Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (45)Автореферати дисертацій (103)Книжкові видання та компакт-диски (5491)Журнали та продовжувані видання (3173)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ10$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1257
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кілессо С. К. 
Архітектурні та мистецькі скарби Богданового краю / С. К. Кілессо. - К. : Техніка, 2000. - 142 c. - (Нац. святині України). - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Роботу присвячено історії, архітектурі та мистецькій спадщині першої гетьманської столиці Чигирина, улюбленої резиденції Б.Хмельницького у с.Суботові та Мотронинському Свято-Троїцькому монастирю в Холодному Яру. На основі багаторічних археологічних досліджень та історичних джерел запропоновано проекти реставрації Іллінської церкви-фортеці у Суботові - усипальниці визначного гетьмана, архітектурного ансамблю Мотронинського монастиря, старовинного замку в Чигирині, комплексу історичних адміністративних споруд, а також збудовано ошатну каплицю Покрови Пресвятої Богородиці, у крипті якої перепоховано сподвижників Б.Хмельницького.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-4ЧЕК) + Щ113(4УКР-4ЧЕК) + Т3(4УКР-4ЧЕК)4-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Русяева А. С. 
Верховная богиня античной Таврики / А. С. Русяева, М. В. Русяева. - К., 1999. - 207 c. - Библиогр.: с. 171-178 - рус.

Работа посвящена всестороннему изучению уникального культа Партенос - верховной богини - покровительницы и сакральной защитницы Херсонесского государства и всей античной Таврики. Проанализированы взаимосвязанные с ним основные особенности понтийских мифов об Артемиде и Ифигении, роль Геродота в создании нового мифа о таврской богине, идеологический аспект трагедии Еврипида "Ифигения в Тавриде". Большое внимание уделено выяснению характерных и особенных черт в культе Партенос, анализу ее образа и символики на монетных изображениях, тождества с Артемидой, связи с политической и культурной жизнью Херсонеса Таврического. Рассмотрены художественные образы Ифигении и Артемиды в искусстве.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э322.423.2-421.1 + Щ103(0)322-38 + Ш3(0)32-60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Жила С. О. 
Вивчення української літератури у взаємозв'язку з образотворчим мистецтвом : Посіб. для вчителя / С. О. Жила. - Чернігів : РВК "Деснян. правда", 2000. - 176 c. - укp.

Запропоновано створену на міжмистецькій основі методику, яка допомагає глибше усвідомлювати життя письменника, сприяє розвитку умінь і навичок творчого сприймання художніх текстів, зміцненню літературної освіти учнів. Обгрунтовано педагогічні аспекти використання живопису, графіки, скульптурних зображень і художніх фотографій на уроках літератури. Розкрито специфіку вивчення літератури у взаємозв'язку з образотворчим мистецтвом, висвітлено форми і методи підвищення рівня та якості знань у результаті симбіозу вказаних видів мистецтва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР) р2-34 + Щ103(4УКР)6-074

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Володимир Підгора. Мистецтвознавство. Історія мистецтва. Художня критика. Поезія. Переклади : Біобібліогр. покажч. / ред.: Д. Степовик; упоряд.: С. Білоконь; Нац. спілка худож. України. Укр. Асоц. Митців. - К. : Вид-во ім. О.Теліги, 2000. - 104 c. - укp.

У покажчику, присвяченому життєвому та творчому шляху відомого київського мистецтвознавця В.П.Підгори, вміщено дані про творчий доробок вченого , якийскладає понад 400 наукових і науково-публіцистичних, поетичних і перекладацьких творів - альбомів, каталогів, буклетів, календарів, есе, статей, віршів, перекладів поезій та інших робіт, що розкривають розмаїття мистецького й архітектурного сьогодення та минулого України, духовне життя самого автора, подано перелік публікацій про нього.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 г(4УКР)6 д Підгора В. + Щ103(4УКР) я1 + Щ158.73(4УКР)6 я6 + Ш5(4УКР)6-4 Підгора В. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Вісник Львівської академії мистецтв. Вип. 9 / ред.: Е. Мисько. - Л., 1998. - 270 с. - рус.

Висвітлюються загальні питання історії, духовності, національного виховання, зокрема, методи класифікації наук та трактування культури у філософії Френсиса Бекона, український національний рух у Галичині. Розглядаються характерні особливості українського іконопису і релігійної картини, структура внутрішнього простору Храму в контексті літургії. Описується графіка українських періодичних видань 20-30-х рр. ХХ ст., художні особливості поясного вбрання жінок Бойківщини в ХІХ - на початку ХХ ст., а також декоративно-ужиткове мистецтво в пам'ятках оборонного будівництва. Досліджується питання підготовки спеціалістів з художнього в'язання, проблематика та стилістика книжкової гравюри Галичини XVI-XVIII ст. Особливу увагу приділено таким мистецьким постатям, як О.Кравченку, Г.Круку, М.Бойчуку та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10я54(4УКР-2ЛВО)

Шифр НБУВ: Ж68127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Галич і Галицька земля в державотворчих процесах України : Матеріали Міжнар. ювіл. наук. конф. / ред.: В. Кононенко; НАН України. Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ : Плай; Галич, 1998. - 349 c. - укp.

Розкриваються різні аспекти складної історії Галичини від найдавніших часів до наших днів, розвитку її культури, освіти, мистецтва, інших галузей матеріальної і духовної діяльності галичан у нелегких умовах тривалого іноземного поневолення. Серед розглянутих питань - галицько-польські відносини ХІ-ХІІ ст.; розвиток української державності в період Галицько-Волинського князівства; вплив візантійського мистецтва на культуру стародавнього Галича; риторика Галицько-Волинського літопису; перші українські часописи Галичини про українську мову та національне відродження краю; формування та розвиток господарсько-економічної культури в Галицько-Волинській державі та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)431.92Г я43 + Т3(4УКР)430.12 я43 + Щ103(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

До 150-річчя з дня народження Богдана Івановича Ханенка, мецената, колекціонера, фундатора музею : Матеріали наук.-практ. конф. / Київ. музей зах. та сх. мистец. - К. : Кий, 1999. - 85 c. - укp.

Вміщено доповіді та повідомлення учасників науково-практичної конференції, яка відбулася у Київському музеї західного та східного мистецтва 25 січня 1999 р. Проаналізовано діяльність Ханенка Б.І. - засновника Київського музею західного та східного мистецтва. Висвітлено життєвий та творчий шлях Варвари Ханенко. Охарактеризовано роль Ханенка Б.І. у заснуванні Київського художньо-промислового та наукового музею. Досліджено діяльність Київського музею західного та східного мистецтва у період німецької окупації Києва в 1941 - 1943 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ101.3-2(4УКР-2К)23 + Т3(4УКР-2К)5-8 Ханенко + Т3(4УКР)5-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кучменко Е. М. 
До проблеми примітиву в образотворчому мистецтві Нового і Новітнього часу / Е. М. Кучменко. - К. : Знання, 1999. - 22 c. - Бібліогр.: 10 назв. - укp. - рус.

Досліджено співвідношення професійної творчості і фольклору на різних рівнях історичного розвитку. Значна увага приділяється творчості М.Ларіонова, М.Шагала, Д.Бурлюка, Ж.Люрса, А.Руссо, Пікассо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)5-239

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р87079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Діалог культур: Україна у світовому контексті. Художня освіта : Зб. наук. пр. Вип. 5 / ред.: С. О. Черепанова; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. - Л. : Світ, 2000. - 488 c. - рус.

Висвітлено теоретико-методологічні засади, полікультурні, мистецтвознавчі, етноестетичні традиції художньої та дизайнерської освіти, інноваційний педагогічний досвід. Обгрунтовано актуальність гуманістично-культуротворчої стратегії філософії освіти в Україні. Розглянуто питання розвитку символічно-образної системи та стилів в українській графіці, вітчизняне мистецтвознавство в контексті сучасної художньої освіти у державі, декоративно-ужиткове мистецтво як засіб формування художньо-естетичних цінностей студентів тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10р(4Укр)я54

Шифр НБУВ: Ж70248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шостак В. М. 
Етико-світоглядні традиції найдавнішої духовної культури на території України : Курс лекцій: Навч. посіб. для студ. вищ. закл. освіти / В. М. Шостак. - Луцьк : РВВ "Вежа", 1999. - 188 c. - (Книгозбірня студ.). - Бібліогр.: 214 назв. - укp.

Висвітлено основні напрями і форми розвитку етико-світоглядних традицій на території України з найдавніших часів до X ст. н.е. Проаналізовано процес становлення системи світоглядних уявлень за умов неолітичного часу, основні зміни в духовній культурі населення України під впливом соціально-державних чинників Великої Скіфії, а також найбільш характерні моменти дохристиянського світогляду слов'ян. Українську обрядовість охарактеризовано як одну з форм взаємовідносин Людини і Природи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)2-7 + Ю711.32 + Щ103(0)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Етнокультура Волинського Полісся і чорнобильська трагедія. Вип. 3. Зарічненський район Рівненської області / ред.: О. А. Галич; Іст.-культурол. експедиція. - Рівне , 1998. - 324 c. - укp.

Роботу присвячено історії, народній культурі і мистецтву Зарічненського району Рівненщини, потерпілому від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Представлено матеріали дослідження вчених, викладачів вузів, краєзнавців, музеєзнавців, мистецтвознавців, етнографів, фольклористів, письменників про екологію природи та духовності цього самобутнього краю. Розглядаються мова, топоніміка, археологія, антропологія регіону, особливості його фольклору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,311)я43 + Ш3(2=1Ук)-699 + Щ103(4УКР)-69 Рівненщина + Щ313(4УКР)0-69 Рівненщина

Рубрики:

Шифр НБУВ: В341802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Афанасьєва Л. В. 
З історії українського мистецтва : Навч. посіб. для студ. вищ. мист. закл. освіти України і вчителів шк. різного типу / Л. В. Афанасьєва, В. В. Гудзь, В. М. Александров, Г. І. Александрова, І. В. Букреєва, Л. Ф. Глинська, В. М. Кардашов, Т. В. Мартинюк, О. О. Мельник, М. М. Окса; Мелітоп. держ. пед. ун-т. - Мелітополь : Аквілон, 2000. - 180 c. - укp.

Розглянуто основні напрямки розвитку українського мистецтва з давніх часів до ХХ ст.: мистецтво дохристиянської доби та Київської Русі, галицько-волинське мистецтво, мистецтво польсько-литовської доби, козацьких часів та національного відродження, мистецтво ХХ ст. Висвітлено гуманістичну спрямованість українського мистецтва. Охарактеризовано його значення для процесу виховання активної та творчої особистості, свідомого громадянина України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Записки Наукового товариства ім. Шевченка. Т. 236. Праці Комісії образотворчого та ужиткового мистецтва / ред.: О. Купчинський. - Л., 1998. - 675 с. - укp. - рус.

Розглянуто українське бароко та літургійне шитво XVII - XVIII ст., українську скульптуру періоду рококо. Охарактеризовано скульптуру другої половини XVI - XVII ст. у збірках Національного музею у Львові та художнє каменярство у місті, антропоморфні скульптури палеометалу з теренів Верхньої Наддністрянщини. Описано фрески каплиці святої Трійці Люблінського замку, графічні взірці в українському іконописі зазначеного періоду, давньоукраїнську рельєфну ікону ХІ - початку XIV ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР)я43 + Щ123(4УКР)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гаврилів Б.  
ЗУНР в пам'ятках історії та культури Прикарпаття : Іст.-краєзн. дослідж. / Б. Гаврилів, В. Великочий, С. Дерев'янко, В. Передерко; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 1999. - 125 c. - укp.

Вперше в історичній літературі зроблено спробу комплексного вивчення пам'яток історії та культури Прикарпаття періоду Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), вшанування пам'яті її державних, військових, громадських діячів, а також подій, які мали місце в той час. Наведено список членів Української Національної Ради, простежено історію ЗУНР у геральдиці, філателії та боністиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-5 + Ф513(4УКР)611/612 + Х2(4УКР33)611/612 + Щ103(4УКР)-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шейко В. Н. 
История художественной культуры. Западная Европа XIX - XX вв. : Учеб. для студ. вузов искусства и культуры / В. Н. Шейко, А. А. Гаврюшенко, А. В. Кравченко; Харьк. гос. акад. культуры. - Х., 2001. - 228 c. - Библиогр.: с. 224-226 - рус.

Освещена художественная жизнь Англии, Германии, Франции. Проанализировано творчество Давида, Гойи. Описан романтизм Теодора Жерико, Энгра, Делакруа, Франсуа Рюд, Домье, Гюстава Курбе, Милле. Дана детальная характеристика модерна, кубизма, сюрреализма. Рассмотрена архитектура ХХ века.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.151я73 + Щ103(0)5я73 + Щ103(0)6я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС35100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шейко В. Н. 
История художественной культуры. Западная Европа ХVІІ и ХVІІІ вв. : Учеб. для студ. вузов искусства и культуры / В. Н. Шейко, А. А. Гаврюшенко, А. В. Кравченко; Харьк. гос. акад. культуры. - Х., 1999. - 196 c. - укp.

Рассмотрены основные художественные направления в скульптуре, живописи, литературе, музыке в XVII - XVIII в. в Италии, Испании, Фландрии, Голландии, Франции, Англии, Германии. Охарактеризованы важнейшие достижения в искусстве этих стран, а также проанализировано творчество известных художников (Эль Греко, Веласкеса, П.Рубенса, А.Ван Дейка, Я.Иорданса, Ф.Снейдерса, Рембрандта, Ф.Хальса, Ж.Калло, Н.Пуссена и других), скульпторов (Л.Бернини, А.Карраччи, Караваджо, Фальконе), писателей (Корнеля, Расина, Мольера и других), внесших огромный вклад в мировую сокровищницу культуры и искусства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)44 я73 + Т3(0)51-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шейко В. Н. 
История художественной культуры. Средние века. Возрождение : Учебник для студ. вузов искусства и культуры / В. Н. Шейко, А. А. Гаврюшенко, А. В. Кравченко; Харьк. гос. акад. культуры. - Х., 1999. - 228 c. - рус.

Рассматрена художественная культура западноевропейского Средневековья и эпохи Возрождения на протяжении V - ХVІ вв. Проанализированы теологические основы средневекового искусства, описаны основные художественные течения и направления средневековой культуры - Каролингское Возрождение, романская и рыцарская культуры. Особое внимание уделено готическому направлению и выдающимся архитектурным шедеврам, созданным в этом стиле - Реймскому и Шартрскому соборам, Собору Парижской Богоматери, Святой капелле в Париже. Исследованы основные этапы развития художественной культуры Возрождения, подчеркнут огромный вклад, внесенный выдающимися художниками (Рафаэлем, Тицианом, Леонардо да Винчи и др.) в мировую культуру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)42 я73 + Т3(0)4-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шейко В. Н. 
История художественной культуры : Учебник для студ. вузов искусства и культуры. Кн. 1. Первобытность. Древний мир / В. Н. Шейко, А. А. Гаврюшенко, А. В. Кравченко; Харьк. гос. Акад. культуры. - Х., 1998. - 190 c. - рус.

Рассматривается искусство и художественная культура первобытного общества; культура, религия, искусство письменности, художественное ремесло, литература и храмы Нового царства в Древнем Египте; искусство и власть в Ассирии, верования народов Двуречья, художественная культура и ремесло Древнего Вавилона и Нововавилонского царства; культура эпохи Вед и художественные традиции Древней Индии; культура эгейского мира и эллинизма в Древней Греции; архитектурная и скульптурная культура Древнего мира.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)3 я73 + Т3(0)3-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Кучменко Е. М. 
Людина і природа в культурі Китаю (XVI-XVII ст.) / Е. М. Кучменко. - К. : Знання, 1999. - 25 c. - Бібліогр.: 11 назв. - укp. - рус.

Висвітлюються питання взаємодії "людина - природа" на різних, найбільш характерних, рівнях китайської культури. Виявляються особливості цих стосунків у світоглядних системах Китаю та в його художній культурі. Визначається практичний вияв взаємин людини і природи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.12 + Щ103(5Кит)4 + Т3(5Кит)44-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Панченко В. І. 
Мистецтво в контексті культури / В. І. Панченко. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 192 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Досліджується процес історичного розвитку мистецтва у зв'язку із загальним культурно-історичним процесом, взаємодія мистецтва і культури та їх взаємовплив.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0) + Ю8,1 + Ю812.13 + Ч111.156

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського