв'язки різногалузевих знань, доведено взаємообумовленість їх прирощення. Обгрунтовано ідею непересічної значимості впорядкованого наукового світорозуміння для підготовки успішного фахівця будь-якої галузі науки та техніки.

Издание является первой попыткой описания компонентов современной научной картини мира. Изложены новейшие достижения наук о природе, человеке, обществе, технологии и технике. Освещены взаимосвязи разноотраслевых знаний, доказана взаимообусловленность их наращивания. Обоснована идея непреходящего значения упорядоченного научного миропонимания для подготовки успешного специалиста любой отрасли науки и техники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.я73 + Ю251,0 + Ю251.401,0 + А73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В352511/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вєдров О. 
Науки про суспільство та соціальний прогрес. Епістемологічні та етичні засади соціальних наук з погляду філософії комунікації : [монографія] / О. Вєдров. - Київ : Стилос, 2014. - 338 c. - Бібліогр.: с. 315-334 - укp.

Розглянуто епістемологічні та етичні засади соціальних наук у парадигмі філософії комунікації. Прослідковано генезу важливих епістемологічних проблем у класичних версіях обгрунтування знання про суспільство та показано шляхи їх вирішення у межах означеного підходу, а саме виходячи з пропозицій трансцендентальної прагматики. Розглянуто питання стосунку розуміння та пояснення в соціальних науках, інтересів пізнання, екстенсивної мови та інтенсійних контекстів, критики ідеології, граничного обгрунтування норм і масштабів критики. Увагу приділено нормативному компоненту соціальних наук та етичним імперативам у них.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.402 + Ю22 в017:Ю72

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА780375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Сідоркіна О. М. 
Особливості знання про природу на ранніх етапах суспільного розвитку / О. М. Сідоркіна // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2021. - № 2. - С. 50-54. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто особливості формування та характер знання про природу на ранніх етапах суспільного розвитку. Показується детермінованість процесу взаємовідносин між природою та людиною та специфіки системи знань про природу особливостями індивідуальної і суспільної праці. Доводиться, що витоки переплетіння різних форм духовної культури та суспільної свідомості первісної людини, нерозчленованість її знань про природу і пізнавальної сфери загалом полягають у нерозчленованості самого суспільного буття. Подібний характер ставлення до природи та засоби її пізнання відображали рівень розвитку матеріальних продуктивних сил суспільства, культури, пізнавальної діяльності, загальні умови життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.40 + С5*671*18:Д8 + Б.в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861:Філос.Культур. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського