Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (39)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Э243$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Марченко О.  
Шляхи релігійно-моральнісного самовизначення народу та особистості у "Слові про Закон і Благодать" Ілларіона / О. Марченко // Укр. релігієзнавство. - 2004. - № 1. - С. 119-127. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э243 + Э372.27-341.4-028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69265 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Величко В. Н. 
Этические основы в мировых религиях / В. Н. Величко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 18. - С. 4-8. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Розглянуто соціальну, економічну та ідеологічну ефективність моральних рис і якостей особистості, що були виявлені у світових релігіях - буддизмі, християнстві та ісламі.

Рассмотрены социальная, экономическая и идеологическая эффективность моральных черт и качеств личности, выявленных в мировых религиях - буддизме, христианстве и исламе.

In article social, economic and ideological efficiency of moral features and the qualities of the person revealed in world religions of the Buddhism, Christianity and the Islam is considered.


Ключ. слова: качества личности, Буддизм, Христианство, Ислам
Індекс рубрикатора НБУВ: Э243

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мулярчук Є.  
Проблема соціальної реалізації настанов релігійної моралі / Є. Мулярчук // Філософ. думка. - 2006. - № 1. - С. 110-130. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.3 + Э243

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Вепрук В. И. 
Феномен аскетизма в религиозной жизни человечества: Системно-сравнительный анализ модификаций аскезы с позиции Святого Православия : Моногр. / В. И. Вепрук. - Черновцы : Кн. - ХХІ, 2006. - 480 c. - Библиогр.: с. 454-477 - рус.

С позиций православной апологетики рассмотрен обширнейший материал мирового религиозно-аскетического опыта в син- и диахроническом аспектах. Проведено отчетливое разграничение понимания аскетизма в моноте- и политеистических религиях. Изложен вопрос об аскетизме в ветхозаветном обществе, раскрыты конкретные аспекты непосредственной связи его с христианским аскетизмом. На основе конкретно-сравнительного анализа показано неоспоримое преимущество христианского аскетизма как пути совершенного богопознания и обожения человека. Опровергнуты попытки смешения христианства с неоязыческими представителями в среде старых ересей и современных псевдохристианских групп.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э243.8 + Э372-451

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА681718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лук'яненко О. В. 
Пошуки Бога: теорія та практика морально-етичного руху "Дзвенячі кедри..." / О. В. Лук'яненко; Полтав. держ. пед. ун-т ім. В.Г.Короленка. - Полтава : Друк. майстерня, 2009. - 59 c. - Бібліогр.: с. 53-56. - укp.

Розглянуто особливості становлення та розвитку руху "Дзвенячі кедри...". На основі порівняльного аналізу стародавніх слов'янських, єгипетських, шумерських міфо-поетичних епосів, середньовічних і модерних теологічних праць висвітлено місце та роль Творця у світогляді прибічників руху "Дзвенячі кедри...". Увагу приділено аналізу практичного втілення ідей "анастасіївців".

Рассмотрены особенности становления и развития движения "Звенящие кедры...". На основе сравнительного анализа древних славянских, египетских, шумерских мифо-поэтических эпосов, средневековых и модерных теологических трудов освещены место и роль Творца в структуре мировоззрения сторонников движения "Звенящие кедры...". Внимание уделено анализу практического внедрения идей "анастасовцев".


Індекс рубрикатора НБУВ: Э243 + Э427-66

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА715044/з дод.CDR1067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Липка О.  
Релігійне та філософське осмислення смерті: порівняння підходів / О. Липка // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2006. - № 550. - С. 82-88. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Показано, що сприйняття смерті від часів християнського середньовіччя до секуляризованого XX ст. пройшло значну трансформацію, спричинену матеріалістичними та природничо-науковими ідеями, індивідуалізацією життя, атеїзацією свідомості. Така трансформація загострила почуття страху та самотності перед смертю. У пошуках шляхів подолання цієї проблеми православне та католицьке богослов'я осмислює пріоритети сучасної культури крізь призму християнського віровчення та нагадує людині XXI ст. про справжню цінність життя і смерті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.24 + Э243.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сідак Л. М. 
Аскетизм як принцип саморозвитку та самореалізації особистості : Автореф. дис. канд. філософ. наук : 09.00.03 / Л. М. Сідак; Харк. військ. ун-т. - Х., 2003. - 16 c. - укp.

Проведено соціально-філософське дослідження феномену аскетизму. Виконано філософсько-історичний аналіз виникнення, становлення та функціонування аскетизму, виявлено його основні історичні типи: архаїчний, імперативно-нормативний і любовно детермінований. Поняття аскетизму визначено як соціоморальний принцип, що базується на самообмежуванні та самопримушуванні; специфічний засіб самовдосконалення моральних, інтелектуальних, вольових і фізичних здібностей людини; свідома, вольова, морально спрямована діяльність. Залучення у науковий обіг теологічних і релігійно-філософських праць з аскетизму дозволило розкрити технологію аскетики, її сутнісні риси, зміст, усвідомити аксіологічну природу, особливості формування оцінки аскетизму на індивідуальному і соціальному рівнях, соціальний вплив цієї оцінки, а також механізм самореалізації особистості як творчої, аскетично зорієнтованої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю771.232 + Ю6*671.13 + Э243.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кислий А. О. 
Релігійна освіта в Україні як чинник формування суспільної моралі : автореф. дис... канд. філософ. наук / А. О. Кислий; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Проаналізовано вплив релігійної освіти в Україні на формування суспільної моралі. Розглянуто історичну ретроспективу, сучасний стан і тенденції розвитку даної освіти. Вивчено стан навчально-виховного процесу у духовних навчальних закладах різних конфесій (православ'я, католицизму, протестантизму), спрямованого на моральне виховання учнів зазначених навчальних закладів згідно з морально-етичними нормами, що базуються на християнстві та розкриваються у змісті богословських предметів і комплексі духовних практик, пов'язаних з культовою діяльністю Церкви. Її специфіка полягає у конфесійній підготовці високоосвічених та глибоковіруючих випускників на потребу Церкви як основної складової механізму поширення Слова Божого та зміцнення моралі парафіян. Визначено, що Церква намагається використовувати освіту як найбільш ефективний засіб морального виховання на основі християнської етики та поширенні віровчення. Узгодження світської та релігійної освітніх систем в Україні - закономірний процес розвитку демократичного суспільства, у якому релігії та Церкві відводиться значне місце. Вмотивованими напрямками взаємовпливу світської ра релігійної освітніх систем в Україні є запровадження християнської етики як навчально-виховної дисципліни до змісту української школи та відкриття загальноосвітніх навчальних закладів під опікою Церкви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-67 + Э243 + Ю703

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Васільєва О. С. 
Релігія в контексті духовного світу особистості : Автореф. дис... канд. філософ. наук / О. С. Васільєва; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2007. - 15 c. - укp.

Проаналізовано питання щодо духовного світу особистості - найважливішого чинника визначення людини, який формується у процесі задоволення відповідних цінностей культури. Аргументовано, що релігія у контексті духовного світу особистості є фактором морального самовдосконалення на всіх рівнях її буття. Зазначено, що оскільки будь-який процес пізнання взаємопов'язаний зі свідомістю, у релігійному світогляді зміст інтелектуальних компонентів утворюють погляди й уявлення на предмет віри та будь-які об'єкти релігійного відображення. Обгрунтовано значення релігії як функціонуючого феномену індивідуального духовного буття людини. На прикладі християнства простежено трансформацію релігії у духовному світі особистості, що обумовлює своєрідне ставлення людини до навколишніх істин та явищ життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э243 + Э211.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348442 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Костенко А. М. 
Віра як релігієзнавчо-психологічний феномен : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / А. М. Костенко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2010. - 18 c. - укp.

Виявлено сутнісні особливості релігійної віри (РВ) як релігієзнавчо-психологічного феномена на основі детального цілісного аналізу її структурованості та функціональності. Виокремлено різноманітні підходи до осмислення даного концепту. Доведено, що під РВ слід розуміти психічний стан, який має певні якісні характеристики, які зумовлені інтенціональністю та мають прояв у поведінці людини. Проаналізовано психологічний механізм формування РВ, його складові та специфічні особливості. Розглянуто місце РВ в контексті триєдності Віри, Надії, Любові, які є визначальним принципом формування духовності віруючої людини. Проведено реконструкцію крайніх форм прояву РВ, розкрито їх сутнісь із урахуванням їх впливу на людину, її психічне здоров'я. Відстежено психодинаміку РВ у адептів деструктивних культів у процесі їх входження в релігійну групу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.24 + Э243.322.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Онфре М.  
Трактат атеології. Фізика метафізики / М. Онфре. - К. : Ніка-Центр, 2010. - 216 c. - Бібліогр.: 120 назв. - укp.

Висвітлено питання атеології, монотеїзмів, християнства, теократії. Описано особливості спектрографії нігілізму, християнського та постмодерного атеїзму, юдео-християнську систему. Увагу приділено питанням тиранії та рабства потойбічності, християнського антисемітизму, колоніалізму, геноциду та етноциду, мусульманського фашизму.

Освещены вопросы атеологии, монотеизмов, христианства, теократии. Описаны особенности спектрографии нигилизма, христианского и постмодерного атеизма, юдео-христианская система. Внимание уделено вопросам тирании и рабства потусторонности, христианского антисемитизма, коллониализма, геноцида и этноцида, мусульманского фашизма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6 + Э14 + Э210.33 + Э243.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА728636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гуз Н. В. 
Морально-этический аспект изучения религиозного сектантства / Н. В. Гуз // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2011. - 16, вип. 17. - С. 37-43. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Рассмотрены основные морально-этические аспекты исследования религиозного сектантства, раскрыты психологические особенности деятельности деструктивных сект.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю957.2-998 + Э243

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Жигайло Н. 
Релігійні цінності як важливий фактор духовного розвитку особистості / Н. Жигайло // Педагогіка і психологія проф. освіти. - 2008. - № 6. - С. 197-204. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Описано використані методики і проведення психологічного дослідження процесу формування релігійних цінностей у студентської молоді вищих навчальних закладів на базі Львівського національного університету ім. І. Франка, Національного університету "Львівська політехніка" та Львівського інституту МАУП. Вивчено пріоритети ціннісних орієнтацій студентської молоді; виявлено взаємозв'язок між релігійними цінностями й іншими особистісними характеристиками студентів. Внаслідок проведення психокорекційних вправ (тренінгів, семінарів тощо) змінилися пріоритети цінностей молоді з матеріальних на духовні, значно зріс рівень розвитку емпатії та знизився рівень розвитку соціального стресу молодих людей. Акцентовано увагу, що проведення психологічного тренінгу з метою формування релігійних цінностей сприяє зміцненню світогляду та переконань людини, оскільки формує конкретно-історичну систему координат віруючих, яка існує у площині "добро - зло". Визначено шляхи підвищення релігійності серед молоді.

Описаны примененные методики и проведение психологического исследования процесса формирования религиозных ценностей у студенческой молодежи высших учебных заведений на базе Львовского национального университета им. И. Франко, Национального университета "Львовская политехника" и Львовского института МАУП. Изучены приоритеты ценностных ориентаций студенческой молодежи; выявлена взаимосвязь между религиозными ценностями и другими личностными характеристиками студентов. В результате проведения психокоррекционных упражнений (тренингов, семинаров и т. п.) изменились приоритеты ценностей молодежи с материальных на духовные, значительно вырос уровень развития эмпатии и снизился уровень развития социального стресса молодых людей. Акцентировано внимание, что проведение психологического тренинга с целью формирования религиозных ценностей способствует укреплению мировоззрения и убеждений человека, поскольку формирует конкретно-историческую систему координат верующих, которая существует в плоскости "добро - зло". Определены пути повышения религиозности среди молодежи.

The author researches values orientations of students, shows the ties between religious values and other students' personal characteristics, determines the ways of a religious level rise among young people.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э243.310 + Ю937.231 + Ю217.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Терещенко Ю. 
Віра як світоглядний креатив життєдіяльності людини / Ю. Терещенко // Філос. освіти. - 2006. - № 3. - С. 216-227. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто феномен віри як вектор педагогічних зусиль та смислове різночитання її церквою та школою. Досліджено значущість віри для творення громадянського суспільства. Визначено дискусійні питання щодо тлумачення віри як персоналізованого світогляду.

Рассмотрен феномен веры как вектор педагогических усилий и смысловое разночтение ее церковью и школой. Исследована значимость веры для создания гражданского общества. Определены дискуссионные вопросы относительно толкования веры как персонифицированного мировоззрения.

The article deals with the phenomenon of belief as a vector of pedagogical efforts and a semantic different interpretation by its church and school. The importance of belief for creation of a civil society is investigated. The questions worth discussions concerning interpretation of belief as personificied outlook are determined.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.7 + Э243

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Міма І. В. 
Визначення поняття та змісту соціальної цінності релігійних норм / І. В. Міма // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 39. - С. 86-93. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.56:Э + Э243

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Міма І. В. 
Характеристика релігійних норм як різновиду соціальних норм / І. В. Міма // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 43. - С. 133-139. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*686.2*122.1 + Э243.324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Богініч О. Л. 
Релігійні норми в системі нормативного регулювання суспільних відносин / О. Л. Богініч // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 47. - С. 21-26. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто місце релігійних норм у системі сучасного нормативного регулювання суспільних відносин. Акцентовано увагу на необхідності корекції позитивного законодавства з урахуванням морального змісту релігійних норм (сфера шлюбних відносин, охорони навколишнього середовища тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: Э243.324

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Овчаренко К. Ф. 
Християнська етика як предмет релігієзнавчого дослідження : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / К. Ф. Овчаренко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 19 c. - укp.

Наведено результати дослідження християнської етики як навчальної дисципліни в аспекті її виникнення, становлення та трансформації. Проаналізовано теоретико-методологічні напрацювання провідних вчених, які займалися цією проблематикою, виокремлено специфічні аспекти в розумінні християнського етичного виховання в роботах українських дослідників. Систематизовано моделі включення релігійної освіти у державну систему навчання, визначено українську специфіку. Виділено мінімальні умови, дотримання яких забезпечить підвищення ефективності навчання християнській етиці в загальній системі освіти. На основі аналізу програм та посібників виокремлено принципи, які є вихідними для успішного сприйняття учнями етичних настанов християнства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э243 + Э37-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Самойленко О. А. 
Формування релігійної толерантності засобами освіти / О. А. Самойленко // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2010. - Вип. 50. - С. 35-39. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано питання забезпеченості рівних прав і можливостей для всіх релігійних організацій, створення належних умов для їх ефективного функціонування як необхідної складової формування релігійної толерантності. Акцентовано увагу на роль освіти у вказаних процесах, зокрема, на релігієзнавчій освіті різних форм і видів, яка є важливим напрямком підвищення рівня духовної культури людини.

Проанализирован вопрос обеспеченности равных прав и возможностей для всех религиозных организаций, создания надлежащих условий для их эффективного функционирования как необходимой составляющей формирования религиозной толерантности. Акцентировано внимание на роли образования в указанных процессах, в частности на религиоведческом образовании разных форм и видов, которое является важным направлением повышения уровня духовной культуры человека.

In the article the question of providing the equal rights and possibilities is analysed for all religious organizations, creation of the proper conditions for their effective functioning as a necessary constituent of religious tolerance formation. Attention is accented on the role of education in the indicated processes, in particular on religious study education of different forms and kinds, which is an important direction of the increase of a man's spiritual culture level.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э243.320

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Эфендиев Руфат Джахангир Оглы 
К вопросу о взаимосвязи демографического поведения населения и религиозно-нравственных установок / Эфендиев Руфат Джахангир Оглы // Демографія та соц. економіка. - 2014. - № 1. - С. 214-221. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Предпринята попытка освещения религиозных и морально-нравственных факторов, непосредственно влияющих на демографическое поведение населения. Автор пытается выявить взаимосвязь между элементами демографического поведения, в частности: семейно-брачными отношениями и религиозно-нравственными установками в Буддизме, Христианстве и Исламе. Раскрывая характерные особенности религиозных предписаний относительно института брака и семьи, автор приходит к выводу о "позитивно-регулирующей" функции религии как механизма стимулирования развития семейно-брачных отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(0)64 + Э243

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського