Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (139)Книжкові видання та компакт-диски (611)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.216.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1222
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Чайка В. К. 
Профилактика и лечение гипоксии у беременных с сахарным диабетом / В. К. Чайка, В. В. Луцик, И. К. Акимова // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 26-32. - Библиогр.: 20 назв. - укp.

Обстежено 118 вагітних жінок у віці від 17 до 38 років, хворих на цукровий діабет, в залежності від тривалості його перебігу. Проведено визначення ферментів вуглеводного обміну в різні триместри вагітності. Виявлено, що при застосуванні ліпосомального препарату ліпіну поряд із традиційним лікуванням у вагітних значно знижувалися показники активності глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (Г-6-ФДГ), лактатдегідрогенази (ЛДГ), аденозинтрифосфотази (АТФ-ази). Так, активність Г-6-ФДГ знизилась у I триместрі на 9%, у II триместрі на 32%, у III триместрі на 30%. Активність ЛДГ знизилась відповідно на 21%, 34%, 33%, а АТФ-ази - на 24% у I триместрі і на 37% у II та III триместрах. Встановлено, що використання стандартних схем лікування гіпоксії у вагітних з цукровим діабетом не дало значного ефекту; застосування ліпіну у комплексному лікуванні гіпоксії у вагітних з цукровим діабетом сприяло зниженню інтенсивності параметрів вуглеводного обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Олейник В. А. 
Сахарный диабет и беременность / В. А. Олейник. - К. : Триумф, 1998. - 32 c. - рус.

Проблема беременности при сахарном диабете существовала всегда, но в последнее время в связи со значительным ростом числа больных и тенденцией к "омоложению" этого заболевания становится для эндокринологов, акушеров, педиатров, окулистов, невропатологов особенно актуальной. В кратком руководстве ставится задача сведения к минимуму риска нарушений здоровья матери и плода, связанных с особенностями течения беременности и сахарного диабета при их сочетании. Рассматриваются вопросы влияния беременности на обмен веществ у здоровых женщин, приводится классификация сахарного диабета при беременности, анализируется влияние сахарного диабета на фертильность и течение беременности, на развитие плода, характеризуются особенности инсулинотерапии больных сахарным диабетом во время беременности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кабанова Н. В. 
Этиология и некоторые аспекты патогенеза артериальной гипертензии, обусловленной беременностью / Н. В. Кабанова // Вісн. пробл. біології і медицини. - 1999. - Вип. 14. - С. 7-17. - Библиогр.: 77 назв. - рус.

Встановлено, що основними ланками патогенезу артеріальної гіпертензії, зумовленої вагітністю, є гормональна регуляція об'єму позаклітинної рідини, зміни парціальних ниркових функцій, обмін натрію, обмін білка. Наведено протилежні і неоднозначні результати про ступінь їх участі у розвитку артеріальної гіпертензії у вагітних. Формування артеріальної гіпертензії у вагітних пояснено одночасним впливом сукупності факторів, активацією різних механізмів формування і підтримування артеріальної гіпертензії, зумовленої вагітністю. Вказано, що гетерогенність досліджених показників може свідчити про можливість існування різних форм артеріальної гіпертензії у вагітних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Яковлева Э. Б. 
Беременность, роды, послеродовой период, новорожденные и гепатит / Э. Б. Яковлева. - Донецк : Норд-Пресс, 2005. - 96 c. - Библиогр.: с. 93-95 - рус.

Рассмотрены особенности течения беременности, родов, послеродового периода и состояния новорожденных при заболевании вирусным гепатитом. Приведена общая характеристика острых и хронических вирусных гепатитов, а также вызываемых малоизученными гепатотропными вирусами. Рассмотрены патогенез, клинические проявления, механизмы заражения и пути передачи вирусных гепатитов, показаны возможные осложнения и исходы заболевания. Приведены методы дифференциальной диагностики патологии беременности и вирусного гепатита. Разработаны рекомендации по практическому использованию результатов определения маркеров вирусных гепатитов, приведены методы их профилактики и лечения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.413.510.11-3 + Р716.226.413.510.11-3 + Р733.413.510.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сюсюка В. Г. 
Влияние нарушений центральной и периферической гемодинамики на состояние фетоплацентарного комплекса у беременных с варикозной болезнью / В. Г. Сюсюка, А. В. Жарких // Пробл. мед. науки та освіти. - 2005. - № 1. - С. 30-32. - Библиогр.: с. 32 - рус.

Показано особливості показників системної та регіонарної гемодинаміки у вагітних з варикозною хворобою. Виявлені порушення гемодинаміки розглянуто як фактор, який сприяє формуванню фетоплацентарної недостатності, що підвищує ризик ускладнень вагітності та пологів.

Представлены данные особенностей показателей системной и региональной гемодинамики у беременных с варикозной болезнью. Выявленные нарушения гемодинамики рассмотрены как фактор, способствующий формированию фетоплацентарной недостаточности, что повышает риск осложнений беременности и родов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.230.52-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кирилова Л. Г. 
Ембріофетальні церебральні ураження та сучасні методи їх нейровізуалізації / Л. Г. Кирилова, В. О. Рогожин, С. П. Писарєва, Л. А. Мироняк, О. В. Рябікін // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 3. - С. 14-17. - Бібліогр.: с. 17. - укp.

Показано можливість методу магнітно-резонансної томографії (МРТ) для ранньої діагностики внутрішньоутробних аномалій ЦНС плода з чутливістю 98 %, специфічністю 100 % і точністю 100 %. Метод МРТ є високоефективним в діагностиці вроджених вад розвитку ЦНС плода у тих випадках, коли за допомогою традиційної ультразвукової діагностики запідозрені ембріофетальні аномалії нервової системи і необхідно уточнення патології структур ЦНС плода для вирішення питання про прогнозування кінця вагітності (переривання або збереження).

Показана возможность метода магнитно-резонансной томографии (МРТ) для ранней диагностики внутриутробных аномалий ЦНС плода с чувствительностью 98 %, специфичностью 100 % и точностью 100 %. Метод МРТ является высокоэффективным в диагностике врожденных пороков развития ЦНС плода в тех случаях, когда с помощью традиционной ультразвуковой диагностики заподозрены эмбриофетальные аномалии нервной системы и требуется уточнение патологии структур ЦНС плода для решения вопроса о прогнозировании исхода беременности (прерывания или сохранения).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.41-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Авраменко Т. В. 
Особливості матково-плацентарної і плодової гемодинаміки при цукровому діабеті / Т. В. Авраменко, І. С. Лук'янова // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 3. - С. 6-9. - Бібліогр.: с. 9. - укp.

Обстежено 50 вагітних, хворих на цукровий діабет і 30 здорових жінок у терміні 28 - 38 тижнів вагітності. Виявлено суттєві порушення матково-плацентарного і плодового кровообігу, вираженість яких залежить від тяжкості діабету та наявності ускладнень за вагітності. З погіршенням стану вагітної під час Допплер-УЗД відзначалися гемодинамічні зміни в артеріях стінки матки та плаценти. З поглибленням патологічного процесу відбувались зміни кровотоку в артеріях пуповини, аорті та середньомозковій артерії плода. Зроблено висновок, що Допплер-УЗД - високоінформативний метод оцінки гемодинаміки в системі "мати - плацента - плід" за цукрового діабету у вагітних, що дозволяє виявити ранні діагностичні ознаки порушення стану плода.

Приведены данные обследования 50 беременных, страдающих сахарным диабетом, и 30 здоровых женщин в сроке 28 - 38 недель беременности. Выявлены существенные нарушения маточно-плацентарного и плодового кровообращения, выраженность которых зависит от тяжести диабета и наличия осложнений беременности. С ухудшением состояния беременной при Допплер-УЗИ первыми отмечались гемодинамические изменения в артериях стенки матки и плаценты. С углублением патологического процесса наблюдались изменения кровотока в артериях пуповины, аорте и среднемозговой артерии плода. Сделан вывод о том, что Допплер-УЗИ является высокоинформативным методом оценки состояния гемодинамики в системе "мать - плацента - плод" при сахарном диабете у беременных, позволяющим выявить ранние диагностические признаки страдания плода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лиманська А. Ю. 
Особливості перебігу періоду ранньої постнатальної адаптації новонароджених у жінок з порушеннями серцевого ритму залежно від основного захворювання / А. Ю. Лиманська, Л. І. Тутченко // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 3. - С. 18-19. - Бібліогр.: с. 19. - укp.

Досліджено особливості перебігу ранньої постнатальної адаптації новонароджених у жінок з порушеннями серцевого ритму в залежності від основного захворювання. Дослідження довели, що серцево-судинна система новонароджених, які народилися у вагітних з вродженими і набутими вадами серця на тлі порушень серцевого ритму, зазнає значного перевантаження. Вивчення стану новонароджених необхідно для створення лікувальних і профілактичних заходів у вагітних жінок з даною патологією для запобігання порушень стану плода і новонародженого.

Исследованы особенности течения периода ранней постнатальной адаптации новорожденных у женщин с нарушениями сердечного ритма в зависимости от основного заболевания. Доказано, что сердечно-сосудистая система новорожденных, рожденных у беременных с врожденными и приобретенными пороками сердца, на фоне нарушения сердечного ритма подвергается значительному перенапряжению. Изучение состояния новорожденных необходимо для создания лечебных и профилактических мероприятий у беременных женщин с данной патологией для предотвращения нарушений состояния плода и новорожденного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.41-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Круть Ю. Я. 
Перинатальна патологія при прееклампсії у вагітних з первинною артеріальною гіпертензією / Ю. Я. Круть // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 1. - С. 15-18. - Бібліогр.: с.18. - укp.

Представлено результати досліджень про вплив прееклампсії у вагітних з первинною артеріальною гіпертензією (ПАГ) на стан кровообігу в системі мати - плацента - плід, на хід вагітності, стан плода і новонародженого. За допомогою допплерометричного (Допплер-УЗД) дослідження вивчено стан матково-плацентарного, феноплацентарного кровообігу в 140-ка вагітних з ПАГ залежно від стадії захворювання і приєднаної прееклампсії на різних строках вагітності. Виявлено, що комплексна допплерометрична оцінка кровотоку може розглядатися як прогностичний критерій розвитку прееклампсії і як об'єктивний показник тяжкості гестозу і виявлення плацентарної недостатності.

Представлены результаты исследований о влиянии преэклампсии у беременных с первичной артериальной гипертензией (ПАГ) на состояние кровообращения в системе мать - плацента - плод, на течение беременности, состояние плода и новорожденного. С помощью допплерометрического (Допплер-УЗИ) исследования изучено состояние маточно-плацентарного и фетоплацентарного кровообращения у 140-ка беременных с ПАГ в зависимости от стадии заболевания и присоединившейся преэклампсии в разные сроки беременности. Выявлено, что комплексная допплерометрическая оценка кровотока может рассматриваться как прогностический критерий развития преэклампсии и как объективный показатель тяжести гестоза и выраженности плацентарной недостаточности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-3 + Р716.216.410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лоскутова Т. О. 
Профілактика гестаційної артеріальної гіпертензії і прееклампсії у вагітних групи високого ризику їх розвитку / Т. О. Лоскутова // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 1. - С. 29-35. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проведено комплексное исследование состояния магний-кальциевого обмена, центральной и периферической гемодинамики, микроциркуляции и маточно-плодового кровотока у беременных женщин группы высокого риска развития гестационной артериальной гипертензии и преэклампсии. Установлены доклинические критерии: повышенное систолическое, диастолическое, среднее артериальное давление и их амплитуда, повышенная скорость утреннего подъема артериального давления, сниженный суточный индекс, повышенная вариабельность и индекс нагрузки давлением, сниженная концентрация магния и кальция в сыворотке крови, повышенная экскреция кальция с мочой, повышенное СДС в маточной артерии и артерии пуповины, изменение микроциркуляции в сосудах конъюнктивы. На их основании, с учетом суточного изменения артериального давления, разработано комплексное профилактическое лечение, включающее диетотерапию, витаминотерапию, препараты, улучшающие микроциркуляцию, "Магне В6", "Фитосед". Проведенное профилактическое лечение позволило стабилизировать показатели суточного мониторирования артериального давления, повысить концентрацию магния, увеличить экскрецию кальция, нормализовать микроциркуляцию и маточно-плодовое кровообращение.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-52 + Р716.213.026-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Авраменко Т. В. 
Система перинатальної охорони плода і новонародженого при цукровому діабеті / Т. В. Авраменко // Перинатологія та педіатрія. - 2004. - № 4. - С. 12-14. - Бібліогр.: с.14. - укp.

Розроблено систему лікувально-профілактичних заходів, які включають медикаментозну терапію, спрямовану на корекцію найбільш значущих для перинатальної патології нейрогуморальних і метаболічних порушень у разі цукрового діабету у вагітних. Використання цієї системи дозволило покращити перебіг основного захворювання, вагітності та пологів, знизити перинатальну смертність.

Разработана система лечебно-профилактических мероприятий, включающих медикаментозную терапию, направленную на коррекцию наиболее значимых для перинатальной патологии нейрогуморальных и метаболических нарушений при сахарном диабете у беременных. Применение этой системы позволило улучшить течение основного заболевния, беременности и родов, снизить перинатальную смертность.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-3 + Р733.415.160.23-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Подольський В. В. 
Функціональні захворювання серцево-судинної системи і вагітність : Моногр. / В. В. Подольський. - К. : Експерт, 2005. - 248 c. - Бібліогр.: 464 назв. - укp.

Висвітлено результати досліджень функціональних захворювань серцево-судинної системи, зокрема нейроциркуляторної астенії у вагітних. Проаналізовано питання перебігу вагітності, пологів і перинатальної патології. Вперше на підставі комплексних досліджень, проведених в динаміці вагітності, визначено роль психоемоційного стресу, змін стану стрес-реалізувальних і стрес-лімітувальних систем, а також функціональної активності різних ланок вегетативної нервової системи в патогенезі ускладнень у жінок з нейроциркуляторною астенією. Вперше розроблено математичні моделі ускладнень вагітності та пологів з урахуванням виявлених змін різних функціональних систем і рівня психологічної адаптації.

Освещены результаты исследований функциональных заболеваний сердечно-сосудистой системы, в частности нейроциркуляторной астении у беременных. Проанализированы вопросы течения беременности, родов и перинатальной патологии. Впервые на основании комплексных исследований, проведенных в динамике беременности, определена роль психоэмоционального стресса, изменений состояния стресс-реализующих и стресс-лимитирующих систем, а также функциональной активности разных участков вегетативной нервной системы в патогенезе осложнений у женщин с нейроциркуляторной астенией. Впервые разработаны математические модели осложнений беременности и родов с учетом выявленных изменений разных функциональных систем и уровня психологической адаптации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410-48 + Р716.216.628.063-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА665395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Верич Г. Е. 
Влияние комплексной программы физической реабилитации на состояния плода у беременных с артериальной гипертензией / Г. Е. Верич, Т. П. Гусев // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2002. - № 18. - С. 92-97. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Розглянуто питання використання методів фізичної реабілітації в комплексному лікуванні вагітних, що страждають на артеріальну гіпертензію. Надано експериментальну оцінку впливу розробленої програми фізичної реабілітації на стан плода у даних хворих.

Рассмотрена актуальная проблема использования методов физической реабилитации в комплексной терапии беременных с артериальной гипертензией. Приведена экспериментальная оценка воздействия разработанной программы физической реабилитации на состояния плода у тематических больных.

The article is devoted to a present - day problem such as the usage of physical rehabilitation methods in complex therapy of the pregnant with high blood pressure. There is an experimental estimation of influence of the physical rehabilitation worked out programme on condition of the mentioned above patients.


Ключ. слова: беременность, физическая реабилитация, артериальная гипертензия, лечебная физическая культура, плод
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.41-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Футорный С. М. 
Физическая реабилитация в комплексном лечении беременных с железодефицитной анемией / С. М. Футорный // Физ. воспитание студ. творч. спец. - Х., 2002. - № 7. - С. 72-79. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Розглянуто питання етіології, патогенезу та комплексного лікування вагітних жінок з залізодефіцитною анемією. Включення голкорефлексотерапії у комплексне лікування залізодефіцитної анемії вагітних підвищує імунологічну реактивність, нормалізуючи патологічні відхилення у клітинній та гуморальній ланках імунітету, покращує гемопоетичні фактори периферичної крові хворих, поліпшує клінічний перебіг вагітності, пологів і післяпологового періоду.

Рассмотрены вопросы этиологии, патогенеза и комплексного лечения беременных женщин с железодефицитной анемией. Включение иглорефлексотерапии в комплексное лечение железодефицитной анемии беременных повышает иммунологическую реактивность, нормализуя патологические отклонения в клеточном и гуморальном звеньях иммунитета, улучшает гемопоэтические факторы периферической крови, клиническое течение беременности, родов и послеродового периода.

Quections of etiology, pathogenesis and complex treatment conceptions of pregnant women with iron deficiency anemia have been discussed. Inclusion of acupuncture and reflexotherapy in a complex treatment of pregnant women's IDA increases the immune reactivity, normalizing pathological deviations both in cellular and humoral links of immunity, improving hemopoietic factors of the patients' peripheric blood, clinical current of pregnancy, birth and postbirth period.


Ключ. слова: беременность, железодефицитная анемия, иглорефлексотерапия, иммунитет, иммунологическая реактивность
Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033.2-5 + Р716.216.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Верич Г. Е. 
Течение и исход беременности под воздействием программы физической реабилитации у женщин с артериальной гипертензией / Г. Е. Верич, Т. П. Гусев // Физ. воспитание студ. творч. спец. - 2003. - № 2. - С. 68-73. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Розглянуто особливості впливу диференційованої програми використання засобів фізичної реабілітації на перебіг основного захворювання, плин і результати вагітності у жінок, які страждають на артеріальну гіпертензію.

Рассмотрены вопросы особенностей влияния дифференцированной программы использования средств и методов физической реабилитации на протекание основного заболевания, течение и исход беременности у женщин, страдающих артериальной гипертензией

The paper considers peculiarities of the influence of differentiated programme of physical rehabilitation means and methods utilization upon the course of major disease as well as on the course and outcome of pregnancy in patients with arterial hypertension.


Ключ. слова: беременность, физическая реабилитация, артериальная гипертензия
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-541

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Резніченко Ю. Г. 
Аліментарна анемія у вагітних і дітей / Ю. Г. Резніченко, Г. І. Резніченко, Н. П. Павлюченко. - К. : СПД Коляда О.П., 2004. - 135 c. - Бібліогр.: 194 назв. - укp.

Розглянуто питання етіології та патогенезу анемії, встановлено роль екологічних і соціально-побутових чинників у виникненні захворювання. Наведено результати досліджень перебігу вагітності, пологів та розвитку дітей першого року життя у жінок з анемією вагітних, обгрунтовано патогенетичні підходи щодо їх лікування та реабілітації. Розглянуто питання організації профілактичних та лікувально-реабілітаційних заходів у разі анемії вагітних. Досліджено особливості перебігу захворювання у дітей.

Рассмотрены вопросы этиологии и патогенеза анемии, установлено роль экологических и социально-бытовых факторов в процессе возникновения болезни. Исследованы особенности протекания беременности и родов при анемии беременных, развития и состояния здоровья детей первого года жизни, рожденных женщинами с анемией беременных. Обоснованы патогенетические подходы относительно их лечения и реабилитации. Рассмотрены вопросы организации профилактических и лечебно-реабилитационных мероприятий при анемии беременных, исследованы особенности течения болезни у детей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2 + Р733.411.033.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА652596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Чайка В. К. 
Антифосфолипидный синдром : Моногр. / В. К. Чайка, Т. Н. Демина. - Донецк : Норд-пресс, 2004. - 236 c. - Библиогр.: с. 225-234 - рус.

На основании литературных данных и результатов исследования освещены вопросы патогенеза, клиники, диагностики и дифференциальной диагностики, лечения антифосфолипидного синдрома (АФС) в акушерстве, гинекологии, неопатологии и экстрагенитальной патологии. Раскрыты клинические, иммунопатологические, патофизиологические и этиологические аспекты АФС. Определена связь между наличием инфекционного агента и развитием синдрома. Даны алгоритмы обследования и тактика ведения беременности и родов, предложен комплекс лечебных мероприятий в зависимости от вида и степени тяжести заболевания. Приведены методы профилактики тромбоэмболических осложнений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА650067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шелестова Л. П. 
Субклінічний гіпотиреоз у юних вагітних жінок / Л. П. Шелестова // Ендокринологія. - 2004. - 9, № 1. - С. 53-59. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто питання субклінічного гіпотиреозу, поширеність якого відчутно зростає, переважно в осіб жіночої статі у періоди гормональної перебудови організму на тлі підвищеної потреби в тиреоїдних гормонах - у пубертатний період і період гестації. Зазначено, що поєднання вагітності та субклінічного гіпотиреозу у підлітків є одним з найменш висвітлених питань медицини. Досліджено особливості клінічного анамнезу у 105-ти юних вагітних із субклінічним гіпотиреозом і у 40-ка здорових юних першовагітних. Отримані дані збігаються з літературними і свідчать про те, що субклінічний гіпотиреоз у юних вагітних з несформованою нейроендокринною системою розвивається на тлі обтяженого інфекційно-соматичного, акушерсько-гінекологічного анамнезу, попередньої тиреоїдної та спадкової патології. Юний вік і вагітність є чинниками ризику щодо розвитку субклінічного гіпотиреозу.

Субклиническому гипотиреозу в настоящее время уделяют особое внимание, его развитие значительно увеличивается преимущественно у лиц женского пола в период гормональной перестройки организма на фоне повышенной потребности в тиреоидных гормонах: в пубертатный период и период гестации. Так как сочетание беременности и субклинического гипотиреоза у подростков является одним из наименее изученных вопросов медицины, целью нашего исследования стало изучение особенностей клинического анамнеза у 105 юных беременных с субклиническим гипотиреозом и 40здоровых юных первобеременных. По нашему мнению, субклинический гипотиреоз у юных беременных с несформировавшейся нейроэндокринной системой развивается на фоне отягощенного инфекционно-соматического, акушерско-гинекологического анамнеза, предшествующей тиреоидной и наследственной патологии

Subclinical hypothyroidism is paid much attention nowadays. Its development is substantially increased in women in the period of hormonal changes in the organism, namely: in the pubertal and gestation periods against the background of the increased requirements in thyroid hormones. Since the combination of pregnancy and clinical hypothyroidism in juveniles is poorly studied, the aim of our investigation was to study the peculiarities of the clinical anamnesis in 105juvenile pregnant women with subclinical hypothyroidism and 40healthy juvenile gravidas. In our opinion, subclinical hypothyroidism in young pregnant women with the unformed neuroendocrinal system is developed against the background of complicated, infectious somatic, obstetric gynecological history, prior thyroid and hereditary pathology


Ключ. слова: субклінічний гіпотиреоз, вагітність, підлітки, клініка, анамнез
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р716.216.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лещенко Ж. А. 
Вплив короткочасної гіпокінезії на показники інсулінорезистентності у нащадків матерів з гестаційним діабетом та соціально-емоційним стресом під час вагітності / Ж. А. Лещенко // Ендокринологія. - 2007. - 12, № 1. - С. 100-106. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У дослідженні на 45-денних щурах лінії Вістар - нащадках першої генерації від матерів з експериментальним гестаційним діабетом та/або соціально-емоційним стресом під час вагітності доведено розвиток інсулінорезистентності, що була верифікована за гіперінсулінемією, інтолерантністю до глюкози, посиленням ліполізу та глікогенолізу. Крім того, одержані результати свідчать про те, що сполучення діабетичного стану з раннім пренатальним стресом під час вагітності матері потенціює підвищену чутливість організму нащадків до додаткових стресувальних чинників психогенної природи - короткочасної гіпокінезії. Виявлено статевий диморфізм реакції, а саме - більш виразні зміни у нащадків-самців.

В исследовании на 45-дневных крысах линии Вистар - потомках первого поколения от матерей с экспериментальным гестационным диабетом и/или социально-эмоциональным стрессом во время беременности доказано развитие инсулинорезистентности, которая была верифицирована по наличию гиперинсулинемии, интолерантности к глюкозе, усилению липолиза и гликогенолиза. Кроме того, полученные результаты свидетельствуют о том, что сочетание диабетического состояния с ранним пренатальным стрессом во время беременности матери потенцирует повышенную чувствительность организма потомков к дополнительным стрессирующим факторам психогенной природы - кратковременной гипокинезии. Обнаружен половой диморфизм реакции, а именно - более выразительные изменения у потомков-самцов.

Insulin resistance development was proved in 45-daily first generation Wistar rats offspring of mothers with experimental gestational diabetes and/or social-emotional stress during pregnancy. It was shown the presence of hyperinsulinaemia, glucose intolerance, lypolise and glycogenolise increase. Our results testify that the combination of the mother diabetic state with early prenatal stress during pregnancy induces the increased sensitivity of the offspring to the additional psychogenic stress factor (short-term motion restriction). It was revealed the gender dimorphism of offspring reaction, in particular more expressive changes in male.


Ключ. слова: інсулінорезистентність, гестаційний діабет, материнській соціально-емоційний стрес, гіпокінезія, нащадки
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Тофан Н. І. 
Вплив санаторно-курортного лікування на матково-плацентарний та плодний кровообіг вагітних жінок з анемією / Н. І. Тофан, Л. Б. Гутман, І. С. Лук"янова, А. В. Гончарова // Перинатологія та педіатрія. - 2005. - № 1/2. - С. 15-17. - Бібліогр.: с. 17. - укp.

Наведено принципи санаторно-курортного лікування вагітних з анеміями. Одержані дані свідчать про позитивний вплив запропонованої схеми лікування хворих з матково-плацентарно-плодовою гемодинамікою, стан та розвиток плоду, що дозволяє рекомендувати розроблений комплекс для широкого впровадження у практику. Результати дослідження вказують на те, що дані допплерометричного вимірювання матково-плацентарного та плодового кровообігу дозволяють об'єктивно оцінити стан плоду у вагітних з анемією.

Изложены основные принципы санаторно-курортного лечения беременных с анемиями. Полученные данные свидетельствуют о позитивном влиянии предложенной схемы лечения больных с маточно-плацентарно-плодовой гемодинамикой, состояние и развитие плода, что позволяет рекомендовать разработанный комплекс для широкого внедрения в практику. Результаты исследования указывают на то, что данные допплерометрического измерения маточно-плацентарного и плодового кровотока позволяют объективно оценить состояние плода у беременных с анемией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського