Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Автореферати дисертацій (29)Книжкові видання та компакт-диски (309)Журнали та продовжувані видання (240)
Пошуковий запит: (<.>U=Е3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 426
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Біоресурси та віруси : II Міжнар. конф.; 7-10 верес., 1998 р. Київ. - К. : Фітосоціоцентр, 1998. - 243 c. - укp.

Розглядаються важливі питання вірусології - однієї з галузей біологічної науки: молекулярна біологія вірусів, ветеринарна, медична та фітовірусологія. Наводяться особливості структури і стратегії функціонування геномів ціанофагів, перебігу ротавірусної та коронавірусної інфекції великої рогатої худоби. Дається медико-екологічна оцінка вірусних біопестицидів, екологічна характеристика виявлених в Україні арбовірусів, порівняльна оцінка типу імуноферментного аналізу для виявлення віл-специфічних антитіл. Висвітлюються питання розробки екологічно безпечної нової технології захисту рослин від вірусної інфекції, імуноферментних тест-систем для діагностики вірусів рослин тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е3 я431(0) + П478.2 я431(0) + П843 я431(0) + Р264.91 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Прискока В. А. 
Гетерогенность паразитоценозов / В. А. Прискока, Н. С. Павленко. - К. : Логос, 1998. - 115 c. - рус.

Последовательно и подробно изложены сведения о паразитоценозах (сообществах паразитов), составными частями которых являются вирусы, приведена их классификация. Представлены методики изучения гетерогенности этих образований. Показано, что популяции отдельных вирусов содержат несколько различных компонентов, как входящих, так и не входящих в структуру вириона. Объединение в сообщества увеличивает степень гетерогенности вирусов. Вызываемые такими сообществами смешанные инфекции имеют свои особенности, закономерности которых пытаются выяснить авторы. Описываются меры борьбы с ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*832*805,021 + П873.12,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Васильєва В. Л. 
Ентомопатогенні віруси як регулятори чисельності шкідливих комах / В. Л. Васильєва, Н. М. Лебединець // Вестн. зоологии. - 2001. - 34, № 4. - С. 87-91. - Бібліогр.: с. 91. - укp.

Наведено головні біологічні характеристики ентомопатогенних вірусів родини Baculoviridae, що найбільш вірогідні як потенційні інсектициди. Охарактеризовано взаємовідносини в системі паразит-хазяїн: вірус (збудник хвороби) - комаха (хазяїн вірусу), яка забезпечує існування цих антагоністичних видів у природі. Від рівня вивченості механізмів цих процесів значною мірою залежить ефективність регуляції людиною чисельності шкідливих комах в агробіоценозах.


Ключ. слова: ентомопатогенні віруси, бакуловіруси, біометод захисту рослин, комахи-шкідники рослин, вірози комах
Індекс рубрикатора НБУВ: Е326

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Носач Л. Н. 
Изучение состояния вирусных геномов в условиях смешанной инфекции имфобластоидных клеток аденовирусом и вирусом Эпштейна-Барр / Л. Н. Носач, Н. С. Дяченко, О. Ю. Повница, И. А. Смирнова, Е. Г. Кишинская, З. А. Бутенко, Г. В. Панасенко // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 4. - С. 82-88. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Досліджено деякі показники, що характеризують стан геномів вірусу Епштейна-Барр і аденовірусу в перещеплюваних лініях лімфобластоїдних клітин B- і T-фенотипу в умовах змішаної або моноінфекції. Показано, що суперінфікування аденовірусом 2 типу досить різко впливає на стан геному вірусу Епштейна-Барр в клітинах B 95-8, що продукують цей вірус, але не змінює його в клітинах Raji, які містять інтегрований геном вірусу Епштейна-Барр. Стан геному аденовірусу в цих клітинах за досліджуваними параметрами залишається без змін. Методом ДНК-ДНК гібридизації його рання область виявляється у вигляді двох фрагментів різної інтенсивності, яка максимальна в клітинах Raji і Jurkat, що свідчить про більшу вираженість геному аденовірусу в цих клітинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Полищук В. П. 
Использование метода атомно-силовой микроскопии для исследования морфологии и структурной организации вирусов / В. П. Полищук, Т. П. Тывончук, Е. В. Ренгевич, Г. В. Бекетов, И. Г. Бубзанивская, А. Л. Бойко // Мікробіол. журн. - 2000. - 62, № 6. - С. 40-43. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Наведено методичні підходи використання атомно-силового мікроскопа (АСМ) для вивчення об'єктів вірусної природи - вірусу тютюнової мозаїки та фага Т4. Показано можливість застосування цього методу для одержання високоякісного тривимірного зображення об'єктів без додаткової обробки солями важких металів. На прикладі фага Т4 проведено також вивчення щільності даного об'єкта з використанням методики фазового зсуву АСМ. Результати дослідження дозволять вирішувати питання щодо внутрішньої будови віріона та упакування в ньому нуклеїнової кислоти.


Ключ. слова: атомно-силовий микроскоп, бактериофаг Т4, вирус табачной мозаики
Індекс рубрикатора НБУВ: Е325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Васильєва В. Л. 
Концептуальні основи визначення безпеки вірусних інсектицидів для здоров'я людини та довкілля / В. Л. Васильєва // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 1. - С. 62-71. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Зазначено, що якісною відмінністю нового класу біопестицидів з використанням вірусів від хімічних засобів є внутрішньоклітинний паразитизм діючого чинника в організмі живого біологічного хазяїна та здатність входити до складу природних мікробіоценозів і протягом тривалого часу стримувати чисельність шкідливого виду. Аргументовано мету програми вивчення безпеки вірусів для нецільових тварин - припинення їх вірогідної адаптації до нецільових тварин, розмноження та спричинення неспецифічної інфекції. Показано, що тільки за такої умови є можливим вивчення інших параметрів - токсичності, алергенності препаратів і проведення їх нормування. Розроблено відповідні схеми та методи досліджень.


Ключ. слова: вірусні інсектициди, біобезпека, критерії оцінки, токсичність - патогенність бакуловірусів
Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*445.5*725*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Веселовский В. Н. 
Концепция "вирусного генератора" в структуре биоинформационного обмена в живой природе / В. Н. Веселовский, А. А. Яшин // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2000. - № 2. - С. 39-46. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Основываясь на информационной парадигме и концепции сущности живой материи, рассмотрена с позиций биоинформатики и других дисциплин гипотеза "вирусного генератора", то есть испускания одноклеточными организмами, находящимися в составе организма многоклеточного, вирусов, в частности, при облучении организма электромагнитными волнами, как ответ на "информационное раздражение" - сигнал опасности. Данная концепция укладывается в общебиологический закон борьбы за существование.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*718

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дяченко Н. С. 
Некоторые закономерности молекулярной биологии аденовирусов (итоги 20-летнего изучения в Институте микробиологии и вирусологии НАН Украины) / Н. С. Дяченко // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 1. - С. 3-31. - Библиогр.: 132 назв. - рус.

Одержані найбільш важливі і пріоритетні матеріали, що стосуються закономірностей структурно-функціональної організації білків капсиду аденовірусів та особливостей експресії вірусного геному. Відкриті нові антигенні детермінанти гексону та відростка аденовірусів, доведені їх різна природа (конформаційна або лінійна) і неоднакова орієнтація в залежності від просторової організації білків, визначена локалізація деяких епітопів за допомогою синтезованих антигенноактивних пептидів, що їх імітують. Виявлені деякі закономірності структурно-функціональної організації гексону аденовірусів на підставі порівняльного аналізу антигенної специфічності та первинної структури білків, які значно віддалені один від одного в таксономічному відношенні. Розроблена концепція імуноінактивації (нейтралізації інфекційності) аденовірусів і вперше створена математична модель цього процесу, яка визначає внесок у нього антитіл до кількох антигенних детермінант гексону та відростка, а також інтерферону та комплементу. Досліджені невідомі до того особливості експресії геному аденовірусів у динаміці продуктивної інфекції або під впливом аномальних нуклеозидів, інгібіторів протеолізу, інгібіторів різної природи, перспективних для хіміотерапії аденовірусної інфекції. Встановлена лімфотропність аденовірусів і вперше створена модель змішаної інфекції лімфоцитів аденовірусами, вірусом імунодефіциту людини та вірусом Епштейна - Барр з родини герпесвірусів. Показано, що в процесі одночасного чи послідовного інфікування розвивається взаємна інтерференція вірусів, а це є важливим для розуміння імунопатогенезу СНІДу. Наведені матеріали обгрунтовують шляхи

створення сучасних ефективних препаратів для діагностики, профілактики та хіміотерапії аденовірусної інфекції.


Ключ. слова: аденовирусы, белки капсида - гексон и отросток, их антигенные детерминанты (эпитопы), пептидное картирование, иммуноинактивация, экспрессия генома и аденовирусов, ингибиторы репродукции аденовирусов, моноинфекция и смешанная инфекция лимфоцитов
Індекс рубрикатора НБУВ: Е326.211 + Р264.919

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Менджул М. И. 
Основы вируснаправленной регуляции формирования динамической системы вирус - клетка (проблемы, методология и перспективы цианофагии) / М. И. Менджул, Т. Г. Лысенко, Н. В. Колтукова, С. А. Сырчин, С. Н. Суханов // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 6. - С. 66-78. - Библиогр.: 62 назв. - рус.

На прикладі системи ціанофаг - ціанобактерія досліджена динаміка віруснаправленої регуляції формування комплексу вірус - клітина. Показано, що в процесі репродукції вірусу клітина-хазяїн необоротно втрачає власний генетичний апарат, систему регуляції біосинтетичних процесів, репродуктивну здатність та інші життєво важливі функції. По суті, сформований вірус-клітинний комплекс перетворюється на потужний генератор нуклеотидів та амінокислот для нелімітованого синтезу вірусних нуклеїнових кислот, білків і морфогенезу віріонів. Обговорюється питання щодо можливості використання системи ціанофаг - ціанобактерія як експериментальної моделі для розробки функціональної уніфікованої моделі продуктивної інфекції, ефективних методів профілактики та терапії вірусних інфекцій, а також вирішення різноманітних біотехнологічних проблем.


Ключ. слова: ціанофаг, ціанобактерія, репродукція, ДНК, ферменти, фотосистеми
Індекс рубрикатора НБУВ: Е303.3,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Степанова О. А. 
Перспективы и проблемы изучения морских вирусов-бактериофагов / О. А. Степанова // Экология моря. - Севастополь, 2000. - Вып. 50. - С. 37-40. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Представлен обзор по экологии морских вирусов-бактериофагов, в котором подчеркнуто, что вирусы могут быть важным фактором в экологическом контроле водных микроорганизмов, принимать участие в эволюции некоторых видов гидробионтов, играть существенную роль в передаче вещества и энергии в океане, опосредованно влиять на продукцию морской биоты. Отражена информация о перспективах, направлениях и проблемах по изучению экологии морских вирусов в ИнБЮМ НАН Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е324*80,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж66348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Краев В. Г. 
Современная классификация и номенклатура вирусов растений. (По материалам Международного Комитета по таксономии вирусов). Ч. 2 / В. Г. Краев // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 2. - С. 20-66. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Наведено характеристику родин і родів вірусів рослин з однонитковим РНК геномом позитивного значення, затверджених Міжнародним Комітетом з таксономії вірусів після 1995 р.


Ключ. слова: вирусы растений, класификация, номенклатура
Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*99 + П478.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гершензон С. М. 
Участвуют ли вирусы в возникновении групповых вспышек генных мутаций, происходящих в природных популяциях дрозофилы? / С. М. Гершензон // Цитология и генетика. - 1998. - 32, № 5. - С. 94-102. - Библиогр.: 26 назв. - рус.

Экспериментально установлено, что различные апатогенные для дрозофилы вирусы, неспособные размножаться в организме этого насекомого, а также выделенные из этих вирусов высокополимерные ДНК или РНК, введенные в гемоцель дрозофилы, представляют эффективные мутагены, индуцирующие много летальных и видимых генных мутаций, как правило стабильных. Некоторые из этих мутаций могут присутствовать в природных популяциях дрозофилы. Но эти индуцированные вирусами или вирусными нуклеиновыми кислотами генные мутации никогда не принимают участия в групповых вспышках генных мутаций, наблюдаемых в природных популяциях дрозофилы. В этих вспышках участвуют только те генные мутации, которые вызваны транспозициями мобильных генетических элементов (МГЭ). Эти генные мутации обычно нестабильны, они легко переходят в другие аллельные состояния, характеризуемые различным фенотипическим выражением. Представляется вероятным, что эти групповые вспышки генных мутаций в природных популяциях дрозофилы вызываются стрессами, определенными разными внешними воздействиями, которые увеличивают частоту траспозиций мобильных генетических элементов, что ведет к появлению вспышек определенных генных мутаций. Не участвуют в таких вспышках и те генные мутации,которые вызываются эндемичными вирусами, свойственными самой дрозофиле. Они могут вызывать лишь очень небольшое количество стабильных летальных и видимых мутаций в популяция дрозофилы.


Ключ. слова:
Індекс рубрикатора НБУВ: Е62 + Е3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Смірнов В. В. 
Історія, здобутки та проблеми колективу Інституту мікробіології і вірусології НАН України / В. В. Смірнов, I. Г. Скрипаль // Наука та наукознавство. - 2001. - № 1. - С. 81-89. - укp.

Висвітлено історію, найважливіші напрямки фундаментальних і прикладних досліджень Інституту мікробіології і вірусології НАН України, його здобутки з часу заснування у 1928 р. Окреслено нинішні труднощі й проблеми у діяльності інституту, завдання, що постали перед ним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е3е(4Укр)л2 + Е4е(4Укр)л2

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Виноград І. А. 
Антиарбовірусні властивості різних речовин хімічного і рослинного походження / І. А. Виноград, В. А. Пластунов, М. М. Козловський, Л. В. Бензель, Г. В. Білецька, І. М. Лозинський, Є. Г. Рогочий, М. Д. Шоломей // Мікробіол. журн. - 2001. - 63, № 2. - С. 14-19. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Ключ. слова: інгібітори, вірус венесуельського енцефаломієліту коней, вірус Тягіна, індуктори інтерферону, похідні триазолу, триазину й урацилу, фітозасоби
Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*725.311.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Мацелюх Б. П. 
Дефектний фаг iStreptomyces globisporus/i 1912 / Б. П. Мацелюх // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 5. - С. 3-9. - Библиогр.: 12 назв - укp.


Ключ. слова: стрептоміцет, лізогенія, дефектний фаг
Індекс рубрикатора НБУВ: Е303.8,025

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Суханов С. Н. 
Репликативный аппарат клеток цианобактерии iPlectonema boryanum/i, инфицированных фагом LPP-3 / С. Н. Суханов, М. И. Менджул // Мікробіол. журн. - 1999. - 61, № 4. - С. 31-39. - Библиогр.: 30 назв. - рус.


Ключ. слова: реплікативний апарат, вірусоспецифічна модифікація, ДНК-залежні ДНК-полімерази, ціанобактерія Plectonema boryanum
Індекс рубрикатора НБУВ: Е30*440 + Е521.203

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Краєв В. Г. 
Фізико-хімічні та функціональні властивості біополімерів РНК-геномних вірусів рослин з родів iPotexvirus/i i iComovirus/i / В. Г. Краєв // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 6. - С. 79-90. - Бібліогр.: 67 назв. - укp.

Наведено результати тривалих досліджень фізико-хімічних властивостей та функціонального значення вірусоспецифічних білків і нуклеїнових кислот у реплікації Х-вірусу картоплі та вірусу крапчастості червоної конюшини, а також взаємодії цих біополімерів з функціонально активними субклітинними комплексами інфікованих рослин.


Ключ. слова: Х-вірус картоплі, комовірус крапчастості червоної конюшини, реплікація вірусного геному, РНК-залежна РНК-полімераза, рибонуклеопротеїдні комплекси - інформосоми, просоми, транспорт вірусної інфекції
Індекс рубрикатора НБУВ: Е30 *725.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Вірусологія : Курс лекцій для студ. біол. ф-тів / уклад.: С. С. Костишин, Б. М. Горшинський; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2002. - 182 c. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто структуру та морфологію вірусів людини та тварин. Проаналізовано особливості будови нуклеїнових кислот вірусів. Окремі розділи присвячено захворюванням, викликаним ДНК-геномними вірусами (простого герпесу, вітряної віспи, цитомегалії, лімфоми Беркіта, гепатиту В), а також РНК-геномними вірусами (кору, паротиту, поліомієліту, грипу). Значну увагу приділено мінливостям та генетиці вірусів, вірусному канцерогенезу, противірусному імунітету, пріонним інфекціям тощо.

Рассмотрена структура и морфология вирусов человека и животных. Проанализированы особенности строения нуклеиновых кислот вирусов. Отдельные разделы посвящены заболеваниям, вызванных ДНК-геномными вирусами (простому герпесу, ветряной оспе, цитомегалии, лимфоме Беркита, гепатиту В), а также РНК-геномным вирусам (коре, паротиту, полиомиелиту, гриппу). Значительное внимание уделено изменяемости и генетике вирусов, вирусному канцерогенезу, противовирусному иммунитету, прионным инфекциям и т.д.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е3 я7-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА626723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Протченко П. З. 
Загальна мікробіологія, вірусологія та імунологія : Вибрані лекції: Навч. посіб. для студ. вищ. мед. закл. освіти ІІІ - ІV рівнів акредитації / П. З. Протченко. - О. : Одес. мед. ун-т, 2002. - 298 c. - (Б-ка студ.-медика). - Бібліогр.: с. 292-293. - укp.

Розглянуто етапи становлення та розвитку мікробіології, вірусології та імунології в Україні. Висвітлено основні принципи класифікації мікроорганізмів, а також тинкторіальні властивості бактерій. Розкрито суть понять про фізіологію мікроорганізмів, визначено некультивовані форми бактерій. Запропоновано класифікацію форм мінливості мікроорганізмів, зокрема, мутаційну, адаптивну. Описано види та форми імунітету, розглянуто гуморальні та функціональні механізми захисту як єдину систему відповіді організму на інфекцію. Наведено класифікацію алергічних реакцій негайного й уповільненого типів, а також за Кумбсом і Джелом. Проаналізовано кардинальні особливості вірусів, охарактеризовано принципи їх класифікації та культивування. Висвітлено особливості медичної мікробіології для вивчення питань патогенезу інфекційних захворювань. Наведено методи мікробіологічної діагностики, визначено шляхи профілактики та лікування даних хвороб.

Рассмотрены этапы становления и развития микробиологии, вирусологии и иммунологии на Украине. Освещены основные принципы классификации микроорганизмов, а также тинкториальные свойства бактерий. Раскрыто содержание понятий про физиологию микроорганизмов, определены некультивированные формы бактерий. Предложена классификация форм изменчивости микроорганизмов, в частности, мутационной, адаптивной. Описаны виды и формы иммунитета, рассмотрены гуморальные и функциональные механизмы защиты как единая система невосприимственности. Приведена классификация алергических реакций немедленного и замедленного типов, а также по Кумбсому и Джелому. Проанализированы кардинальные особенности вирусов, охарактеризованы принципы их классификации и культивирования. Освещены особенности медицинской микробиологии для изучения вопросов патогенеза инфекционных заболеваний. Приведены методы микробиологической диагностики, определены пути профилактики и лечения данных болезней.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е3я73 + Е4я73 + Р252.325я73

Шифр НБУВ: ВА624238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Загородній Ю. В. 
Математичні моделі в дослідженні вірусів рослин / Ю. В. Загородній, А. Л. Бойко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К. : "ЕксОб", 2001. - 152 c. - Бібліогр.: 104 назв. - укp.

Висвітлено проблеми моделювання динамічних процесів розвитку вірусних інфекцій рослин у розбалансованому довкіллі. Наведено математичний опис зниження інфекційності та процесу порушення морфології вірусних частинок у разі дії фізичних факторів, зокрема, гамма-випромінення, постійного магнітного поля, підвищеної температури. Структура побудованих моделей базується на взаємодії вірусного геному та клітини. Підібрано залежності для оцінювання сили гальмування бульбочкової азотофіксації інфікованих бобових рослин вірусами. Описано структуру різницевих моделей процесів розвитку рослин і бульбочкової азотофіксації, зумовлених вірусною репродукцією, на основі біологічних закономірностей, у якій виконуються умови зберігання речовин та енергії в ході імітації реальних інфекційних процесів. Запропоновано математичні моделі для аналізу втрат кількісних та якісних характеристик хмелю за умов вірусної інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2 в641.0 + Е303.3 в641.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА616658 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського