Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Р124.518$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Одарченко М. С. 
Охорона праці на підприємствах харчування : Навч. посіб. для студ. технол. ф-тів торг.-технол. вузів / М. С. Одарченко. - Х. : Основа, 1998. - 428 c. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

У навчальному посібнику викладено основні відомості про трудове законодавство. Розглянуто систему управління охороною праці (СУОП), методи організації роботи з охорони праці на підприємствах харчування, заходи з подальшого поліпшення умов праці. Аналізуються питання гігієни праці та виробничої санітарії: шкідливості на підприємствах громадського харчування, шумів та вібрації, освітлення та технічної естетики. Відображено питання охорони навколишнього середовища. Описано вимоги безпечної праці на механічному, тепловому й холодильному устаткуванні. Висвітлено питання забезпечення безпеки при експлуатації електроустановок і захисту від небезпечної дії електрики. Розглянуто питання пожежної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)24-3 + Л99 + Р124.518 + У9(4УКР)306

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мороз К. А. 
Фізико-хімічні показники ротової рідини працівників цукрового виробництва / К. А. Мороз // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2004. - № 4. - С. 103-106. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Стежка В. А. 
Вплив пилу продуктів мікробіологічного синтезу на вільнорадикальне перекисне окиснення ліпідів у окремих категорій працюючих / В. А. Стежка // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2008. - № 4. - С. 60-69. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Терещенко В. Г. 
Гігієна та фізіологія праці при вирощуванні та переробці соняшника за індустріальними технологіями : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.01 / В. Г. Терещенко; Ін-т медицини праці АМН України. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Здійснено комплексну фізіолого-гігієнічну оцінку умов праці на основних етапах технологічного циклу вирощування та переробки соняшника. Установлено, що під час виконання земляних сільськогосподарських робіт на технічно зношених тракторах оператори зазнають впливу шкідливих виробничих чинників (шуму, вібрації, пилу, мікроклімату), рівні яких у деяких випадках наближаються до екстремальних і на 10 % - 70 % перевищують значення, що реєструвалися у 1980 - 1990 рр. За умов застосування пестицидів як неодмінної складової інтенсивних технологій у рослинництві, працівники зазнають їх шкідливої дії за різних шляхів надходження до організму (інгаляційних, перкутанних), за цього розрахункові ризики шкідливої дії є високими для будь-якого шляху. Відзначено, що застосування новітніх технологій ультрамалооб'ємного обприскування за допомогою надлегких літальних апаратів (НЛА) має гігієнічні переваги у порівнянні з традиційними повнооб'ємними технологіями. Зазначено, що використання НЛА потребує спеціальної підготовки, високої кваліфікації пілотів і застосування комплексу заходів щодо безпеки польотів і засобів захисту від впливу шкідливих виробничих чинників (високої напруженості праці, шуму, вібрацій, пестицидів). За результатами фізіологічних досліджень установлено залежність вираженості біологічної реакції організму від інтенсивності впливу шкідливих виробничих чинників різної природи за різних видів робіт. Запропоновано комплекс профілактичних заходів, зокрема, цільове застосування способів захисту під час виконання конкретних видів робіт, дію раціональних режимів праці, визначення санітарно-захисних зон

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518 + Р124.541

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Закаляк Н. Р. 
Гігієнічна і токсикологічна характеристика гриба Penicillium vitale як промислового штаму у виробництві мікроциду та глюкозооксидази : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.01 / Н. Р. Закаляк; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 2005. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Євтушенко О. В. 
Аналіз статистики виробничого травматизму в харчовій промисловості України / О. В. Євтушенко // Харч. пром-сть. - 2011. - № 10/11. - С. 169-174. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано стан виробничого травматизму у харчовій промисловості України за період 2003 - 2009 рр. Надано результати дослідження динаміки виробничого травматизму. Розраховано показники частоти та тяжкості травматизму. Проведено розподіл нещасних випадків за основними причинами та видами подій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гуць В. С. 
Оцінка стану охорони праці на робочому місці / В. С. Гуць, А. М. Литвиненко, О. В. Євтушенко // Харч. пром-сть. - 2011. - № 10/11. - С. 158-164. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано причини виробничого травматизму у харчовій промисловості України за період 2003 - 2009 рр. Запропоновано методику моделювання оцінки стану охорони праці на робочому місці. Розроблено програмний продукт для контролю знань з охорони праці виробничого персоналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Євтушенко О. В. 
Підвищення рівня безпеки праці на підприємствах харчової промисловості / О. В. Євтушенко, А. О. Водяник // Пробл. охорони праці в Україні. - 2012. - Вип. 24. - С. 26-37. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано складові організаційних причин виробничого травматизму на підприємствах харчової промисловості за період 2003 - 2011 рр. Удосконалено методику оцінки стану охорони праці на робочому місці, яка базується на алгоритмі зміни пріоритету заходів з охорони праці на робочому місці, що надає можливість надати системі контролю характер гри та індивідуально підійти до кожної групи спеціалістів. Встановлено показник контролю знань з охорони праці на робочому місці, який надає можливість визначити рівень знань з охорони праці безпосередньо орієнтованих на професію робітників різних технологічних рівнів, а також надає змогу перевірити та оцінити умови праці, робітників під час трудової діяльності. Для автоматизованої обробки даних робітників, які проходять перевірку знань з охорони праці на робочому місці та скорочення часу на їх обробку створено комп'ютерну програму "Контроль знань з охорони праці виробничого персоналу" в середовищі Delphi 7.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(УКР)306.71-648.5 + Р124.518-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бандрівський Ю. Л. 
Віддалені результати комплексного лікування генералізованого пародонтиту в працівниць кондитерського виробництва / Ю. Л. Бандрівський, Н. Н. Бандрівська // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2011. - № 2. - С. 87-89. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено віддаленні результати лікування генералізованого пародонтиту в працівниць кондитерського виробництва. Одержано позитивний лікувальний ефект, який підтверджувався кращим клінічним станом тканин пародонта та динамікою індексів ПІ, ГІ, РМА, проби Шіллера - Писарєва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-5 + Р124.518

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Салюков А. О. 
Оцінка умов праці та рівнів експозиції природним ультрафіолетовим випромінюванням працівників галузі виноградарства та виноробства / А. О. Салюков // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2013. - № 2. - С. 28-32. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено оцінку умов праці й експозиції природним ультрафіолетовим випромінюванням (УФВ) працівників виноградарства та виноробства (АР Крим). Встановлено, що працівники виноградарства зазнають шкідливого впливу умов праці (3.4 клас) - хімічного, фізичного, напруженості та тяжкості. Одним із вагомих факторів у нормуванні виробничо-зумовленої патології є надлишкова експозиція природним УФВ. Ризик виникнення патології, що спричинена УФВ, збільшується у разі неправильного використання захисного одягу та збільшення тривалості робочого дня понад 8 год. Працівники галузі виноробства також зазнають шкідливого впливу умов праці (3.2 клас) - хімічного, фізичного, біологічного, напруженості та тяжкості. При цьому шкідливий вплив на них природного УФВ не є характерним. Це дозволяє формувати із них групу "контролю" під час проведення епідеміологічних досліджень шодо впливу природного УФВ. Одержані результати є науковою основою для розробки заходів первинної профілактики патології, що зумовлена УФВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.541 + Р124.518

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Євтушенко О. В. 
Дослідження причинно-наслідкових зв'язків, характерних для виробничого травматизму на харчових підприємствах / О. В. Євтушенко, А. О. Водяник, Д. Д. Борисенко, А. М. Литвиненко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 50. - С. 63-69. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено причинно-наслідкові зв'язки, що призводять до травмування на підприємствах харчової промисловості. На базі статистики травматизму за 9 років наведено результати розрахунку значень ризику для його 240 різновидів. Запропоновано підхід до аналізу ризиків травмування на підприємствах харчової промисловості з використанням умовної ймовірності, який надає можливість об'єднати розрізнену статистичну інформацію про причини нещасних випадків і види подій, що призводять до травмування в єдину систему кількісних оцінок різновидів ризику для пари причина - вид травматичної події. Це деталізує причинні зв'язки, закладені в офіційній статистичній інформації з питань виробничого травматизму, та більш чітко й однозначно вказує на заходи та засоби ефективної профілактики ризиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80 н6 + Р124.518-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Євтушенко О. В. 
Прогнозування ризиків виробничого травматизму на підприємствах харчової промисловості / О. В. Євтушенко, А. О. Водяник, А. Д. Борисенко, А. М. Литвиненко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 51. - С. 46-56. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто та проаналізовано існуючі методи прогнозування ризику виробничого травматизму. Для прогнозування виробничого травматизму використано метод головних компонент, завдяки основним властивостям якого забезпечується мінімальна похибка прогнозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80 н6 + Р124.518-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Євтушенко О. В. 
Підвищення рівня безпеки праці на підприємствах харчової промисловості на основі прогнозування ризиків травмування : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / О. В. Євтушенко; НАН України, Держ. служба гірн. нагляду та пром. безпеки України, ДУ "Нац. НДІ пром. безпеки та охорони праці". - К., 2014. - 20 c. - укp.

Вирішено актуальне науково-прикладне завдання щодо створення методики підвищення рівня безпеки праці на підприємствах харчової промисловості на основі прогнозування ризиків виробничого травматизму. Проведено статистичний аналіз нещасних випадків на підприємствах харчової промисловості. Розроблено методи дослідження причинно-наслідкових зв'язків, характерних для процесів травмування на підприємствах харчової промисловості. Вдосконалено методи прогнозування ризиків виробничого травматизму. Досліджено причинно-наслідкові зв'язки, що призводять до травмування на підприємствах харчової промисловості та впливу на них профілактичних заходів. Розроблено алгоритми та технічні проекти інформаційно-аналітичної системи для оперативного аналізу стану умов праці на підприємстві, визначення раціональних напрямів профілактики виробничого травматизму й обгрунтування організаційних заходів з охорони праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518-4 + У9(4УКР)306.71-648

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404897 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бандрівський Ю. Л. 
Особливості клінічного перебігу, діагностики та лікування захворювань пародонта у працівників кондитерського виробництва : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Ю. Л. Бандрівський; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. - Л., 2012. - 17 c. - укp.

Встановлено, що цукровомучний пил і пил какао порошку, дієтологічні уподобання працюючих призводили до зниження швидкості слиновиділення та підвищення в'язкості ротової рідини, зсуву рН в кислий бік. Гістологічні дослідження виявили хронічний запальний процес в стадії загострення. Рентгенморфометричні індекси нижньої щелепи виявили підсилене розсмоктування кісткової тканини, стоншення кортикальної пластинки нижньої щелепи. Ехоостеометричні дослідження показали зростання часу проходження ехосигналу за збільшення тяжкості перебігу генералізованого пародонтита. Результати біохімічного дослідження свідчили про збільшення процесів остеорезорбції, посилення дистрофічно-запальних змін у пародонті за довготривалого контакту зі шкідливими чинниками даного виробництва. Розроблено схему лікування та профілактики загострень запальних захворювань пародонта з залученням засобів патогенетично спрямованої дії. Ефективність запропонованого комплексного лікування підтверджена скороченням кількості відвідувань у 1,7 раза, покращанням пародонтального статусу хворих після лікування та тривалою (до 1,5 року) стабілізацією патологічного процесу в тканинах пародонта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р124.518

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА388239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Evtushenko O. 
Analysis of indicators of workplace occupational injuries at the food industry enterprises of Ukraine = Аналіз показників виробничого травматизму на робочих місцях підприємств харчової промисловості України / O. Evtushenko, A. Siryc, P. Porotko, T. Krukouskaya // Ukr. Food J.. - 2015. - 4, № 1. - С. 157-169. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження умов праці, причин та обставин виробничого травматизму; розробити й обгрунтувати ефективні шляхи профілактики та зниження ризику травмування працівників харчової промисловості. Дослідження проведено на підставі аналізу показників травматизму на виробництві за звітами Державної служби статистики України за період з 2003 до 2013 рр. Враховано досвід аналізу нещасних випадків на підприємствах різноманітних галузей як в Україні, так і за кордоном. Аналіз статистичних даних показників виробничого травматизму свідчать про те, що в харчовій промисловості України протягом 2003 - 2013 рр. кількість нещасних випадків зменшилася майже в 4 рази. Працівники жіночої статі травмуються у 2 рази менше, від рівня травматизму чоловіків. Наведено результати аналізу розподілу нещасних випадків за основними причинами, видами подій, групами професій, віком, статтю, стажем роботи в харчовій промисловості. Встановлено, що організаційні та кваліфікаційні причини зумовлюють до 72 % виробничих травм у харчовій промисловості. Розраховано показники частоти та тяжкості травматизму. Встановлено, що велика частка травм припадає на досвідчених працівників, які мають стаж роботи більше 20 років, і на робітників зі стажем роботи за професією до року. На ці факти слід звертати особливу увагу під час проведення первинного та повторного інструктажів на робочому місці. Крім того необхідно підвищити якість самих інструктажів, посилити контроль за роботою працівників із невеликим фаховим стажем. Більш ніж у половині нещасних випадків порушниками законодавства про охорону праці були різного рівня керівники харчових підприємств, тому необхідно підвищити відповідальність керівників усіх рівнів на підприємствах галузі з метою запобігання порушення ними законодавства про охорону праці, що призводять до нещасних випадків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Євтушенко О. В. 
Комплекс засобів автоматизації управління охороною праці для підприємств харчової промисловості / О. В. Євтушенко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2015. - 21, № 2. - С. 122-131. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Запропонований комплекс засобів автоматизації управління охороною праці для підприємств харчової промисловості може бути використаний під час вдосконалення проектів управлінських рішень щодо оперативного аналізу стану умов праці на підприємстві, визначення раціональних напрямків профілактики виробничого травматизму й обгрунтування організаційних заходів з охорони праці. Практична цінність дослідження полягає в тому, що розроблено алгоритм функціонування програмного комплексу "Analysis_of_accidents 1.0" для моніторингу й аналізу причин і обставин, які призводять до виробничого травматизму на підприємствах харчової промисловості, та алгоритм функціонування програмного комплексу "Контроль знань з охорони праці виробничого персоналу" для формування інформаційного забезпечення навчання з актуальних питань охорони праці та контролю знань виробничого персоналу підприємств харчової промисловості у цій сфері. Результати дослідження є внеском у розвиток прикладних основ охорони праці у частині, що стосується діагностування, моделювання екстремальних ситуацій та оцінки їх наслідків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-648-21 ф + Р124.518-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Євтушенко О. В. 
Обгрунтування заходів і засобів для профілактики ризику травмування працівників харчових підприємств / О. В. Євтушенко, А. О. Сірик, П. В. Породько // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2016. - 22, № 2. - С. 134-143. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обгрунтовано заходи та засоби з профілактики виробничого травматизму, спрямовані на запобігання найбільш значимим і небезпечним ризикам травмування працівників підприємств харчової промисловості (ПХП) на основі прогнозу окремої причини з основними видами травматичних подій, які вона зумовлює. Визначено значимість причини та різновиду ризику з урахуванням прогнозованої питомої ваги ризику для травматизму зі смертельним наслідком. Наведено рекомендації щодо визначення черговості впровадження та вибору варіантів заходів для приведення стану безпеки праці та виробничого середовища на харчовому підприємстві у відповідність до вимог нормативно-правових актів з охорони праці найбільш ефективним чином, починаючи з найбільших ризиків. Результати роботи є внеском у розвиток прикладних основ охорони праці у частині, що стосується діагностування, моделювання екстремальних ситуацій, і можуть бути використані за вдосконалення проектів управліньких рішень щодо забезпечення безпечних умов праці працівників ПХП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вимоги санітарії і гігієни праці при переробці м'яса і м'ясних продуктів : [навч. посіб.] / Д. А. Бутко, О. Г. Скляр, Ю. П. Рогач, В. Г. Циб, С. В. Головін, В. Д. Бутко. - Мелітополь : Вид. будинок Мелітоп. міськ. друк., 2016. - 239 c. - Бібліогр.: с. 214 - укp.

Викладено питання загально гігієни праці та виробничої санітарії на м'ясопереробних підприємствах. Розкрито мету, завдання та принципи гігієнічного нормування шкідливих і небезпечних виробничих чинників. Висвітлено особливості організації роботи з охорони праці в м'ясопереробній галузі. Розглянуто вимоги санітарії і гігієни під час виробництва напівфабрикатів, пельменів, котлет, м'ясних консервів тощо. Увагу приділено проблемам електробезпеки, професійним захворюванням, забезпеченню видачі спеціального одягу, взуття й інших засобів індивідуального захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.952 я73 + Р124.518 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА807459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шидловська Т. А. 
Порівняльний аналіз даних реоенцефалографії в робітників вугільної та харчової галузі / Т. А. Шидловська, Т. В. Шидловська, М. С. Козак, К. В. Овсяник, О. П. Яворовський, Р. П. Брухно, М. А. Бойчук // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2016. - № 3. - С. 49-55. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.506 + Р124.518 + Р124.431.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Брухно Р. П. 
Вплив гігієнічних умов праці на біологічний вік операторів з розливу безалкогольних та слабоалкогольних напоїв / Р. П. Брухно, Н. В. Солоха, Є. Г. Слаутенко // Довкілля та здоров'я. - 2017. - № 1. - С. 50-53. - укp.

На основі вивчення гігієнічних умов праці та біологічного віку працівників заводу "Оболонь" оцінюються темпи старіння працівників і вплив виробничого шуму на їх біологічний вік.

На основе изучения гигиенических условий труда и биологического возраста работников завода "Оболонь" оцениваются темпы старения работников и влияние производственного шума на их биологический возраст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського