Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Т010.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Вашкевич В.  
Культурно-історична традиція в структурі історичної свідомості сучасної студентської молоді / В. Вашкевич // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - К., 2005. - Вип. 27. - С. 92-104. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Коляструк О. А. 
Предмет історії повсякденності: історіографічний огляд його становлення у зарубіжній та вітчизняній історичній науці / О. А. Коляструк // Укр. іст. журн. - 2007. - № 1. - С. 174-184. - укp.

Проаналізовано сучасні погляди українських і зарубіжних, передусім російських, істориків, на проблему повсякденності. Зроблено огляд сучасних наукових дефініцій предмета в історичній, соціологічній, культурологічній, філософській літературі; запропоновано стислий екскурс становлення історії повсякденності як окремого напрямку історичного дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Білаш К. С. 
Поняття "історичної реальності" в наративній філософії історії: інтерпретації Хейдена Уайта та Франка Анкерсміта / К. С. Білаш // Магістеріум. - 2007. - Вип. 26. - С. 20-26. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто поняття "історична реальність" у наративній філософії історії. Через аналіз підходів двох представників цього напряму (Хейдена Уайта та Франка Анкерсміта) продемонстровано специфіку поняття "історична реальність" як фіктивного динамічного утворення, що не має сталого змісту. Актуальною є порівняльна складова аналізу: підходи Уайта та Анкерсміта досліджено окремо (у західній науці цим займалися їх учні та представники молодшого покоління, зокрема, Р. Ванн, Є. Доманська, Дж. Замміто, Г. Келнер, К. Лоренц, Н. Партнер; у російській - перекладачі їх творів О. Гаврішина, М. Кукарцева, А. Олєйніков, О. Трубіна), але фактично не порівнювались між собою. Проте саме акцентовані відмінності у концептуалізації поняття "історична реальність" двома дослідниками дають уявлення (що і є метою статті) про деякі обмеження наративної філософії історії та можливості подолання цих обмежень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.32 + Ю6*32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мартинов А. Ю. 
Історичні знання в умовах глобалізації / А. Ю. Мартинов // Укр. іст. журн. - 2009. - № 1. - С. 181-190. - укp.

Глобалізація - популярна тема у соціальних науках, яка розглядається як соціально-історичний і соціально-економічний процес. В історичному контексті простежено концептуальні та методологічні аспекти проблеми глобалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Жадько В. О. 
Історична пам'ять у системі духовного світу особистості сучасного українського соціуму (соціально-філософський аналіз) : автореф. дис... д-ра філос. наук / В. О. Жадько; АПН України. Ін-т вищ. освіти. - К., 2007. - 36 c. - укp.

Розроблено соціально-філософську концепцію історичної пам'яті у процесі формування духовності особистості, що відбувається в Україні та у світі. Охарактеризовано теоретико-методологічні засади дослідження історичної пам'яті та необхідність перегляду метафізичних засад теорії відповідно до нових соціокультурних і дискурсивних контекстів сьогодення, а також запропоновано практичні рекомендації. Здійснено теоретичне узагальнення та нове розв'язання цієї проблеми, яке полягає в експлікації та концептуалізації інтерсуб'єктивного виміру історичної пам'яті як складової духовності особистості. Розкрито суть поняття історичної пам'яті та норм духовності. Досліджено проблеми взаємозв'язку та взаємодоповнення, а також сучасні форми репрезентації. На підставі аналізу можливих напрямків формування історичної пам'яті особистості з'ясовано зміст нових підходів до реалізації цих задумів. Розкрито суть понять "історична пам'ять", "історична свідомість", "духовність", "духовність особистості", "духовне виробництво", "творча діяльність", "особистість", "творча особистість", "сенс життя". Досліджено правові засади й інституційний механізм державного впливу на відродження історичної пам'яті як важливої складової духовності особистості, роль у цих процесах регіонів України. Визначено пріоритетні напрями вдосконалення державного регулювання процесом відродження історичної пам'яті та запропоновано шляхи його вдосконалення, сформульовано її сучасні параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.13 + Ю6*622 + Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Потапенко Я. О. 
Нomo somaticos як об'єкт історичного дискурсу в постмодерністській парадигмі доби мережевого суспільства / Я. О. Потапенко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2011. - Вип. 31. - С. 25-29. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено специфіку осмислення тілесних феноменів у контексті утвердження постмодерністської парадигми історіописання. Увагу приділено найбільш контроверсійним поглядам інтелектуалів постмодерну на соматичну проблематику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ломака І. І. 
Проблема пам'яті та європейської ідентичності у спадщині святого Івана Павла другого / І. І. Ломака // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2016. - № 3. - С. 244-251. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано творчу спадщину 264-го Папи римського Івана Павла II (1920 - 2005). Крізь призму християнської філософії, історії, католицького вчення та власного досвіду Папа обмірковує коріння існування зла у XX ст. та в сучасному Західному світі, розглядає поняття історичної та політичної пам'яті, нації, батьківщини, національної ідентичності, патріотизму, суспільних цінностей, свобод і сучасної демократії. Звертаючись до творів Великого Папи пізнаємо його думки, що мають глибокий релігійний аспект, а також містять дуже багато щоденного, світського, близького до турбот людини, яка шукає свого місця в сучасному світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-601.1 + Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Розумний О. М. 
Російська політика пам'яті як складова гібридної агресії проти України: технологія, результативність, способи протидії / О. М. Розумний // Стратегіч. пріоритети. - 2017. - № 3. - С. 67-77. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розглянуто російську політику пам'яті як один з інструментів гібридної агресії проти України. Розкрито цілі такої політики та досліджено шляхи її реалізації: експансію російського інформаційного та культурно-розважального контенту, протидію українській політиці пам'яті, що суперечила історичній концепції Росії, заходи прямого впливу. Увагу приділено ролі українських політичних сил, які виступили провайдерами російської політики пам'яті. Висвітлено використання історичних міфів і стереотипів у антиукраїнській кампанії російських ЗМК. Надано оцінку поточної результативності російської історичної пропаганди в Україні та окреслює способи протидії: блокування каналів доставки пропагандистських меседжів, їх нейтралізацію та превентивні заходи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.59(4РОС) + Ф4(4РОС),9(4УКР) + Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Суховерська І. І. 
Образ жінки в роки Другої світової війни у сучасній російській історіографії / І. І. Суховерська // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 49. - С. 223-227. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Охарактеризовано найважливіші тенденції специфіки вивчення історії жінки в роки Другої світової війни у сучасній російській історіографії, визначено головні ідеї та методи дослідження, окреслено обставини, які впливали на процес історичного дослідження та його результати, зокрема вплив державної політики пам'яті Росії, розглянуто зміни, які відбулися у вивченні жіночої історії Другої світової війни. Певну увагу зосереджено на аналізі перспективи наукових розвідок у цьому сегменті фундаментальних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1-1(4РОС) + Т3(4РОС)622-297 + Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Козловець М. 
Історична пам'ять як чинник формування модерної української нації / М. Козловець // Укр. полоністика. - 2016. - Вип. 13. - С. 57-80. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Розглянуто сутність та охарактеризовано функціональний потенціал історичної пам'яті як чинника формування модерної української нації, національного самоусвідомлення українців. Обгрунтовано необхідність системної політики пам'яті на загальнодержавному та регіональному рівнях, спрямованої на вивільнення від величезного масиву імперсько-радянських стереотипів у сприйнятті історії, досягнення цілісності історичної пам'яті української нації, подолання полярності та контраверсійності в оцінках історичного минулого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лозовий В. С. 
Основні тенденції історичної політики Польщі: виклики для України / В. С. Лозовий // Стратегіч. пріоритети. - 2017. - № 4. - С. 147-154. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

З'ясовано ситуацію, яка склалася в українсько-польських відносинах навколо проблеми конфліктних інтерпретацій історії. Проаналізовано витоки та мету історичної політики Польщі. Наголошено на особливій ролі у сучасних українсько-польських відносинах комплексу історичних питань (проблема УПА та Волинської трагедії), які є надзвичайно чутливими для суспільства та правоконсервативної влади Польщі. Зазначено виклики національним інтересами України, пов'язані з реалізацією окремих аспектів польської історичної політики. На основі європейського досвіду пропонуються заходи щодо налагодження діалогу для примирення між народами та державами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)6-64(4УКР) + Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гон М. М. 
Символічний простір: сутність та суб'єкти формування / М. М. Гон // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2017. - № 5/6. - С. 195-206. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено символічний простір міст. Він трактується таким, що відображає колективну пам'ять, є штучним за своєю природою, адже відображає історичну політику держави, політику пам'яті, що втілюється нею, з одного боку, сповідуванні політичними елітами та неурядовими організаціями цінності, з другого. Символічний простір, на думку автора, не є статичним; навпаки - динамічним, оскільки включає нові "сюжети" і/чи виключає з нього старі. "Кордони" символічних просторів міст однієї держави здебільшого є схожими, адже визначаються політичними і соціокультурними цінностями, які сповідують її громадяни. Базуючись на спільному, що об'єднує, символічний простір міст може водночас відображати регіоналізм, який виникає внаслідок входження до держави територій, котрі раніше були складовими інших країн. Змагання за колективну пам'ять соціальних груп відображається на символічному просторі міст. Суб'єктами такої конкуренції можуть виступати нації. Її розв'язка значною мірою залежить від політичної культури учасників цього суперництва, а запорукою перемоги в ньому автор трактує фактор ресурсу (зокрема, владний та людський).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + С5*424*21 + Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Долганов П. С. 
Від "м'якої" деколонізації до декомунізації: етноцентрична візія переозначення топонімічної системи вербальних маркерів Рівного / П. С. Долганов // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2017. - № 5/6. - С. 207-222. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто проблему аналізу процесу декомунізації в Україні. У дослідженні охарактеризовано перейменування вулиць із регіональної перспективи м. Рівне. Охарактеризовано особливості здійсненого місцевою владою м. Рівне перейменування вулиць, проаналізовано політичний контекст прийняття рішень та охарактеризовано теоретичні підходи, які використовувалися. Аналіз перебігу декомунізаційного процесу в Рівному здійснено з використанням методології правосуддя перехідного періоду та концепту ідеологічної деколонізації пам'яті обгрунтованого П. Нора. Процес декомунізації охарактеризовано як практику, що позначилася значною домінантою політичної інструменталізації, що не сприяє повноцінній деколонізації колективної пам'яті. У результаті аналізу зроблено висновок, що перейменування вулиць є лише частиною деколонізаційного процесу. Подальше переозначення символічної спадщини тоталітарного минулого в Україні потребує більш рефлективних підходів, що спонукатимуть до її глибшого переосмислення. Інша серйозна охарактеризована проблема, полягає в реідеологізації символічного простору Рівного: символи комуністичної доби почали механічно змінюватися символікою іншої радикальної ідеології - українського інтегрального націоналізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4РІВ-2Р)64-72 + Т010.32 + Ш141.14-316.1 + Ф055.256

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бойчук О. І. 
Політика історичної пам'яті в польсько-німецьких відносинах: методологічний аспект / О. І. Бойчук // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2018. - № 5. - С. 167-178. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Мета роботи - структуризація методологічних підходів до визначення понять пов'язаних із політикою пам'яті в Польщі та Німеччині, її ознак та впливу цього явища на двосторонні польсько-німецькі відносини. В процесі дослідження зазначено, що незважаючи на інтенсивність використання цієї сфери як у Польщі так і в Німеччині, простежується певна хаотичність і непослідовність щодо даної категорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ПОЛ),9(4НІМ) + Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Інституалізація історичної пам'яті як складова формування національної єдності в країнах світу: досвід для України : аналіт. доп. / А. І. Кудряченко, С. В. Толстов, Т. О. Метельова, В. В. Солошенко, С. Г. Самойленко, О. В. Зернецька, В. О. Швед, В. М. Розумюк, Д. М. Лакішик, І. В. Ткаченко, Я. І. Фощан, О. О. Васильців; НАН України, Ін-т всесвіт. історії. - Київ : Ін-т всесвіт. історії НАН України, 2018. - 60 c. - укp.

Увагу приділено систематизації, концептуалізації та адаптації світового досвіду політики пам'яті до потреб України задля оптимізації шляхів формування національної єдності та зниження конфліктогенного потенціалу в суспільстві. Проаналізовано історичний досвід реалізації політики пам'яті як складової державної стратегії досягнення національної єдності в окремих розвинених і транзитивних країнах світу. Виявлено основні форми, методи та засоби актуалізації знакових подій історичного минулого як дієвого компоненту націєтворчих процесів, забезпечення національного консенсусу й адаптації цього досвіду для потреб України. Надано практичні рекомендації щодо форм, напрямів, способів актуалізації та підвищення потенціалу інструментальних можливостей політики пам'яті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.32 + Ф51(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА827165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Любарець А. В. 
Політика пам'яті щодо радянської спадщини в Україні (2005 - 2015 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Любарець; НАН України, Ін-т історії України. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Зазначено, що після розпаду Радянського Союзу колишні союзні республіки успадкували широкий набір інструментів політики пам'яті й ідеологічної індокринації людини: пам'ятники, меморіали, свята, символи, ритуали, назви вулиць і міст. Проаналізовано дві групи об'єктів радянської спадщини - монументи та свята. Проведено порівняння політики пам'яті щодо об'єктів матеріальної спадщини (heritage), до яких належать пам'ятники, з нематеріальними об'єктами (legacy), до яких відносяться свята. Проаналізовано 4 найбільш популярні свята, традиції відзначення яких зародилися у Радянському Союзі - День перемоги (9 травня), День міжнародної солідарності трудящих (1 - 2 травня), Міжнародний жіночий день (8 березня) та День захисника Вітчизни (23 лютого). Розглянуто політику пам'яті щодо радянської спадщини в Україні у трикутнику "захисники спадщини - критики спадщини - влада". Увагу приділено як конкретним заходам - комемораціям, прийняттям законів, актам вандалізму або спорудженням пам'ятників, так і дискурсивним практикам (висловлюванням і дискусіям) щодо радянської спадщини серед найбільш впливових українських агентів пам'яті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Розумний О. М. 
Політика пам'яті як складова політики національної безпеки України : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / О. М. Розумний; Нац. ін-т стратег. дослідж. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.

Вказано шляхи протидії викликам та загрозам національній безпеці України у сфері історичної пам'яті засобами публічної політики. Проаналізовано сучасні наукові погляди на природу та механізми функціонування історичної пам'яті, її роль як чинника суспільно-політичного життя. Розглянуто основні теорії, що описують логіку політичного регулювання та використання суспільних уявлень про минуле. Розкрито особливості формування історичної пам'яті в Україні, встановлено її амбівалентну роль як чинника національної безпеки. Здійснено комплексний аналіз актуальних викликів та загроз національній безпеці України у сфері історичної пам'яті: інструменталізації суспільних уявлень про минуле у внутрішньополітичній боротьбі, використання історичної пропаганди як інструменту російської гібридної агресії проти України, а також конфліктів пам'яті як деструктивного чинника відносин із зовнішньополітичними партнерами України. Розроблено концептуальні засади національної політики пам'яті як складової політики національної безпеки України, сформульовано її цілі, пріоритети, визначено шляхи їх реалізації. Проаналізовано існуючу нормативно-правову базу та інституційну інфраструктуру ухвалення і впровадження національної політики пам'яті, запропоновано оригінальну методику реалізації публічної політики в сфері історичної пам'яті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),30 + Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Mandryk-Melnychuk M. 
Historical Interpretation of the Past: The Way of Mental Enslavement or Liberation? = Історична інтерпретація минулого: шлях ментального поневолення чи звільнення? / M. Mandryk-Melnychuk, A. Kotsur, T. Sharavara // Укр. іст. журн. - 2020. - № 2. - С. 187-197. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета дослідження - з'ясування ролі професійного дослідника в історичній інтерпретації минулого, аналізі ймовірних загроз, які несе у собі спекуляція історичними фактами, подіями, довільне оперування ними, навмисне їх перекручення для формування історичної та соціальної пам'яті. Дослідження грунтується на принципах історизму, усебічності, об'єктивності, системності. При викладенні матеріалу застосовано загальнонаукові методи аналізу, синтезу, узагальнення, спеціально-історичні (ретроспективний, порівняльний, проблемно-хронологічний), а також метод міждисциплінарного та полідисциплінарного синтезу. Проаналізовано ролі, які може відігравати фаховий дослідник минулого - від пропаганди ворожих ідей, вибіркового тлумачення джерел, спекулювання на певній тематиці до неупередженого реконструктора історії, компетентного експерта. Доведено, що замовчування або свідоме спотворення окремих сторінок історії, надмірна їх ідеологізація, що активно практикувалося в радянській науці, прирівнюється до політичного насильства, маніпуляції свідомістю цілих спільнот і поколінь. Застосування таких підходів завжди мало руйнівний характер як для самих дослідників, які виконували невластиві їм ролі, так і для суспільства, котре через незнання власного минулого втрачає візію свого майбутнього. Висновки: маніпуляції з тлумаченням минулого - різне розуміння одних і тих самих знакових подій, надмірна їх політизація, розкручування образу ворога, навмисне акцентування на людських емоціях, ідеологічні нашарування, пов'язані з тієї чи іншою сторінкою життя народу - мають незворотний вплив на формування соціальної пам'яті. Ці чинники сприяють поглибленню процесів дезінтеурації суспільства й опосередковано розхитують підвалини державності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Культура пам'яті сучасного українського суспільства: трансформація, декомунізація, європеїзація : монографія / О. А. Гриценко, Н. К. Гончаренко, І. В. Кузнєцова, О. М. Берегова, В. В. Демещенко, М. О. Міщенко, В. С. Рябенький, Г. П. Чміль; ред.: Г. П. Чміль Пер.: Г. П Чміль. - Київ : Ін-т культурології НАМ України, 2020. - 350, [1] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Наведено результати дослідження і теоретичного осмислення посткомуністичної трансформації культури України у контексті Центральної та Східної Європи; процесу декомунізації культури та пов’язаних із ним змін у політиці пам’яті та суспільній свідомості; рецепції культурної спадщини ХІХ - ХХ ст. в сучасній Україні. Висвітлено особливості європеїзації культури пам'яті в Україні через осмислення гуманітарних катастроф XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т010.32 + Т3(4УКР)64-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Нінічук А. В. 
Місця національної пам'яті в сучасних українсько-польських взаєминах (1991–2018 роки) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Нінічук; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці, 2019. - 22 c. - укp.

На основі широкого кола джерел, а також здобутків української та зарубіжної історіографії здійснено комплексне дослідження місць національної пам’яті українців та поляків, що знаходяться по обидва боки українсько-польського кордону. Проаналізовано стан збереження місць національної пам’яті, їх кількість, а також особливості національних законодавств України та Республіки Польща щодо їх облаштування та збереження. Досліджено вплив місць національної пам’яті на міжнаціональні українсько-польські відносини зокрема та міждержавні взаємини України та Польщі загалом. Прослідковано науковий та суспільний дискурс в українському та польському суспільствах навколо складних сторінок спільної історії, суспільно-історичних стереотипів, пов’язаних із суперечливими моментами спільної історії та простежено, який вплив історична пам’ять сусідніх народів має на місця національної пам’яті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64 + Т3(4ПОЛ)64 + Ф4(4УКР),9(4ПОЛ) + Т010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441125 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського