Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю210$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Малышев А. В. 
Возможен ли синтез эклектической философии? / А. В. Малышев. - Винница : Винница, 2001. - 15 c. - рус.

Сделан историко-философский анализ исследования проблемы синтеза эклектической философии. Рассмотрен вопрос отношения времени и пространства к материи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю210,0 + Ю212.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р89733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Погорєлов О.  
Природа філософського плюралізму / О. Погорєлов // Філософ. думка. - 2001. - № 5. - С. 5-40. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю210.6 + Ю3,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Ющик І. О. 
До проблеми монізму і дуалізму праворозуміння / І. О. Ющик // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2003. - Вип. 14. - С. 78-89. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Ю210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Тимирязев А. К. 
Материализм и идеализм в физике ХХ века : сб. ст. / А. К. Тимирязев, В. Ф. Миткевич, В. А. Ацюковский, В. Н. Игнатович; Рос. акад. естеств. наук. - К. : А-Центр; М., 2008. - 260 c. - рус.

Проанализировано противодействие идеализму в теоретической физике ХХ ст. и раскрыто значение книги В.И. Ленина "Материализм и эмпириокритицизм" для развития физики. Освещены вопросы материализма и релятивизма в современной теоретической физике, структура классической физической теории.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3в5я43 + В3в03я43 + Ю210.1я43 + Ю210.3я43 + Ю3(4РОС)6-6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА709164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шепєлєв М. А. 
Планетарний дуалізм як світосистемний феномен: філософсько-історичний аналіз : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / М. А. Шепєлєв; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 2000. - 17 c. - укp.

Дисертацію присвячено філософсько-історичному аналізу планетарного дуалізму як феномену сучасної світової системи. Досліджено сутність, структуру, функції, тенденції розвитку планетарного дуалізму як суперечності сучасної світової системи в його проявах у формі геополітичного (між силами Суші та Моря) та цивілізаційної (між Східною та Західною макроцивілізаціями) суперечливої соціальної взаємодії. Планетарний дуалізм розглянуто як основну суперечність, загальну причину та рушійну силу розвитку сучасної світової системи. Досліджено процес геополітичного конституювання та розгортання планетарного дуалізму в процесі його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю210.5 + Ю6*327.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Радченко Н. А. 
Сутність, смисли та особливості дуалізму в античному гностицизмі : автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Н. А. Радченко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 18 c. - укp.

Досліджено дуалізм в античному гностицизмі. Його розглянуто як важливу для самовизначення людини проблему, що має прояв у системах античних гностиків, світовідчуття та світорозуміння яких є близьким і зрозумілим для сучасної людини. На підставі аналізу оригінальних текстів гностиків вирішено проблему дуалізму. Як головну ідею у вченнях гностиків виявлено ідею подвійності світу та протиставлення його Богу, диспозиції знання та незнання, свободи та несвободи, духовного та тілесного начал у людині, темного та світлого, чоловічого та жіночого. Як найважливішу опозицію античного гностицизму визначено опозицію "Бог - світ", але вона "знімається" завдяки активній ролі людини, яка є учасницею протистояння Бога та світу. На підставі результатів дослідження встановлено, що людина - центральна постать у подоланні дуалізму, саме людина прагне до духовного світу, вищих цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э322-100 + Ю210.5 + Ю3(0)414-331

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бурлай Є. В. 
Дуалізм "природного" та "позитивного" в праві як філософсько-правова проблема / Є. В. Бурлай // Пробл. філософії права. - 2003. - Т. 1. - С. 83-85. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто суперечність між природним і позитивним правом, що є проблемою філософського значення, оскільки відображає глибинні рівні пізнання і розуміння суті права. Дихотомія природного і позитивного права найяскравіше виявляється в онтологічному, гносеологічному, логічному, етичному, а також інструментальному аспектах проблеми. Соціолого-правовий підхід, розташований на межі природного і позитивного праворозуміння, вимагає особливої уваги дослідників, оскільки припускає об'єктивний і реалістичний підхід до права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в72 + Х0 в74 + Х002.56 + Ю210.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кадикало А.  
Фізікалістські принципи матеріалістичної інтерпретації природи свідомості / А. Кадикало // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 723. - С. 23-29. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано матеріалізм, що претендує на статус "найбільш" наукової теорії природи свідомості, аргументуючи свої претензії шляхом застосування фундаментальних понять природничих наук. Оскільки сучасне науково-природниче знання переживає період переосмислення та трансформації класичних уявлень про дійсність, то це безпосередньо впливає на інтерпретаційні потенції матеріалістичного розуміння природи свідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю210.1 + Ю216.262

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ковнєров О. Є. 
Плюральність як провідний принцип постнекласичної методології / О. Є. Ковнєров // Ноосфера і цивілізація. - 2012. - Вип. 1. - С. 56-61. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Визначено філософський смисл поняття "плюральність", витоки та типи сучасного соціокультурного плюралізму в контексті постнекласичного дискурсу проблеми справедливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю210.6 + Ю702.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вовк О. 
Філософські основи пізнання: мультипарадигмальність і гносеологічний плюралізм / О. Вовк // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2014. - № 19. - С. 21-25. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено особливості мультипарадигмального пізнання. Зокрема, розглянуто рівні та методи когніції, окреслено ментальні операції, за допомогою яких здійснюється пізнавальна діяльність. Підкреслено важливість гносеологічного плюралізму, згідно з яким постулюється поєднання раціонального, чуттєвого та досвідного у пізнавальному процесі. Акцентовано на ідеї взаємодії різних формацій і парадигм пізнання, що результується створенням мультипарадигмальних епістемологічних систем. Запропоновано спіральну модель зростання знання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю210.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сепетий Д. П. 
Три найвпливовіші аргументи проти матеріалізму у сучасній філософії свідомості / Д. П. Сепетий // Наука. Релігія. Суспільство. - 2013. - № 4. - С. 75-82. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розкрито найвпливовіші аргументи проти матеріалізму у сучасній філософії свідомості, що розвивається переважно в руслі аналітичної академічної філософії англомовних країн, - аргумент зомбі, аргумент знання та уявний експеримент "китайська кімната". Обгрунтовано тезу про те, що жодна з версій матеріалізму не пояснює і в принципі неспроможна пояснити існування та характер свідомості як особистого внутрішнього, суб'єктивного виміру людини (на відміну від її зовнішніх, поведінкових проявів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.2 + Ю210.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Моисеев И. К. 
Развитие смысла. Идеальная реальность : [монография] : пер. з укр. / И. К. Моисеев. - Киев : УкрСІЧ, 2017. - 443 c. - (Дневники ХХ - XXI ст.; т. 4). - Библиогр.: с. 440-441 - рус. - англ.

Изложены основы авторского варианта философии объективного идеализма. Исследованы свойства и строение объективной идеальной реальности (нулесферы), данной нам в опыте сознания и творчества. С новых позиций рассмотрены проблемы бытия, развития, ценностей, смысла, субъективности, самосознания и др.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю210.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА809715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Харченко П. А. 
Расчеловечивание индивида = The dehumanization of an individual / П. А. Харченко; Украинская академия оригинальных идей. - Київ : Фенікс, 2022. - 159 c. - Бібліогр.: с. 144-146 - рус.

Світова система знань про тілесність людини оберталася навколо об’єкти¬вованого (дискретного) індивіда. Він і став опорою наукового, філософського і релігійного світоглядів. Проте уже Гегель і особливо Бердяєв розуміли, що об’єктивація не веде до Істини і потрібна світоглядна переорієнтація у питанні сутності людини. Автором вперше в історії пізнання здійснено розлюдинення дискретно¬го індивіда в контексті заперечення його як виразника тілесності Людини. З’ясовано, що дискретного індивіда в онтології життя взагалі не існує. Він - примара, наслідок об’єктивації суб’єктом цілісної (Необ’єктивованої) Лю¬дини, речовинна тілесність якої представлена надіндивідним триполярним Єдиним, унеможливленим перебувати у стані розриву на дискретні поляр¬ності («роздільностатеві індивіди»). Це відкриття веде до завершення історії. У книзі подається проектно-світоглядна документація новобудови - триего- зованого соціуму цивілізації Необ’єктивованої Людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю210.1 + Ю216 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Tupytsia O. L. 
Philosophical principle of the anthropic locality within the political governance's interdisciplinary justification = Філософський принцип антропної локальності в міждисциплінарному обгрунтуванні політичного управління / O. L. Tupytsia, A. O. Khmelnykov // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр. - 2023. - Вип. 23. - С. 25-33. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Мета роботи - з'ясувати особливості філософського принципу локальності в контексті сучасного політичного врядування. Теоретичний базис. Основу дослідження склали сценарний аналіз, діалектичний та екзистенційний підходи, а також філософська антропологія та філософія комунікації. Локальні спільноти виступають специфічним відображенням зв'язку людини й місця. Особливий модус буття формує та відтворює відносини лояльності, взаємного розуміння, відчуття спільного в локусі. Наукова новизна. Вперше акцентовано увагу на антропологічному змісті локального буття, яке є матрицею громадянської культури, та перспективах її інтеграції до глобального культурного простору. Висновки: локальна ідентичність як об'єкт цілеспрямованого формування в умовах націєтворення вимагає врахування філософських положень, які були впроваджені в антропологічному дискурсі. На сучасному етапі українська громадянська культура прагне винайти специфічні локальні смисли політичної ідентичності в умовах зовнішньої агресії. Її основними компонентами будуть консенсус, взаємоповага, доброчесність та воля до об'єднання з метою захисту державності. Міждисциплінарні смисли локальності формують суб'єкт-об'єктні відносини, у рамках яких має здійснюватися сучасний політичний менеджмент. Урахування етнічних, культурних, соціально-функціональних і рольових аспектів локальності обіцяє забезпечити ефективне ухвалення рішень та підвищення добробуту сучасних локальних спільнот. Політичний контекст локальності формується на основі взаємодії локальних політичних акторів та інституцій. Їх розгляд у рамках підходу case studies дозволяє емпірично обгрунтувати локальні пріоритети політичних дій. Це також указує на конкретну функціональність локальних політико-управлінських структур. На локальному рівні обго ворюваним джерелом локальності виступає питання походження або автентичності місцевого населення. Для політичного врядування - це один зі смислових контекстів обгрунтування локальної автономії чи навіть суверенітету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю210.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського