Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю935.113.921$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Цуканов Б. И. 
Время в психике человека / Б. И. Цуканов; Наук. центр психології часу Одес. держ. ун-ту ім. І.І.Мечникова. - О. : АстроПринт, 2000. - 220 c. - Библиогр.: 368 назв. - рус.

Представлены результаты экспериментальных исследований по изучению закономерностей переживаемого времени в психике индивида. Теоретически обоснован и экспериментально проверен большой биологический цикл жизнедеятельности, который точно объясняет возрастную периодизацию. Проанализирована роль фазовой сингулярности в жизни личности, в смене жизненного пути и психосоматических срывах. Освещено понятие "хороших часов" как показателя интеллектуального потенциала личности и специальной одаренности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.921 + Ю936.1-66 + Е70*114

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кіреєва З.  
Дослідження психології часу в одеській школі Д. Елькіна - Б. Цуканова / З. Кіреєва // Соц. психологія. - 2009. - № 1. - С. 163-166. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Висвітлено основні напрями дослідження психології часу в межах наукової теми "Психологія часу" кафедри диференціальної та експериментальної психології Одеського національного університету ім. І. Мечникова у школі професорів Д. Елькіна і Б. Цуканова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.921

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Махін С. А. 
Відмірювання часових інтервалів: аналіз ЕЕГ і викликаних потенціалів : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / С. А. Махін; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2003. - 16 c. - укp.

На основі аналізу пластичності нервових процесів досліджено розходження в сприйнятті часу здоровими і психічно хворими різної нозології. Вперше аналіз і реєстрацію ЕЕГ і пов'язаних з подією потенціалів (ППП) проведено і співвіднесено в експериментальних парадигмах відмірювання тривалостей з наявним і відсутнім інформативним зворотним зв'язком про успішність виконання задачі. Виявлено відмінність електрофізіологічних корелятів зі швидкістю ходу внутрішнього годинника людини, що мають місце за наявності зовнішнього достовірного часового орієнтира і за умови використання винятково ендогенних орієнтирів, на які покладався випробуваний під час вимірювання заданих тривалостей. Продемонстровано роль ритмічної активності в діапазонах альфа- і бета-частот у процесах часової продукції. Показано динаміку компонентів ППП (потенціалу готовності (ПГ), умовно негативної хвилі (УНХ), передстимуляційної негативності (ПСН) і потенціалу (Р300) у ході багаторазового відмірювання 20-секундного інтервалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.52*715.3 в73 + Ю935.113.921 + Р645.093.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Свинаренко Р. М. 
Відображення часової складової в картині світу суб'єкта : автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.01 / Р. М. Свинаренко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2008. - 17 c. - укp.

Досліджено часову складову у картині світу суб'єкта. Показано, що картина світу суб'єкта складається з двох головних процесів - уявлення та переживання, а часова складова - з двох головних елементів - уявлення про час і переживання часу. Показано, що структура уявлень про час містить два основні блоки: "статус часу" та "становлення часу". Поняття статусу часу містить чотири основні полярні характеристики часу: "тривалість - упорядкованість", "рівномірність - нерівномірність", "зворотність - незворотність", "перервність - неперервність". Становлення часу має характеристики: "швидкість плину часу" та "точка відліку часу". Показано, що формування часової складової у картині світу суб'єкта відбувається у підлітковому віці. Виявлено чотири типи часової складової у картині світу суб'єкта: "статичний", "динамічний", "субстанціональний" і "реляційний".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.921 + Ю935.14 + Ю212.132

Рубрики:
 Час 

Шифр НБУВ: РА359606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Акімова Л. Н. 
Становлення і розвиток вітчизняної експериментальної психології (на матеріалі Південноукраїнського регіону) : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.01 / Л. Н. Акімова; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. - О., 2001. - 19 c. - укp.

Визначено роль М.М.Ланге у організаційному виокремленні психології в самостійну науку. Узагальнено та систематизовано визначені ним перспективні напрямки розвитку експериментальної психології, один з яких - проблема сприймання часу - є об'єктом дослідження в Південноукраїнському регіоні. Зазначено, що проблема сприймання часу не втрачає своєї актуальності й інтенсивно розробляється нашим сучасником Д.Г.Елькіним. За результатами дослідження визначено закономірності та механізми сприймання часу, здійснено моделювання цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4Укр)6-714 + Ю935.113.921

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Молдаванова А. В. 
Фактор часу в "психологічному профілі" керівника : автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / А. В. Молдаванова; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2007. - 17 c. - укp.

Досліджено особливості опосередкованого відношення керівників до часу за основними параметрами: часовою перспективою, суб'єктивною швидкістю плину часу, особливим ставленням до нього як до суб'єктивної реальності та цінності, а також вмінням практично розпоряджатись часом (планувати, розподіляти, використовувати). Дані особливості досліджено з урахуванням механізмів безпосереднього переживання часу керівниками: метрики та топології часу в їх психіці. Проведено локалізацію та визначено місце суб'єктів-керівників на шкалі суцільного спектра "t-типів". Встановлено залежність рівня успішності суб'єкта в керівній діяльності від особливостей його опосередкованого відношення до часу. Визначено особливу роль фактора часу в умовно прийнятому "психологічному профілі" керівника. Досліджено зв'язок важливих для нього якостей, які складають основу "профілю" з фактором часу. Встановлено оптимальний рівень прояву даних якостей у керівників. Доведено його узгодження з особливостями опосередкованого відношення керівників до часу. Визначено оптимальний для менеджерів рівень мотивації досягнень, досліджено особливості його узгодження з часовими властивостями їх психіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.18-66 + Ю935.113.921

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бондаревич С. М. 
Часові параметри індивідуально-типологічних особливостей суб'єктів з соматичними порушеннями : автореф... канд. психол. наук / С. М. Бондаревич; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2008. - 19 c. - укp.

Здійснено теоретичне, психологічне, психопатологічне та психосоматичне обгрунтування та розробку індивідуально-психологічної діагностики з урахуванням власного (біологічного) часу людини, взаємозв'язку виникнення, прояву та перебігу соматичних порушень урологічного профілю та темпераментального напряму особистості. Розкрито проблему прояву та розвитку "переважальних хвороб" на прикладі соматичних порушень урологічного профілю. Досліджено індивідуально-типологічні особливості суб'єктів з такими порушеннями у взаємозв'язку з часовими параметрами, а також виявлено співвідношення між ними. Установлено взаємозв'язок і взаємозалежність між певними індивідуально-типологічними особливостями суб'єктів, часовими параметрами та певними соматичними порушеннями. З використанням одержаних результатів дослідження розроблено систему психолого-організаційних заходів психолого-профілактичної та прогностичної спрямованості на суб'єктів з соматичними порушеннями з урахуванням взаємозв'язку, взаємозалежності та їх співвідношень між індивідуально-типологічними особливостями та часовими параметрами на прикладі соматичних порушень урологічного профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.251 + Ю935.113.921

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Каузометрия в исследованиях психологического времени и жизненного пути личности: прошлое, настоящее, будущее : материалы международ. науч. конф., 28 - 29 февр. 2008 г., Киев / ред.: Р. А Ахмерова, Е. И. Головаха, Е. Г. Злобина, А. А. Кроника, Д. А. Леонтьева; Нац. акад. наук Украины, Ин-т социол., Киев Ин-т экзистенц. психологии и жизнетворчества, Москва, Ин-т упр., Набережные Челны. - К. : Ин-т социол. НАН Украины, 2008. - 104 c. - рус.

Рассмотрены каузометрические характеристики личности как субъекта жизни и ее жизненных программ. Раскрыты особенности возрастной идентификации личности, пережившей жизненный кризис. Исследована взаимосвязь психологического возраста личности и самооценки уверенности в себе. Изложены результаты анализа мотивации социальной самореализации личности. Проанализирована проблема исследования нравственных "вершин" жизненного пути личности. Рассмотрено соотношение психологического времени личности и реализуемости личностных ценностей. Определены особенности субъективной картины жизненного пути правонарушителей и специалистов, работающих с ними. Раскрыты возможности использования каузометрии при проведении судебно-психологических экспертиз. Проведено исследование Я-идентичности как детерминанты психического здоровья в психодинамическом аспекте. Показано значение экзистенционной ситуации в структуре жизненного пути личности. Раскрыта роль формирования перспективы будущего как средства личностного развития подростка. Даны рекомендации по использованию каузометрической методики при изучении компонентов интегрального индивидуального субъекта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.234 с.я431(0) + Ю935.113.921 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА727617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Киреева З. А. 
Развитие сознания детерминированное временем : монография / З. А. Киреева. - О. : [ВМВ], 2010. - 379 c. - Библиогр.: 478 назв. - рус.

Приведено исследование становления сознания, детерминированное репрезентациями времени. В исследовании реконструирована картина развития сознания в онтогенезе на основе применения разных форм концептуализации темпоральной действительности и презентаций знаний о мире, а также определено смысловое поле восприятие времени на разных этапах жизни, выделены доминанты в репрезентациях времени, характерниые для каждого возрастного периода онтогенеза, установлено соответствие между непосредственно переживаемым временем и понятийным, абстрактным отражением времени. Показана существенная роль опыта, влияющего на осмысление темпоральной действительности при разной степени точности воспроизведения длительности как психофизиологической основы потенциала познавательной человеческой деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.2-211.2 + Ю935.113.921

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА734428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Философские, политические и социально-психологические аспекты проблемы времени : сб. науч. ст. - К. : Центр уч. л-ры, 2011. - 190 c. - (Время в зеркале науки). - рус.

Приведены результаты научных исследований победителей Международного конкурса студентов и аспирантов, посвященных гуманитарным (философским, политическим и социально-психологическим) аспектам проблемы времени. Проанализирован феномен жизнедеятельности через раскрытие ее временной структуры. Рассмотрено время в контексте марксистского дискурса власти капитала. Освещены проблемы использования основных форм времени в политико-коммуникативных процессах. Исследована проблематика перегрузки жизненого времени человека событиями в современную информационную епоху. Представлены результаты разведывательного социологического исследования свойств "времени в сети" как альтернативы социального времени в условиях тотальной интернетизации. С позиций постструктурализма исследовано соотношение времени и визуального. Предложена новая теоретическая модель временной перспективы, изучены факторы, определяющие ее свойства и динамику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.132 + Ю935.113.921 + Ф014 я43

Рубрики:
 Час 

Шифр НБУВ: ВА747281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Полунін О. В. 
Переживання людиною плину часу: експериментальне дослідження : [монографія] / О. В. Полунін. - К. : Гнозіс, 2011. - 359 c. - Бібліогр.: с. 338-359. - укp.

Розглянуто систематику різних підходів і методів у вивченні переживання часу. Наведено авторські експериментальні процедури для дослідженя обробки часової інформації когнітивною системою, а також інтегровану модель часового механізму індивіда. Описано низку експериментальних досліджень, на основі яких виокремлено закономірності в переживанні плину часу, запропоновано нову концепцію суб'єктивного теперішнього, виявлено особливості функціонування окремих складових часового механізму людини. Висвітлено результати експериментів з метою визначення властивостей часового виміру актуального досвіду людини та розгортання темпоральних процесів на рівні уяви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.921 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Проблемы научных исследований "Психологии времени" в трудах ученых Одесского университета: традиции и перспективы : сб. науч. тр., посвящ. 65-летию со дня рождения проф. Б.И. Цуканова и 20-летию отд-ния психологии ОНУ им. И.И. Мечникова / ред.: З. А. Киреева; МОНМС Украины, Одес. нац. ун-т им. И.И. Мечникова, Одесский национальный университет им. И. И. Мечникова. - О., 2012. - 182 c. - рус.

Раскрыты основные этапы исследования проблемы психологии времени на протяжении столетия в Одесском национальном университете им. И. И. Мечникова: от понимания механизмов временной перцепции, формирования целостной концепции психологического времени и выделения собственной единицы времени, к развитию темпорального сознания и прикладным аспектам психологии времени. Освещена теоретическая и практическая ценность для отечественной и мировой психологии исследования профессором Б. И. Цукановым проблемы времени в психике человека. Проанализирована взаимосвязь срока родов и восприятия времени беременными женщинами. Раскрыты психологические особенности восприятия времени у субъектов с наркотической зависимостью. Проведен системный анализ психологических механизмов воспроизведения интервалов времени у экстра- и интровертов. Изучена специфика восприятия времени спортсменами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.921 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС53582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лавринович Л. Б. 
Літературні аспекти психології розуміння часу: автор - текст - читач / Л. Б. Лавринович // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 13. - С. 80-86. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто проблеми психології розуміння часу в літературному творі на рівні реалізації творчого задуму автора та на рівні рецепції художнього тексту. Стверджено, що традиційна методологія хронотопного аналізу за умов сучасної літературної ситуації має обмежені можливості, оскільки використовує переважно формальні або семіотичні підходи. Застосування методів психології разом із досягненням герменевтики надає вихід на адекватніше осмислення і феномену творчого процесу, і феномену рецепції художнього твору, зокрема у випадку актуальних для авторської та читацької свідомості концептів, до яких належить і час.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.16 + Ю935.113.921

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Кинелева О. В. 
Гендерные особенности временной компетентности студентов / О. В. Кинелева // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2012. - 17, вип. 3. - С. 54-62. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Приведены результаты эмпирического исследования уникальных особенностей переживания временного потока личностью. Определены специфические закономерности течения психологического времени для студентов с учетом гендерных различий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.921

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Киреева З. А. 
Психологические исследования феномена времени в истории Одесского университета / З. А. Киреева // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2012. - 17, вип. 3. - С. 63-70. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Приведено становление и развитие исследований феномена времени в Одесском национальном университете имени И. И. Мечникова. Рассмотрен вклад Д. Г. Элькина в изучение проблемы восприятия времени и создание Б. И. Цукановым целостной концепции психологического времени на основе его экспериментального измерения. Отмечено продолжение традиций школы "Психология времени" Д. Г. Элькина - Б. И. Цуканова на современном этапе развития психологической науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4УКР)6 + Ю935.113.921

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кинелева О. В. 
Становление и развитие категории "время" в психологии / О. В. Кинелева // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2012. - 17, вип. 5. - С. 38-47. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Рассмотрены теоретико-методологические аспекты изучения становления и развития основных научных подходов к проблеме психологического времени личности. Определены специфические закономерности течения психологического времени для женщин с учетом возрастных различий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.921 + Ю937.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Коцан І. Я. 
Особливості сприйняття коротких проміжків часу старшими школярами залежно від типу моторної асиметрії / І. Я. Коцан, Т. В. Качинська, Ю. В. Збирун // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 2. - С. 65-69. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено особливості сприйняття коротких проміжків часу та індивідуальної хвилини лівшами і правшами старшого шкільного віку різної статі. Виявлено, що незалежно від типу моторної асиметрії досліджуваних усі запропоновані проміжки часу переоцінювалися. Дівчата-лівші, у порівнянні з правшами, менше переоцінювали проміжків часу, крім 10-ти та 15-секундних. В осіб чоловічої статі менш виражену переоцінку часу зафіксовано у хлопців-правшів, у порівнянні з лівшами. У лівшів-дівчат, у порівнянні з правшами обох груп та лівшами-хлопцями, під час оцінки індивідуальної хвилини зафіксовано її недооцінку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.921 + Ю983.610.2-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Сагайдак А. Н. 
Темпоральная динамика непрожитой психотравмы / А. Н. Сагайдак // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2011. - 16, вип. 11, ч. 1. - С. 300-305. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Рассмотрена темпоральная динамика непрожитой психотравмы с позиций феноменологии Э. Гуссерля и обозначены методологические подходы к проработке психотравмы с позиций коррекции ретенционально-протенционального континуума времени воспринимающего время сознания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 + Ю935.113.921

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Свинаренко Р. М. 
Проблема часу та його категоризації в когнітивній психології / Р. М. Свинаренко // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2011. - 16, вип. 11, ч. 2. - С. 109-114. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано головні теорії часу, що існують в когнітивній психології. Розглянуто моделі імпліцитного та експліцитного часу. Класифіковано теорії категоризації щодо їх часової перспективи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.921

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Черноморец В. А. 
Формализация содержания операций человека с временной структурой событий в среде / В. А. Черноморец, В. М. Белов // Пробл. упр. и информатики. - 2013. - № 5. - С. 149-155. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Обсуждена проблема поиска общих подходов к формализованному описанию разновидностей операций человека с временными характеристиками событий в среде. Рассмотрены особенности реализации этих операций программным путем под контролем сознания человека.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113.921 + Ю941.2-976

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського