Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (220)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Х915.212.03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Боєцький Т. 
Законодавча база деяких держав-партнерів, НАТО та права ООН у контексті проведення ОПМ / Т. Боєцький // Дослідж. світ. політики : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 20. - С. 169-175. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3 + Х915.212.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69723 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Теличкин А. А. 
Падение Сребреницы: организационно-правовые аспекты / А. А. Теличкин // Право і безпека. - 2002. - № 3. - С. 88-96. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Розглянуто організаційно-правові причини провалу операції Організації Об'єднаних Націй у так званому "безпечному районі Сребрениця" під час громадянської війни в Боснії та Герцеговині в 1992 - 1995 рр.

Рассмотрены организационно-правовые причины провала операции Организации Объединенных Наций в так называемом "безопасном районе Сребреница" во время гражданской войны в Боснии и Герцеговине в 1992 - 1995 гг.

The legal and organizational causes of the failure of the United Nations operation in the so-called "Srebrenica Safe Area" during the civil war in Bosnia and Herzegovina in 1992-1995 are discussed.


Ключ. слова: Сребреница, организационно-правовые аспекты, Организация Объединенных Наций, гражданская война
Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.03-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Муфак Зияд Тамир 
Принцип международно-правовой ответственности в санкциях ООН и проблема его имплементации / Муфак Зияд Тамир // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 16. - С. 386-392. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.15 + Х915.212.03-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Цюрупа М. В. 
Миротворчі операції як міжнародно-правовий та воєнно-гуманітарний феномен : Навч. посіб. / М. В. Цюрупа; Нац. акад. оборони України. Військ. гуманіт. ін-т. - К., 2003. - 78 c. - Бібліогр.: с. 76-78. - укp.

Розглянуто миротворчість як міжнародний гуманітарний феномен силового вирішення проблеми миру у конфліктогенних регіонах, а також як один з дієвих інструментів ООН за умов неефективності дипломатичних, економічних і політичних зусиль. Показано суттєві відмінності у типах миротворчих операцій, визначено функції миротворчих підрозділів.

Рассмотрено миротворчество как международный гуманитарный феномен силового решения проблемы мира в конфликтогенных регионах, а также как один из действенных инструментов ООН при неэффективности дипломатических, экономических и политических усилий. Показаны существенные отличия в типах миротворческих операций, определены функции миротворческих подразделений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.03 + Х915.22(4)1 + Ц1,8(3)14 + Ф4(4)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА654622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ржевська В. С. 
Право держави на самооборону в світлі розвитку юридичних гарантій міжнародної безпеки : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.11 / В. С. Ржевська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К., 2003. - 22 c. - укp.

Досліджено історію формування інституту права, розвиток його джерел, а також розкрито місце даного інституту у системі сучасного міжнародного правопорядку. Проаналізовано зміст звичаєвих і договірних норм, які визначають підстави та межі здійснення права на індивідуальну або колективну самооборону. Показано роль практики Міжнародного Суду ООН і Ради Безпеки ООН у розвитку міжнародно-правового регулювання самооборони держав у другій половині ХХ ст. Особливу увагу приділено тенденціям практики держав щодо здійснення права на самооборону у період 1991 - 2001 рр., а також впливові даної практики на систему правових гарантій міжнародного миру та безпеки. Розглянуто зв'язок між пошуком міжнародно-правових підстав для операції "Буря в пустелі" та встановленням нових форм участі ООН у застосуванні примусу до порушників міжнародного миру. Проаналізовано правові аспекти участі НАТО у підтримці міжнародного миру та безпеки у Європі після завершення "холодної війни". Узагальнено наслідки терористичних актів 11 вересня 2001 р. у США для визначення меж і функціонального спрямування права держав на самооборону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.1 + Х918.112 + Х915.212.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Луник О. О. 
Формування системи залучення Збройних Сил України до врегулювання воєнних конфліктів (1992 - 2002 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 20.02.22 / О. О. Луник; Нац. акад. оборони України. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Досліджено становлення системи залучення Збройних Сил України щодо запобігання виникненню, урегулювання або створення умов для урегулювання, надання допомоги у подоланні наслідків воєнних конфліктів і кризових ситуацій у 1992 - 2002 рр., місце та роль Збройних Сил у миротворчій діяльності нашої держави, участь українських миротворчих контингентів і персоналу у міжнародних миротворчих операціях під егідою ООН у складі багатонаціональних сил. З'ясовано, що формування системи залучення українських підрозділів до урегулювання воєнних конфліктів було досягнуто на основі урахування досвіду еволюції міжнародних дій та заходів багатонаціональних сил у сфері підтримання миру та безпеки у нормативно-правовому та інституційному аспектах, що дає змогу встановити відповідність створеної системи вимогам, які визначені світовим співтовариством. Висвітлено дії підрозділів Збройних Сил України у миротворчих операціяє і місіях під час урегулювання воєнних конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(4УКР)64 + Х915.212.031

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хавронюк О. В. 
Інженерне обладнання позицій миротворчих сил ООН у Лівані : Навч. посіб. для військ та військ. навч. закл. / О. В. Хавронюк, В. М. Гераськін; ред.: В. М. Ковальський; Військ. інж. ін-т ПДАТА. - Кам'янець-Под. : Абетка-НОВА, 2004. - 99 c. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Охарактеризовано місію миротворчих сил ООН у Лівані, визначено склад, призначення та основні завдання військових підрозділів. Розглянуто організаційну структуру інженерної служби UNIFIL та 3-го окремого інженерного батальйону. Проаналізовано особливості виконання інженерних завдань у Південному Лівані, зокрема вплив фізико-географічних умов на зведення інженерних споруд. Охарактеризовано основні види інженерних споруд, які застосовуються для обладнання військових позицій миротворчих сил. З урахуванням досвіду миротворчої місії ООН у Лівані розроблено рекомендації щодо виконання інженерних робіт за бойових умов у гірській місцевості.

Охарактеризована миссия миротворческих сил ООН в Ливане, рассмотрены состав, назначение и основные задания военных подразделений. Проанализирована организационная структура инженерной службы UNIFIL и 3-го отдельного инженерного батальйона. Установлены особенности выполнения инженерных заданий в Южном Ливане, в частности влияние физико-географических условий на установку инженерных сооружений. Охарактеризованы основные виды инженерных сооружений, применяемых для обустройства военных позиций миротворческих сил. С учетом опыта миротворческой миссии ООН в Ливане разработаны рекомендации по проведению инженерных работ в боевых условиях в горной местности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц561.212 + Ц35(0)636 ЛІВ-331 + Х915.212.031

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Поляков С. Ю. 
Деякі аспекти підготовки військових кадрів у системі військової освіти України для участі у миротворчих операціях / С. Ю. Поляков // Право і безпека. - 2004. - 3, № 1. - С. 132-136. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Зроблено аналіз проблем підготовки українських військових кадрів для участі в операціях у складі миротворчих контингентів у різних країнах, а також досвіду співробітництва з НАТО, визначено деякі обов'язкові організаційно-правові заходи в системі військової освіти України для забезпечення фахової підготовки офіцерського складу на рівні, який відповідає стандартам НАТО.

Сделан анализ проблем подготовки украинских военных кадров для участия в операциях в составе миротворческих контингентов в разных странах, а также опыта сотрудничества с НАТО, определены некоторые обязательные организационно-правовые мероприятия в системе военного образования Украины для обеспечения профессиональной подготовки офицерского состава на уровне, соответствующем стандартам НАТО.

From the analysis of problems of preparation of the Ukrainian military forces for taking part in peace-volunteering operations in the different countries, and also experience of cooperation with the NATO, some obligatory organizational-legal actions in the system of Ukraine military education for providing the preparation of officer cadres at the level that meets NATO standards were defined are determined.


Ключ. слова: військові кадри, військова освіта, миротворчі операції
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)39-3 + Ц851.11 + Х915.212.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гуржій О.  
Узагальнення досвіду проведення миротворчих операцій в другій половині ХХ століття / О. Гуржій, А. Лега, В. Макаров; Ін-т історії України НАН України, Нац. акад. оборони України, Укр. ін-т воєн. історії. - К., 2004. - 93 c. - (Б-ка воєн. історика). - Бібліогр.: с. 89-93. - укp.

Розкрито об'єктивні історичні передумови виникнення миротворчих операцій (МО), їх суть та правові аспекти. Визначено основні тенденції та закономірності розвитку форм і способів дій військ під час проведення МО. Узагальнено досвід застосування військових формувань ООН щодо підтримання міжнародного миру та безпеки. Наведено рекомендації стосовно удосконалення застосування підрозділів Збройних Сил України в операціях з підтримання миру.

Раскрыты объективные исторические предпосылки возникновения миротворческих операций (МО), их сущность и правовые аспекты. Определены основные тенденции и закономерности развития форм и способов действий войск при проведении МО. Обобщен опыт использования военных формирования ООН по поддержке международного мира и безопасности. Приведены рекомендации по усовершенствованию применения подразделений Вооруженных Сил Украины в операциях по поддержке мира.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63 + Х915.212.031

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ахмад Касем Алркейбат 
Система принудительных мер в современном международном праве: особенности и классификация / Ахмад Касем Алркейбат // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 26. - С. 516-524. - Библиогр.: с. 523-524 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.2 + Х915.212.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Коропатнік І. М. 
Організаційно-правові аспекти застосування підрозділів Збройних сил України в миротворчих операціях : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І. М. Коропатнік; Нац. акад. держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2005. - 17 c. - укp.

Досліджено питання правового забезпечення участі підрозділів Збройних Сил України (ЗСУ) у міжнародних миротворчих операціях. Запропоновано шляхи удосконалення законодавчої бази, що регулює ці процеси. Установлено, що миротворча діяльність України суттєвою мірою впливає на рівень її національної безпеки. Запропоновано розширити підстави застосування підрозділів ЗСУ у миротворчих операціях, уточнити владні повноваження командирів миротворчих контингентів, використовувати інститут військово-польових судів для підтримки відповідного рівня дисципліни. Обгрунтовано необхідність створення Концепції миротворчої діяльності України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031 + Х915.212-921 + Ц35(0)6-4,8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Озерянський А. А. 
Психолого-психіатричні та психофізіологічні особливості військовослужбовців миротворчих контингентів Збройних Сил України / А. А. Озерянський, Д. А. Іванов, С. В. Нестеровська, Г. М. Мартинюк // Психіч. здоров'я. - 2005. - № 4. - С. 56-59. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Приведены результаты обследования военнослужащих миротворческих контингентов ВС Украины до и после исполнения миротворческой миссии. Определено ухудшение их психического здоровья и психофизиологического состояния. Рассмотрены критерии, которые могут влиять на результаты обследования, и указано на необходимость динамического наблюдения психического и психофизиологического состояния военнослужащих миротворческих контингентов.


Ключ. слова: психофизиологическое состояние, миротворческий контингент, миротворческая миссия, психическое здоровье, психоэмоциональная устойчивость, подвижность нервных процессов
Індекс рубрикатора НБУВ: Р649 + Ц35(0)63(4Укр) + Х915.212.031(4Укр) + Ю942-69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ржевська В. С. 
Право держави на самооборону і міжнародна безпека / В. С. Ржевська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К. : Вид. дім "Промені", 2005. - 254 c. - (Б-ка каф. міжнар. права). - укp.

Досліджено історію виникнення та становлення інституту права на самооборону, проаналізовано основні форми правового обмеження збройного насильства у міжнародних відносинах. Охарактеризовано джерела виникнення інституту права на самооборону та встановлено його значення в системі сучасного міжнародного правопорядку. Проаналізовано особливості узгодження договірних та звичаєвих норм міжнародного права, що регулюють здійснення права на самооборону. Розглянуто його структуру та підстави реалізації. Особливу увагу приділено вивченню тенденцій практичного здійснення державами права на самооборону після завершення холодної війни (1990 - 2003 рр.). Досліджено процес становлення нових форм участі ООН у застосуванні військового примусу до держав-порушниць міжнародного миру та безпеки. Проаналізовано наслідки активізації діяльності НАТО щодо застосування міжнародно-правового примусу та можливості застосування збройної сили у відповідь на терористичні акти. Висвітлено зовнішню політику України щодо реалізації іншими державами права на самооборону.

Исследована история возникновения и становления института права на самооборону, проанализированы основные форми правового ограничения вооруженного насилия в международных отношениях. Охарактеризованы источники формирования института права на самооборону и установлено его значение в системе современного международного правопорядка. Проанализированы особенности согласования договорных и традиционных норм международного права в сфере реализации права на самооборону. Рассмотрены его структура и основания для применения. Особое внимание уделено изучению тенденций практического осуществления государствами права на самооборону после завершения холодной войны (1990 - 2003 гг.). Исследован процесс становления новых форм участия ООН в сфере применения военного насилия к государствам-нарушителям международного мира и безопасности. Проанализированы последствия активизации деятельности НАТО и возможности применения военной силы в борьбе с террористическими группами. Освещена внешняя политика Украины в сфере реализации права на самооборону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.1 + Х918.112 + Х915.212.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Шевченко В. Є. 
Етнопсихологічні особливості перебування миротворців у країнах арабо-мусульманського світу / В. Є. Шевченко, М. -Л.А. Чепа, О. В. Григоренко, С. В. Іванов, Є. Ю. Алексеєв; М-во оборони України. Голов. упр. розвідки АПН України. Ін-т психології ім. Г.С.Костюка. - К. : Міленіум, 2005. - 36 c. - укp.

Показано історичні витоки формування етнопсихології країн Близького Сходу, розглянуто етнопсихологічні особливості арабо-мусульманського етносу. Наведено канонічні тексти Корану та Сунни, якими можуть керуватися миротворці у разі виникнення екстремальної (нештатної) ситуації.

Показаны исторические истории формирования этнопсихологии стран Ближнего Востока, рассмотрены этнопсихологические особенности арабо-мусульманского этноса. Приведены канонические тексты Корана и Сунны, которыми могут руководствоваться миротворцы при возникновении экстремальной (нештатной) ситуации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031 + Ю958(5ІРК) + Т597.59(53)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р107441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Акулов С.  
Міжнародні миротворчі операції як політичний інструмент врегулювання воєнно-політичних конфліктів / С. Акулов // Політ. менеджмент. - 2005. - № 2. - С. 165-172. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто сутність миротворчих операцій як специфічного політичного інструмента врегулювання воєнно-політичних конфліктів, їх роль в сучасних процесах міжнародної миротворчої діяльності.


Ключ. слова: міжнародна миротворча операція, воєнно-політичний конфлікт
Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031 + Ф043.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Більовський І.  
Роль інформаційно-психологічного впливу в інформаційній боротьбі / І. Більовський, В. Кулажський, В. Козачок // Соц. психологія. - 2006. - № 1. - С. 162-170. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто проблеми інформаційного та психологічного впливу на особовий склад частин і підрозділів контингентів Збройних Сил України в ході виконання ними миротворчих завдань.


Ключ. слова: інформаційна боротьба, психологічний вплив
Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.082.1 + Х915.212.031

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бейлін М. В. 
Про необхідність удосконалювання нормативно-правової бази міжнародної миротворчої діяльності України / М. В. Бейлін, С. В. Нємченко // Системи озброєння і військ. техніка. - 2006. - № 2. - С. 104-106. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На підставі порівняльного аналізу нормативно-правової бази (НПБ) міжнародної миротворчої діяльності ООН і США сформульовано пріоритетні цілі й обгрунтовано висновок про необхідність удосконалювання НПБ, що регламентує миротворчу діяльність ЗС України.


Ключ. слова: законність, легітимність, миротворча діяльність
Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Миротворча та антитерористична діяльність Збройних Сил України : темат. зб. / ред.: С. О. Кириченко; Нац. н.-д. центр оборон. технологій і воєн. безпеки України. - К., 2007. - 207 c. - укp.

Проаналізовано досвід антитерористичної діяльності ООН, ОБСЄ, НАТО. Запропоновано методику оцінки готовності підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України (ЗСУ) до виконання завдань з антитерористичних коаліційних дій. Висвітлено проблему правового забезпечення участі збройних формувань України у міжнародних антитерористичних коаліційних діях і розглянуто можливі шляхи її вирішення. Розкрито деякі аспекти інформаційно-психологічної протидії у ході миротворчої місії підрозділів ЗСУ. Викладено сутність міжнародних миротворчих операцій у контексті забезпечення воєнної безпеки України.

Проанализирован опыт антитеррористической деятельности ООН, ОБСЕ, НАТО. Предложена методика оценки готовности подразделений Сухопутных войск Вооруженных Сил Украины (ВСУ) к выполнению заданий по антитеррористическим коалиционным действиям. Освещена проблема правового обеспечения участия вооруженных формирований Украины в международных антитеррористических действиях и рассмотрены возможные пути ее решения. Раскрыты некоторые аспекты информационно-психологического противодействия в ходе миротворческой миссии подразделений ВСУ. Изложена сущность международных миротворческих операций в контексте обеспечения военной безопасности Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031 + Ц2,8(4УКР)3-44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА695949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гогоша О. 
Миротворча діяльність Українсько-Польського батальйону / О. Гогоша // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Міжнар. відносини. - 2008. - Вип. 23. - С. 16-24. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано основні елементи участі Українсько-Польського батальйону у миротворчих операціях ООН після закінчення "холодної війни".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031(4УКР) + Х915.212.031(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/міжнар.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Годованик Є. В. 
Історико-правові аспекти створення Ради Безпеки ООН / Є. В. Годованик // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 41. - С. 170-177. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.03-1 + Т3(0)63-612.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського